Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Brazīlija ir lielākā Dienvidamerikas valsts un aizņem gandrīz pusi kontinenta. Rietumos Brazīlija sākas Andu kalnu pakājē un stiepjas līdz Atlantijas okeānam austrumos. Mūžamežu caurausta un Amazones varenuma apdvesta, svētīta ar Kristus statuju… Eiropeiskus vaibstus ieskandina portugāļu valoda, rasu daudzveidība atdzīvina vēstures lappuses… Mežos mīt piektdaļa no visām pasaulē esošajām augu sugām un viena desmitdaļa no …

Brazīlija ir lielākā Dienvidamerikas valsts un aizņem gandrīz pusi kontinenta. Rietumos Brazīlija sākas Andu kalnu pakājē un stiepjas līdz Atlantijas okeānam austrumos. Mūžamežu caurausta un Amazones varenuma apdvesta, svētīta ar Kristus statuju…

Eiropeiskus vaibstus ieskandina portugāļu valoda, rasu daudzveidība atdzīvina vēstures lappuses… Mežos mīt piektdaļa no visām pasaulē esošajām augu sugām un viena desmitdaļa no visu pasaules zīdītāju un putnu sugām.  Brazīlija ir lielākā kafijas eksportētāja pasaulē…Pasaules lielākais HES un viens no 7 pasaules brīnumiem, kas pasludināts 2007.gadā, atrodas tieši šeit…Reliģiju  mozaīka un tradīciju košums…


Ģeogrāfiskais stāvoklis: valsts atrodas Dienvidamerikas austrumu daļā, un ir piektā lielākā valsts pasaulē. Z robežojas ar  Franču Gviānu, Surinamu, Venecuēlu, Kolumbiju; R –ar Peru un Bolīviju; D- ar Paragvaju, Argentīnu un Urugvaju. No A valsti apskalo Atlantijas okeāns.

Platība: 8 511 965 km2

Galvaspilsēta: Brazilja

Iedzīvotāji: 190 010 647 (2007.gada jūlijs)

Rasu sastāvs: eiropeīdā 53,7%, mulati 38,5%, negroīdā rase 6,2%, citi 1,6 % (2000)

Mūža ilgums: vidējais: 72,24  gadi, vīrieši: 68,3 gadi, sievietes: 76,38 gadi

Iedzīvotāju blīvums: 2,23 cilv./km2.

Valsts valoda: portugāļu

Reliģijas: katoļi 73,6%, protestanti 15,4%, spirituālisti 1,3%, bantu ticība 0,3%, citas 2% (2000)

 

IKP/PP:  $ uz 1 iedz. 7250 (2002)

Naudas vienība: reals (BRL)

Valsts pārvaldes forma: federatīva prezidentāla republika

Administratīvais iedalījums: 24 štati

Zemākais punkts: Atlantijas okeāns 0 m v..j.l.

Augstākais punkts: Neblina kalns 3014 m v.j.l.

Lielākās pilsētas: Sanpaulu, Riodežaneiro, Belu Orizonti

Garākās upes: Amazone, Sanfransisku, Tokantinsa


Reljefs

Valsts Z daļu aizņem plašā Amazones zemiene  ar pasaules lielākās upes- Amazones daudzajām pietekām. Galējā Z daļā valsts teritorijā iestiepjas Gvajānas plakankalne. Teritorijas lielāko daļu virzienā uz D aizņem Brazīlijas plakankalne, kas ietver Kamposus, Espijansu grēdu, Žerala grēdu. Vidējais plakankalnes pacēlums ir 800 m v.j.l. Galējie D jau ir pampu teritorija.

Dabas resursi

Zelts, nafta, boksīti, mangāna rūda, niķeļa rūda, fosfāti, cinks, alva, dzelzsrūda, varš, platīns, fosfāti, kokmateriāli, ūdens enerģija, tropiskie meži, dabas ainavas

Klimats

ietilpst četrās klimatiskajās joslās. Vidējā temperatūra vasarā ir +24ºC, bet ziemā +22ºC. No septembra līdz martam te valda lietus sezona. Pats lietainākais mēnesis ir jūlijs, jo bieži līst lietus un ir auksti. Amazonē sausā sezona ilgst no augusta līdz decembrim, savukārt, no decembra līdz aprīlim valda liels karstums un reti lieti. Kopumā valda mitrs un silts klimats, bet tā kā valsts ir ievērojama pēc izmēriem, tad klimata atšķirības jūtamas pa reģioniem. Z daļā valda ekvatoriālā tipa klimats, ar regulāriem diennakts nokrišņiem, un vidējo diennakts temperatūru +25°C   visa gada garumā. Te plešas selvas- mitrie tropiskie meži. Dodoties uz D daļu, kļūs vēsāks. Sausā sezona ziemeļaustrumu daļā ilgst no maija līdz novembrim. Tad gaisa temperatūra pārsniedz pat +38°C . Vēlams līdzi paņemt saules aizsargkrēmu, saulesbrilles, vējjaku-ja dosieties kalnainākos apgabalos.

Ziemeļaustrumos Brazīlijā ir ļoti sausas stepes, kur aug asi krūmi ar dzeloņiem.

Riodežaneiro

Saukta arī par Rio, kā arī “brīnumaino pilsētu”  ir pilsēta Brazīlijas dienvidos, pie Atlantijas okeāna Gvanabaras līča. Brazīlijas otrā lielākā pilsēta. Līdz 1960. gadam – valsts galvaspilsēta. Izteikts tūrisma centrs. Riodežaneiro ir sambas un bosanovas dzimtene. Te ir burvīgi dabas apstākļi. Pasaulē plaši pazīstama ar savu ikgadējo karnevālu. Februārī vai martā 40 dienas pirms Lieldienām un četras dienas un naktis pirms Lielā Gavēņa sākuma Brazīlijā ir karnevālu laiks. Sambadroma ir vieta, kur notiek ikgadējie karnevāli Uz Riodežaneiro brauc cilvēki no visas pasaules, lai piedalītos šajās grandiozajās svinībās. Dienu un nakti ielas ir pārpilnas ar brīnišķīgos kostīmos tērptiem cilvēkiem, kuri dejo mūzikas ritmos. Svētku kulminācija ir karnevāla parāde ar koši izgreznotām kustīgām platformām. Parādes organizēšanā piedalās sambas skolas no plašas apkārtnes . Kultūras un mākslas mīlōtājiem būs interesanti apmeklēt Mūsdienu mākslas, Indiāņu, Akmeņu, koloniālās arhitektūras u.c. muzejus.

Plašajās un saulainajās Riodežaneiro Kopakabanas, Ipanemas un Lebnonas pludmalēs pulcējas cilvēki, lai satiktos ar draugiem un uzspēlētu volejbolu. No Cukurgalvas kalna ir labi pārskatāma slavenākā Riodežaneiro pludmale – Kopakabana. Te ir spēcīgas straumes, tāpēc tikai lieliskiem peldētājiem pietiek drosmes mesties okeānā. Suvenīrus droši varat meklēt Kopakabanas pludmalē. Brīvdienās, kad tiek slēgta satiksme pa Avenida Atlantica, vakaros līdz vēlai naktij tur savus izstrādājumus pārdod vietējie mākslinieki. Šeit Jūs atradīsiet, gan krelles, gan figūras gan arī dažādas gleznas.

Noteikti ieteicams apmeklēt pilsētas augstāko virsotni – Korkovado kalnu, kur atrodas milzīgā Kristus Pestītāja statuja. Izpletis rokas virs pilsētas viņš to svētī un sargā. Statuja ir Rio simbols un nu jau viens no 2007. gadā pasludinātajiem pasaules brīnumiem. Virsotnes skata lidojumā redzēsiet pilsētu, lagūnu, robotos okeāna krastus, salu labirintus līcī un Cukurgalvu ( Pan de Azúcar ), kas ir dēdēšanas procesā veidojusies klints. Uz Cukurgalvas virsotni kursē gaisa tramvajs. Futbola cienītāji būs ieinteresēti apmeklēt pasaules lielāko futbola stadionu Marakana, kurā ir vairāk kā 160000 skatītāju vietu un kurā slavenais Pelē guva savus 1000. vārtus. Pie stadiona ieejas ir izveidots savdabīgs grīdas noformējums ar slavenāko Brazīlijas futbolistu kāju pēdu nospiedumiem un autogrāfiem.

Buziosa

Buziosa ir neliela kūrortpilsētiņa, kas atrodas netālu no Riodežaneiro. Te atrodas burvīgas pludmales ar burvīgām viesnīcām, restorāniem, kafejnīcām.

Tidžukas nacionālais parks

Parks sniedz iespēju izbraucienā ar džipiem pa īstam sajust Brazīlijas eksotiku un valdzinājumu.
Chapada dos Vaedeiros nacionālais parks ir viens no skaistākajiem parkiem ar daudziem ūdenskritumiem, klintīm, oāzēm un daudzveidīgu dzīvnieku pasauli – tapīri, skudrulāči un dažādi plēsēji te sadzīvo dabas neskartībā, skaistumā, kura sastāvdaļa ir dzīvnieki paši.

Olinda

Viena no labāk attīstītajām koloniālajām pilsētām. Te ir daudz skaistu celtņu, muzeju,baznīcu, restorānu, galeriju, tirdziņu un atrakciju. Ievērojamākais notikums pilsētā ir ikgadējais karnevāls.

Iguasu ūdenskritums

Atrodas uz Brazīlijas un Argentīnas robežām, netālu no Paragvajas. Ūdenskrituma platums ir ap 3 km un tā augstums svārstās no 72m līdz 86m. Pēc savas struktūras tas ir unikāls, jo sastāv no 275 divpakāpju un 28 galvenajām kaskādēm. Pa vienu no tām, kura tiek saukta par Velna Rīkli (Garganta do Diablo), stiepjas robeža starp Argentīnu un Brazīliju. Velna Rīklē krītošais ūdens veido milzīgus tvaika mākoņus, kuri ir saskatāmi pat 7 km attālumā un ūdens šļakatas uzlido līdz pat 600 m augstumam, saulainā laikā veidojot krāšņu varavīksni. Lidojums līdz turienei aizņems tikai pusotras stundas, turklāt varēsiet apskatīt ne tikai lielisko ūdenskritumu, bet arī vienu no pasaules lielākajām hidroelektrostacijām Itaipu ar tās milzīgo dambi. Tuvāk ūdenskritumam lielā mitrumā ir unikāls biotops – kupajas mežs ar īpašām koku sugām un milzumu epifītu – uz koka stumbriem augošiem augiem.

Sanpaulu

Visstraujāk augošā Brazīlijas pilsēta, kas atrodas pie Tjetes upes. Pilsētā jūtama portugāļu, itāļu, arābu un japāņu kultūru sajaukums. Tās teritorija ir trīs reizes lielāka par Parīzi. Sanpaulu tiek uzskatīta par Dienvidamerikas lielāko pilsētu un lielāko industriālo centru kontinentā. Te atrodas gan lielākā birža Latīņamerikā (Bovespa), gan vāciešu un amerikāņu kompāniju biroji lielā skaitā. Apskates vērts ir Modernās mākslas muzejs, „Pakaembu” stadions, Municipālais teātris, Butananas rezervāts.

Salvadora

Pilsētu dibinājuši 1549. gadā portugāļi, un tā ātri kļuva par Portugāles jaunās kolonijas – Brazīlijas cukurniedru audzēšanas centru, lielāko ostu un galveno vergu tirdzniecības centru valstī. Darbam cukurniedru plantācijās no Āfrikas līdz 1888.gadam caur ostu ieveda apmēram 1,2 miljonu melno vergu, t.i. vairāk kā visā ASV. Arī mūsdienās lielākā daļa no Salvadoras iedzīvotājiem ir afrikāņu izcelsmes, kuri izveidojuši vairākus spilgtus Brazīlijas kultūras elementus. Salvadora ir kandombles (candomblé) reliģijas, ašē (axé) mūzikas un kapoeiras (capoeira) kaujas mākslas rašanās vieta. Salvadora ir liels katoļu reliģiskais centrs. Pirmā katedrāle Brazīlijā celta Salvadorā, un ar savām 350 baznīcām, tā iesaukta par melno cilvēku Romu. Vecpilsēta slavena ar tipisko koloniālā baroka arhitektūru un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā