Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Urugvaja ir mazākā valsts Dienvidamerikas dienvidu daļā. Urugvaja ir otra mazākā suverēnā nācija Dienvidamerikā aiz Surinamas un trešā mazākā valsts (vismazākā ir Franču Gviāna). Galvaspilsēta – Montevideo Valsts valodas – spāņu  valoda Valdība – Prezidentāla  republika Platība – 176 215 km² Iedzīvotāji – 3 477 778 Valūta – Urugvajas  peso (UYU) Vēsture 1830.gados izveidojās galvenās …

Urugvaja ir mazākā valsts Dienvidamerikas dienvidu daļā. Urugvaja ir otra mazākā suverēnā nācija Dienvidamerikā aiz Surinamas un trešā mazākā valsts (vismazākā ir Franču Gviāna).


Galvaspilsēta – Montevideo
Valsts valodas – spāņu  valoda
Valdība – Prezidentāla  republika
Platība – 176 215 km²
Iedzīvotāji – 3 477 778
Valūta – Urugvajas  peso (UYU)


Vēsture

  • 1830.gados izveidojās galvenās partijas – “Kolorado” un “Blanko”
  • 1933.gadā parlaments tika izjaukts
  • 1938.gadā tika atjaunota parlamentārā demokrātija
  • 1973. – 1984. gads – kara diktatūras periods
  • 1985.gads – notiek parlamenta un presidenta vēlēšanas

Montevideo – Urugvajas galvaspilsēta Montevideo atrodas Laplatas līča ziemeļu krastā. Te izvietojušies Urugvajas nozīmīgākie vilnas un pārtikas pārstrādes uzņēmumi. Daudzi iedzīvotāji pārceļas uz dzīvi tuvāk galvaspilsētai.

Klimats

Urugvajā valda subtropisks klimats. Tā izveidojusies labu gabalu no ekvatora, Atlantijas okeāna krastā. Okeāna ietekme padara klimatu maigāku. Nokrišņu ir samērā daudz – vidēji 950 mm gadā, un gaisa temperatūra ir mērena: ziemā vidējā gaisa temperatūra ir 10 grādi pēc Celsija, bet vasarā vidējā gaisa temperatūra ir 22 grādi pēc Celsija. Nereti ziemā pūš aukstie vēji pampero, tomēr tikai dažviet iespējams sals.

Urugvajas flora

Augājs lielākajā daļā Urugvajas teritorijas ir savannas. Valsts veģetācija pārsvarā sastāv no pļavām. Šeit ir daudz graudaugu – vairāk kā 500 veidu. Šeit ir meži ar lielu tropisko koku šķirņu skaitu. Tomēr meži kopumā šeit ir reti sastopami. Meži pārklāj tikai 3% no Urugvajas teritorijas. No tiem kokiem, kas šeit aug praktiski visi ir importēti no citām valstīm – eikalipti, ozoli, sikamoras un priedes.

Urugvajas fauna

No dzīvnieku pasaules pārstāvjiem, kas apdzīvo Urugvajas teritoriju noteikti jāizceļ puma, amerikāņu strauss, tapīrs, briedis, mežacūka, meža kaķis, bruņnesis un skudrēdājs. No putniem šeit ir plaši sastopami gulbji, gārņi, maitu lijas, dzērves, kardināli, kolibri un pūces. Tāpat šeit ir liels reptiļu daudzums, to skaitā klaburčūska, odze un liels daudzums lielo zirnekļu.

Urugvajas apskates objekti

Hose Pedro Varela pedagoģiskais muzejs

Hose Pedro Varela pedagoģiskais muzejs atrodas Montevideo pilsētā Cagancha laukumā un tiek uzskatīts par vienīgo tāda veida muzeju visā Urugvajas teritorijā. Muzejs tika dibināts 1889.gadā un to dibināja Alberto Gomezs Ruano. Alberto Gomezs Ruano savu ideju ņēma iespaidojoties no līdzīga pedagoģiskā muzeja Parīzē un nolēma arī savā valstī izveidot šāda tipa muzeju. Muzejā var redzēt izstādi, kas veltīta Hose Pedro Varela, tāpat šeit var apskatīt viņa mantas, dokumentus, fotogrāfijas, šeit ir arī konferenču zāles ar XIX gadsimta vitrāžu logiem, kuras tika izmantotas dažādu pasākumu rīkošanai. Tāpat šeit var apskatīt zāles, kas tika veltītas ģeogrāfijas, vēstures, veselības un citu lietu izzināšanai.

Nacionālais dabas – vēstures muzejs

Nacionālais dabas – vēstures muzejs atrodas Montevideo, 25.maija ielā, vecpilsētas rajonā. Nacionālais dabas – vēstures muzejs tika dibināts 1837.gadā, kad notika pirmā zinātniskā ekspedīcija. Šī ekspedīcija tika veikta, lai iegūtu pārakmeņojušās seno milzu bruņnešu paliekas, kas šobrīd tiek eksponētas muzejā. Muzejs savas durvis apmeklētājiem vēra 1838.gada 18.jūnijā un pirmām kārtam apskatei tika izstādīti Urugvajas floras un faunas paraugi, ģeloģiskie, paleontologiskie un arheoloģiskie eksponāti.

Piemineklis mate tējai

Piemineklis mate tējai atrodas kādā apbrīnojami skaistā pilsētā ar nosaukumu San Hosē de Meijo. Šī vieta nav izvēlēta nejauši, jo tieši Urugvaja stingri stāv pirmajā vieta, kā vieta, kur visvairāk tiek lietots šis brīnišķīgais dzēriens. Pieminekli veidoja pēc vietejā arhitekta un mākslinieka Gonzalo Mesa projekta. Skulptūra, kuras augstums ir 4.7 metri un platums ir 2.5 metri sevī ietver plaukstu uz kuras ir uzstādīta kalabasa – trauks no ķirbja, kas paredzēts šī dzēriena vārīšanai un bombilla – trubiņa caur kuru tiek dzerta tēja. Apkārt piemineklim uz trotuāra ir attēloti neatņemami mate tējas pagatavošanas atribūti – termosi un tejkannas, kā arī iestādīti mate krūmi.

Pedro Figari muzejs

Pedro Figari muzejs atrodas Montevideo pilsēta, Huana Karlosa Gomeza ielā. Muzejs tika atvērts 2010.gada 22.februārī un tika veltīts izcilajam Urugvajas māksliniekam, advokātam, politiķim, žurnālistam, filozofam un rakstniekam Pedro Figari. Muzeja izveidošanas mērķis ir Pedro Figari darbu saglabāšana un izpēte, kā arī izstāžu organizācija sabiedrības interesēs.

Vārti uz Neatkarības laukumu

Vārti uz Neatkarības laukumu atrodas Montevideo pilsētā, galvenajā Urugvajas galvaspilsētas laukumā. Šie vārti ir viens no nedaudzajiem cietokšņa sienas fragmentiem, kas ieskāva vecpilsētas centru. Šī siena tika nojaukta 1829.gadā. Vārti ir arkas veidā ar lieliem monolītu akmeņiem, divām kolonnām ieejas abās pusēs.

Monuments “Pirksti”

Monuments “Pirksti” – ir urugvajieša Mario Irarrasabalya uzstādīta skulptūra Punta –del –Este pludmalē. Skulptūra tika uzstādita 1982.gadā. Tas ir viens no pazīstamākajiem Urugvajas simboliem. Pieminekļa neoficiālais nosaukums ir Los Dedos, kas tulkojumā nozīmē “Pirksti”. Tomēr skulptūras pamata ideja bija tāda, ka šim piemineklim vajadzēja kļūt par veltījumu noslīkušajiem cilvēkiem. Pieci kreisās rokas pirksti burtiski raujas ārā no Bravas pludmales smilšu slāņa. Milzīgie pirksti, kas paceļas vairāk kā 3 metru augstumā atgādina par bojāgājušajiem Punta – del – Este pludmalē.

Karnevāla muzejs

Karnevāli notiek ne tikai Riodežaneiro, bet arī Urugvajā. Par šiem karnevāliem apmeklētājiem vairāk ir iespējams uzzināt apmeklējot speciālo muzeju Urugvajā, kas veltīts karnevālam. Šis muzejs ir pirmais šāda rakstura muzejs visā Latīņamerikā. Muzejā iespējams redzet gleznas, fotogrāfijas, muzikālos instrumentus, kostīmus un citus priekšmetus, kas saistīti ar urugvajiesu karnevāla pagātni un tagadni. Karnevāls visā Urugvajas valstī sakas janvāra beigās un ilgst 45 dienas.

Urugvajas nacionālā virtuve

Urugvajas virtuves ēdieni lielākoties ir saglabajuši Eiropas dienvidu valstu Itālijas un Spānijas tradīcijas, jo lielākā daļa Urugvajas iedzīvotāju ir itāļu vai spāņu pēcteči. Galvenie vietējo ēdienu komponenti ir gaļa un makaronu izstrādājumi. Noteikti ir vērts pamēģināt dažādus ēdienus no jūras veltēm, tādus ka calmares a la plancha – kalmārus, kas cepti uz grila, tāpat noteikti ir jāizmēģina cazuela de mariscos – sautētas jūras veltes. Pusdienas un vakariņas ir pieņemts papildināt ar zāļu tēju mate, kuru dzer no ķirbju trauciņa – kalabasa caur sudraba trubiņu – bombilla.

Tipiskas Urugvajas uzkodas ir olimikos (sviestmaizes) un unganos – ass cīsiņš bulciņā. Tēja un tās aizvietotāji šeit tiek dzerti lielos daudzumos. Kleriko – balta vīna un sulas maisījums, un medio – šampanieša un baltā vīna maisījums ir populārākie alkoholiskie dzērieni Urugvajā. Tāpat šeit vāra nepārspējamu alu.