Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Antigva- Valsts Karību jūras krastā. Devīze: Katrs cenšas, visi sasniedz Galvaspilsēta – Sentdžonsa Valsts valodas – Angļu valoda Valdība – Konstitucionālā  monarhija Platība – 442,6 km² Iedzīvotāji – 69 842 Valūta – Austrumkarību dolārs (XCD) Sentdžonsa Antigvas galvaspilsēta, kā arī lielākā pilsēta un galvenā ostas pilsēta. Valsts galvaspilsēta atrodas uz Antigvas salas ērti novietojusies līcī. …

Antigva- Valsts Karību jūras krastā.

Devīze: Katrs cenšas, visi sasniedz

Galvaspilsēta – Sentdžonsa

Valsts valodas – Angļu valoda

Valdība – Konstitucionālā  monarhija

Platība – 442,6 km²

Iedzīvotāji – 69 842

Valūta – Austrumkarību dolārs (XCD)


Sentdžonsa

Antigvas galvaspilsēta, kā arī lielākā pilsēta un galvenā ostas pilsēta. Valsts galvaspilsēta atrodas uz Antigvas salas ērti novietojusies līcī. Klimats šeit ir tropu. Gaisa temperatūra gada laikā mainās no +25°C vēsākajā mēnesī līdz +30°C karstākajā mēnesī. Galvenais kultūr –vēstures  piemineklis galvaspilsētā ir Sentdžonsas katedrāle ar skaistu baroka zvanu torni, kas celts 1845.gadā.

Vēsture

  • 1493. gads – sava otrā ceļojuma laikā salu apmeklēja Kristofors Kolumbs, dodams Antigvai vārdu  Santa Maria de la Antigua.
  • 1674. gads – tika izveidota pirmā lielā cukurniedru plantācija.
  • 1939. gads – sāka veidoties arodbiedrības.
  • 1981. gads – sala kļuva par neatkarīgu valsti Britu sadraudzības sastāvā.

Klimats

Valsts teritorijā ir trīs salas – Antigva , Barbuda un neapdzīvotā Redonda. Salas lielākoties veido koraļi un kaļķakmens, reljefs ir zems, ja neskaita augstākos vulkāniskos apgabalus. Augstākais punkts ir 402 m augstais vulkāns Bogīpīks. Antigvā un Barbudā valda tropisks piejūras klimats. No jūlija līdz oktobrim var būt viesuļvētras un tropiskās vētras, reizēm novērojami arī sausuma periodi.

Flora

Lielākā daļa no Antigvā sastopamās floras ir apdraudēta, tāpēc tiek veikti visi piesardzības pasākumi augu aizsargāšanai. Tomēr Antigvā lielos daudzumos ir sastopamas orhidejas, kas šeit ir visdažādākajās krāsās. Tāpat Antigvā ir sastopami tikai šai vietai raksturīgi kaktusi un mangrovju audzes.

Fauna

Antigvā ir bagātīga fauna,kas liek aizrauties elpai gan uz sauszemes, gan ūdenī. Sikspārņi ir svarīga Antigvas faunas sastāvdaļa, tie ieņem svarīgu lomu insektu kontrolēšanā un sēklu izplatīšanā. Tāpat regulārs viesis Antigvas ūdeņos ir kuprvalis, kuru šeit var sastapt no decembra līdz aprīlim. Tiek uzskatīts, ka viena no skaistākajām zivīm ir šeit sastopamā karalienes eņģelzivs, kas sastopama šejienes rifos. Gliemežvāku cienītāji šeit atradīs neskaitāmu formu un lielumu gliemežvākus.

Apskates vietas

Antigvas ēzeļu rezervāts

Atrodas Antigvas austrumu pusē. Šī vieta piedāvā pastāvīgas mājas apdraudētajiem un briesmās nonākušajiem ēzeļiem. Apmeklētājiem ir iespēja adoptēt ēzelīti un iedot tam sev vēlamu vārdu. Adoptējot tiek veikts ziedojums 25,00 $ apmērā.Tiesa vest ēzeli projām nevarēs. Šī ir populāra vieta ģimeņu vidū un tie, kas šeit reiz bijuši lielākoties atgriežas vēl.

Elles vārti

Neliela klints ar alām, kas sasniedzama gan ar laivu, gan no sauszemes. Vieta, kur sastopas Karību jūra ar Atlantijas okeānu. Dodoties uz šo vietu ir jābūt uzmanīgiem, jo paisuma laikā akmeņi kļūst slideni. Tomēr šī vieta ir populāra tūristu vidū un bērniem ārkārtīgi patīk apmeklēt Elles vārtu alas un sajust ūdens šļakatas. Drosmīgākie lec iekšbaseinā, tomēr pirms to darīt jānovērtē visi drošības apstākļi.

Wadadli dzīvnieku dabas parks

Šis ir vienīgais tāda veida parks Antigvā. Kamēr parka teritorijā viesiem pa pēdam sekos zosis, tikmēr pērtiķi savā nodaba spēlēsies un iepriecinās bērnus. Bērni būs sajūsmā par šī parka dzīvnieku dažādību ,daļu no tiem ir iespējams turēt rokās un spēleties ar tiem. Arī pieaugušie šeit ieraudzīs un iemācīsies daudz jauna.

Nacionālā virtuve

Antigvā ir sastopama visdažādāko valstu virtuve ieskaitot franču, itāļu un amerikāņu virtuves. Šejienes ēdieni lielākoties sastāv no jūras veltēm,zivīm, kas tiek pagatavotas dažādos veidos, piemēram, jūras velšu zupas, krabju kūciņas, zivis pildītas ar garšvielām. Vēl viens iecienīts ēdiens ir kartupeļu biezenis ar banāniem, ko sajaucot izveido mazas bumbiņas un pasniedz ar salātiem.