Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Barbadosa ir salu valsts, kas atrodas Centrālamerikā, Atlantijas okeāna rietumos. No visām Karību jūras salām Barbadosa atrodas vistālāk uz austrumiem. Tuvākā kaimiņvalsts ir Sentvinsenta un Grenadīnas, kas atrodas aptuveni 160 km uz rietumiem. Barbadosa ir neatkarīga valsts, Apvienotās Karalistes pakļautībā tā bija līdz 1966. gadam. Barbadosas galvaspilsēta ir Bridžtauna.Barbadosā dzīvo 285 tūkstoši iedzīvotāji, no kuriem …

Barbadosa ir salu valsts, kas atrodas Centrālamerikā, Atlantijas okeāna rietumos. No visām Karību jūras salām Barbadosa atrodas vistālāk uz austrumiem. Tuvākā kaimiņvalsts ir Sentvinsenta un Grenadīnas, kas atrodas aptuveni 160 km uz rietumiem. Barbadosa ir neatkarīga valsts, Apvienotās Karalistes pakļautībā tā bija līdz 1966. gadam. Barbadosas galvaspilsēta ir Bridžtauna.Barbadosā dzīvo 285 tūkstoši iedzīvotāji, no kuriem aptuveni 90% ir pēcteči vergiem, kurus savulaik ieveda no Āfrikas. Dominējošā reliģija ir kristietība, galvenokārt, protestantisms.


Galvaspilsēta – Bridžtauna

Valsts valodas – angļu valoda

Valdība – Parlamentāra demokrātija un konstitucionāla monarhija

Platība – 431 km²

Iedzīvotāji – 284 589

Valūta – Barbadosas dolārs (BBD)


Bridžtauna ir Barbadosas galvaspilsēta. Pilsētā dzīvo 96,6 tūkstoši iedzīvotāji, aptuveni trešā daļa no visiem valsts iedzīvotājiem. Bridžtaunā atrodas vienīgā osta visā valstī. Ienākumus galvenokārt nodrošina kuģošana un tūrisms. Bridžtaunā atrodas cukura un ruma rūpnīcas. Bridžtaunu 1628. gadā dibināja briti. 1966. gadā, kad Barbadosa kļuva par neatkarīgu valsti, Bridžtauna kļuva par tās galvaspilsētu.

Vēsture

  • Valsts nosaukums radies no portugāļu izcelsmes pētnieka Pedro Kamposa 1536.gadā, kad viņs salu nosauca par “Os Barbados” (bārdainie) dēļ lielā daudzuma vīģu koku, kas savijoties līdzinājās bārdām.
  • 1569.gadā angļi atveda uz salu lielu daudzumu skotu un īru kā vergus.
  • Vergu tirdzniecība tika pārtraukta 1804.gadā.
  • No 1958. līdz 1962.gadam Barbadosa bija viena no 10 Rietumindijas federācijas loceklēm.

Ģeogrāfiskie dati

Barbadosa ir diezgan plakana sala, kas paceļas vairāk uz centrālo daļu, Augstākais punkts ir Hillabi, kura augstums ir 336m virs jūras līmeņa, atrodas salas skotu rajonā. Sala atrodas attālāk no citām Karību jūras salām.

Klimats

Valsts būtībā izbauda 2 sezonas. Lietus sezona ilgst no jūnija līdz novembrim, savukārt sausuma sezona ilgst no decembra līdz maijam. Gada nokrišņu daudzums svārstās no 1000 mm līdz 2300 mm. Vidējā gaisa temperatūra no decembra līdz maijam ir 21°C – 31°C, laika posmā no jūnija līdz novembrim  temperatūra svārstās no 23°C – 31°C.

Flora

Liela daļa salas ir ieskauta koraļu rifos ar to brīnišķīgo zemūdens pasauli. Salas ziemeļu piekraste sastāv no koraļu klintīm, kuras daudzu gadu garumā turpina iznīcināt viļņi.  Barbadosas teritorijā ir daudz akmens grēdu un dziļu aizu. Barbadosā ir saskaitītas ap 700 ziedošu augu sugas. Lielā daudzumā ir tādi koki kā kokvilnas koks vai Dienvidamerikas palma, kas lielākoties aug biezos tropu mežos Sentendrjū apkārtnē. Andromeda botāniskajā dārzā ir iespēja ieraudzīt lielisku tropisko augļu kolekciju. Welchman ieplaka , kas veidojusies no velvēm, alām un ieplakām ir bagāta ar tādām tropiskajām bagātībām kā muskatrieksts, bambuss un palmas.

Fauna

Barbadosas fauna nav tik plaša kā citu Karību jūras salu valstu fauna. Šīs valsts fauna ir stipri cietusi no cilvēku darbības. Cilvēku darbības svārstās no biotopu iznīcināšanas līdz ne vietējo dzīvnieku un putnu ievešanai. Tās dzīvnieku un putnu sugas, kas spēja pierast pie cilvēku klātbūtnes ir saglabājušās, savukārt tās, kas nespēja adaptēties lielākoties atrodas uz izmiršanas robežas. Salu apdzīvo zaķi, pērtiķi, mangusti, koku vardes un dažas putnu sugas. Piekrastes ūdeņi ir bagāti ar zivīm.

Kultūra

Lielākais kultūras notikums Barbadosā ir augkopības festivāls, kas ir veltīts cukurniedru ražas novākšanai. Festivāls sevī iekļauj muzikālos konkursus un citas tradicionālās izklaides. Festivāls sākas jūlija sākumā un beidzas ar lielu tērpu parādi Kadooment dienā, kas ir pirmajā augusta pirmdienā. Janvārī šeit notiek džeza festivāls uz kuru ierodas slaveni muzikanti no visas pasaules. Oktobrī savukārt satiekas jaunie džeza mīļotāji. Maija pēdējās 2 nedēļas ir  veltītas ķeltu festivālam –visur skan skotu un velšu motīvi.

Barbadosas kultūras oficiālā vēstnese ir dziedātāja Rihanna.

Barbadosas apskates objekti

Sanberī stādījumi

Stādījumi atrodas pie Long Bay līča Barbadosas salas dienvidu daļā. Šie stādījumi ir vienīgie neskartie, kopš stādījumu plantācijas izveidošanas. Māju, kura tagad ir atvērta tūristiem būvēja īru stādītājs Metjū Čepmens vēl 1600 gadā. Muzejs ir lielisks koloniālā laika paraugs. Muzeja apmeklētāji var apskatīt gandrīz visas vecās savrupmājas telpas. Mājas īpašnieka darba kabinetā uz sienām ir vecas fotogrāfijas, bet bērnu istabā ir izliktas rotaļlietas, kas izklaidēja bernus 3 gadsimtus atpakaļ.

Botāniskais dārzs

Ziedu mežs –Tāpat kā arī citi Barbadosas apskates objekti šis botāniskais dārzs, kas atrodas kalnā pilsētas centrā ir ļoti skaists. Botāniskā dārza platība ir ap 20 hektāru. Botāniskais dārzs atšķiras ne tikai ar lielo daudzumu augu šajā teritorijā, bet arī ar mākslīgajiem noformējumiem, pastaigāties pa šo vietu ir tīrakā bauda. Parkā ir soliņi un namiņi, kur atpūsties, pastaigu laika ir iespējams apskatīt oranžērijas un vērot koku alejas.

Cukura fabrika vējdzirnavas Morgan – Louis

Pēdējās akmens vējdzirnavas, cukura vējdzirnavas ar 4 spārniem visā Barbadosas teritorijā. Tas ir unikāls 1727.gada vēstures un arhitektūras piemineklis. Vējdzirnavas atrodas Barbadosas austrumos apmēram kilometru no piekrastes. Ražas laikā apmeklētaji var vērot vējdzirnavas darbībā un to iekšienē apskatīt fotogrāfijas un artefaktus. Ekskursijas laikā visi apmeklētāji var doties uz augšejo stāvu.

Barbadosas virtuve

Tā ir īpaša valsts kultūras daļa, kuru viennozīmīgi novērtē ēdienu mīļotaji. Šīs valsts nacionālie ēdieni pārsteidz ar savu neparastumu, lielisko garšu un dažādību. Protams Barbadosas ēdieni ir arī vieni no garšīgākajiem pasaulē. Barbadosas ēdieni ir ne tikai neparasti un ārkārtīgi garšīgi, bet arī ļoti izsmalcināti noformēti. Šīs valsts pavāri lieliski gatavo un priekš tūristiem īpaši pacenšas, kā arī vienmēr ir iepriecināti cienāt ārzemju viesus ar saviem firmas ēdieniem. Šeit ir liela zivju un citu jūras produktu izvēle. Vietējā delikatese ir lidojošā zivs, kuru var atrast gan izsmalcinātos restorānu ēdienos, gan sviestmaizēs. Viens no tipiskajiem ēdieniem, kuru ir vērts izmēģināt ir “Ku–ku”, kuru gatavo no kukurūzas miltiem un dziļūdens garnelēm. Tāpat noteikti jāizmēģina “pepperpot” –ass ragū, kura sastāvā tiek iekļauti dažādi gaļas veidi.