Cena no 2277 €

Amazone, indiāņu ciltis, gleznainas ainavas, peldošās salas un iespaidīgi vēstures pieminekļi, kas iepazīstina ar seno Peru kultūru!

Cena no 2277.00 EUR

1.diena. Lima

Ielidošana Limā, transfers uz viesnīcu. Atpūta.

2.diena. Lima – Ikitosa

Brokastis. Transfers uz lidostu. Izlidošana uz Ikitosu (Iquitos). Sagaidīšana lidostā un transfers uz ostu, kas atrodas Nanajas upes krastā. Dosieties braucienā ar motorlaivu pa Amazoni, pa ceļam apmeklējot bora indiāņu cilti, kur būs iespēja iepazīt šīs cilts paražas, noskatīties dejas priekšnesumus un iegādāties suvenīrus. Pēc tam turpināsiet ceļu līdz Janamono (80 km no Ikitosas), kas tulkojumā no indiāņu valodas nozīmē „melnais pērtiķis”. Šai ciematā atrodas Heliconia Amazon River Lodge, kur jūs laipni sagaidīs, piedāvājot atspirdzinošu kokteili. Pēc izvietošanās numurā un pusdienām, dosieties pastaigā pa selvu gida pavadībā. Gids sniegs izsmeļošu informāciju par dažādiem selvā sastopamiem augiem un to medicīniskajām īpašībām.

Pēc pastaigas atgriezīsieties lodžā un varēsiet atpūsties. Pievakarē dosieties izbraucienā pa Amazones pieteku, kur sagaidīsiet saulrietu, ieklausoties selvas skaņās. Būs iespēja vērot kaimanus (Amazones krokodilus) un citus reptiļus. Vakariņas.

3.diena. Ikitosa

Pirms saullēkta ekskursija kanoe laivās, kuras laikā būs iespēja vērot neskaitāmo selvas putnu daudzveidību. Apskatīsiet vislielākos ūdensaugus – Viktorijas ūdensrozes (Victorias Regias).

Saullēktu varēsiet vērot no skatu laukuma, kas paceļas 8 m augstumā. Brokastis. Pēc tām ekskursija Janamono apkārtnē. Apmeklēsiet vietu, kur izgatavo rumu no cukurniedrēm, iepazīsiet tā primitīvo izgatavošanas tehniku, kā arī varēsiet to nodegustēt. Pēc tam atgriezīsieties lodžā. Pēc pusdienām izmēģināsiet veiksmi piraju un citu zivju ķeršanā, kā arī dosieties izbraucienā pa Amazoni rozā delfīnu meklējumos. Atgriešanās lodžā. Vakariņas.

4.diena. Ikitosa – Lima

Agras brokastis. Brauciens ar motorkuģi uz Ikitos. Transfers uz lidostu. Izlidošana uz Limu. Sagaidīšana lidostā un transfers uz viesnīcu. Atpūta.

5.diena. Lima – Naska

Brokastis. Apskates ekskursija pa pilsētu. Iepazīsiet Limas vēsturisko centru. Centrālajā laukumā (Plaza de Armas) apskatīsiet Valdības un Municipālās pilis, kā arī Arhibīskapa pili. Apmeklēsiet Katedrāli, kur apglabāts Peru iekarotājs Francisko Pisarro.
Apstaigājot vēsturisko centru, apmeklēsiet arī Sv.Franciska un Sv.Dominika baznīcas.

Ekskursiju turpināsiet ar braucienu caur mūsdienu Limu. Pa ceļam redzēsiet uaki (administratīvi-reliģiskos centrus) – Uajamarku Sanisidorā un Pukļanu Mirafloresā. Tālāk nokļūsiet okeāna piekrastē, kur no apskates laukuma pavērsies neaizmirstams skats uz Kluso okeānu. Pēc tam transfers uz autoostu un izbraukšana ar komfortablu autobusu uz Nasku (ceļā apm. 6,5 h). Pa ceļam jums tiks piedāvātas nelielas uzkodas. Ierašanās un izvietošanās viesnīcā.

6.diena. Naska – Lima

Pēc brokastīm transfers uz lidostu, no kuras ar nelielu lidmašīnu dosieties apskatīt noslēpumainās Naskas līnijas – gigantiska izmēra zīmējumus tuksnešainā plato, kurus var apskatīt tikai no lidojuma. Atgriešanās Naskā. Pēcpusdienā ar autobusu atgriešanās Limā. Transfers uz viesnīcu.

7.diena. Lima – Arekipa

Brokastis. Transfers uz lidostu. Lidojums uz Arekipu, transfers uz viesnīcu. Pēcpusdienā Arekipas apskates ekskursija, apmeklējot pilsētas galveno laukumu, Katedrāli, Sv.Katalīnas sieviešu klosteri, Jezuītu ordeņa baznīcu, Janauras koloniālā laikmeta kvartālu un Selvas Alegres dzīvojamo rajonu. Nakšņošana viesnīcā Arekipā.

8.diena. Arekipa – Kusko

Brokastis viesnīca. Transfers uz lidostu lidojumam uz Kusko. Tikšanās ar gidu un transfers uz viesnīcu. Brīvais laiks atpūtai un aklimatizācijai.

9.diena. Kusko

Pēs brokastīm apmeklēsiet arheoloģisko parku Saksaiuamans (Parque Arqueologico de Sacsayhuaman): Saksaiuamanas templi ar tā zigzagveida sienām no milzīgiem akmens bluķiem, kura teritorijā inki veica ritālus ziedojumus Saules dievam, kā arī citām, mazāknozīmīgām dievībām; inku svētnīcas Kenko drupas, kur milzīgas klints iekšienē var redzēt upuraltāri; Puka Puka – sargcietoksni, no kura tika apsargāta ieeja pilsētā; Tambomačas avotus, kur inki pielūdza ūdenim kā pasaules radīšanas elementam. Saksauamans arheoloģiskais parks ir brīnišķīga vieta, kas dod svēta miera sajūtu. Atgriešanās Kusko.

Pēcpusdienā apskates ekskursija pa pilsētu. Pilsētas iepazīšanu sāksiet ar baznīcas un Sv.Kristofora laukumu, no kura paveras panorāmas skats uz Kusko. Pēc tam dosieties uz Sanpedro tirdziņu, kur varēsiet iegādāties dažādus indiāņu amatniecības izstrādājumus un tuvak iepazīt Kusko iedzīvotājus. Ekskursijas turpinājumā dosieties uz Sanblasas amatnieku kvartālu, kas atrodas pilsētas augstākajā daļā. Pēc tam ar kājām dosieties lejup pa šauro Hatunrumijokas ieliņu, kur savulaik atradās inku pils Roka, bet pašreiz tur ir Arhibīskapa pils. Ekskursijas turpinājumā nonāksiet Kusko galvenajā laukumā, kur apskatīsiet pilsētas lielāko baznīcu, kā arī būs iespēja vērot Kusko meistaru darbus – audeklus, kuros atainotas epizodes no konkistadoru un koloniālā laikmeta. Baznīcā glabājas pirmais krusts, ko uz Kusko atveda konkistadori. Pēc tam apmeklēsiet Saules templi Korikanča , kura sienas, saskaņā ar leģendu, bija pilnībā klātas ar zelta plāksnēm. Tagad tempļa vietā atrodas dominikāņu klosteris. Atgriešanās viesnīcā.

10. diena. Kusko – Inku Svētā ieleja

Brokastis. Ekskursija uz Inku Svēto ieleju, kas atrodas 60 km no Kusko. Apmeklēsiet jaunu tūrisma projektu Auana Kanča. Te jūs varēsiet pabarot lamas, alpakus un guanako. Tālāk dosieties uz vietējo tirdziņu Pizakas ciematā. Būs laiks iegādāties suvenīrus. Pusdienas.

Pēcpusdienā dosieties uz Oļjantaitambo cietoksni, kur savām acīm varēsiet skatīt inku akmens apstrādes tehniku.
Nakts viesnīcā Svētajā ielejā.

11.diena. Inku Svētā ieleja – Maču Pikču

Pēc brokastīm transfers uz dzelceļa staciju. Ar vilcienu Vistadome dosieties uz Aguas Kaljentes pilsētiņu, no kuras ar autobusu tālāk uz Maču Pikču – inku svēto pilsētu. Dosieties pa inku takām, apskatīsiet ceremoniālās vietas un terases, inku mājokļus un tempļus.

Maču Pikču – zudusī inku pilsēta – ir viens no spēcīgākajiem enerģētiskajiem centriem Dienvidamerikā. Šajā vietā akmeņi satur lielu kvarca daudzumu. Pusdienas Aguas Kaljentē. Vakarā atgriešanās Svētajā ielejā vai Kusko.

12.diena. Kusko – Puno

Brokastis. Transfers uz autobusu staciju. Brauksiet ar tūristu autobusu uz Puno. Pa ceļam apstāsieties, lai apskatītu Andauailijas baznīcu (Peru „Siksta kapela”) un vienu no galvenajiem inku dieva-radītāja Uirakoča templi, kurā vēl arvien ir saglabājusies daļa milzīgu kolonnu un sienu. Pusdienas vietējā restorāniņā. Neilgi pirms iebraukšanas Puno apstāsieties apskatīt Pukaras drupas. Ierašanās Puno un transfers uz viesnīcu.

13.diena. Puno / Lima

Brokastis. No rīta brauciens uz inku svēto ezeru – Titikaka. Apmeklēsiet Uros peldošās salas,  kas atgādina neparastus salu ciematiņus, kas būvēti no niedrēm, tieši uz ūdens. Šīs salas bija apdzīvotas vēl pirmsinku laikmetā un sākotnēji tika izmantotas kā slēptuves no uzbrucējiem. Pēcpusdienā transfers uz Huliakas lidostu. Pa ceļam apskatīsiet Silustani kapeņu (īpašas kapenes, kas izveidotas torņu formā līdz pat 6m augstumam), kas atrodas gleznainā Umaijo ezera krastā un uzskatāmas par pirmsinku laikmeta kulta varenības veidojumu. Izlidošana uz Limu. Ierašanās un transfers uz viesnīcu.

14.diena. Lima

Brokastis. Transfers uz lidostu.