Cena no 995 €

8 dienas/ 7 naktis
Izlidošana: 12.02.2017, 19.02.2017 un 26.02.2017

FUERTEVENTURAS SALA
Fuerteventura ir otrā lielākā Kanāriju arhipelāga sala (pēc Tenerifes); saules, netraucētības un miera osta. Fuerteventurai ir vulkāniska izcelsme – tāpat kā visām apkārtējām salām.

Peldēšanas sezona salā ilgst visu gadu. Vidējā temperatūra jūlijā ir +27°C, bet janvārī ap +20°C. Ūdens temperatūra okeānā pie salas krastiem visu gadu ir aptuveni +20°C. Salai raksturīgi, ka pastāvīgi pūš vēji – tas salas klimatu padara ievērojami maigāku par to, kāds valda salīdzinoši netālajā Āfrikas piekrastē.

Fuerteventura ir ideāla vieta mierīgai un netraucētai pludmales atpūtai. Fuerteventurā ir pludmales ar gaišām, tīrām un smalkām smiltīm – šie liedagi stiepjas daudzu kilometru garumā un ir nekļūdīga Fuerteventuras vizītkarte un lepnums. Fuerteventuras pludmales, neapšaubāmi, ir labākās un garākās ne vien Kanāriju arhipelāgā, bet arī visā Atlantikā. Lielākā daļa salas krasta līnijas (340 km) ir pludmales ar baltām smiltīm, lielākoties civilizācijas neskartas. Savukārt noturīgais un pastāvīgais vējš ļāvis salai attīstīties par visā pasaulē slavenu un populāru sērfinga un dažādu tā paveidu centru. Jā, salas nosaukums – Fuerteventura – ir tiešā saistībā ar vēju, kurš appūš salu no visām pusēm: spāņu valodā vējš ir – el viento, bet fuerte nozīmē – spēcīgs. Tūrisms ir salīdzinoši jauns salas attīstības virziens. Fuerteventurā vēl nav akvaparku un citu tradicionālu modernā tūrisma atribūtu, taču atrast sadzīvē rimtāku un mierpilnāku salu arī nebūs viegli. Iedzīvotāju blīvums salā ir mazākais Kanāriju arhipelāgā – visa salas centrālā daļa praktiski ir neapdzīvota.

KŪRORTI

Kaleta de Fuste 

Kaleta de Fuste (Caleta de Fuste) – viens no lielākajiem Fuerteventuras salas kūrortiem. Kūrortā ir tikai viena dabiska smilšu pludmale, taču tā ir labi pasargāta no vējiem un viļņiem, tāpēc piemērota arī bērnu peldēm. Nelielās lagūnās ir arī pludmales ar uzbērtām smiltīm, taču pati piekraste ir akmeņaina. Visvairāk Kaleta de Fuste iepatiksies jauniešiem – te būs īstā vieta gan daiveriem, gan vindsērfinga faniem, gan citu ūdenssporta veidu piekritējiem. Savukārt vakaros var doties atpūsties uz bāriem, kuros spēlē dzīvā mūzika, vai uz boulingu. Iespējams kādā no vietējā kinoteātra daudzajām zālēm noskatīties arī noskaņojumam atbilstošu un aktuālu filmu.

Kaleta de Fuste atrodas salas austrumu piekrastē, gluži vai blakus lidostai. Vien 15 minūšu laikā tūristi no lidostas nokļūs savās viesnīcās, kuras, starp citu, ir visdažādāko kategoriju – sākot ar pievilcīgas cenas apartamentu viesnīcām un beidzot ar greznām tīklu zīmolu 5* viesnīcām.

Korraleho
Korraleho (Corralejo) – otrs nozīmīgākais Fuertoventuras kūrorts. Iepriekš zvejnieku pilsētiņa, bet tagad arī populārs pludmales kūrorts. Pilsētiņas rosīgais centrs atrodas ap Avenida Generalisimo Franco ielu, kurā ir vairums Korraleho veikalu, restorānu un bāru.

Korraleho kūrortā ir labākās Kanāriju salu pludmales ar baltām smiltīm un tirkīzkrāsas ūdeni, kurš attālāk no krasta spēji maina krāsu un top tumši zils. Tāda ainava Fuerteventuras piekrastē vērojama vairāku desmitu kilometru garumā. Atpūtnieki var baudīt peldes šajos dzidrajos Korraleho pludmaļu ūdeņos vai arī  pievērsties tādiem ūdenssporta veidiem, kā, piemēram, daivingam, vindsērfingam, sērfingam.
Abās pusēs ceļam, kas ved uz Korraleho, slejas smilšu kāpas. Šī unikālā ainava ir ņemta valsts aizsardzībā – tai piešķirts rezervāta statuss.

Vien 2 km no Korraleho piekrastes atrodas neliela sala ar jaukiem līcīšiem – Isla de los Lobos. No Fuerteventuras uz salu var aizbraukt ar kuteri – arī vienas dienas ekskursijā.

Handija
Handijas (Jandia) kūrortzona (pussala) atrodas vistālāk Fuerteventuras dienvidos. To raksturo kalnains reljefs un satriecoši garas baltu smilšu pludmales. Garākā Handijas pludmale stiepjas veselus 30 kilometrus! Kūrorts ir lieliski piemērots ūdenssporta veidu cienītājiem, jo īpaši vindsērfinga faniem, kā arī tiem, kas vēlas izbaudīt netraucētu atpūtu okeāna krastā. No starptautiskās Fuerteventuras lidostas līdz Handijas viesnīcām jābrauc nedaudz vairāk par stundu.

IZKLAIDES, ATPŪTAS UN APSKATES OBJEKTI

“Oasis Park” – šī parka teritorija pārsniedz 800 000 m2 – tas ir lielākais salas parks. Parkā ir vairāk nekā 6800 floras un faunas pārstāvju no visas pasaules – tie būs sastopami pastaigu laikā pa parka ēnainajām alejām un atpūtas zonām.

Puerto del Rosario pilsēta (Puerto del Rosario), kas dibināta 1797. gadā, ir Fuerteventuras salas administratīvais un tirdzniecības centrs. Savulaik pilsēta tika saukta arī par Kazu ostu (Puerto de Cabra), jo vietējie iedzīvotāji dzina savas kazas uz dzirdinātavu vienā no tuvajām aizām. Taču 1956. gadā tika nolemts pilsētu pārdēvēt – it kā tūrismam nepieciešamā labskanīguma vārdā. Pilsētā iespējams apmeklēt daudzus muzejus, kā arī brīvdabas skulptūru izstādi (Parque Escultórico).

Betankurijas ciems
Betankurijas (Betancuria) ciems ir salas skaistākā apdzīvotā vieta (turklāt – ar bagātu vēsturisko mantojumu). Tas tika izveidots 1404. gadā – uzreiz pēc tam, kad salu iekaroja Žans de Betankurs, kuram par godu ciems arī nosaukts.
Līdz 1834. gadam Betankurija, kas atrodas apdzisuša vulkāna krāterī, bija Fuerteventuras salas galvenā apdzīvotā vieta un administratīvais centrs. Tā kopš sākuma bija labi pasargāta no pirātu sirojumiem, tomēr 1593. gadā berberu laupītāji spēja nokļūt līdz Betankurijai – tika nopostītas gandrīz visas pilsētiņas celtnes, t.sk. Iglesias de Santa Maria baznīca. No nāves paglābušies vietējie iedzīvotāji 1620. gadā baznīcu uzcēla no jauna.

Parque Natural del Islote de Lobos – šis unikālais dabas parks – sala – atrodas 2 km attālumā no Korraleho pludmalēm. Tajā sastopamas aptuveni 130 retas augu sugas. Interesanti, ka aizsargājamajā teritorijā ietilpst arī apbrīnojami krāšņais okeāna dibens ap salu.

Dabas mīļotājiem būs interesanti apmeklēt arī Korraleho dabas parku (Parque Natural de Corralejo) ar tajā sastopamajām unikālajām kāpām un vulkāniskajiem pauguriem, kā arī Tindaija kalnu (Montaña de Tindaya) Fuerteventuras ziemeļu daļā.

Vintera  nams
Otrā pasaules kara laikā Handijas pussala kļuva par slēgtu salas rajonu, kurā, domājams, atradās slepena Vācijas zemūdeņu flotes bāze (formāli Spānija šī kara laikā ievēroja neitralitāti, tāpēc ļoti augsta līmeņa slepenībā bija ieinteresētas abas valstis).
Vēl 1939. gadā no Handijas pussalas uz citām Fuerteventuras vietām tika izraidīti visi vietējie iedzīvotāji, bet 1941. gada 28. aprīlī Madridē tika parakstīts līgums par Handijas pussalas pārdošanu kompānijai “Dehesa de Jandia S.A.”, kuras vadītājs bija vācu rūpnieks un inženieris Gustavs Vinters.
Handijas pussalas visnomaļākajā vietā – Kofetes pludmalē – Gustavs Vinters uzcēla villu, kurā nodzīvoja kopā ar ģimeni līdz pat vecumdienām. Par šo māju joprojām tiek stāstītas leģendas un izteikti dažādi minējumi. Daži II pasaules kara vēsturnieki apgalvo, ka salas klinšu alās, kurās varēja iekļūt tikai pa zemūdens fārvateriem, bija izveidota vācu submarīnu bāze, kurās zemūdenes uzturējās savu sirojumu starplaikos, un ka Vintera nams ir tikai bāzes redzamā, “aisberga” daļa.
Zināms, ka zem Vintera villas bijušas pazemes ejas, ieejas kurās tika aizmūrētas 1985. gadā, kad villa tika rekonstruēta. Viens no tādiem tuneļiem, kā stāstījis Vintera dēls, esot savienojis namu ar Morrohables pilsētu. Nostāsti par nacistu dārgumiem, kas apslēpti pazemē līdz “labākiem laikiem” arī mūsdienās nedod mieru daudziem piedzīvojumu meklētājiem.