Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Bahamas – oficiāli  Bahamu Sadraudzība – konstitucionāla  monarhijas salu valsts Ziemeļamerikā, Karību reģionā. Tajās ietilpst 700 salu un vairāk nekā 2000 saliņu, Atlantijas okeānā. Atrodas ziemeļos no Kubas, Dominikānas un Haiti, ziemeļrietumos no Tērksas un Kaikosas un dienvidaustrumos no ASV štata Floridas. Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Naso. Apmēram puse bahamiešu dzīvo galvaspilsētā. Trešā turīgākā …

Bahamas – oficiāli  Bahamu Sadraudzība – konstitucionāla  monarhijas salu valsts Ziemeļamerikā, Karību reģionā. Tajās ietilpst 700 salu un vairāk nekā 2000 saliņu, Atlantijas okeānā. Atrodas ziemeļos no Kubas, Dominikānas un Haiti, ziemeļrietumos no Tērksas un Kaikosas un dienvidaustrumos no ASV štata Floridas. Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Naso. Apmēram puse bahamiešu dzīvo galvaspilsētā. Trešā turīgākā Ziemeļamerikas valsts aiz ASV un Kanādas.


Galvaspilsēta – Naso

Valsts valodas – angļu  valoda

Valdība – Parlamentāra  demokrātija un konstitucionāla monarhija

Platība – 13 878 km²

Iedzīvotāji – 319 031

Valūta – Bahamu  dolārs (BSD)


Vēsture

  • 1718.gads –Bahamas kļūst par britu koloniju
  • 1781.gads –Spānija sagrābj salas savā varā
  • 1783.gads –Salas tiek atgrieztas Lielbritānijai
  • 1964.gads –Saskaņā ar jauno Konstitūciju salām tiek piešķirta iekšējā pašvaldība, no 1973.gada 10.jūlija –neatkarība .

Naso

Bahamu galvaspilsēta, kā arī valsts lielākā pilsēta. Tā atrodas Ņūprovidensas salā valsts ziemeļrietumu daļā. Tas ir pasaulē viens no slavenākajiem tūrisma centriem. Naso ostas tuvumā atrodas smalkas pludmales, krāsaina tropu flora, tādēļ šī vieta ir iesaukta par Paradīzes salu.
Pilsēta tika dibināta 1656. gadā ar nosaukumu Charles Towne (par godu Anglijas karalim). 1694. gadā tajā iebruka spāņi, kuri to nopostīja. Gadu vēlāk pilsēta bija atjaunota un tai bija iedots arī jauns nosaukums – Naso.

Klimats

Bahamās ir tropu klimats ar lietusgāzem no maija līdz jūnijam un no septembra līdz oktobrim. Janvāra vidējā gaisa temperatūra sasniedz – 21°C un jūlijā ap 30°C.

Flora

Bahamu flora ir diezgan nabadzīga. Dominē savannas un mūžzaļo krūmu biezokņi. Ievērojamu daļu teritorijas aizņem priežu meži. Andross un Lielā Abako salās aug lapu koki un mūžzaļie tropu meži.  Piekrastēs aug kokosu palmas. Tiek kultivētas
agaves, ananāsu un apelsīnu koki, banāni, tomāti un cukurniedres.

Fauna

Dzīvnieku pasauli šeit pārsvarā pārstāv putni ( lielākoties gājputni), kā arī iguānas un sikspārņi. Jūras ūdeņi ir bagāti ar zivīm,vēžveidīgajiem un gliemenēm. Inagua Nacionalais parks ir lielākais flamingo parks pasaulē.

Vietas, ko apmeklēt

Naso pirātu muzejs – dāvanu veikals

Atrodas Naso pilsētā trīs vesturiskās ēkās. Muzejs darbojas kopš 1998.gada un tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pirātu muzejiem pasaulē. Tā kā pirātu zelta laikā Bahamu salas bija pirātu iecienītākā vieta, tad apmeklējot šo muzeju ir iespējams uzzināt arī par Bahamu salu vēsturi.

Junkanoo

Apmeklējot Bahamu salas obligāta prasība ir Junkanoo ielu parādes apmeklēšana, kas notiek Dāvanu dienā (26.decembris). Junkanoo parāde notiek Naso pilsētā . Tā ir krāšņu tērpu un fantastiskas mūzikas parāde. Parādes dejas ir horeogrāfētas atbilstoši džambas un govju zvanu ritmiem.

Hamiltona ala

Tā ir viena no lielākajām alu sistēmām Bahamu salās un ir nosaukta Hamiltona vārdā. Alu sistēma atrodas dažus simtus pēdu attāluma no galvenā ceļa. Dažām alu sistēmas vietām , kuras sasniedz pat 15 m platumu un 3 metru augstumu ir vietas,kuras vēl nekad nav atklātas. Šajā alu sistēmā 1936.gadā tika atrasti daudzi indiāņu artefakti.

Abako sala

Šī vieta ir putnu vērotaju paradīze. Šīs salas dienvidu dalā ir sastopams apdraudētais Bahamas papagailis, Kubas Amazones papagaiļa pasuga. Šie papagaiļi ir zināmi, kā vienīgie visā Karību jūras reģionā, kas savas ligzdas vij uz zemes.

Lukainas nacionālais parks

Šis parks ir dabas mīļotāju iemīļotākā vieta. Parks ir slavens ar to,ka  tikai šeit ir iespējams redzet visas sešas valsts ekosistēmas. Tāpat šajā vietā ir sastopamas 18 no 28 Bahamu putnu sugām.

Bahamu virtuve

Bahamiešu ēdieni bieži ietver sevī zivis, vēžveidīgos, krabjus un citus jūras produktus. Lielā daudzumā uzturā tiek lietoti arī tropu augļi,rīsi,kartupeļi un gaļa.

Dažas garšvielas, ko izmanto ēdienu garšas uzlabošanai ir  čili, koriandrs, tomāti, sīpoli, ķiploki, pipari, kanēlis, rums un kokosriekstu skaidiņas. Uz Bahamu virtuvi lielu iespaidu ir atstājusi Dienvidamerika. Tāpat Bahamu virtuvē tiek iekļauti daudzi tropu augļi. Guavas tiek izmantotas desertu pagatavošanai, papaija, kas ir viens no slavenākajiem Bahamu augļiem tiek izmantota marmelādes un citu desertu pagatavošanai, vai ēsta svaiga brokastīs.