Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Tunisija – arābu valsts Ziemeļāfrikā, Vidusjūras krastā. Zeme ar bagātu vēsturi, kur atrastas senākās cilvēces pēdas. IX gadsimtā pirms mūsu ēras tagadējās Tunisijas teritorijā feniķieši nodibināja tā laika dižāko pilsētu – Kartāgu, ko vēlāk sagrāva romieši. Pārdzīvojuši Romas impērijas laikus, vandāļu uzbrukumus, bizantiešus un arābus, no 1881 gada Tunisija bija Francijas kolonija, bet 1956. gadā …

Tunisija – arābu valsts Ziemeļāfrikā, Vidusjūras krastā. Zeme ar bagātu vēsturi, kur atrastas senākās cilvēces pēdas. IX gadsimtā pirms mūsu ēras tagadējās Tunisijas teritorijā feniķieši nodibināja tā laika dižāko pilsētu – Kartāgu, ko vēlāk sagrāva romieši. Pārdzīvojuši Romas impērijas laikus, vandāļu uzbrukumus, bizantiešus un arābus, no 1881 gada Tunisija bija Francijas kolonija, bet 1956. gadā atguva neatkarīgas valsts statusu. Mūsdienu Tunisija ir unikāla valsts ar daudzslāņainu kultūru, vēsturi un dabas bagātībām, kas kopā ar augsta līmeņa kūrortiem un tunisiešu viesmīlība padara šo valsti par līdzvērtīgu konkurentu atzītiem Eiropas kūrortiem.


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Tunisija atrodas Āfrikas ziemeļu daļā, starp Gibraltāra šaurumu un Suecas kanālu, Vidusjūras krastā. Rietumos tā robežojas ar Alžīriju, bet austrumos ar Lībiju.

Platība: 163 610 km2

Iedzīvotāju skaits: 9.92 miljoni

Valsts iekārta: prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Tunisa

Lielākās pilsētas: Hammameta, Suse, Monastira, Port El Kantaoui

Oficiālā valoda: arābu; plaši tiek izmantota arī franču un angļu valoda

Reliģija: islāms: arī kristietība un jūdaisms

Klimats: Valsts atrodas uz robežas starp subtropisko un tropisko klimata joslu. Mērens klimats ziemeļos ar maigām ziemām un karstām, sausām vasarām; tuksnesis valsts dienvidos. Janvārī vidējā gaisa temperatūra + 12°C; jūlijā + 28°C.

Laika starpība: – 1 h


Apskates objekti

Tunisa

Valsts galvaspilsēta ir neliela, tajā ir viegli orientēties, vecpilsēta Medina ir vairāk kā 1000 gadu sena islāma arhitektūras bagātību krātuve. Ievērojamākie objekti – netālu no Tunisas esošās Kartāgas drupas, Bardo muzejs, kurā apskatāmas lieliskas romiešu mozaīku kolekcijas. Atrodoties Tunisā nemaz nav jāmeklē speciāli apskates objekti, jo ik uz soļa ir apskates vērtas celtnes un dabas ainavas.

Kūrorts Hammameta

Visvecākais, iespaidīgākais un ekskluzīvākais kūrorts. No vienas puses pilsētu ieskauj granātkoku, apelsīnu un citronu audzes, no otras Vidusjūra. Šeit atpūšas tādas slavenības kā Sofija Lorēna. Hammametas kūrortviesnīcas piedāvā augstas kvalitātes skaistumkopšanas pakalpojumus un veselības uzlabošanas kūres.

Kūrorts Susa

Susa ir viena no pazīstamākajām Vidusjūras austrumu piekrastes pilsētām Tunisijā ar 125 000 iedzīvotāju. Tā ir rosīga pilsēta, kurā jūtama nesteidzīgās austrumu dzīves atmosfēra, kur valda mūsdienīgu viesnīcu, pludmales kafejnīcu, bāru, diskotēku, omulīgu veikalu un tirdzniecības centru pārpilnība. Šeit atrodas Lielā mošeja, tornis Kalaf Al Falos, vēstures muzejs. Kopā ar draugiem apciemojiet vecpilsētu Medinu – tas ir īsts atradums tiem, kam patīk neparasti suvenīri. Šī ir brīnišķīga vieta, lai sparīgi kaulējoties iegādātos neparastas un interesantas dāvanas mājiniekiem. Katru svētdienu Medinā notiek tirgus, kur zemnieki un amatnieki piedāvā savus izstrādājumus.

Kūrorts Skanes, Monastira

Apmēram 20 km uz Dienvidiem no Sus VIII. gadsimta beigās tika uzcelts cietoksnis. Šī vieta bija domāta lūgšanai un meditācijai, cietokšņa mūris aizsargāja piekrasti no iebrukumiem. Ar laiku cietokšņa pakājē izauga pilsēta Monastir, kur pašlaik dzīvo ap 40. tūkstoši iedzīvotāju. Šajā pilsētā atrodas starptautiskā lidosta, šeit ir liels daudzums restorānu, kafejnīcu, bāru, lieliskas viesnīcas. Pilsētā dzimis neatkarīgas Tunisijas pirmais prezidents- Habib Burgiba. 6 km no Monastir vecpilsētas atrodas tūristu zona Skanes. Starp pilsētām ir ērta autobusu un vilcienu satiksme.

Kūrorts Port El-Kantaui

Pastaigājoties pa pludmali no Susas var nokļūt Port El-Kantaui, kur atrodas komfortabls jahtklubs un omulīgās kafejnīcās savu brīvo laiku pavada dažādu tautību cilvēki no visas pasaules. Šī ir visu tautību burātāju un kaitbordistu paradīze.