Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Ruanda ir „Tūkstoš pakalnu valsts”, kas apklāta ar tropu mežiem. Tā ir viena no Āfrikas valstīm, kurā tūrisma industrija attīstās diezgan ātri. Ruandā visu gadu ir maigs klimats, kā arī valstī nemitinās indīgas čūskas. Interesanta un daudzveidīga flora un fauna. Ruanda ir dabas tūrisma zeme, kas sagādās prieku īpaši dzīvnieku vērotājiem, bet viena no lielākajām …

Ruanda ir „Tūkstoš pakalnu valsts”, kas apklāta ar tropu mežiem. Tā ir viena no Āfrikas valstīm, kurā tūrisma industrija attīstās diezgan ātri. Ruandā visu gadu ir maigs klimats, kā arī valstī nemitinās indīgas čūskas. Interesanta un daudzveidīga flora un fauna. Ruanda ir dabas tūrisma zeme, kas sagādās prieku īpaši dzīvnieku vērotājiem, bet viena no lielākajām tūristu atrakcijām ir iespēja ieraudzīt pasaulē pēdējās savvaļā dzīvojošās kalnu gorillas.

Ģeogrāfija

Atrodas Austrumāfrikā. Ruanda robežojas ar Ugandu, Burundi, Kongo Demokrātisko Republiku un Tanzāniju. Ruandas lauku apgabalus klāj plaši zālāji un pakalnu zonas, kurās saimnieko lauksaimnieki. Valstī atrodams arī kalnu apgabals, kas stiepjas no dienvidaustrumos esošās vulkānu grēdas uz ziemeļrietumiem. Grēda starp Kongo un Nīlas upēm stiepjas rietumu Ruandā, grēdas vidējais augstums ir 2750m.  Šīs grēdas rietumu malā atrodas Kivas ezers un Ruzizi upes ieleja, austrumu nogāze ir krietni lēzenāka. Ruandas augstākais punkts ir Karisimbi vulkāns (4507m).

Vēsture

Tva tauta Ruandas teritorijā dzīvo jau 35 000 gadu. Saskaņā ar leģendām, Tutsi šeit ieradās tikai 14. un 15. gadsimtā no Etiopijas teritorijas. Jāpiebilst, ka par laiku pirms kolonizācijas, par Ruandu nav saglabājušās nekādas rakstiskās liecības. Laikā, kad Ruandā ieradās pirmie eiropieši, šeit pastāvēja Ruandas karaliste, kas aizņēma valsts mūsdienu teritoriju, kā arī atsevišķus Kongo apgabalus. 19. gadsimtā, pēc vairāku līgumu parakstīšanas, Vācija Ruandu kopā ar vēl dažām Āfrikas valstīm pasludināja par savu teritoriju. Taču dēļ savas mazās armijas vācieši Ruandu pilnīgi pārvaldīt nespēja. Kad Vācija zaudēja I Pasaules karā, Ruandas teritorija nonāca Beļģijas pārvaldījumā un tā tas saglabājās arī pēc II Pasaules kara. Beļģi piešķīra dažādas privilēģijas Tutsis tautai, kaut arī tā bija skaita ziņā mazāka nekā Hutus tauta. Kad Ruanda atguva neatkarību, Hutus uzsāka atriebību, kas noveda pie 1994. gada Ruandas genocīda, kad Hutus slepkavoja agrāko augstāko klasi jeb Tutsis minoritāti. Tas bija viens no drausmīgākajiem 20. gadsimta otrās puses genocīdiem pasaulē.

Klimats

Subekvatoriālais klimats, sezonāli mitrs. Ir divas mitrās sezonas: no marta līdz maija vidum un no oktobra vidus līdz decembrim. Sausais sezons ir no maija vidus līdz oktobra vidum, tūristu iecienītākie mēneši ir jūlijs un augusts. Valsts centrālajā daļā gada vidējā temperatūra ir +24°C, mitros augstieņu mežos no +10°C līdz +15°C.

Apskates vietas

Kigali

Kigali ir Ruandas galvaspilsēta un tajā dzīvo aptuveni 1 miljons iedzīvotāji. Pilsēta ir Runadas ekonomikas, kultūras un transporta centrs, kopš tā atguva neatkarību 1962.gadā. Šī ir mūžīgā pavasara galvaspilsēta – tā vislabāk var raksturot Kigali, kas atrodas starp zaļajiem samtainajiem kalniem Ruandas centrā. Šī Eiropas pilsēta ir tīra, kārtīga un mierīga, kur es varētu palikt, ja ne uz visiem laikiem, tad vismaz uz neilgu laiku. Šeit ir ļoti laba viesnīcu, restorānu un naktsklubu izvēle. Kigali tūristus piesaista ar gleznaino apkārtni un ekotūrisma cienītājus priecēs tuvumā esošais nacionālais parku ar ekskluzīvajām kalnu gorillām un citiem Āfrikas savvaļas dzīvniekiem.

Gisenija

Gisenija ir grezns kūrorts, kur atpūšas bagātie ruandieši un ārzemnieki. Skats uz Kivas ezeru un tam blakus esošo Nuiragongo vulkānu ir pasakains. Ja apnīk pastaigas pa kūrorta veikaliem un restorāniem, varat doties uz netālo alus darītavu, lai redzētu, kā top Āfrikas alus. Dienu varat pavadīt arī ezera jaukajās pludmalēs.

Ņungves Nacionālais parks

Ainaviskais Ņungves Nacionālais parks aizņem 970 km² un ir viens no lielākajiem kalnu tropu mežu rezervātiem Āfrikā. Parkā var ieraudzīt pasaulē pēdējās savvaļā dzīvojošās kalnu gorillas, 275 putnu sugas un 250 dažādu koku sugas.

Kivu ezers

Viens no Āfrikas lielajiem ezeriem. Atrodas uz Kongo Demokrātiskās Republikas un Ruandas robežas Austrumāfrikas Lielās Lūzuma zonas atzarā, tektoniskajā lūzumā. Tektoniskais lūzums turpina paplašināties, ezera apkaimē bieži notiek vulkānu izvirdumi. Ap ezeru atrodas augsti kalni un pirmatnējais mežs, ezers ir ļoti ainavisks. Kivu ezers ir viens no trim zināmajiem eksplozīvajiem ezeriem — abi pārējie ir Kamerūnā esošie Niosas ezers un Monūnas ezers. Ezera gultnes nogulumi izpēte liecina, ka aptuveni reizi 1000 gados ezerā notiek masveida organismu izmiršana. Nav droši zināms, kas izraisa Kivu ezera izvirdumus, bet tie varētu būt saistāmi ar vulkāniskajām aktivitātēm.

Tradicionālais ēdiens

Viena no galvenajām sastāvdaļām tradicionālās Ruandas kulinārijā, ir Fufu (foo-foo), kas ir bieza mīkla parasti izgatavota no maniokas miltiem, to pagatvo arī no kukurūzas miltiem, ko dēvē par Ugali (you-gaa-li) vai Sembe (SEM-bay), un ir tai piemīt izteikta smarža. Tāpēc, ka Fufu  trūkst garšas, tas parasti pasniedz ar biezu, bagātīgu gaļas mērci. Pamatā tās sastāvā ir kaza gaļa, bet to var aizstāt ar jēra vai liellopu gaļu. Arī pupiņas ir labs papildinājums Fufu.