Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Šodienas Argentīna tiek uzskatīta par viseiropeiskāko Latīņamerikas valsti ar gaučo zirgu mugurās, pončo-pašu mugurās un uzskatot savu lielo ganāmpulku rančo, savvaļas zālājiem bagātās pampas, lamas-kalnu nogāzēs, spāņu un indiāņu radīta tagadne ritmos, mūzikā, dejās, apģērbos un mentalitātē, valodā un kultūrā…Tangooo! Ir vērts izjust, izdejot, iekvēlināt savas jūtas, smaržas un kaisli; atdzīvināt garšas, nobaudot argentīniešu ēdienus! …

Šodienas Argentīna tiek uzskatīta par viseiropeiskāko Latīņamerikas valsti ar gaučo zirgu mugurās, pončo-pašu mugurās un uzskatot savu lielo ganāmpulku rančo, savvaļas zālājiem bagātās pampas, lamas-kalnu nogāzēs, spāņu un indiāņu radīta tagadne ritmos, mūzikā, dejās, apģērbos un mentalitātē, valodā un kultūrā…Tangooo! Ir vērts izjust, izdejot, iekvēlināt savas jūtas, smaržas un kaisli; atdzīvināt garšas, nobaudot argentīniešu ēdienus! No mežiem klātās ziemeļu daļas, līdzenās vidienes līdz aukstajai dienvidu Ugunszemei un pingvīniem… Jā, un te atrodas arī vistālāk uz dienvidiem izvietotā pilsēta…


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Argentīna ir valsts Dienvidamerikā. Tā aizņem kontinenta DA daļu, Ugunszemes A daļu un vairākas salas ZD virzienā. Argentīnas kaimiņvalstis ir Čīle, Bolīvija, Paragvaja, Brazīlija, un Urugvaja. No A valsti apskalo Atlantijas okeāns.

Platība: 2 766 890 km2

Galvaspilsēta: Buenosairesa

Iedzīvotāji: 40 301 927 (2007.gada jūlijs)

Nacionālais sastāvs: spāņi un itāļi 97%, indiāņi un citi 3%

Valsts valoda: spāņu

Reliģija: katoļi 92%, protestanti 2%, jūdaisti 2%, citi 4%

Naudas vienība: 1 Argentīnas peso (ARS)=100 sentavo

Zemākais punkts: Laguna del Carbon Santakrusas provincē: -105m z.j.l.

Augstākais punkts: Akonkagva 6960 m v.j.l.- kontineneta augstākā virsotne

Lielākās pilsētas: Santjago, Kordova, Mendosa

Garākās upes: Parana, Rionegru, Riokolorado


KLIMATS

Valsts teritorija atrodas trijās klimata joslās. Virzienā uz D klimats kļūst vēsāks, galējos dienvidos ir auksts un ļoti sauss. Nereti karstās tropu gaisa masas aizplūst tālu uz dienvidiem, vai arī aukstais gaiss no Antarktīdas piekrastes iekļūst Argentīnas vidienes līdzenumos. Tas izraisa laikapstākļu maiņas – pēkšņas salnas, sausas smilšu vētras, lietusgāzes vai sniegputeņus.
Laika apstākļi šajā zemē ir pretēji laikam, pie kāda esam pieraduši mēs. Ziemas mēnešos tur valda liels karstums – līdz pat +32 °C , lai gan nav retums, kad termometra atzīme nepārsniedz nulli. Vasaras mēnešos (jūnijs, jūlijs) gaisa temperatūra nemēdz būt augstāka par +8°C . Reizēm var novērot arī tādu parādību kā sniegs. Klimatu šajā zemē stipri ietekmē tuvumā esošie Andu kalni, kā arī Atlantijas okeāna tuvums. Klimats šajā valstī dažādās vietās var būt pilnīgi atšķirīgs.

Apskates objekti

Šajā valstī nav gadalaiku ierobežojumu, ir ko darīt jebkurā laikā. Lai vieglāk orientētos pasaules astotajā lielākajā valstī, tās teritoriju var iedalīt 5 mazākos apgabalos 1. Ziemeļi; 2. Litorāle; 3.Centrālais reģions; 4. Cuyo un 5. Patagonija.

Ziemeļi

Ziemeļu provincē ir plaši sastopamas pirms Kolumba laika civilizāciju atstātās kultūras pēdas. JUNESKO aizsargājams objekts Quebrada de Humahuaca – šaura kalnu ieleja Jujuy provincē ar skaistiem, krāsainiem ciemiem, veidotiem no nededzināto ķieģeļu mājām.Vēsturiskas kapelas un pirms Spāņu laika celto māju drupām. Rodas sajūta, ka laiks tur ir apstājies. Viens no skaistākajām vietām ir indiāņu ciems Purmamarca pieslējies pie Cerro de los Siete (septiņu krāsu kalna). Tad vēl reģionā ir kalnu zona ar spilgti krāsainām iežu atsegumu veidotām līnijām – La Paleta de Pintor (mākslinieka palete). Un pirms Kolumba laikā celtā pilsēta Omaguaca, kā arī citas brīnišķīgas vietas.

Litorāle

Šis reģions ir bagāts ar lielām upēm, mitru tropu gaisu, sarkanu zemi, brīnišķīgiem, neskartiem mežiem ar lieliem kokiem un savdabīgo floru. Protams, pasaulslavenais ūdenskritums Iguasu, kas tulkojumā no Guarani valodas nozīmē lielie, diženie ūdeņi. JUNESKO šeit apsargā Jezuītu celto ēku drupas. Reģionā ir virkne nacionālo parku.

Centrālais reģions

Šī ir Gaučo (zeme, kuri dzīvo pampas) līdzenumos. Tas ir plaša nebeidzama horizonta apgabals. Šajā reģionā esošās rančas ir lieliski arhitektūras pieminekļi, būvētas dažādos stilos: Amerikas spāņu, angļu Tjūdoru un klasiskajā franču stilā. Dažas no tām ir pārveidotas par viesu mājām. Ziemeļrietumos no līdzenumiem ir Kordobas kalnu grēda. Kordobā (Argentīnas koloniālā galvaspilsēta) iespaidīga ir Jezuītu celto baznīcu un māju komplekss.

Cuyo

Tulkojumā no indiāņu valodas nozīmē tuksnešu zeme. Šis ir augstkalnu un sniegu klātu vulkānu reģions. Milzīgs neskartās dabas plašums no Andu kalnu smailēm līdz pat piekājes stepēm. Andos esošais Ischigualasto – Talampaya nacionālais parks ir īsts ceļojums dinozauru laikmetā, viena no pasaules nozīmīgākajām paleontoloģijas atradumu vietām. Parks pazīstams arī kā „Mēness ieleja” pateicoties pārsteidzošajai ainavai, kas izveidojusies erozijas ietekmē. Rozā flamingo, Andu pīles un kondori, kuri planē virs galvas, tā ir Cuyo burvība.

Patagonija

Vieta ar tūkstošgadīgiem mežiem un neatkārtojamu putnu un zīdītāju populācijas dažādību. Patagonijas dienvidos plešas skarbā uguns zeme un atrodas pasaules vistālāk uz dienvidiem esošā pilsēta Ushuaia. Šī vieta ir izejas punkts uz bezgalīgo un mistisko Antarktīdu. Poerto Madryn pilsēta, Atlantijas okeāna krastā, ir lieliska vieta, no kuras var doties vērot vaļus un pingvīnu kolonijas. Santa Cruz provincē uz dienvidiem no pilsētas Perito, Pinturas upes krstā atrodas –„Roku ala”. Alā atrodas vieni no iespaidīgākajiem alu gleznojumiem pasaulē. Tanī ir attēlotas medību ainas un plaukstu nospiedumi. Zīmējumi ir vairāk kā 9300 gadus veci.

Galvaspilsēta Buenos Aires

Šī ostas pilsēta ir atsevišķs stāsts. Varbūt tāpēc vien, ka 40% Argentīniešu dzīvo galvaspilsētā, veidojot šo vietu par multikulturālu, ņirbošu, ekscentrisku un krāsainu pilsētu, tie ir vārti uz visu valsti. Portenos – tā sevi sauc pilsētas iedzīvotāji, lielākā daļa cilvēku ir Vācu un Itāļu izcelsmes, mazāk Spāņu. Pilsētas dzīves stils un arhitektūra ir viseiropeiskākā no visām Dienvidmerikas pilsētām. Pilsētai nav konkrēta centrālā pieminekļa vai laukuma. Buenos Aires ir izveidojusies kā mozaīka – atšķirīgs ir katrs rajons, tik pat ļoti kā tās kultūra. Stikloti debesskrāpji met ēnas uz 19.gs Viktorijas laikmeta mājām; cigāru dūmu piekvēpināti pelēki, kaislīgā tango bāri un turpat pāri ielai mazs īstu dārgumu veikaliņš – antikvariāts. La Boka rajonā skārda mājiņas ir nokrāsotas vai visās varavīksnes krāsās. Ielu mākslinieki Buenos Aires šķērsielas ir padarījuši par mākslinieka krāsu paleti.