Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Meksika – tā ir valsts, kas ir vienreizēji bagāta ar dažādām tūrisma vietām un pilna ar ģeogrāfiskiem un sociāliem kontrastiem. Jūs redzēsiet lielas pilsētas ar debesskrāpjiem un mazas, provinciālas pilsētiņas, iespaidīgas, seno civilizāciju, paliekas, kā arī mūsdienīgas arhitektūras celtnes, ar sauli pārpildītas pludmales un, ar sniegu noklātos vulkānus, neticami zeltainas tuksneša smiltis un, valguma pilnos, …

Meksika – tā ir valsts, kas ir vienreizēji bagāta ar dažādām tūrisma vietām un pilna ar ģeogrāfiskiem un sociāliem kontrastiem. Jūs redzēsiet lielas pilsētas ar debesskrāpjiem un mazas, provinciālas pilsētiņas, iespaidīgas, seno civilizāciju, paliekas, kā arī mūsdienīgas arhitektūras celtnes, ar sauli pārpildītas pludmales un, ar sniegu noklātos vulkānus, neticami zeltainas tuksneša smiltis un, valguma pilnos, mūžzaļos mežus… Ļoti pārsteidz dzīvnieku pasaules dažādība, klimatiskie apstākļi, kā arī kultūras un kulinārās tradīcijas. Nav iespējams uzskaitīt visas šīs burvīgās valsts bagātības.


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Meksika atrodas Ziemeļamerikas D daļā. Z robežojas ar ASV; DA ar Centrālo Ameriku; No A puses to apskalo Mehiko līcis, no R Klusais okeāns un Kalifornijas līcis.

Platība: 1 923 040 km2

Iedzīvotāju skaits: 101 879 171

Valsts iekārta: Federālā republika

Galvaspilsēta: Mehiko

Lielākās pilsētas: Baja Californija, Gvadalahara, Akapulko, San Kristobal de la Casa.

Oficiālā valoda: spāņu

Izplatītākās valodas: spāņu, angļu

Reliģija: pārsvarā katoļu

Klimats: Meksikā ir karsts un mitrs klimats. Meksika ir ceļotāju paradīze visu cauru gadu


Apskates objekti

Mehiko

Meksikas galvaspilsēta, pati lielākā pilsēta uz Zemes. Šeit brīnumainā harmonijā sadzīvo trīs kultūras: pirmsspāņu, koloniālā un mūsdienīgā.

Šajā pilsētā Jūs varēsiet atrast visu – kaut ko no mākslas, gastranomijas, kā arī no sporta, interesantām vietām un izklaidēm.
Mehiko ir bagāta ar daudzām arheoloģiskām un vēsturiskām vietām, kuras ir iespējams apmeklēt. Viena no interesantākajām vietām – pilsētas vēsturiskais centrs, uzcelts tajā pašā vietā, kur atradās senais Tenočitlan.
Centrālais Sokalo laukums ir otrais lielākais pasaulē, bet Katedrāle, kas tur atrodās, ir lielākā Latīņamerikā. No vienas laukuma puses paceļas Nacionalā pils.

Pilsētas ziemeļu pusē atrodas Tlaļteloļko, kur Triju Kultūru Laukums apvieno sevī celtnes ar acteku, kolonialās un mūsdienīgās kultūras paraugiem.

Mehiko ir daudz muzeju (Antrapoloģijas un Vēstures, Mūsdienu Mākslas, Vēsturiskais utt.), teātru, kā arī daudz restorānu un krāsainu dabas stūrīšu, piemēram, Sočimiļko, kur var papeldēt ar tradicionālajiem “činampas” pa gleznainiem kanāliem, izmēģināt meksikāņu nacionālo virtuvi un apmeklēt unikālo ziedu tirgu.

Turklāt, 60 km no Mehiko pilsētas atrodās diženās arheoloģiskās drupas Teotiukan (500 gadi p.m.ē. – 700 gadi p.m.ē.), kā arī, pēc izmēriem iespaidīgās, Saules un Mēness piramīdas.

Tasko

Divu ar pus stundu brauciena attālumā no Mehiko, starp kalniem un ūdenskritumiem, kā sastingusi atrodās gleznainā koloniālā pilsēta Tasko. Šī pilsēta tika uzcelta uz sudraba raktuvēm, tās prasmīgie meistari turpina izgatavot neticamus izstrādājumus no šī metāla.

Svetās Priskas dievnams, kurš atrodās šajā pilsētā, ir slavens ar savu izsmalcināto arhitektūras stilu un skaitās viens no skaistākajiem dievnamiem visā Meksikā. Patīkami pastaigāties pa lielajām gleznainajām ielām, kur pārdošanai ir izlikti vietējo meistaru darbi, un izbaudīt maigo klimatu un turienes skaistās ainavas.
Akapulko. Šī skaistā osta ir izvietota 418 km attālumā no Mehiko pilsētas un ir viena no svarīgākajiem tūrisma centriem. Viena no tās labajām īpašībām ir, ka tur visu gadu ir siltais klimats. Akapulko vienmēr ir atšķīries ar skaistajām pludmalēm un pasakainajiem skatiem uz līci.

Tūristi brauc no visas pasaules, lai redzētu slaveno uzvedumu “La Quebrada”, kad no gleznainās 50 m augstās akmens kraujas, vietējie drosmīgie lēcēji metās bangojošajos piekrastes viļņos. Izņemot jūru un skaistās ainavas, Akapulko Jūs atradīsiet daudz sporta izklaides, nakts centrus, diskotēkas, restorānus un veikalus.
Merida. Jukatan štata galvaspilsēta – koloniālā pilsēta Merida- tā atrodas Jukatan pussalā ziemeļ-rietumos. Šī pilsēta tika dibināta XVI gs., maiju senās pilsētas – Tiho vietā. Šeit ir mierīga, provinciāla atmosfēra, no dažādām pusēm var dzirdēt tradicionālā mūzikas instrumenta “marimba” skaņas.

Starp visinteresantākajām vietām pilsētā ir Antropoloģiskais muzejs, Valdības pils, Monteho Māja un Prospekts ar senām un krāšņām rezidencēm franču stilā un Kultūras Pils. Centrālais tirgus arī ir viena no ievērojamākajām vietām pilsētas apmeklētājiem. Iespaido tā daudzveidība: garšvielas, gaļas produkti, tropiskie augļi, slavenie jukatanas šūpuļtīkli, ar košām krāsām izšūtas, šī štata nacionālās kleitas, suvenīri utt.

Turklāt Meridā ir daudz restorāniņu, kur var nobaudīt dažādus un ļoti garšīgus Jukatan štata ēdienus.
Dažus km no Meridas atrodās daudz skaistu dabas stūrīšu, arheoloģiskās zonas, kas saistītas ar maiju kultūru un koloniālās arhitektūras pieminekļi.

Kankūna

Neskatoties uz to, ka šī ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē.

Kankūnā ir vairāk kā divsimt dažādu kategoriju viesnīcas.

Kankūna dalās divās daļās: viena (pilsētas Centrs) atrodās uz kontinenta, otra (Viesnīcu Zona) izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničupte ezeru.

Pa visu Viesnīcu Zonu ir izvietotas lieliskas pludmales no sniegbaltām, vienmēr vēsajām smiltīm, kuras apskalo Karību jūras dzidrais ūdens.

Gar visu Kintana Roo štata piekrasti, kur atrodas Kankūna, stiepjās otrais pasaulē lielākais Maiju Lielais Koraļļu Rifs.
Krāsaino zivju un lielisko zemūdens ainavu bagātība ar koraļļiem pievilina šeit aizrautīgos zemūdens peldēšanas cienītājus no visas pasaules. Taču tā ir tikai viena no šā daudzveidīgā kūrorta pusēm. Interesantu senu maiju arheoloģisko zonu bagātība netālu no Kankūnas (Čičen Ica, Tulum, Koba u.c.), atļauj vēstures mīļotājiem saskarties ar lieliskās un noslēpumainās pasaules mantojumu, kurā dzīvoja maiju ciltis.

Jukatan pussalā, kur atrodās arī Kankūna, var iegrimt džungļos, iepazīties ar dzīvniekiem un putniem, apmeklēt gleznainās alas un “senotes” (tikai šai pussalai raksturīgi ūdens veidojumi).

Turklāt, Kankūnas viesu rīcībā būs liela restorānu izvēle ar dažādiem internacionāliem un vietējiem ēdieniem, diskotēkas, komerciālie centri, veikali ar suvenīriem un daudzveidīgās sporta un ūdens izklaides.

Jukatan pussalas arheoloģiskās zonas:

Čičen-Ica. Šī, visā pasaulē pazīstamā, arheoloģiskā zona ir viens no galvenajiem maiju kultūras centriem, atrodas 205 km no Kankūnas pilsētas, Jukatan štata kaimiņos. Vieni no galvenajiem un iespaidīgākajiem Čičen-Icas celtnēm: Kukuļkana piramīdas, Bumbas Spēļu vieta, Karavīru māja ar Tūkstošs kollonu kompleksu, Abservatorija, Priesteru Māja un Svētā Aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai.

Šis unikālais arheoloģijas komplekss ir maiju kultūras varenības dzīvs piemērs, to dziļās zināšanas matemātikā, astranomijā, medicīnā un arhitektūrā.

Tulum

Atrodās 131 km no Kankūnas, uz dienvidu pusi un skaitās svarīgākais senā perioda maiju kultūras piemineklis. Kaut arī viss komplekss nav liels, taču ļoti interesants. Šī gleznainā vieta atrodas Karību jūras krastā, no vienas puses to sargā aizainais krasts un korraļļu rifi, bet no parējām trijām pusēm – mūra siena.
Koba. Interesantākā vieta, kura savā laikā skaitījās viena no lielākajiem reliģiozajiem un komerciālajiem centriem, tā atrodās apmēram 167 km no Kankūnas. Lai gan šis komplekss pēc sava lieluma ievērojami parsniedz Čičen-Ica (Kobas laukums ir vairāk kā 70 km), tas ir uzstadīts tikai daļēji un lielākā daļa celtņu, kā iepriekš, aizauguši ar džungļiem. Tas, šai vietai piešķir īpašu skaistumu, turklāt Kobas teritorijā atrodās vairāki ezeri.

Dabas rezervāti

Škaret. Tas ir dabas paradīzes stūrtis, kas atrodas 72 km no Kankūnas, savā laikā tā bija viena no maiju tautas svētākajām vietām un ostām.

Tagad uz šīs teritorijas atrodas lieliskais eko-arheoloģiskais parks, kur var sastapt tik daudz ko interesantu: pazemes upes, kurās var arī peldēties, īpatnējas formas jūras līči un ezeri, tropiskais akvārijs, muzejs, maiju pilsētiņa, uz kuru ved līkumota pazemes eja, salas ar jaguāriem un pumām, dārzs ar taureņiem, zooloģiskais dārzs ar tropiskiem putniem, botāniskais dārzs un daudz kas cits.
Turklāt, parka teritorijā ir daži restorāni, pludmales un ģērbtuves ar dušām un mantu glabašanas kamerām.