Cena: 250 €

Rumānijā mīt romantiskais un mītiskais: senas pilis, noslēpumainā Transilvānijas zeme un grāfs Vlads
Drakula, tomēr bez Drakulas Rumānijā ir neparasti skaista daba, ainaviskie Karpatu kalni, lieliski vīni, savdabīgas burvīgas pilsētas, bagāts folkloras pūrs un grezni tautas tērpi.

Baile Felix – Rašnovas cietoksnis – Drakulas pils – Brašova –
Sinaja – Pelešas pils – Bučegas kalni – folkloras vakars – Sigišoāra
Izbraukšanas datumi:
20.06.2017
22.10.2017
(6 dienas / visas naktis viesnīcās)

1.diena. 

Rīga – Slovākija Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļā Lietuva – Polija –Slovākija. Nakts viesnīcā Prešovā/apkārtnē.

2.diena. 

Baile Felix. Brokastis. Tranzīta pārbrauciens – Slovākija, Ungārija, Rumānija. Pārbrauciena laikā neliela atpūta (2 stundas) lielākajā Rumānijas atveseļošanas centrā Baile Feliks, kūrortā senas un mūsdienīgas sanatorijas, vairāki minerālu avoti, kas satur veselību veicinošus sāļus, sniedz nomierinošu efektu un ārstē dažādas slimības. Apmeklēsim nesen uzcelto moderno akvaparku ar neskaitāmiem baseiniem, pirtīm un atrakcijām. Pēc relaksējošas peldes (2 stundas), turpinām ceļu līdz viesnīcaiRumānijas pilsētā Brašovā. Nakts viesnīcā.

3.diena.

Rašnovas cietoksnis – Drakulas pils – Brašova. Brokastis. Brīvais laiks vai izbraukuma ekskursija Nr.1: Rumānijas leģendas (par papildsamaksu: 35 €). Karpatu kalnos apmeklēsim viduslaiku cietokšņa pilsētiņu Rašnovu, unikālu vietu ar mūriem, torņiem, amatnieku darbnīcām un suvenīru veikaliņiem. Mūsu ceļa turpinājumā Brana pils, tik skaista kā pasaku grāmatā, to apņem leģendas, intrigas un brīnumi. Tā bija viena no Valahijas valdnieka Vlada Tepeša rezidencēm, kuru īru rakstnieka Brema Stokera fantāzija padarījusislavenu kā vampīra Drakulas pili, tā saistīta ar notikumiem Valahijas valdnieka Vlada Drakulas dzīvē. Mūsdienās pilī iekārtots muzejs izcilai Rumānijas karalienei Marijai, pils apmeklējums. Pēcpusdienā pastaigas ekskursija Brašovas pilsētā, vienā no skaistākajām Transilvānijas pilsētām, kuras vecpilsētā saglabājušās viduslaiku liecības un pieminekļi – rātsnams, amatnieku ģilžu celtie bastioni, pilsētas vārti, dievnami, šaurā Virves ielu u.c. Atgriešanās viesnīcā Brašovā.

4.diena.

Sinaja – Pelešas pils – Bučegas kalni – folkloras vakars. Brokastis. Brīvais laiks vai izbraukuma ekskursija Nr.2: Karpatu kalni un pilis (par papildsamaksu: 35 €). Kalnu kūrorts Sinaja, Rumānijas “Karpatu pērle”. Tā ir vieta, ko 19.gs. atpūtai izvēlējās Rumānijas aristokrātija un Rumānijas karalis Karols I tur uzcēla savu vasaras rezidenci Pelešas pili. Tā ir skaistākā pils Rumānijā un viena no ievērojamākām visā Eiropā, ar skaistu parka ansambli, kas izgreznots ar skulptūrām un strūklakām. Pils celta eklektikas stilā, kur harmoniski savijas dažādu laikmetu arhitektūra, interjerā 160 istabas un katra no tām ir interjera šedevrs, it īpašiAustrumu, turku, apspriežu u.c. zāles, karaļa bibliotēka, darba kabinets un atpūtai ieroču galerija. Ļoti bagāts un grezns muzejs!!! Sinajā apskatāma kroņprinča Ferdinanda Pelišoras pils un Sinajas klosteris. Ar kalnu pacēlāju – iespējas uzbraukt Bučegas kalnos, pastaigāties un apbrīnot Dienvidkarpatu kalnu ainavu skaistumu!!! Vakarā rumāņu folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām, dziesmām un dejām.. Atgriešanās viesnīcā Brašovā.

5.diena. 

Sigišoāra. Brokastis. Ceļā uz Poliju apskatīsim Sigišoāru. Šī pilsēta lepojās, ka saglabājusi slaveno namu, kuru vēlas redzēt ikviens, kas tur ieradies, tas ir nams, kurā piedzimis Valahijas valdnieks Vlads Drakula. Pastaigas pilsētas senajā cietoksnī, kur jūtams tālo gadu simteņu elpa – bruģētas ieliņas, spilgti krāsaini nami no 16.gs., kuros aiz pilsētas mūriem un vareniem torņiem, pēc vairāk nekā 500 gadiem joprojām dzīvo cilvēki, tāpēc uz daudziem namiem redzams uzraksts “Monument Istoric”. Cietokšņa pilsētiņā daudz interesanta, tās romantiskā vecpilsēta pievelk kā magnēts, galvenais laukums rotājas ar pilsētas simbolu Pulkstens torni, Skolas kalns dižojas ar seno skolu un varenu dievnamu, bet lai nokļūtu Skolas kalnā jālīkumo pa bruģētām ieliņām, jāpārvar “skolnieku kāpnes” ar 175 pakāpieniem, pa kurām vēl joprojām uz skolu dodas pilsētiņas bērni. No kalna virsotnes uz apkārtni paveras brīnišķīgs skats. Turpinājumā tranzīta ceļš Rumānija – Ungārija – Slovākija. Nakts viesnīcā Prešovā.

6.diena. 

Mājupceļš. Brokastis. Izbraukšana uz mājām. Ceļš caur Slovākijai, Polijai, Lietuvai. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Сeļazīmes cena:

€ 250.00 (1 vieta autobusā)

€ 370.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)

€ 120.00 (piemaksa par vienvietīgu numuru SINGL)

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):

• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.

• Atlikusīsumma jāsamaksā ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:

– Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;

– Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;

– Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);

– Grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:

– Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem – 4 € (līdz 65 gadiem) / 8 € (65+);

– izbraukuma ekskursija Nr.1: Rumānijas leģendas – 35 €;

– izbraukuma ekskursija Nr.2: Karpatu kalni un pilis – 35 €

*Bērniem līdz 13.gadiem izbraukuma ekskursijām atlaide 25% Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK! “ekskursiju pakete” iekļautās

Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2 = Maksājot Rīgā = 60 euro

– Baile Felix – 6/4;

– Vakariņas nacionālā stilā ~ 35 €;

– Brana pils – 9/5 €;

– Rašnovas cietoksnis – 7/4 €;

– Peleša pils (lielā tūre) ~ 13/8 €;

– Pacēlājs kalnos ~ 12 €

SVARĪGI !!!

* Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto e-pastu Jūs saņemsiet ceļojuma vaučeri ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, bāzes viesnīcas nosaukumu un citu noderīgu ceļojuma informāciju t.s. “padomi ceļotājiem”. Gadījumā ja Jums NAV e-pasta, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu vaučeri drukātā formātā.

* Izbraukuma ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, gida pakalpojumi.

* Ieejas biļetes apskates objektos ir par papildus samaksu! Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. Valūtu iesakām mainīt Latvijā.

* Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās – 20 cilvēki.

* Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst.20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem.

* Brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās naktsmītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma. Visbiežāk grupas brokastu laiks ir no plkst. 07:00 – līdz 08:00, bet var būt gan ātrāk, gan vēlāk.

*Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.

*Ceļojuma operators ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību.

Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:

– Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.

– Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.

– Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.

– Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arīrepatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vaismagas saslimšanas gadījumā.

– Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.

– Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, taiskaitā pases, drošībai.