Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Tropu paradīze Indijas okeānā pie Āfrikas austrumu krasta. Sala savaldzina ar tirkīzzilajām lagūnām, baltajām smilšu pludmalēm, smaragdzaļajiem tropu zaļumiem un greznajām viesnīcām. Ne velti savulaik Marks Tvens teica: „Maurīcija eksistēja vēl pirms paradīzes, un Dievs radīja paradīzi pēc tās tēla un veidola.” Daba šeit patiesi ir kā paradīzē. Bet ja Jums gribas izjust salas dažādību, …

Tropu paradīze Indijas okeānā pie Āfrikas austrumu krasta. Sala savaldzina ar tirkīzzilajām lagūnām, baltajām smilšu pludmalēm, smaragdzaļajiem tropu zaļumiem un greznajām viesnīcām. Ne velti savulaik Marks Tvens teica: „Maurīcija eksistēja vēl pirms paradīzes, un Dievs radīja paradīzi pēc tās tēla un veidola.” Daba šeit patiesi ir kā paradīzē. Bet ja Jums gribas izjust salas dažādību, tad neslinkojat un dodaties ceļojumā pa salu. Lai arī salas vēsture neiesniedzas gadsimtu dziļumos, tā ir interesanta. Pārsteidzošs ir tas, ka šajā „cukurniedru paradīzē”, cilvēki ar darba mīlestību, pāris gadsimtu laikā pavisam neapgūtu zemi ir pārvērtuši par pasaulē pazīstamu kūrortu.

Ģeogrāfija

Maurīcija atrodas Indijas okeāna DR daļā, aptuveni 2000 km no Durbanas, 1800 km no Mombasas, 6000 km no Pertas un 4700 km no Bombejas. Maurīcijas salas reljefu veido augstiene. Salas centrā atrodas plato ar nelielu kalnu virkni. Lielākā salas daļa ir līdzena, ziemeļos un austrumos atrodas lauksaimniecības kultūru lauki. Gar piekrasti stiepjas plaša baltu smilšu pludmales josla, izrobota nelieliem līčiem un apbūvēta ar greznām viesnīcām.

Vēsture

Pirmo reizi Maurīcija minēta 975.gadā, kad to atklāja arābu jūras braucēji (vēlāk tās pārņēma nīderlandieši, franči un angļi.). Viņi salai deva romantisku nosaukumu: “Dinarobin” jeb “sudraba karsts”. Tieši ar šo nosaukumu sala parādījās ģeogrāfiskajās kartēs. Koloniju gados Maurīciju salās norisinājās kari un vergu tirdzniecība, kā rezultātā izveidojās pārsteidzoši multikulturāla sabiedrība.

Klimats

Maurīcijai raksturīgs jūras subtropu klimats. Salā valdošie vēji ir dienvidrietumu pasāti, kuru ietekmē karstais un mitrais klimats kļūst viegli panesams. Karstākais un mitrākais periods ilgst no decembra līdz martam, taču gaisa temperatūra neuzkāpj augstāk par 30 – 35 grādiem dienā un 25 grādiem naktī. Vēsākie mēneši ir no maija līdz septembrim, kad gaisa temperatūra dienā ir 20 – 25 grādi, naktī 17 grādi. Ūdens temperatūra visa gada garumā ir 20 – 26 grādi.

Apskates vietas

Portluī

Maurīcijas galvaspilsēta Portluī savu nosaukumu ieguvusi par godu Francijas karalim Ludviķim XV. Šī skaistā pilsēta saglabājusi seno dienu kolorītu. Visām ielām doti franču nosaukumi, bet laukumi glabā XVIII gs. greznību. Pastaigājoties pa pilsētas kvartāliem, Jūs nokļūsiet austrumu pasakā ar musulmaņu mošeju minaretiem un hinduisma tempļu torņiem. Pilsētā var ieraudzīt ķīniešu statuetes ar kustīgām galvām, Džuma mošeju, Sendžeimsa katedrāli, hinduisma tamilu dievnamu. Tuvāk ostas rajonam iekārtojušies ķīniešu tirgotāji. Ievērojamākā Portluī vieta ir unikālais tirgus – kaut kas vidējs starp arābu un Parīzes tirgu ar daudzkrāsainiem sari, smaidīgām sejām, kolorītām personām, piepildītiem dārzeņu groziem, virtuves piederumiem, rindās izkārtotiem eksotiskiem augļiem.

Nacionālais parks Domaine Les Pailles

Piecu minūšu brauciena attālumā no Portluī kalna pakājē izveidots nacionālais parks Domaine Les Pailles. Tā kopējā platība ir lielāka par 300 akriem. Tas ir dabas atrakciju, restorānu, konferenču telpu un kazino komplekss. Turpat atrodas vecā cukurfabrika, vecās ūdens attīrīšanas iekārtas, sākotnējā izskatā saglabātais XVIII gs. vilciens. Var izvēlēties jebkura veidu atpūtu – safari, vizināšanos ar vilcienu, izjādes u.c.

Ķurpipa

Salas lietišķais centrs. Šeit ir izvietotas ārzemju vēstniecību ēkas, lielu kompāniju ofisi un augstāko aprindu namīpašumi. Centrā atrodas koloniālā stilā celtā municipalitātes ēka, karaliskā koledža – viens no vecākajiem licejiem XVI – XVII gs. Ja no pilsētu ieskaujošās augstienes paraugās apkārt, iespējams aplūkot gandrīz visu salu. Skatam paveras zaļās krāsas daudzveidība: te ir gan smaragds, gan malahīts, gan rīta ausmas maigais, gan spilgtais bambusa dzinumu zaļums. Citas pilsētas gandrīz nepārtrauktā virknē izkārtojušās cita aiz citas dienvidu un ziemeļu piekrasti savienojošā ceļa malās: no nelielas koloniālās pilsētas Maeburgas, kur XVII gs. pirmo reizi parādījās eiropieši līdz pat galvaspilsētai. Spilgto kreoliešu tirgus pārpilnība ar reibinošiem aromātiem, krāsaini svētki ar dejām un dziesmām, restorāni un tavernas ar lieliskiem no jūras veltēm gatavotiem ēdieniem priecēs Jūs visa atpūtas brauciena laikā, nemaz nerunājot par pasaulē gleznainākajām pludmalēm un lagūnām, daudzveidīgo floru un faunu, koraļļu rifiem.

Rodrigesa sala

Rodrigesa sala ir viena no rūpīgāk glabātajiem Maurīcijas noslēpumiem. Tā ir klints Indijas okeānā apmēram 400 jūdzes uz austrumiem no Maurīcijas salas. Šī sala ir katra neskartās dabas atbalstītāja sapnis. Salas izmēri ir 18x18km, to ieskauj lagūnas un rifi. Tā ir lieliska vieta nirējiem, bet pauguri un ielejas piesaista velotūrisma cienītājus. Aktīvas atpūtas cienītājus Maurīcijā gaida neatkārtojama makšķerēšana. Tikai jānoīrē kuteris ar pieredzējušu vadītāju, un Jums izdosies noķert zilo mārlinu, tunci vai pat haizivi. Maurīcijā tiek organizēti katamarānu un jahtu kruīzi, kuru laikā ceļotājiem ir iespējams nosvinēt dzimšanas dienu vai citu īpaši nozīmīgu notikumu.

Domaine du Chasseur parks

Salas dienvidaustrumos kalnu pakājē 950 akru lielā platībā plešas Domaine du Chasseur parks. Šajā paradīzē dzīvo liels skaits dzīvnieku un putnu, aug visdažādākie augi. Kalnu virsotnē 500 m augstumā iekārtots restorāns, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Grand Port lagūnu un parka alejām.

Tradicionālie ēdieni

Virtuve izceļas ar lielu skaitu dažādu piedevu. Tūristi ir ļoti iecienījuši uzkodu “puri” – savdabīgas maizītes (gan karstas, gan aukstas), ceptas no īpašiem miltiem un ar dažādu pildījumu, sākot no salātiem un beidzot ar gaļas vai zivju asortiem, taču obligāti ar kādu mērci. Visur piedāvā ķīniešu nūdeles “min frit”, kuru pagatavošanas recepšu ir neskaitāmi daudz. Nacionālie dzērieni ir kafija (diezgan neierasta eiropieša gaumei, taču visos bāros un restorānos gatavo arī parasto “melno kafiju”), sabiezināts piens “aludu” ar garšvielām, vietējais gaišais alus (“Stella”, “Fenikss”, “Blū Merlin” u.c.), baltais rums “Green Island” un no zālēm pagatavotie uzlējumi.