Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Platība: ~110 860 km2 Iedzīvotāju skaits: nedaudz virs 11 milj. Valsts iekārta: Republika Galvaspilsēta: Havanna Lielākās pilsētas: Santaklara, Kamagveja, Santjago de Kuba Oficiālā valoda: Spāņu (bieži var dzirdēt arī franču un angļu valodu.) Reliģija: Ticības brīvība. Vairāk katoļu. Klimats: Mitrs, tropisks. Siltākais mēnesis jūlijs, kurā temperatūra sasniedz +30°C, bet aukstākais mēnesis ir janvāris: + 21°C. Lietains …

Platība: ~110 860 km2

Iedzīvotāju skaits: nedaudz virs 11 milj.

Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Havanna

Lielākās pilsētas: Santaklara, Kamagveja, Santjago de Kuba

Oficiālā valoda: Spāņu (bieži var dzirdēt arī franču un angļu valodu.)

Reliģija: Ticības brīvība. Vairāk katoļu.

Klimats: Mitrs, tropisks. Siltākais mēnesis jūlijs, kurā temperatūra sasniedz +30°C, bet aukstākais mēnesis ir janvāris: + 21°C. Lietains ir no maija līdz oktobrim un sauss no novembra līdz aprīlim. Spriegums tīklā: 110 vati, nesen uzceltās viesnīcās arī 220 vati.

Naudas vienība: peso, taču visi maksājumi notiek ASV dolāros.

 

Izmaksas: Kuba nav pārāk lēta valsts.

  • Ēdiens:
    Lēts: 5 – 10 dolāri
    Vidējas kvalitātes: 10 – 20 dolāri
    Augstas kvalitātes: 20 un vairāk dolāru.

Kredītkartes: Visa, MasterCard un Banamex. Var lietot arī ceļotāju čekus.

Dzeramnauda: Restorānos – 10% līdz 15%. Dzeramnaudu pieņem dolāros.

Lidostas nodoklis: Atstājot valsti, lidostā ir jāmaksā 20 dolāru lielu aizbraukšanas nodokli.


Muita

Kuba aizliedz ievest narkotikas un jebkādus pornogrāfiskos materiālus. Šaujamieročus drīkst ievest, ja tie ir domāti medībām. Tūristiem ir jāiegādājas pavadzīme ilgstošām precēm, kuras ir nopirktas uz salas. Pavadzīme ir jāuzrāda pēc muitnieka pieprasījuma. Tūristiem ir atļauts ievest valstī personīgās lietas pieņemamā daudzumā. Ir aizliegts izvest no valsts noteikta veida dzīvniekus un augus, gliemežvākus, senlietas, dārgakmeņus un priekšmetus, kas tiek uzskatīti par nacionālo bagātību.

Nacionālā virtuve

Kubas nacionālā virtuvē ir jūtama spāņu, Āfrikas, un Āzijas ietekme. Spāņi salā ieveda dažādus dārzeņus, rīsus, apelsīnus, citronus un liellopus. Mūsdienās ēdienos dominē pārsvarā rīsi, pupiņas, yucca, kukurūza, banāni un cūkgaļa, tāpat liela tropisko augļu dažādība. Tipisks Kubas ēdiens ir ajiaco – gaļas zupa. Liels pieprasījums ir cūkgaļai un teļa gaļai. Zivju ēdienus pārsvarā patērē pilsētās. Vispieprasītākā ir pargo zivs, tāpat arī garneles, vēži un citi jūras veidīgie. Kubas virtuvē ir daudz creole ēdienu – rīsi ar vistas gaļu un romeritos.

Izmitināšanas iespējas

Kubā var izmitināties viesnīcās, mājās, kas legāli izīrē istabas, vai arī mājā, kas to dara nelegāli. Kubas varas orgāni pirms iebraukšanas valstī pieprasa viesnīcas kvīti. Kubā ir arī mītņu tīkls, kas ļauj atbraucējiem izmitināties privātajās mājukt ar laivām.Dažas no vietām, ko ir vērts apmeklēt ir Guama, Bagātību lagūna, krokodilu ferma un Giron pludmales muzejs.

 

Fakti

Kopš komunistu nākšana pie varas, Kubā daudz kas ir izmainījies. Tomēr neskatoties uz ASV milzīgajiem centieniem, saule turpina apspīdēt Kubu. Kuba ir Karību salu pārsteidzošākā un vismazāk komercializētā sala. Salas politiskā izolācija ir to pasargājusi no tūristu tūkstošiem, tāpēc vietējo iedzīvotāju attieksme pret tiem ir patiesi sirsnīga. Amerikāņu tūrisma industrijas invāzija Kubā tagad ir tikai laika jautājums. Nav nekādu šaubu, ka, grūs komunisma režīms un tiks atjaunoti lidojumi no Amerikas uz Kubu, šeit būs miljoni amerikāņu tūristu. Šis ir brīdis, kad varat skatīt tūristu un komercijas neskarto Kubu!

Kāda ir Kuba?

Kuba ir liela un šaura sala. Tā atgādina aligatoru. Kuba ir liela un šaura sala – 1200 km garums, 210 km salas platākā daļa, 32 km – šaurākā. Kuba ir sadalīta 4 provincēs. Kubai ir sava pašvaldība – The Isle of Youth. Valsts organizē un kontrolē tās ekonomiku, politiku kā arī 169 municipalitātes pārvaldes aktivitātes. Provinču galvaspilsētas – Satiago de Cuba, Holguin, Guantanamo, Bayamo, las Tunas, Camaguey, Ciego de Avila, Sancti-Spiritus, Santa Clara, Cienfuegos, Matanzas, Pinar del Rio un Havana.

Kādi ir kubieši?

Kubā ir 11 miljoni iedzīvotāji, galvenokārt metesi. Karību jūras baseinā Kuba var lepoties ar augstu iedzīvotāju izglītības līmeni, kā arī attīstītu kultūru. Pēdējo gadu laikā galvenās attīstības jomas ir viesnīcu bizness/tūrisms un cukurniedru audzēšanas un pārstrāde. Ražots tiek rums, cigāri un kafija, kas ir iecienīti visā pasaulē. Ir rajoni, kuri ir bagāti ar dažādiem derīgiem izrakteņiem un naftu, un ir rajoni, kuri ir bagātīgi ar tropu augļu ražām. Pašlaik liela uzmanība tiek veltīta izglītības un veselības iestādēm un to attīstībai.

Kubas iedzīvotāji ir draudzīgi, jautri ar labu humora izjūtu. Loti strādīgi, kā rezultātā aug valsts ekonomiskā attīstība.

Kad labāk braukt?

Kubā vienmēr ir labs laiks. Lietaināka sezona ir no maija līdz oktobrim, bet no decembra līdz aprīlim ir tūristu sezona, kad Kubā salīdzinājumā ar citiem mēnešiem gada laikā ir lielāks daudzums ar kanādiešiem un eiropiešiem, kas izbauda dienvidu sauli. Ziemassvētki, Lieldienas un periods ap 25.-27. jūniju ir ari diezgan pieprasīts, 26.jūnijā kubieši svin savu revolūcijas gadadienu.

Februāra nogalē vai marta sākumā Kubā svin Havanas karnevālu (Havana Carnival), kas slavens ar savām vērienīgajām un krāšņajām parādēm no Capitolio līdz Malecón piektdienu, sestdienu un svētdienu vakaros. Festivāls Jornadas de la Cultura Camagneyana notiek februāra pirmajās divās nedēļās, bet Havanas Starptautiskais džeza festivāls (Havana International Jazz Festival), kas notiek februārī katru otro gadu. Aprīlī notiek Semana de la Cultura, kas tiek svinēts Baracoa pilsētā, tai pašā laikā elektroakustiskais mūzikas festivāls (Electroacoustic Music Festiva), kas tiek svinēts Varadeao pilsētā. Maija pirmā nedēļā svin Romer?a de Mayo Holguinā. Jūnija beigās Trinidadā notiek Fiestas Sanjuaneras. Karnevāls tiek svinēts San Diego jūlija pēdējās divās nedēļās un augusta pirmajā nedēļā , kas sakrīt ar 26.jūlija brīvdienām. Karnevālā tiek svinēts cukura ražas novākšanas laiks. Šajos svētkos 10 dienas par galveno talismanu visā valstī kļūst bungas, tās tiek apbrīnotas un izmantotas visa festivāla garumā. Festival of Caribbean Culture, Havana Festival of Contemporary Music, Semana de la Cultura Trinitaria, International Festival of Latin American Film – šie un vēl citi svētki tiek svinēti Kubā.

Vietas, kuras ir vērts apskatīt

Havana – Kubas galvaspilsēta, lielāka Karību salu pilsēta un Kubas centrs. Neskatoties uz Kubas nemierīgo vēsturi, Havana nav daudz cietusi karu un revolūciju dēļ. Havanā ir īpaša un dīvaina sajūta, ko rada aplupusī koloniālā arhitektūra un vecas 50. un 60. gadu amerikāņu mašīnas uz ielām. Kabarē „Tropicana” Havanā pasaules slavens kabarē, kas izveidots 1939. gadā.

Cigāru un ruma rūpnīcas – visā pasaulē Kuba ir slavena ar saviem izcilajiem cigāriem un rumu.

De la Juventud sala – Pazīstama arī kā Tūkstoš nosaukumu sala. Tulkojumā – Jaunības sala. No apskates objektiem vērts apmeklēt Punta Frances nacionālo jūras parku, Bibijagua pludmali, San Felipe – indiāņu dabas rezervātu, vērts apskatīt iezemiešu piktogrāfijas Punta del Este alās, El Colony vai arī vēsturiskas vietas, tādas kā El Abra rančo Presidio Modelo.

Key Largo del Sur – Gara un šaura saliņa, kas ir daļa no Canarreos arhipelāga. Uz salas var nirt ar akvalangu, zvejot, burāt vai arī apbraukt apkārt salai. Uz salas atrodas daudz mājīgu viesnīcu un villu.

Cienfuegos – Kubas visskaistākais 19.gs arhitektūras eksponāts. Starp nozīmīgākajām celtnēm ir katedrāle, Tomas Terry teātris un Ferrer pils, tā pat arī Jūras vēstures muzejs un Provinces muzejs u.c.

Sancti Spiritus – Viena no Kubas pilsētām, kur daba ir viens no galvenajiem faktoriem. Pilsēta atrodas salas centrā blakus Zaza ezeram, tabakas audzētājiem un kalnainam apvidum. Tilts pāri Yayabo upei ir pilsētas simbols. Pilsētā ir arī skaistas savrupmājas un Mayo Parochial baznīca.

Trinidad de Cuba dibināta 1515.gadā. Šeit ir daudz vietu, ko tūristi var apskatīt: Mayor laukums un baznīca, muzeji, Amatnieka laukums (Plaza de los Artesanos), Santa Ana laukums.

Villa Clara atrodas salas centrā. Ilgu laiku ir bijis tūristu centrs, galvenokārt Ernesto Guevara memoriāla dēļ. Tūristu intereses objekti ir pludmales, sauszemes un ūdens fauna un flora. Var arī nirt ar akvalangu.

Jardines del Rey atrodas Ciego de Avila provinces ziemeļos un ir daļa no Sabana – Camaguey salām. Galvenais tūristu piesaistes objekts ir lielā putnu dažādība (pāri 200 sugas).

Camagüey ir lielākā Kubas province. Vēsturiskais centrs ir lielākais Kubā. Tā asimetriskais izvietojums atgādina zirnekļa tīklu. Pilsētā ir ļoti labi saglabājusies koloniālā arhitektūra.

Santa Lucia de Cuba attēlo saules, smilšu un caurspīdīga ūdens kombināciju. Lielais, dabiskais 21 km garš baseins, kam apkārt ir plašs un nepārtraukts koraļļu rifs, ļoti piemērots niršanai ar akvalangiem un citiem ūdens sporta veidiem.

Holguin pazīstama arī kā parku pilsēta. Ziemeļu piekrastē ir 41 pludmale, starp tām Guardalavaca un playa Emerald – pludmales, kas ir ieguvušas ārzemju iebraucēju atzinību.

Granma – vispievilcīgākās vietas ir Turquino un Desembarco de Granma dabas parki.

Santiago de Cuba pilsētā ir 15 muzeju un daudz citu interesantu un apskates vērtu objektu.

Baracoa tūristi var apmeklēt Alexander de thembold nacionālo parku, Paso de los Alemanes, Yumuri upes līci, Boma un Mata līčus u.c.