Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Zudusī seno inku ainaviskā augstkalnu pilsēta Maču Pikču , baltā Limas katedrāle, no gaisa redzamās mistiskās Naskas līnijas… Pasaules dziļākā – Colca kanjona, pasaules lielākās upes – Amazones šūpuļzeme, un pasaules augstākā ezera -Titikakas zeme… Pasaules zivju nozvejas lielvalsts. Kafijas koku, cukurniedru un kokvilnas audzēšana ir šīs valsts iedzīvotāju būtiska dzīves sastāvdaļa, tāpat kā dzīvošana …

Zudusī seno inku ainaviskā augstkalnu pilsēta Maču Pikču , baltā Limas katedrāle, no gaisa redzamās mistiskās Naskas līnijas… Pasaules dziļākā – Colca kanjona, pasaules lielākās upes – Amazones šūpuļzeme, un pasaules augstākā ezera -Titikakas zeme… Pasaules zivju nozvejas lielvalsts. Kafijas koku, cukurniedru un kokvilnas audzēšana ir šīs valsts iedzīvotāju būtiska dzīves sastāvdaļa, tāpat kā dzīvošana fermās augstu kalnos.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Peru atrodas Dienvidamerikas rietumos un valsts rietumu krastu apskalo Klusais okeāns. Peru kaimiņvalstis ir Ekvadora, Kolumbija, Brazīlija, Bolīvija un Čīle.

Pēc iedzīvotāju skaita Peru ir viena no lielākajām Dienvidamerikas valstīm.
Tajā ir Andu grēda un plakankalņu josla, bet austrumu daļā – mitrie tropiskie meži. Vairums iedzīvotāju ir ļoti trūcīgi un dzīvo fermās kalnos vai arī strādā plantācijās, kur eksportam audzē kafijas pupiņas, cukurniedres un kokvilnu.

Andos uz robežas starp Peru un Bolīviju atrodas Titikakas ezers – lielākais augstkalnu ezers pasaulē. Dažviet ezers ir 180 m un pat 300 m dziļš. Pa ezeru kursē lieli kuģi, bet vietējie ļaudis no niedrēm būvē tradicionālās zvejas laivas. Peru ir 12 000 dažādu izmēru ezeri un 262 dažādu upju baseinu.


Platība: 1.28 milj. km2

Iedzīvotāju skaits: 28.65 milj.

Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Lima

Lielākās pilsētas: Čiklajo, Truhiljo, Arekipa, Kusko, Ikitosa

Oficiālā valoda: Peru ir divas oficiālās valodas – spāņu un iezemiešu kečvu. Spāņu valodu lieto valdībā un mēdijos, kā arī izglītībā un tirdzniecībā. Amerikas indiāņi, kas dzīvo Andu augstienēs runā kečvu valodā.

Reliģija: Kristietība 89%

Klimats: Peru nav viena veida klimats – tuksneši, džungļi, kalnu ciemati un piekrastes pilsētas ir dažādu dabas spēku ietekmēti. Lietus sezona ir jūnijs – septembris Limā un novembris – marts kalnos. Ziemeļu un dienvidu augstienēs lietus sezona ir oktobris – aprīlis. Gar Amazoni ir vienmēr karsts un mitrs. Piekrastē ir sauss un mērens klimats, Andos no mērena līdz aukstam laikam.


Apskates objekti

Lima

galvaspilsēta un sākuma punkts daudziem ceļotājiem. Pilsētā ir redzams liels mākslas un arhitektūras mantojums no koloniālā perioda, muzeji ir pārpildīti ar zelta, māla un austiem objektiem, kas ir izrakti no valsts senajām apmetnēm. Miraflores un San Isidro apgabalu piesaistes objekti ir skaistas mājas, ziedu parki, kafejnīcas un restorāni, teātri un aktīva nakts dzīve. Limā var lieliski iepirkties. Veikalos var nopirkt labas kvalitātes zelta un sudraba rotaslietas, ādas izstrādājumus, māla traukus u.c. Tāpat Limā var nobaudīt izcilu peruiešu virtuvi. Koloniālās ēras bagātības ir vislabāk saskatāmas apkārt Plaza Mayor vēsturiskajam skvēram. Apkārtnē atrodas katedrāle, kurā ir vienreizēji dārgumi un Pizarro mirstīgās atliekas, prezidenta pils, kur katru dienu ceremoniāli mainās sargi, arhibīskapa pils un pilsētas rāte ar izgrieztiem koka balkoniem. Pilsētas koloniālais dārgums ir Casa de Aliaga, kopš 1535.gada mājas konkistadora Džeronimo de Aliaga pēcnācējiem. Klusā okeāna piekraste Kosta ir pievilcīga ar savām smilšu kāpām, flamingo, kormorānu un pingvīnu bariem, jūras lauvu kolonijām.
Naskas tuksnesī labi saglabājušies Peru pirms inku kultūras daudzie pieminekļi: Močika, Čan-Čana, Pačkamakas kulta un priesteru centrs.

Sjerra – Centrālais kalnu rajons

lielie Andi, dziļās aizas, starujās upes, grūti aizsniedzamās apdzīvotās vietas. Sjerras pilsētās un apdzīvotajās vietās iespējams sajust spāņu kultūras trīssimts gadu ietekmi: katolicisma stilu, dievnamus, galveno laukumu – Ieroču laukums, taisnstūrveida “šaha stila” pilsētas apbūve.

Austrumu daļa, Selva

Mitrs un karsts klimats, tropiskais mežs, Amazones izteka, daudzie inku kultūras cietokšņi, daudzi no kuriem joprojām atrodas džungļos. Viens no tiem – Maču-Pikču, tika atklāts tikai 1911.gadā.

Interesanti tūristu maršruti šķērso valsti no rietumiem uz austrumiem ( no Limas uz Uanuko un tālāk). Ļoti eksotisks maršruts ved uz Titikakas ezeru, uz dienvidiem, ar kuru saistītas daudzas indiāņu leģendas un ticējumi. Tieši Titikakas ezera rajonā kečua indiāņi uzsāka kartupeļu audzēšanu, kas kopā ar kukurūzu kļuva par ļoti nozīmīgu Dienvidamerikas dāvanu cilvēcei. Manu savvaļas rezervāts – viena no labākajām vietām, lai novērotu savvaļas dabu Amazones tropu mežos: pērtiķi (13 sugas), bruņurupuči, milzīgi ūdri, mežacūkas, tapīri un pat reizēm jaguārs.