Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Gandrīz 1600 kilometrus no Āfrikas austrumu krastiem atrodas Seišelu salas – daudzu mazu salu arhipelāgs, kas ar savu brīnumaino dabu pārsteidz pat pieredzējušus pasaules apceļotājus. Par laimi medusmēneša baudītājiem un saules meklētājiem šī tropu paradīze piedāvā skaistas pludmales, kuras, atšķirībā no daudzām slavenām pludmalēm, tik ļoti vēl nav skāris komercializācijas vilnis. Tikai viens acu skatiens …

Gandrīz 1600 kilometrus no Āfrikas austrumu krastiem atrodas Seišelu salas – daudzu mazu salu arhipelāgs, kas ar savu brīnumaino dabu pārsteidz pat pieredzējušus pasaules apceļotājus. Par laimi medusmēneša baudītājiem un saules meklētājiem šī tropu paradīze piedāvā skaistas pludmales, kuras, atšķirībā no daudzām slavenām pludmalēm, tik ļoti vēl nav skāris komercializācijas vilnis.

Tikai viens acu skatiens uz eksotiskajām palmām Indijas okeāna malā un jūs noteikti vēlēsieties pasūtīt biļeti uz šīm burvīgajām salām. Salas unikālas padara tās cilvēki, kuru vairums ir afrikāņu, indiešu un eiropiešu sajaukums, kas runā gan angļu, gan kreolu mēlē un ir izveidojuši pārsteidzoši interesantu kultūru. Šis rasu sajaukums nav traucējis vietējiem iedzīvotājiem dzīvot mierā un saskaņā, piedāvājot saviem viesiem lielisku virtuvi un senas, oriģinālas tradīcijas. Arī vietējās sievietes ir apveltītas ar neparastu skaistumu – mēdz teikt, ka viņas ir tikpat skaistas kā francūzietes, tikpat pieklājīgas kā anglietes, tikpat eksotiskas kā aziātes un tikpat mežonīgas kā afrikānietes.

Ģeogrāfija

Seišelu salu arhipelāgs atrodas Indijas okeāna rietumu daļā 1600 km no Kenijas krastiem, un 2800 km no dienvidrietumu Indijas un 925 km uz ziemeļaustrumiem no Madagaskaras. Kopā arhipelāgā ietilpst 115 salas, no kurām 76 ir koraļļu izcelsmes, savukārt pārējās ir uz granīta iežu pamata un ir kontinentālas izcelsmes (tās nav vulkāniskas). Arī galvenās salas balstās uz granīta, un Mahe ir galvenā sala (153 km2), uz kuras atrodas galvaspilsēta Viktorija. Šajā salā dzīvo 80% no valsts iedzīvotājiem.

Vēsture

Pirmie eiropieši, kas nometinājās salās bija franči, un 1742. gadā pārņēma pilnīgu kontroli pār salām. 1770. gadā Sv. Annas salā tika ierīkota pastāvīga nometne. 1771. gadā Pierre Poivre ierīkoja pirmo plantāciju, lai varētu konkurēt ar Holandi garšvielu tirgū. Sala kalpoja kā tranzītpunkts vergu tirdzniecībā no Āfrikas, Indijas, Madagaskaras. Nomaļā ģeogrāfiskā atrašanās ļāva britu un franču valdībām nometināt šeit nevēlamas personas (izolēšana, sodīšana), piemēram, Francijas troņmantnieks Luija XVI dēls, Kipras arhibīskaps (kas vēlāk atgriezās savā valstī un kļuva par Kipras prezidentu). Kopš 1794. gada turpmākos 14 gadus salās mainījās britu un franču pārvaldība septiņas reizes. 1811. gadā pēc vairākām kaijām, salu okupēja briti, 1814. gada Parīzes vienošanās deklarēja, ka salas atrodas britu pārraudzībā. 1853. gadā tika atcelta verdzība, līdz 1976. gadā Seišelu salas ieguva neatkarību – vairs neietilpa britu impērijā, un iestājās Britu Nāciju savienībā.

Klimats

Seišelu salas atrodas nedaudz uz dienvidiem no ekvatora – šeit ir valda tropu klimats no novembra līdz aprīlim ir lietus sezona, ko nosaka musonu lieti. Janvāris ir vismitrākais, un visvairāk nokrišņu ir galvenajā Mahes salā un Silhouette salā. No maija līdz oktobrim ir saulains un sauss laiks. Jūlijs un augusts ir sausākie mēneši. Gaisa temperatūra svārstās no 24ºC līdz 31ºC, vidējais gaisa mitrums ir 80%.

Apskates vietas

Viktorija

Mahe ar savu 54 km2 platību ir lielākā sala, uz tās atrodas arī valsts galvaspilsēta Viktorija ar starptautisko lidostu, zvejas un tirdzniecības ostu. Šeit dzīvo lielākā iedzīvotāju daļa, kā arī atrodas lielākā daļa viesnīcu un četri kazino. Salā ir baltas, burvīgas pludmales, kokosriekstu un kanēļa plantācijas. Visu sala klāj krāšņa augu valsts, un no tās virsotnēm paveras neatkārtojami skati uz citām salām. Norobežota ar koraļļu rifiem, mierīgie, dzidrie ūdeņi piesaista daudzus dažādu ūdenssportu cienītājus. Lai arī salā ir aktīva ekonomiskā dzīve, tā nav zaudējusi savu dabisko pievilcību. Salā ir labi organizēts sabiedriskā transporta tīkls, ir iespējams iznomāt auto, kā arī aplūkot salu no putna lidojuma – dodoties ekskursijā ar helikopteri. Galvenās Mahes atrakcijas ir tirgus, simtgadīgi botāniskie dārzi, Nacionālais vēstures muzejs, koloniālisma laika arhitektūra, vecās plantācijas un džungļi.

Praslina

Otra lielākā valsts sala, atrodas 3 stundu laivu brauciena, vai 15 minūšu lidojuma attālumā no Mahes. Viena no neskartākajām salām, ja vispār pārējās Seišelu salas var dēvēt par cilvēku darbības pārveidotām. Kad ģenerālis Gordons pirms vairāk nekā simts gadiem ieradās salā, viņš domāja, ka ir atradis īsto Ēdenes dārzu. Viņš ieraudzīja dubulto kokosriekstu, kas atgādināja sievietes iegurni un asociējās ar Ievu. Praslina ir tropu salas prototips – neliela, bet ar ļoti bagātu augu un dzīvnieku valsti. Sala ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā, jo ir vienīgā vieta, kur savvaļā ir atrasta dubultā kokosrieksta palma, kuras augļi atgādina sievietes iegurni. Šeit ir atrodams Seišelu nacionālais simbols – melnais papagailis. Salā atrodas arī daudzas citas retas sugas. Praslina ir labs atspēriena punkts ceļojumiem uz citām salām.

La Digue

Ja Praslina civilizācijas ziņā vairākas desmitgades atpaliek no Mahes, tad La Digue ir vairākus gadsimtus aizmugurē Praslinai.Par Šeišelu salām « Šeišelu salas « Eksotiskās salas Šī ir perfekta vieta tropu miera un harmonijas baudīšanai. Labākā pārvietošanās metode ir velosipēds. Vietējie iedzīvotāji, kas nav nodarbināti tūristu apkalpošanā ir vai nu zvejnieki, vai arī laivu būvētāji. Atrodas 3 1/2h attālumā no Mahes, un apmēram 30 minūtes no Praslinas. Vientuļās salas pludmales ir izcilas vietas drošai peldēšanai, makšķerēšanai, niršanai, lai baudīt krāšņo zemūdens pasauli.

Tradicionālie ēdieni

Vietā, kur atliek vien uzkāpt kokā, vai izmest jūrā tīklu, kulinārijas māksla attīstījās, lai spētu apmierināt gan vienkāršus, gan izsmalcinātus gardēžus. Salas pamatiedzīvotāju tradīcijas ir apvienojušas ar angļu, franču, ķīniešu, indiešu mantojumu. šeit ir pieejama visdažādākās garšvielas, kokosrieksti, citi tropu augļi, kā arī, nenoliedzami, nepārspējamās un gardās jūras veltes. Vietējā kulinārijā dominē, kūpinātas, ceptas un citādi apstrādātas zivis, tunča steiks. Ļoti gardas ir vietējās garneles – vai nu saldā mērcē, vai ceptas ķiploku sviestā. Savukārt no astoņkāja kokosriekstu krēmā nespēs atteikties nobaudīt neviens. Īpaša vērība jāpievērš tam, ka šeit cieņā ir ļoti asas garšas, tāpēc ir ieteicams sākumā izvēlēties maigas versijas, un pēc tam atkarībā no vēlmēm. Pamatprodukts, uz kā bāzē maltītes ir rīss. Lai veldzētos ir pieejamas visdažādāko augļu sulas, kā arī vietējais alus.