Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Dominikānas Republika jeb Dominikāna – mūžīgās vasaras zeme! Žilbinoši baltām smiltīm pārklāta, korāļu rifu apskauta sala Karību jūrā, kur palmas aug pašā ūdens tuvumā un saglabājušies pieminekļi – Lielo atklājumu laikmeta liecinieki. Šo salu ir atklājis Kristofors Kolumbs. Dominikas Republikai kā dzīves vietai piemīt daudzas unikālas priekšrocības: dievišķīgi skaista daba, lieliska ekoloģija, sabiedriski un labvēlīgi …

Dominikānas Republika jeb Dominikāna – mūžīgās vasaras zeme!

Žilbinoši baltām smiltīm pārklāta, korāļu rifu apskauta sala Karību jūrā, kur palmas aug pašā ūdens tuvumā un saglabājušies pieminekļi – Lielo atklājumu laikmeta liecinieki. Šo salu ir atklājis Kristofors Kolumbs. Dominikas Republikai kā dzīves vietai piemīt daudzas unikālas priekšrocības: dievišķīgi skaista daba, lieliska ekoloģija, sabiedriski un labvēlīgi noskaņoti cilvēki, bagātīga vēsture un kultūra. Fenomenāli skaistas, bezgalīgi plašas sniegbaltas pludmales. Dominikas Republikas pludmalēm un jūrai pēc to tīrības nav analogu. Dominikānā ir brīnišķīgi apstākļi sportošanai – visām gaumēm! No ūdens sporta veidiem populārākie ir sērfings, vindsērfings, daivings. Ir vietas, kur jūs varat izmēģināt sevi raftingā (nolaišanās gumijas laivās pa strauju un krāčainu kalna upi). Daudzām rezidencēm Dominikas Republikā ir savi golfa lauki.

Ģeogrāfija

Valsts atrodas Rietumindijā, aizņem 2/3 no Haiti (robežojas ar Haiti rietumos) un daudzas blakusesošas Karību jūras salas. Ziemeļos to apskalo Atlantijas okeāns, dienvidos – Karību jūra,austrumos – Monas jūras šaurums. Teritorija – 48730 kv.km. Visaugstākā vieta – Duartē smaile (3087 m virs jūras līmeņa), viszemākā – Enrikio ezers (42 m zem j.l. ), visgarākā upe – Jake del Norte (296 km).

Klimats

Dominikānas Republika ir mūžīgās vasaras zeme. Mēreni tropiskais, lietus sezona ilgst no pavasara beigām līdz rudens sākumam, kad ir iespējami bieži, bet īslaicīgi nokrišņi. Pats karstākais mēnesis ir augusts. Pārējos mēnešos sauss, silts un saulains laiks. Vidējā gaisa temperatūra no janvāra līdz maijam ir ap +24°С, no jūnija līdz decembrim ap +26-27°С, izņemot augustu, kad ir +29°С. Ūdens temperatūra ziemā +26-27°С, vasarā +29-31°С. Labvēlīgākais laiks Dominikānas apmeklējumam ir periods no decembra līdz aprīlim.


Valsts galvaspilsēta – Santo Domingo.

Iedzīvotāju skaits: 8,3 miljoni

Galvaspilsēta: Santo Domingo

Platība: 48 730 km2

Vietējais laiks: GMT – 3

Valūta: Dominikānas peso. 1 ASV dolārs aptuveni ir līdzvērtīgs 35 dominikānas peso. Ārzemju valūtu variet samainīt viesnīcās vai komercbankās. Visur pamatā tiek izmantotas kredītkartes.

Valoda: spāņu (valsts valoda), San Pedro de Macoris un Samanā (angļu val.). Lielākā daļa Dominikānas iedzīvotāju, kuri strādā tūrisma biznesā runā angļu, vācu vai itāļu valodās.

Reliģija: Katoļi 80%, protestanti 15%

Vīza: LR pilsoņi uz robežas var nopirtk tūristu karti par 10USD, nepilsoņiem nepieciešama vīza.
Lielākās pilsētas: Santo Domingo, Santiago, La Vega San Francisco de Macoris un San Pedro de Macoris

Dzērieni – kaipiriņja (rums ar ledu, cukuru un laimu) ir tik pat pierasta dzīves sastāvdaļa Dominikānas Republikā kā Latvijā sniega trūkums ziemas laikā. Kaipiriņja tiek patērēta tik ilgi, kamēr laima skābe saēd kaklu un fiziski to vairs nevar iedzert.
Muita: Izlidojot no valsts ir nepieciešams samaksāt $20 izlidošanas nodevu.


Nacionālā virtuve

Tradicionāla kreolu virtuve – eiropiešu, afrikāņu un karībiešu tradīciju apvienojums, izmantojot vietējos produktus. Dominikānas tipiskie ēdieni – La Bandera (rīsi, gaļa, pupiņas, dārzeņi un zaļie ceptie banāni), San Kačo (buljonā pagatavotas dažādas gaļas šķirnes ar dārzeņiem), zivis ar kokosriekstiem, Mangu (meža banānu biezenis, tiek gatavots brokastīm), Pinonate (deserts, pagatavots no kokosu piena).

Transports Dominikānas Republikā

Automašīnu noma (personām vecākām par 25 gadiem, kuriem ir autovadītāja apliecība un starptautiska kredītkarte)

Autobusi ar gaisa kondicionēšanu starppilsētu braucieniem

Taksometri pilsētā

Kolektīvie taksometri “karlo publiko” pēc noteiktiem maršrutiem. Ļoti lēti

Pastāv arī “moto-končo” (taksometrs-motocikls) vai “guasguas” (sabiedriskais transports)

Iepirkšanās

Dzintars un larimārs (vietējie akmeņi), izstrādājumi no koka, cigāri (kompānija “davidoff” apmetās Dominikānas Republikā), rums, kafija, keramika, Tainos indiāņu suvenīri, kreolu lelles.

Īpaši ieteicamas arī kasetes ar melodijām “merenge” un salsa.

Iesakām kaulēties iepērkoties.

Apskates objekti:=

Atpūta Dominikānas Republikā – tā ir lieliska, dažādu veidu viesnīcu izvēle ar plašām un lieliski iekārtotām teritorijām, platām un sniegbaltām pludmalēm. Pats populārākais Dominikānas Republikas kūrorts ir Punta Cana, kur atpūšas tūristi no visas pasaules. Puntakana (Punta Cana) kūrorta nosaukums ir radies no šeit visapkārt augošo palmu sugas. Ar šīs palmas lapām ir nosegti lielākā daļa šejienes jumtu, arī Puntakana starptautiskajai lidostai.

Visplašāk pazīstamais Puntakana kūrorts ir Playa Bavaro. Tas atrodas 25 km no Punta Kana starptautiskās lidostas. Playa Bavaro pērļu baltās pludmales ar kokospalmu mežiem skaitās labākās Dominikānas Republikā un vienas no labākajām pasaulē. Pludmales smiltis šeit ir smalkas kā zīds un žilbinoši baltas. Koraļļu rifa tuvums padara šī kūrorta ūdeņus mierīgus un siltus. Tieši Playa Bavaro atrodas pašas lieliskākās viesnīcas. Šis kūrorts ir ar likumu aizsargāts pret celtniecību, kas var kaitēt skaistajai dabai. Viesnīcas pārsvarā ir divu- trīs stāvu bungalo, kuri harmoniski iekļaujas lieliskajā kūrorta ainavā. Šeit ir radīti lieliski apstākļi burusporta, sērfinga un zemūdens peldēšanas mīļotājiem.

Salas ziemeļu daļas pludmales ir vējainākas un vairāk piemērotas sērfotājiem un kaitotājiem, dienvidi interesēs nirējus – koraļļi, tropiskās zivis, pat pirātu nogremdēti kuģu vraki – varot arī atrast kādu senu sudraba monētu. Un ūdens temperatūra visu gadu ap 25C.

Dominikas Republika ir ideāla vieta atpūtai. Šajā valstī harmoniski apvienojušies krāšņie tropiskie meži, žilbinoši baltās pludmales, gleznainie kalni, bezgalīgi līdzenumi un sajūsminošie ūdenskritumi. Bet tiem, kam patīk ekstravaganti nakts šovi, košās eksotiskās izklaides, pikantās virtuves valdzinošie aromāti, ir unikāla iespēja iegrimt satraucošā krāsu un ritmu virpulī. Galvaspilsētai vistuvākās un rosīgākās neapšaubāmi ir Boka-Čika un Huano-Dolio kūrvietas. Šais vietās dzīve rit „merenge” ritmā, kura melodija skan no neskaitāmiem restorāniņiem un bāriem jūras krastā.

Dominikas Republikas pilsētas, senākās Amerikas kontinentā, līdz šim laikam saglabājušas savas bagātīgās koloniālās pagātnes pēdas. Un tomēr vispievilcīgākais šai valstī ir tās lieliskās pludmales. Dominikas Republikas teritorijā 1600 km veido ziemeļos Atlantijas okeāna piekraste, bet dienvidos – Karību jūras krasts. Ziemeļaustrumos atrodas Samana jūras līcis – ārkārtīgi zīmīga vieta dzīvnieku pasaules cienītājiem. Šajos klusajos ūdeņos iepretim Kaio Levanto salai laikā no janvāra mēneša vidus līdz marta vidum pulcējas vairoties lielākās zemeslodē dzīvojošās valzivs – kuprainie vaļi.

Vērot šos dzīvniekus un viņu mazuļus atbrauc ne tikai tūristi, kas atpūšas Dominikānas piekrastes dažādās kūrvietās, bet arī no citām Karību salām. Pārējos gadalaikos šis zilganzaļš jūras līcis ar sīkām saliņām ir patiesa paradīze sporta zvejas un ūdens sporta cienītājiem. Jaukā Kaio Levanto saliņa ar mazu viesnīcu, paslēpušos tropiskajos zaļumos, Nacionālais parks Los Gaitizes ar dīvainiem minerālu veidojumiem sajūsmina ar kupliem augiem līču joslā, pazemes upēm un neskaitāmām alām.