Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Aicinam Jūs doties ceļojumā uz „Āfrikas pērli” – Uganda tā tiek saukta dēļ savām zaļajām ielejām, plašajiem ezeriem un saviem interesantajiem kalniem un visādi citādi neaizmirstamo dabas bagātību. Vārds Uganda cēlies no Bugandas valsts, kuras teritorija ietvēra daļu no Ugandas dienvidiem, tai skaitā, tās galvaspilsētu Kampalu. Uganda ir vieta, kur sagaidīt pārsteigumus. Kur vēl, ja …

Aicinam Jūs doties ceļojumā uz „Āfrikas pērli” – Uganda tā tiek saukta dēļ savām zaļajām ielejām, plašajiem ezeriem un saviem interesantajiem kalniem un visādi citādi neaizmirstamo dabas bagātību. Vārds Uganda cēlies no Bugandas valsts, kuras teritorija ietvēra daļu no Ugandas dienvidiem, tai skaitā, tās galvaspilsētu Kampalu. Uganda ir vieta, kur sagaidīt pārsteigumus. Kur vēl, ja ne Ugandā no rīta var vērot lauvas brīvi klīstam plašos savannu laukos, pēcpusdienā šimpanzes lietus mežos, tiksmināties par nīlzirgiem un dienu vēlāk dūmakā tītajos kalnos tikties aci pret aci ar kalnu gorillām? Viktorijas ezers liek aizdomāties par apziņā esošajām leģendām, par šo vietu Āfrikas kartē.

Ģeogrāfija

Uganda atrodas lielajā Austrumāfrikas plakankalnē ar vidējo augstumu 1100m virs jūras līmeņa. Lielākā daļa valsts dienvidu teritorijas ir nepietiekami apūdeņotas, savukārt tās centrā dominē Kyoga ezers, kuru ieskauj plaši purvāju apgabali. Visa Uganda ietilpst Nīlas baseinā. Valstij cauri plūst Viktorijas Nīla, kas iztek no Kyoga ezera.

Klimats

Lai arī vispārīgi Ugandas klimats ir raksturojams kā ekvatoriāls, tas mazliet atšķiras atkarībā no reģiona augstuma. Valsts dienvidos tas ir mitrāks un lietus tur parasti līst vienādi visa gada garumā. Jo tālāk uz ziemeļiem, jo izteiktāka ir arī sausā sezona (novembris – februāris). Valsts dienvidos ļoti lielu lomu spēlē Viktorijas ezers, kas ietekmē gan mākoņu daudzumu, gan nokrišņus.

Apskates objekti

Kampala

Ugandas galvaspilsēta Kampala, par kuru, līdzīgi kā par lielāko daļu Āfrikas galvaspilsētu, dzirdēti visdažādākie šausmu nostāsti – tur esot bīstami un jābūt uzmanīgam. Tā jau arī ir – vajag drusku piedomāt, kur un kādā diennakts laikā ej. Tiesa, elektroapgādes problēmu dēļ viesnīcas iemītniekiem lūgts ļoti ekonomiski lietot ūdeni un samierināties ar faktu, ka elektrība te ir tikai katru otro dienu. Kampala izvietojusies uz vairākiem pakalniem, kas lielā mērā nosaka dažādu rajonu veidošanos un raksturu – jo augstāk tas atrodas, jo prestižāks (cik vien tas iespējams šai valstī), bet jo zemāk, jo lētākas bodītes un hoteļi.

Murchison ūdenskrituma nacionālais parks

Murchison ūdenskrituma nacionālais parks izvietojies 3840 kvadrātkilometru platībā. Parku 2 daļās sadala cauri plūstošā Nīla. Katra no tām ir atšķirīga: dienvidrietumos – kalnaini lietus meži, ziemeļrietumos – kalnaina savanna. Mežainajā daļā mājvietu radušas vairākas primātu sugas, to starp šimpanzes. Pie Nīlas veldzi rod antilopes, bizoņi, žirafes un ziloņi. Šie maigie giganti pamazām atgūstas no stresa, ko pārdzīvoja pilsoņu kara laikā, kad tos izmantoja kā kustīgos mērķus pret armijas artilēriju. Parka iecienītākais dabas objekts ir ūdenskritums, kuru veido Nīlas upe, ar spēku ieplūstot šaurā aizā un dārdinot savus ūdeņus nes lejup pa 40 metru augstām klintīm.

Kibales nacionālais parks

Viens no skaistākajiem Ugandas nacionālajiem parkiem ar bieziem lietusmežiem un bagātu dzīvnieku pasauli. To apdzīvo 13 primātu sugas, tostarp reti sastopamoie sarkanie kolobus un hoesta pērtiķi. Tomēr galvenā atrakcija parkā ir iespēja vērot šimpanzes un doties pa to pēdām. Tas būs aizraujošs safari gājiens džungļos, lai vērotu šimpanzes un citus primātus milzīgajos vīģes kokos.

Karalienes Elizabetes nacionālais parks

Šo parku dēvē par Ugandas pērli. Tas izvietojies 1978 kvadrātkilometri platībā Rifta ielejā abpus ekvatoram, parks turpinās Kongo Republikas teritorijā kā Virunga nacionākais parks. Tam raksturīgas plašas pļavas ar krūmiem un biezokņiem, mežiem, purviem un ezera piekrasti. Abus parkus – Karalienes Elizabetes un Virunga – vieno Edvarda un Georga ezeri, kurus savukārt savieno Kazinga kanāls. Nakts Karalienes Elizabetes parkā, lodge tipa apmetnē.

Tradicionālais ēdiens

Matooke (banāni), ir populārs vietējais ēdiens Bagandiešu vidū. Tie tiek nomizoti, sasieti ar banānu lapām un tiek tvaicēti uz pannas pietiekamā daudzuma ūdenī, lai lapas tiktu iztvaicētas. Vēlāk tos izņem ārā no lapām un izspiež, lai iegūtu vienmērīgu mīkstu un zeltaini dzeltanu masu. Banānu lapas izmanto, lai saglabātu Matooke karstu un tvaikojošu.

Kamaleewa ir mīksts bambusa dzinumus, kas ir delikatese vidū Bagisu tautiešu vidū. Parasti pēc ražas novākšanas, šie dzinumi vispirms tiek vārītīti un vēlāk kaltēti saulē pirms cepšanas.

Malakwang ir skābs dārzenis, kuru parasti gatavo ar zemesriekstu pastu. Malakwang vislabāk ir pasniegt ar saldajiem kartupeļiem.