Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Viens no skaistākajiem Āfrikas ceļojumu galamērķiem – . Galvaspilsēta Harare, Viktorijas ūdenskritums un nacionālie parki ir galamērķi, ko nevēlies palaist garām! Dinamiskā Harare būs spēcīgs kontrasts Viktorijas ūdenskritumam, kas ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Taču mežonīgo Āfriku vislabāk var iepazīt tieši nacionālajos parkos. Lauvas un ziloņus sastapsi Hwange nacionālajā parkā. Savukārt, Mana Pools nacionālajā …

Viens no skaistākajiem Āfrikas ceļojumu galamērķiem – . Galvaspilsēta Harare, Viktorijas ūdenskritums un nacionālie parki ir galamērķi, ko nevēlies palaist garām! Dinamiskā Harare būs spēcīgs kontrasts Viktorijas ūdenskritumam, kas ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Taču mežonīgo Āfriku vislabāk var iepazīt tieši nacionālajos parkos. Lauvas un ziloņus sastapsi Hwange nacionālajā parkā. Savukārt, Mana Pools nacionālajā parkā, kas stiepjas no pašas Zambezi līdz pat Indijas okeānam, dodies neaizmirstamā kanoe laivu braucienā.

Ģeogrāfija

Zimbabve atrodas Āfrikas dienvidos. Dienvidos tās robežu ar DĀR veido Limpopo upe, savukārt ziemeļrietumu robežu veido Zambezi upe. Valsts augstākā virsotne ir Nyangani kalns (2592m), kas atrodas Zimbabves austrumos, savukārt zemākais – Runde un Save upju sateka. Ļoti populārs ģeogrāfiskais objekts ir Viktorijas ūdenskritums, kas atrodas uz valsts robežas ar Zambiju. Valsts reljefā dominē augsta plakankalne ar nelielu kalnu grēdu austrumos.

Vēsture

1965. gadā tā saucamā Dienvidu Rodēzija (britu kolonija, ko mūsdienas sauc par Zimbabvi) proklamēja neatkarību, bet reāli to no Lielbritānijas atguva tikai 1980 gada. Baltie, kas bija tikai mazāk kā 1 % no iedzīvotāju skaita kontrolēja 70 % Zimbabves zemes. Melnajos iedzīvotājos sāka rasties neapmierinātība ar šo un tūkstošgades mijā bēdīgi slavenais prezidents Mugabe izdomā veikt masveida zemju, īpašumu un rūpnīcu konfiskāciju baltajiem, sadalot to savējiem un melnādainajiem iedzīvotājiem. Tiem protams skaidrības nav nekādas kādā veidā ir jākonkurē pasaules ekonomikā, turklāt ASV un Eiropa piemēro sankcijas, investori bēg no valsts, rezultātā Zimbabve un tās iedzīvotāji slīgst arvien lielāka nabadzībā un ekonomika, kā arī tās nacionālā valūta sabrūk, piedzīvojot lielāko hiperinflāciju kādu cilvēce piedzīvojusi. Tiek iespiestas miljonu un miljardu dolāru zīmes un visbeidzot 10 triljonu nauda zīme ar 13 nullēm, kas kļūs par lielāko. Pavisam nesen Zimbabve pārtrauca šo farsu ar naudu un izņēma Zimbabves dolārus no apgrozības, tagad valstī var maksāt ar visu kas Tev ir pie rokas, ASV dolāriem, eiro, Dienvidāfrikas randiem, Botsvānas pulām, Namībijas dolāriem.

Klimats

Raksturīgs tropu klimats, taču augstākos apgabalos tas ir mērenāks. Valstī ir īsa lietus sezona, kas ilgst no novembra līdz martam.

Populārākie tūrisma objekti

Viktorijas ūdenskritums, Kariba ezers, Dabas vēstures muzejs Bulavajo, Zambezi upes tilts, Kami drupas Bulavajo, Matabo kalni, Matopo nacionālais parks, Leoparda klinču golfa lauku klubs, Lielās Zimbabves drupas.

Harare

Harare ir Zimbabves galvaspilsēta un lielākā valsts pilsēta. Tās iedzīvotāju skaits ir 1,6 miljoni, bet kopā ar pilsētām tās tuvumā – 2,8 miljoni. Līdz 1982. gadam pilsētas nosaukums bija Solsberi. Tā ir Zimbabves vadošā pilsēta finanšu, tirdzniecības un sakaru centru, un tabakas tirdzniecības centru, kukurūzas, kokvilnas un citrusaugļu nozarēs. Rūpniecības preces ietver tekstilizstrādājumu, tērauda un ķīmisko vielu, un zelts ir jāizrok šajā jomā.

Viktorijas ūdenskritums

Pasaules lielākais ūdens aizkars atrodas Āfrikas dienviddaļā uz Zambijas un Zimbabves robežas. Ūdenskrituma krastos nereti redzami paviāni, ziloņi un nīlzirgi. Ūdenskritumu var apskatīt gan lidojot virs tā ar helikopteru, gan dodoties raftingā pa Zambezi upi. Viena no populārākajām ūdenskrituma vietām ir tā sauktais “Velna baseins”, kur cilvēki var peldēties un skatīties pāri ūdenskrituma malai, bez bailēm tikt aizrautiem līdzi straumei. To gan var darīt tikai no septembra līdz decembrim, kad upes plūsma ir salīdzinoši mierīga.
Viktorijas ūdenskritums ir viens no izcilākajiem dienvidu Āfrikas dabas pieminekļiem, tas ir iekļauts arī UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. Tas atrodas divu nacionālo parku – “Dārdošie Dūmi” («Mosi-oa-Tunya») Zambijā un “Viktorijas ūdenskritums” Zimbabvē – teritorijā.

Tradicionālais ēdiens

Tāpat kā daudzās Āfrikas valstīs, vairums Zimbabves iedzīvotāji ir atkarīgi no tādiem pārtikas pamatproduktiem kā kukurūzas miltiem, ko sajauc ar ūdeni izveidojot biezu putru. Parasti tai pievieno klāt zemesriekstu sviestu, pienu, sviestu vai ievārījumu. Putru parasti ēd brokastīs. Taču kukurūzas milti tiek izmantoti arī sādžas pagatavošanai, ko parasti ēd vakariņās un daudzi arī pusdienās. Sādžas pagatavošanas proces ir līdzīgs putras taisīšanai – tikai pēc vārīšanas tai pievieno vēl kukurūzas miltus, līdz putra kļūst ļoti bieza. Šo ēdienu parasti pasniedz ar dārzeņiem (spinātie, pavasara zaļumiem/skābenēm), pupiņām un gaļu, kas ir vai nu sautēta, grilētu vai grauzdēta saulē. Īpašos gadījumos kā galveno ēdienu bieži pasniedz, rīsus ar vistu un kāpostu salātiem. Izlaidumi, kāzas un jebkura cita ģimenes pulcēšanās parasti tiek svinēta ar kazas vai govs nogalināšanu, kas pēc tam tiek pasniegta galdā cepta.