Cena no 2495 €

Šīs Dienvidāfrikas valsts viesus gaida bezgalīgas savannas, divu okeānu pludmales, nacionālie parki, dabas rezervāti un klusi tuksneši.

Cena no 2495 EUR

Tas, kurš kaut reizi pabijis Āfrikā, noteikti vēlēsies atgriezties… – šie pazīstamā ceļotāja Bernharda Gržimeka vārdi ļoti precīzi apraksta sajūtas pēc DĀR apceļošanas. Grūti ir apskatīt visas skaistākās šīs valsts vietas vienā reizē. Šīs dienvidāfrikas valsts viesus gaida bezgalīgas savannas, divu okeānu pludmales, nacionālie parki, dabas rezervāti un klusi tuksneši.

1.diena. Johanesburga

Ierašanās Johanesburgā. Tikšanās ar gidu. Īsa pilsētas apskates ekskursija. Transfers uz viesnīcu. Vakariņas viesnīcā.
Viesnīca: Irene Protea Hotel Balalaika****

2.diena. Johanesburga – Mpumalanga – Krīgera Nacionālais parks

Agras brokastis viesnīcā un izbraukšana uz Krīgera Nacionālo parku. Pa ceļam apskatīsiet gleznainās Mpumalangas gleznaino apkārtni. Redzēsiet arī Bourke’s Luck Potholes ieplakas, Blyde River kanjonu – trešo lielāko kanjonu pasaulē.
Mpumalanga – viena no skaistākajām vietām pasaulē: kalni, ūdenskritumi, kanjoni un meži… Ne velti vislielākais skatu laukums šeit tiek saukts par „Dieva logu”(God’s Window). Mpumalangas province ievērojama ar savām dabas ainavām un vispazīstamāko nacionālo parku – Krīgera parku.
Ierašanās viesnīcā.
Viesnīca: Jock  Safari Lodge Luxury Suites *****  (all inclusive)

3.diena. Krīgera Nacionālais parks

Krīgera Nacionālais parks (Kruger National Park) ir Dienvidāfrikas lepnums, lielisks Āfrikas dabas piemērs, kur varat sastapt visu „lielo piecinieku” – lauvu, degunradzi, bifeli, leopardu un ziloni.
Krīgera parku, kas pazīstams visā pasaulē,  1898.gadā dibināja Transvālas prezidents Pols Krīgers. Pateicoties inovatīvam parka menedžmentam, Krīgera parks ir visienesīgākais nacionālais parks pasaulē. Parka teritorija, kas stiepjas pār divam provincēm (Mpumalanga un Limpopo) 350 km garumā, šodien aizņem vairāk nekā 2 milj. ha. Šai parkā mīt vairāk nekā 250 000, ieskaitot „lielā piecinieka” pārstāvjus (300 melnie degunradži, 2500 baltie degunradži, 8000 ziloņi, 900 leopardi, 15 000 bifeļi un 2000 lauvas), 507 putnu sugas, 49 zivju un 148 reptiļu sugas, aug 336 dažādas koku sugas.
Viesnīca: Jock  Safari Lodge Luxury Suites *****  (all inclusive)
Aizgājušo laiku romantiskā atmosfēra šeit lieliski sajaucas ar numuru izsmalcināto iekārtojumu. Bungalo interjerā izmantoti šanganas unsvazi tautu tradicionalie motīvi. Viesnīcā atvērts eksotisks afrikāņu restorāns, darbojas SPA centrs, kas piedāvā unikālas terapeitiskās procedūras fiziskai un garīgai labsajūtai. Viesnīcā tiek organizēti safari atvērtos džipos pieredzējušu reindžeru pavadībā, ekskursijas putnu vērotājiem un vēstures cienītājiem, īpaši piedāvājumi jaunlaulātajiem.

4.diena. Krīgera Nacionālais parks

Dienas laikā jums būs iespēja doties 2 safari braucienos, pastaigu vērojot dabu un putnus.
Agras brokastis 5:00 (tēja, kafija un vieglas uzkodas), saullēkta sagaidīšana savannā – unikāla iespēja vērot dzīvniekus! Atgriešanās lodžā un brokastis. Vēlāk pastaiga, kuras laikā gids jums pastāstīs par vietējo floru un faunu, iespēja vākt augus herbārijam.
Pēc atgriešanās pusdienas un atpūta. Iespēja izmantot SPA centru, kurā tiek izmantotas eiropiešu, ķīniešu un indonēziešu medicīnas tradicionālās metodikas.
Vakarā safari brauciens, lai redzētu saulrietu savannā.
Pēc atgriešanās vakariņas.
Viesnīca: Jock  Safari Lodge Luxury Suites *****  (all inclusive)

5.diena. Krīgera Nacionālais parks – Svazilenda

Pēc brokastīm un rīta safari jūs dosieties uz Svazilendu, kur apmeklēsiet tradicionālu vietējo ciematu Matsamo. Launags un šovs ar nacionālām dejām un dziesmām. Tālāk brauciens uz galvaspilsētas Mbabanes (Mbabane) dienviddaļas skaistāko ieleju Ezulvini (Ezulwini), kur atrodas karaļa rezidence. Pēc ierašanās izmitināšanās viesnīcā un vakariņas.
Daudzi ceļotāji, kas apmeklējuši Svazilendu, apliecina, ka šī vieta ir viena no skaistākajām pasaulē.   Apbrīnojami dabasskati, lielisks klimats, daba, kas pārsteidz ar savu daudzveidību. Neskaitot dabas daudzveidību, Svazilenda pārsteidz ar aktīvu mūsdienīgu dzīvi un senām tradīcijām un rituāliem, kas ir svazi tautas ikdienas dzīves pamats.
Viesnīca Forester’s Arms***

6.diena. Svazilenda – Luluves Nacionālais parks

Pēc brokastīm atgriešanās Dienvidāfrikā, brauciens uz Luluves Nacionālo parku (Hluhluwe-Umfozoli National Park) – senāko Āfrikas dabas rezervātu, kas atrodas Kvazulu-Natalas (KwaZulu Natal) provinces centrālajā daļā. Šis parks, kura platība ir 96 000 ha, ar ļoti bagātu floru un faunu ievērojams ar degunradžu populācijas atjaunošanas programmu. Viss „lielais piecinieks” ir sastopams šajā parkā.
Pēc ierašanās lodžā izvietošanās numuros un vakara safari.
Pēc atgriešanās – vakariņas.
Viesnīca Bayala Lodge****

7.diena. Luluve – Santalučija – Durbana

Pēc brokastīm ceļš caur Santalučijas (St.Lucia) zemieni uz Durbanu.
Daudzas upes, kas ietek Santalučijas ezerā, ir radījušas applūdušas zemienes un lagūnas, kurās mīt nīlzirgi un krokodili. Te ir apmēram 1500 krokodilu, kas ir vislielākā to populācija Dienvidāfrikā. Tas pats attiecas arī uz nīlzirgiem – te dzīvo apmēram 800. Divu stundu gara kruīza laikā pa lagūnu jums būs iespēja iepazīt to dzīvi tuvāk.
Tālāk dosieties uz Durbanu. Durbana ir viens lielākajiem Āfrikas kūrortiem un Kvazulu-Natalas provinces centrs, vispopulārākais tūristu vidū. Kā bagāta tirdzniecības pilsēta un moderns kūrorts, Durbana ir viena no kolorītākajām kontinenta pilsētām. Durbana slavena ar savām pludmalēm. “Zelta jūdze” – 6 km gara smilšu pludmale ar siltajiem Indijas okeāna viļņiem, restorāniem, komfortablām viesnīcām un lodžiem.
Izvietošanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas.
Viesnīca Protea Hotel Edward**** (numuri ar skatu uz jūru)

8.diena. Durbana

Brokastis viesnīcā. Brīva diena atpūtai pludmalē.
Viesnīca Protea Hotel Edward**** (numuri ar skatu uz jūru)

9.diena. Durbana – Portelizabete – Naizna

Pēc brokastīm transfers uz viesnīcu un reiss uz Portelizabeti (Port Elizabeth).
Pēc ierašanās lidostā tikšanās ar gidu un brauciens uz Cicikamas Nacionālo parku (Tsitsikamma National Park).
Cicikama – pirmais okeāna nacionālais parks Āfrikā – 80 km klinšainas piekrastes ar klusiem līčiem, dziļām aizām, zaļiem mežiem un smilšu pludmalēm. Parka teritorija 5 km tālumā iestiepjas Indijas okeānā. Rezervāta ūdens daļa piedāvā lieliskas daivinga iespējas.
Tālāk dosieties uz Pletenbergu (Plettenberg) – „Dārzu ceļa” (Garden route) pērli. Šajā vietā atrodas Pletenbergas līča kūrorts, kas atrodas smaragdzaļas lagūnas krastā, kuru tās pirmatklājēji portugāļi XVI gs. nosauca par „Formoza” („lieliskā”).
Dienvidāfrikāņu vidū šī vieta pazīstama ar nosaukumu „Pleta”. Tā slavena kā gardēžu paradīze, kas pirmām kārtām vilina vietējo austeru un omāru cienītājus. To zvejas sezona sakrīt ar labāko „Dārzu ceļa” peldsezonu, kas ilgst no novembra līdz martam. Savukārt no jūnija līdz novembrim tūristu pūļi šeit vēro vaļus, kas nereti pietuvojas krastam līdz 50-60 m attālumam.
Pēc ierašanāš Naiznā (Knysna) izvietošanās viesnīcā un vakariņas.
Viesnīca Protea Hotel Knysna Quays**** (numuri ar skatu uz lagūnu)

10.diena. Naizna – Fizerbeda Nacionālais parks

Brokastis viesnīcā. Kruīzs pa lagūnu. Pusdienas. Pēc dabas vērošanas atpakaļceļš ar kuģi. Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks.
Viesnīca Protea Hotel Knysna Quays****  (numuri ar skatu uz lagūnu)

11.diena. Naizna – Autshorna

Pēc brokastīm viesnīcā ceļš uz Džordžu (George), kas atrodas tikai dažus kilometrus no okeāna, ir slavena ar savu dziedniecisko klimatu, kas labvēlīgs plaušu slimību un astmas ārstēšanai. Gaiss piesātināts ar zāļu un ziedu aromātiem, kas klāj apkārtējos kalnus. Ar vispopulārāko vēsturisko tvaika lokomotīvi Outeniqua Choo Tjoe jūs dosieties līdz Moselbejai (Mossel Bay), vērojot pasakainus dabas skatus.
Moselbeja – tā ir tikšanās ar vēsturi. Indijas okeāna krastā uzceltais piemineklis atgādina par to, ka šeit vēl 1488.gadā, 10 gadus pirms Vasko de Gama apbrauca Āfrikas dienvidu punktu, pirmais te ieradās portugālis Bartolomeo Diašs.
Moselbejā  pārsēdīsieties autobusā, kas aizvedīs jūs līdz Autshornai (Oudshoorn) – pasaules strausu audzēšanas centram. Te jūs apmeklēsiet strausu fermu, kur paēdīsiet pusdienas barbekjū stilā un apmeklēsiet Kango stalaktītu un stalagmītu alas (Cango Caves) – vienas no lielākajām pasaulē.
Pēc ekskursijas izvietošanās viesnīcā un atpūta.
Viesnīca Queen’s Hotel ****

12.diena. Autshorna – Keiptauna

Brokastis viesnīcā. Šodien dosieties uz Keiptaunu (Cape Town). Pa ceļam apstāšanās Svelendamā, paēdīsiet pusdienas. Pēc ierašanās Keiptaunā dosieties uz Galda kalnu (Table Mountains).
Vēlāk izvietošanās viesnīcā un brīvais laiks pilsētas apskatei.
Keiptauna – viena no visskaistakajām pasaules viesnīcām.  Galda kalns, kas paceļas virs pilsētas, ilgus gadsimtus ir kalpoja par orientieri jūrasbraucējiem, Vētru rags un Labās Cerības rags – šie nosaukumi pazīstami daudziem… Jūras lauvas un  pingvīni, kas gozējas saulē Viktorijas un Alfrēda krastmalā, Kampsbejas zivju restorāni, spožā saule un dzestrais okeāna vējš sagaida viesus šajā kosmopolītiskajā pilsētā.
Viesnīca Cape Town Lodge ****

13.diena. Vīna ielejas

Pēc brokastīm jūs gaida aizraujošs un interesants brauciens uz slavenu DĀR vīnkopības reģionu. Stellenbohas (Stellenbosch) pilsēta slīgst dārzu zaļumā un ir neskaitāmu vīnogulāju lauku ieskauta. Šī pilsēta ir Dienvidāfrikas vīna galvaspilsēta.
Dienvidāfrikas vīna darīšanas tradīcijas aizsākās apm. 350 gadus atpakaļ, kad franču hugenoti atveda šurp pirmos vīnogulāju stādus. Te un arī apkārtējos reģionos ir liels skaits vīna dārzu (pavisam rietumu krastā ir vairāk nekā 4000 vīna dārzu), kas ražo vairākas vīna šķirnes: Savignon Blanc, Cabernet Laungerac, Shiraz u.c. Vienmērīgs klimats un modernas tehnoloģijas ļauj Dienvidāfrikai būt starp trīs lielākajām eksportētājvalstīm pasaulē.
Jums būs iespēja degustēt vīnus un paēst piknika pusdienas.
Atgriešanās viesnīcā.
Viesnīca Cape Town Lodge ****

14.diena. Labās Cerības rags un Bouldersbīča

Brokastis viesnīcā. Ekskursijas uz Labās Cerības raga (Cape of Good Hope) rezervātu, kura platība aizņem 7750 ha un kopš 1938.gada ir viena no Rietumkeipas vizītkartēm.
Sākotnēji šis zemes rags tika saukts par Vētru ragu un kopš 1488.gada, kad to pirmais apbrauca Bartolomeo Diass, saglabāja šo nosaukumu diezgan ilgi. Ne viens vien simts kuģu ir sadragāts pret raga klintīm. Daudzus gadus vēlāk zemesrags tika pārsaukts par Labās Cerības ragu. Šodien šī ir viena no iecienītākajām apskates vietām ar lielu skatu laukumu, kuru apmeklē miljoni tūristu.
Bouldersbīča (Boulders Beach) ir Āfrikas pingvīnu kolonija.
Pēc tam apmeklēsiet Kirstenbohas (Kirstenboch) botānisko dārzu.
Pēc atgriešanās viesnīcā atvadu vakariņas.
Viesnīca Cape Town Lodge ****

15.diena. Keiptauna

Brokastis viesnīcā un transfers uz lidostu. Atgriešanās Rīgā.