Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Sentlūsija –Salu valsts Ziemeļamerikā, Karību jūras reģiona austrumos uz robežas ar Atlantijas okeānu. Sentlūsija ir daļa no Mazajām Antiļu salām. Atrodas ziemeļos no Sentvinsenta un Grenadīnas, ziemeļaustrumos no Barbadosas un dienvidos no Martinikas. Sentlūsija ir otrā lielākā banānu eksportētājvalsts, Karību reģionā. Salu piekrastes ūdeņos notiek intensīva zveja Galvaspilsēta –Kastri Valsts valodas –angļu  un Sentlūsijas franču …

Sentlūsija –Salu valsts Ziemeļamerikā, Karību jūras reģiona austrumos uz robežas ar Atlantijas okeānu. Sentlūsija ir daļa no Mazajām Antiļu salām. Atrodas ziemeļos no Sentvinsenta un Grenadīnas, ziemeļaustrumos no Barbadosas un dienvidos no Martinikas. Sentlūsija ir otrā lielākā banānu eksportētājvalsts, Karību reģionā. Salu piekrastes ūdeņos notiek intensīva zveja


Galvaspilsēta –Kastri

Valsts valodas –angļu  un Sentlūsijas franču kreolu

Valdība –parlamentārā  demokrātija un konstitucionālā monarhija

Platība – 616 km²

Iedzīvotāji – 173 765

Valūta – austrumkarību  dolārs (XCD)


Kastri

Sentlūsijas galvaspilsēta un galvenais ekonomiskais centrs. Atrodas
salas dienvidrietumu piekrastē, uz  Kastri-ostas līča un Vigi pussalas robežas. Pilsēta nosaukta par godu marķīzam Kastri. Pilsēta 18.gs dibināja francūži, taču vēlāk tā tika britiem un tikai pagājušā gadsimta beigās kļuva par neatkarīgas valsts galvaspilsētu.

Vēsture

  • 1803.gadā Sentlūsiju kārtējo reizi sagrāba angļi un 1814.gadā saskaņā ar Parīzes līgumu, valsts tika nodota Lielbritānijais kolonijai.
  • 1834.gadā britu valdība atcēla verdzību.
  • 1967.gadā Sentlūsija ieguva ar Lielbritāniju asociētas valsts statusu un ieguva pašpārvaldi valsts iekšējās lietās.

Ģeogrāfija

Sentlūsijas kalni ir klāti ar biezu mežu, te ir daudz strauju upju un strautu. Salas augstākā virsotne ir Žimī kalns, kura augstums sasniedz 959 metrus. Pitonu kalni ir salas visslavenākais apskates objekts. To virsotnes slejas 798 metru un 750 metru augstumā.
Pierādījumi salas vulkāniskajai izcelsmei ir atrodami daudzviet. Uz dienvidiem no salas atrodas 18 vulkāniskas izcelsmes virsotņu un krāteru virkne. Salā ir daudz skaistu pludmaļu, dienvidrietumu krastā dažas no tām klātas ar melno vulkānisko smilti.

Klimats

Tropu klimats, jūras vēji mazina lielo karstumu. Vidējā temperatūra 18 –26°C. Sausā sezona no janvāra līdz aprīlim, lietus sezona no maija līdz augustam. Jebkurā gada laikā ir iespējami spēcīgas, bet īsas lietusgāzes, kas biežāk notiek vakarpusē.

Flora

Uz salas aug ap 400 augu sugām, daudzviet tās ir palmas, visdažādākie krūmi, orhidejas un citi eksotiski ziedoši augi, kā piemēram antūrija. Dienvidu un dienvidaustrumu  kalnu nogāzes ir klātas ar sausiem mežiem un krūmiem. Mankote –Mangrove rezervāts atrodas salas dienvidaustrumu piekrastē un ir pēdējā vieta, kur mangrovju audzes aug to dabiskajā vidē.

Fauna

Baložu salas nacionālais parks (dibināts 1979.gadā), šajā parkā ir atrodami gandrīz visu uz salas augošie augi, tāpat arī retas putnu sugas. Fregates salas rezervāts, kas atrodas Praslyn –Bay līča austrumu piekrastē. Šeit var redzēt neskaitāmas fregates, gārņus un pāris vietējo putnu sugas, piemēram – Ramje baložus un Sentlūsijas vālodzi.
Marijas salas rezervāts, ir vienīgā vieta, kur dzīvo Kuve čūska, kas ir viena no retākajām čūsku sugām, tāpat šī ir mājvieta ķirzakām.
Lietusmežu parks, kas sevī ietver ap 19 000 akru kalnu un ieleju pie Morn –Gimi kalna pakājes, šī ir mājvieta milzu papardēm, orhidejām un paradīzes putniem.

Sentlūsijas apskates objekti

Kastri ostas līcis

Tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem tūrisma centriem uz Sentlūsijas salas. Kastri ostas līcis savienojas ar Karību jūru un atšķiras ar savu unikālo atrašanās vietu un skaisto  ostu. Salas ziemeļrietumu īpašais reljefs nodrošina līča iekšējo ūdeņu aizsardzību. Pateicoties tam Kastri piekrastes ir slavenas ar saviem klusajiem ūdeņiem un gandrīz pilnīgu vilņu neesamību. Kastri ostas līcī mīt liels daudzums zivju un gliemju, kurus var apskatīt nodarbojoties ar daivingu.

Kastri centrāltirgus

Šī ir unikāla vieta Sentlūsijas galvaspilsētā, kur var atrast preces no visas pasaules un vietējo meistaru roku darbus. Trokšņainais tirgus atrodas netālu no pilsētas centrālā laukuma. Šis unikālais tirgus laukums ir pamanāms jau no tālienes pateicoties modernajām ēkām, kas ir vairākās rindās. Šeit var nopirkt visu sākot no augļiem un dārzeņiem līdz pat apģērbiem, apaviem un sadzīves sīkumiem, kas atvesti no visas pasaules. Tirgū var atrast arī meistarus, kas turpat jūsu priekšā pagatavos kādu meistardarbu.

Sentlūsijas Nacionālais arhīvs

Atrodas Sentlūsijas galvaspilsētā. Muzeja kolekcija ir izvietota vecu kazarmu ēkā salas rietumu daļā. Nacionālais arhīvs ir galvenais valsts vēsturiskais piemineklis. Arhīva ekspozīcija sevī iekļauj kartes, fotogrāfijas, atklātnītes un litogrāfisko materiālu.

Karaliskais La-Pavillion muzejs

Šis muzejs sevī ietver veselu šīs salu valsts ēru, šeit ir atrodami mākslas un amatniecības paraugi, vietējo mākslinieku roku darbi un gleznas.  Muzejs atrodas Kastri pilsētas valdības ēkas . Tāpat šeit var apskatīt veclaiku monētas un apbalvojamus, izsmalcinātu bižutēriju , kā ari citus dekoratīvos roku darbus.

Nacionālā virtuve

Sentlūsijas virtuve sevī iekļauj franču, āfrikāņu un indiešu receptes. Raksturīga iezīme ir rīsu, jūras produktu, ceptu banānu un dazādu eksotisko augļu un dārzeņu izmantošana ēdienu pagatavošanai. Vietējie pavāri brīnišķīgi apvieno tādus augļus kā mango, papaija, ananāsus, anonas, marakujas, guavas un kokosriekstus ar jūras veltēm radot oriģinālus ēdienus. Slavenākie Sentlūsijas ēdieni ir jūras velšu ēdieni, piemēram pildīts krabis, uz oglēm pagatavotas gliemenes, cepta zivs visdažādākajās kombinācijās ar zaļumiem un mērcēm. Sentlūsijas tradicionālais stiprais alkoholiskais dzēriens ir rums , kuru šeit gatavo diezgan maz, tāpēc visur var redzēt no citiem reģioniem importēto rumu. Tāpat populārs ir alus, par labākajiem tiek uzskatīti “Heineken” un “ Piton” .