no 1399 EUR

18.11.2017.
No divām salām sastāvošā, Tanzānijai piederošā autonomā province, atrodas Āfrikas austrumu krastā, tikai 35km attālumā no Melnā kontinenta.
Indijas okeāna paisumu un bēgumu glāstītās salas, no kurām lielākā – Ungudža – nes arhipelāga vārdu, pazīstamas ar satriecošu likteni.

1.diena: Rīga – Hurgada – Zanzibāra

izlidošana no Rīgas lidostas 18.11.2017. plkst. 5:45 (Tehniskā nosēšanās Hurgadā)

17:30  Ielidošana Zanzibāras lidostā. Trasfērs uz lidostu.

Brīvais laiks.

2.diena:

Brīvais laiks vai ekskursija par papildus samaksu Akmens pilsēta un Mangapvani alas (99 EUR).

Ekskursijas pirmās daļas laikā, kuru veiksim kājām, iepazīsimies ar Zanzibāras galvaspilsētas Stone Town (Akmens pilsēta) būtiskākajiem tūristu apskates objektiem – Vergu tirgu, Anglikāņu katedrāli, Sultāna pils muzeju, Brīnumu māju, veco Arābu fortu un Ambulanci.
Gids pastāstīs par ne tikai Zanzibāras un Akmens pilsētas vēsturi, bet iepazīstinās arī ar galvaspilsētas mūsdienu dzīvi. Apstāsimies arī tirgū, lai apbrīnotu vietējos produktu daudzveidību – rīta agrumā ķertās zivis, svaigi cepto maizi, novāktos augļus un dārzeņus.
Pēc pusdienām galvaspilsētā, dosimies uz Mangapvani, kas tulkojumā nozīmē Arābu krasts un atrodas apmēram 20 km attālumā uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Te apmeklēsim Koraļļu alu, kas atrodas dziļi koraļļsārtās klintīs. Alai ir šaura ieeja un saldūdens baseins tās zemākajā vietā. Iespējams, ka sensenos laikos salas iedzīvotāji te ņēma ūdeni, bet, laikam ejot, alas ieeja aizauga ar bagātīgu veģetāciju un tika aizmirsta. Vēlāk teritorija, kurā atradās ala, kļuva par bagāta arābu zemesīpašnieka Hameda Salima īpašumu un vietējais kazu gans, meklēdams noklīdušu lopiņu, alu atklāja no jauna. Apkārtnes iedzīvotāji un Salima īpašumā strādājošie vergi sāka atkal izmantot dzeramo ūdeni no alas baseina. Vēsturnieki uzskata, ka Koraļļu ala vēl ilgus gadus tika izmantota, lai no varasiestādēm slēptu vergus pēc tam, kad 1873. gadā tirdzniecība ar tiem tika oficiāli aizliegta (Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Vergu tirgū, Arābu fortā un Anglikāņu katedrālē).

Ekskursijas ilgums ~ 7.5 stundas

Svarīgi! 
Stountaunas pilsētas ekskursijas laikā jāģērbjas konservatīvi – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Ieteicams aut slēgtus apavus vai sporta kurpes.

3.diena:

Brīvais laiks vai ekskursija par papildus samaksu Delfīni un Džozani parks (99 EUR)

06:30 no viesnīcas
Ar autobusu dosimies uz Kizimkazi, kas atrodas salas dienvidu piekratē un kas pazīstama kā delfīnu vērošanas vieta. Te mājo daudz pudeļdeguna un vērpējdelfīni, tropiskās zivis un atrodas brīnišķīgi koraļļu rifi.
Pludmalē tiks dota īsa drošības instrukcija un tad ar kuģi dosimies Indijas okeānā meklēt delfīnu baru.
Kaut arī šajā piekrastē delfīnu ir daudz, nav simtprocentīgas garantijas tos redzēt. Pat ja delfīnus nesatiksim, divas stundas varēs izbaudīt kuģošanu okeāna ūdeņos, bet drosminieki varēs snorkelēt līdzās koraļu rifam.
Pēc atgriešanās krastā, varēs peldēties piekrastes seklajos ūdeņos un nobaudīt pusdienas.
Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Džozani dabas parku, kas ir mājas virknei endēmisko augu un dzīvnieku, tai skaitā Zanzibāras sarkanajam kolobusa pērtiķim. Džozani mežs lepojas ar tādu bioloģisko daudzveidību un satriecošām ainavām, ka pašlaik tiek apsvērta iespēja to iekļaut UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.
Mežzinis mūs pavadīs pa īpaši izveidotām takām, kuras iekļauj eikalipti un sarkankoki, kā arī pastāstīs par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām, par dzīvniekiem, putniem un reptīļiem, kas šo tropisko lietusmežu padarījuši par savām mājām. Taka aizvedīs arī līdz vietai, kur ūdens skalojas ap sarkankoku saknēm un kur varēs apskatīt tropiskās zivtiņas un krabjus, kas lēkā pa dubļiem. (Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Džozani parkā un Menajas līča saglabāšanas nodeva )

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas.

Svarīgi! Ekskursijas pirmajai daļai nepieciešams peldkostīms, dvielis, sauļošanās krēms, galvassega, ūdensizturīgi apavi. Džozani meža apmeklējumam nepieciešams: ērtas sporta kurpes un garās bikses. 
Lūgums nebarot un neaiztikt pērtiķus!

4.diena:

Brīvais laiks vai eksursijas par papildus samaksu Garšvielu un vietējās kultūras tūre (99 €)

09:00 izbraukšana no viesnīcas
Sensenos laikos Zanzibāra bija pazīstama kā Garšvielu sala, kas uz visu pasauli eksportēja krustnagliņas, vanilīnu, muskatriekstus un kardamonu. Garšvielas te bija atvestas no Āzijas un Dienvidamerikas. Mūsdienās garšvielu plantācijas vairāk domātas tūristu apmeklējumiem un ir kļuvušas par pašiem populārākajiem ekskursiju galamērķiem salā.
Gida pavadībā apskatīsim, pasmaržosim un pagaršosim dažādas garšvielas un tropiskos augļus, kā arī uzzināsim par to pielietojumu kulinārijā, ārstniecībā un skaistumkopšanā. Būs iespēja pagaršot vietējos ēdienus, sezonas augļus un zāļu tējas.
Ekskursijas otrajā daļā pievērsīsimies vietējās kultūras izpētei, kuras satāvdaļas ir dziesmas, dejas, vizuālā māksla, spēles, kulinārija, utt. Vietējā ciematā varēs iejusties iedzīvotāju ikdienā, vērojot kā sievietes pin grozus, maļ prosas putraimus un gatavo tradicionālo ēdienu, redzēt ka tiek veidoti hennas zīmējumi, kas klāj lielākās daļas salas iedzīvotāju ķermeņus, kā veido tradicionālās frizūras. Redzēsim, kā mazi zēni vij virves vai veikli rāpjas palmā, lai zemē nomestu kokosriekstu atsvaidzinošam dzērienam.
Varēs vērot, kā ciemata vīrieši no palmu zariem veido pinumus, lai apjumtu mājas vai spēlē Bao – savu iemīļoto spēli.
Vēl apskatīsim maniokas un banānu plantācijas kā arī nogaršosim gatavos augļus.

(Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa garšvielu plantācijā )

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas.

Svarīgi! Vietējo ciematu apmeklēšanas laikā jāģērbjas atbilstoši vietējām tradīcijām – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri.

5.diena:

Brīvais laiks vai ekskursija par papildus samaksu Pludmales atpūta Niange un Cietuma salās (99 € )

09:00   izbraukšana no viesnīcas
Dienas pirmajā pusē kāpsim uz tradicionālā salinieku kuģīša klāja un dosimies uz civilizācijas neskartiem smilšu sēkļiem okeānā, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas.
Šet varēs peldēties un nirt, lai izpētītu brīnumaino zemūdens pasauli ar zivīm un koraļļiem. Tepat pludmalē tiks klāti pusdienu galdi un talantīgi pavāri sagatavos mums jūras velšu maltīti svaigā gaisā.
Pēc pusdienām vēl nedaudz atpūtas un tad kuģosim uz Cietuma salu.
Cietuma sala savu nosaukumu ieguva no cietuma, kas uz tās tika uzbūvēts, bet nekad tā arī netika izmantots. Vienīgi arābi savulaik salā izmitināja savus sacēlušos vergus.
Pašlaik te atrodas cietuma drupas, viesnīca un milzīgs bruņurupuču rezervāts. Gigantiskie bruņurupuči, kas, domājams, atpeldējuši no Komoru vai Seišeļu salām ir sasnieguši cienījamu vecumu un uz savām kaula plākšņu mugurām spēj lēnītēm pavizināt arī mazus bērnus.

(Cenā iekļautstransports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, jūras velšu pusdienas pludmalē (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus iekļauts).

Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus 
Lūgums nebarot un neaiztikt bruņurupučus!

6.diena:

Brīvais laiks vai ekskursija par papildus samaksu Ziemeļu krasts, Nungvi ciemats un saulrieta kruīzs (125 € ).

10:00 no viesnīcas
Zanzibāras ziemeļu piekraste ir vieta, kur tiek būvēti piekrastes ūdeņos izmantojamie, tradicionālie kuģi.
Pa ceļam uz Nungvi ciematu brauksim garām zivju tirgiem, kur notiek svaigi noķerto lomu izsole. Apstāsimies arī pie jau sabrukušas portugāļu apmetnes drupam, kur mums vietējais gids pastāstīs apmetnes un portugāļu iekarojumu vēsturi. Vēl apmeklēsim vietējo kuģubūvētavu un tālāk dosimies uz Nunvgi ciemata bruņurupuču rezervātu un akvāriju.
Gida pavadībā izstaigāsim Nungvi ciematu un dosimies uz liedagu, kur tiks dots brīvs laiks peldei un saules vannām.
Vakarpusē kāpsim uz vietējā kuģīša, lai izbrauktu selgā vērot, kā saule lēnām grimst Indijas okeānā, mainot debesis uz sārtām, zeltainām un melnām, kas ir milzīgu zvaigžņu pilnas.

(Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas, dzērieni uz kuģa (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus) .

Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas.

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus 
Lūgums nebarot un neaiztikt bruņurupučus!

7.diena: 

Brīvais laiks.

Transfērs uz lidostu, Lidojums no Zanzibāras lidostas plkst 16:10 – Ierašanās Rīgā 2:20

Cena izvēloties viesnīcu:

 • Paradise Beach Resort 3+* 1399 EUR
 • Ocean Paradise Resort & SPA 4* 1569

Cena iekļauts: 

 • Lidojums Rīga – Hurgada – Zanzibāra – Hurgada – Rīga
 • Bagāža
 • Nakšņošana viesnīcā
 • Jaunā gada vakariņas un izklaides ekskursijas
 • Brokastis

 

Cenā nav iekļauts: 

 • Apdrošināšana
 • Papildus ekskursijas
 • Ēdienreizes un dzērieni, kas nav iekļauti
 • Dzeramnaudas
 • Viss kas nav iekļauts sadaļā “Cenā iekļauts”