Cena no 549€

Jūs, protams, varat iztikt apskatot tikai brīnišķīgo Portugāles galvaspilsētu Lisabonu, kur viss ir domāts cilvēku ērtībām, vai arī gozējoties Algarves lieliskajās pludmalēs, taču patiesā šīs zemes garša būs izjūtama Portu – pilsētā ar neatkārtojamu vecā un jaunā, tipiskā un pārnacionālā harmoniju, ar Douru upi, kas lēni izlīkumojusi cauri majestātiskiem, vīnogulāju terašu apjoztiem kalniem šeit sastopas ar Atlantijas okeānu, ar Dienvidu krāsainību un sajūtu, ka esat visā tajā iekšā, bet reizē – ka viss jums slīd garām kā sena, romantiska un burvīga filma.
17.11.2016: Rīga 06:30 09:00 Portu
20.11.2016: Portu 20:30 02:30 Rīga

1.diena. (17.11.16) Portu pilsētas ekskursija.

09:00 transfērs no lidostas uz vienīcu.10:30 no viesnīcas.
Izcili ainaviskā novietojumā Douru upes grīvā, Portu vēsturiskais centrs – Ribeira – 1996. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Apskates ekskursija ietvers Aliado Avēniju, pilsētas centrālo ielu, un Sao Bento dzelzceļa staciju, kuras iekštelpu sienas glezno milzīgi portugāļu flīžu (azulejos) zīmējumi. Netālu pilsētas ainavā izceļas Klerižuša baznīca un tās atsevišķi stāvošais tornis – Nikolau Nasoni projektētā būve. Tuvāk upes malai Ribeirai apskatīsim Sanfransisa baznīcu, kuras altāris, šķiet, ir būvēts no tīra zelta – tik grezns ir šīs baroka baznīcas iekšskats, kā arī Portu biržas namu un Portu katedrāli. Panorāmas braucienā pa pilsētu varēs novērtēt arī Portu moderno arhitektūru – Seralves muzeju un Rema Kolhāsa projektēto koncertzāli Casa da Musica, kā arī slaveno Eifeļa tiltu.
Vilanovā de Gaijā (Portu piepilsētā, kas atrodas upes otrā krastā), ko ar Portu savieno slavenā Gistava Eifeļa projektētais tilts, būs iespēja ciemoties vienā no portvīna pagrabiem un degustēt portvīnu.
Ekskursijas ilgums: aptuveni 4 stundas.
Cena: 0 EUR (Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 31.05.2016, standarta cena 35 EUR)
Ceļojuma rezervācijas maksa 140 EUR, atlikums 1 mēnesi pirms ceļojuma.
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, portvīna degustācija.

2.diena. ( 18.11.16.) Gimaraeša, Braga, Viana du Koštelu

09:00 no viesnīcas. Šī ekskursija ved pa vietām, kas nozīmīgas visas Portugāles vēsturē. Gimaraeša ir portugāļu nācijas šūpulis un UNESCO pasaules mantojuma objekts. Gimaraešas pils bija pirmā Portugāles karaļa Dom Afonsu Henrikeša dzimtā vieta. Tās tuvumā atrodas Grāfu pils (15 gs). Pilsētas sirdi iezīmē Oliveiras laukums, kam vārdu devis vairākus simtus gadu sens olīvkoks tā centrā.
Braga ir Portugāles garīgā galvaspilsēta. Bragas katedrālē apglabāti Portugāles pirmā karaļa Afonsu Henrikeša vecāki. Bragas tuvumā atrodas pasaulslavenā Bom Žesus baznīca, uz kuru ved pasakaini greznas itāļu neobaroka stilā izbūvētas kāpnes ar 17 kāpņu laukumiņiem, kurus grezno simboliskas strūklakas un Bībeles tēlu statujas. Nedaudz noplukušās un tajā pat laikā ārkārtīgi greznās kāpnes FlyMeAway prāt ir viens no skaistākajiem skatiem visā Portugālē.
Viana du Kaštelu atrodas okeāna krastā pie pašas Spānijas robežas. Tās lepnums ir Santalučijas katedrāle, kas atrodas kalnā ar skatu pāri pilsētai un Atlantijas okeāna pludmalēm.
Ekskursijas ilgums: aptuveni 8 stundas.
Cena: 69 EUR .Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Gimaraešas Grāfu pilī, pusdienas.

3.diena. (19.11.16.) Douru ielejas ekskursija.

09:00 no viesnīcas. Douru ieleja ir UNESCO pasaules mantojuma objekts tās ainaviskuma un vēsturiskās nozīmes dēļ. Ekskursijā baudīsim skaistus skatus uz upi, kas vijas cauri vīnogulāju terasēm.
Apskatīsim Amaranti, kas ir mazs, jauks ciematiņš ar skatu uz upi. Ekskursijā iegriezīsimies Vilarealā, kur atrodas greznā Kasa de Mateuš – muiža ar dārziem, kur savas vasaras brīvdienas mēdza pavadīt Portugāles karaliskās ģimenes. Tā būvēta 18. gadsimta sākumā un to ieskauj dārzi baroka stilā. Peso da Reguā atkal sastapsimies ar Douru raksturīgo kultūrainavu, kur vīnogulāju terases pakāpeniski nolaižas līdz upes malai.
Ekskursijas ilgums: aptuveni 8 stundas.
Cena: 69 EUR. Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, pusdienas, ieejas maksa Casa de Mateus dārzos.

Tradicionālas portugāļu vakariņas ar muzikāliem priekšnesumiem.

19:45 no viesnīcas. Bufetes tipa vakariņas, kurās varēsim nobaudīt tipiskus portugāļu virtuves gardumus no kaltētas mencas un citām jūras veltēm, krāsnī ceptu cūkas stibiņu ar piedevām, kā arī vairāku veidu desertus.
No dzērienu klāsta tiks piedāvāts baltais un sarkanais portvīns, bezalkoholiskie dzērieni un kafija.
Vakariņu laikā varēs noklausīties portugāļu fadu dziedājumus, kā arī vērot folkloras ansambļa sniegumu.
(Ilgums: ~3.5 stundas)
Cena: 55 EUR .Cenā iekļauts: transports, vakariņas ar dzērieniem, muzikāli priekšnesumi.

4.diena.(20.11.16.) Ekskursija uz Kuimbru.

09:00 izbraukšana no viesnīcas. Pilnas dienas ekskursiju iesāksim ar Busaku Nacionālā parka apmeklējumu, kas ir mājvieta ap 700 dažādu augu sugām no visas pasaules un kas pazīstams kā slavenākais Portugāles parks. Tā centrā atrodas manuelīnu stilā būvētā bijusī karaliskā vasaras rezidence, kurā tagad izvietojusies luksus viesnīca.
Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Kuimbru – vienu no vecākajām universitātes pilsētām Eiropā. Kuimbrā apskatīsim universitātes baroka stilā veidoto bibliotēku ar 250000 dažādu, retu grāmatu krājumu, kā arī iepazīsim pilsētas centru ar galvenajiem apskates objektiem – veco katedrāli un Santa Kružas klosteri.
Ekskursijas ilgums: aptuveni 8 stundas.
Cena: 69 EUR . Cenā iekļauts: transports, ieejas maksa universitātes bibliotēkā, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas
17:45 transfērs no viesnīcas uz lidostu.

Cenā iekļauts :

  • Cena par lidojumu
  • Naktis viesnīcā HF Tuela Porto 3***

Cenā nav iekļauts :

  • Ēdienreizes kas nav pieminētas programmā
  • Personīgie tēriņi
  • Samaksa par ekskursijām