Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Venecuēlas Bolivāra Republika ir vidēji attīstīta valsts Dienvidamerikas ziemeļos. Rietumos tā robežojas ar Kolumbiju, dienvidos –ar Brazīliju, bet austrumos –ar Gajanu. No ziemeļiem to apskalo Karību jūra. Netālu no Venecuēlas krastiem atrodas Aruba, Nīderlandes Antīļu salas un Trinidāda un Tobāgo. Galvenā ekonomikas nozare – naftas ieguve. Galvaspilsēta – Karakasa Valsts valoda – spāņu  valoda Valdība …

Venecuēlas Bolivāra Republika ir vidēji attīstīta valsts Dienvidamerikas ziemeļos. Rietumos tā robežojas ar Kolumbiju, dienvidos –ar Brazīliju, bet austrumos –ar Gajanu. No ziemeļiem to apskalo Karību jūra. Netālu no Venecuēlas krastiem atrodas Aruba, Nīderlandes Antīļu salas un Trinidāda un Tobāgo. Galvenā ekonomikas nozare – naftas ieguve.


Galvaspilsēta – Karakasa

Valsts valoda – spāņu  valoda

Valdība – Federāla  prezidentāla republika

Platība – 916 445 km²

Iedzīvotāji – 28 199 822

Valūta – Venecuēlas bolivārs


Karakasa

Oficiāli  Santjago de Leona de Karakasa , ir Venecuēlas galvaspilsēta un lielākā valsts pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Tā ir viena no nozīmīgākajām Latīņamerikas pilsētām. Karakasa atrodas kalnienē 900 –1000 metrus virs jūras līmeņa. Pilsēta atrodas apmēram
13 –14km  attālumā no Karību jūras piekrastes. Karakasā ir mitrs, subekvatoriāls klimats. Vidējā gaida temperatūra janvārī ir +20,2°C ,bet jūlijā 22,2°C. Karasu dibinaja spāņu konkistadors Diego De Losada svētā Jēkaba dienā, 25.jūlijā 1567.gadā nosaucot to par Santjago –de –Leon –de –Karakas.

Vēsture

  • 1904.gads –Tiek atvērta Nacionālā medicīnas akadēmija.
  • 1917.gads –Tiek  atvērta Fizikas, matemātikas un dabaszinību akadēmija un Politisko un sociālo zinātņu akadēmija.
  • 1936.gads –Pieņem jaunu, liberālāku valsts konstitūciju.
  • 1947.gads –Pieņem jauno Venecuēlas konstitūciju – visdemokrātiskāko valsts vēsturē.

Reliģija

Lielākā Venecuēlas iedzīvotaju daļa pieder pie Romas katoļu baznīcas, daļa iedzīvotāju pieder pie Marijas Lionsas kulta, kas neatzīst katoļu baznīcu. Kopš 2006.gada darbojas Venecuēlas Reformētā katoļu baznīca.

Venecuēlas klimats

Piekrastes pilsētas atšķiras ar lielo karstumu un lielo gaisa mitrumu, augstienēs temperatūra ir zemāka, tāpēc tajās ir piemērotāki apstākļi dzīvošanai. Tieši tāpēc visas lielākās pilsētas atrodas 600 –185m virs jūras līmeņa. Augstāk par 1800m klimats ir ievērojami vēsāks un vairāk līdzinās mērenā platuma joslas klimatam. Nokrišņu daudzums svārstās no 280 mm Karību jūras piekrastē līdz 200 mm un vairāk Makaibo ezera dienvidos. Sausā sezona ilgst no decembra līdz aprīlim.

Venecuēlas augu valsts

Tāpat kā lielākā daļa Dienvidamerikas valstu Venecuēla ir dažāda, sākot ar tās teritorijas augstienēm, nokrišņu daudzumu un citiem vides apstākļiem. Tas izskaidro augsnes neviendabīgumu un bagātīgo floru. Var izcelt vairāku teritoriju floras.  Ziemeļu piekrastē flora ir tipiska Karību flora ar daudz un dažādiem kokiem un neskaitāmam daudzumam kaktusu. Venecuēlas Andi –tas ir Andu apgabala turpinājums, šai vietai ir raksturīgas augstkalnu pļavas un Kolumbijas mērenie meži.  Orinoko upes baseina dažādā flora ir saistīta ar savu izcelsmi ar lietusmežiem un dienvidu augstienēm. Šeit ir plaši izplatītas eksotisko koku un citu augu plantācijas, piemēram  cukurniedres, kadijas koka, tomēr vairāk pamanāmas  ir palmas un tauriņziežu koki, kas izceļas uz graudaugu fona. Šeit aug tādi ekonomiski svarīgi koku veidi kā Brazīlijas heveja un Castilla elastic.

Venecuēlas dzīvnieku pasaule

Venecuēlā ir atrodami jaguāri, pumas, oceloti, krūmu suns, caunām radniecīgā taira, ūdri, pērtiķi, jūras cūciņas, nūtrijas, dzeloņcūkas, tapīri un mežacūkas. Tāpat šeit var sastapt aļņus un oposumus. Daudzās upēs ierasta lieta ir krokodīli, aligātori un bruņurupuči. Džungļos parasti sastopamas žņaudzējčūskas un ķirzakas. Zemienēs var sastapt dzērves, gārņus, stārķus, pīles un citus ūdens putnus, kalnos var sastapt plēsīgos putnus.

Venecuēlas apskates objekti

Anhela ūdenskritums

Pasaulē augstākais ūdenskritums, tā kopējais augstums ir 1054m. Ūdenskritums nosaukts par godu Džeimsam Eindželam, kurš pārlidoja pāri ūdenskritumam 1933.gadā. Anhela ūdenskritums atrodas Venecuēlas tropu mežos, Kanaimas Nacionālā parka teritorijā. Ūdens gāžās no Auyantepui virsotnes, tas ir lielākais no Venecuēlas tepui tipa kalniem –tā nosaukums tulkojumā nozīmē –Sātana kalns. Ūdens kritiens ir tik augsts, ka pirms nonākt līdz zemei ūdens izšķīst sīkākajās daļiņās un pārvēršas miglā, kuru var sajust vairāku kilometru attālumā. Tā ūdens daļa, kas nonāk līdz zemei ieteik Kerepu upē. Upi, kuru veido Anhela ūdenskrituma ūdeņi, sauc gan par Kerepu, vārdā, kuru tai devuši vietējie iedzīvotāji, gan par Gauju. Latvijas upes Gaujas vārdā to nosauca Venecuēlā  dzīvojušais latviešu  pētnieks Aleksandrs Laime, kurš ir pirmais zināmais cilvēks vēsturē, kurš līdz Anhelam nonācis ar kājām.

Kanaimas Nacionālais parks

Kanaimas Nacionālais parks atrodas Bolivāras štatā un ieskauj vairāk kā 30 tūkst. km² lielu teritoriju. Parks ieņem 6 vietu pasaulē lielāko nacionālo parku sarakstā un otro vietu starp Venecuēlas nacionālajiem parkiem. Kanaima apbur ar savu skaistumu –floras un faunas piesātinātība padara pastaigas pa parku neaizmirstamas. Papagaiļi, tukāni, kolibri, kapucīni un lielā dabas dažādība būs lielisks atradums jebkuram fotogrāfēt mīļotājam. Kanaimas parkā atrodas vairāki ūdenskritumi. Neskatoties uz to, ka parku katru gadu apmeklē milzīgs tūristu daudzums parks vēl jo projām paliek tīrs un saglabā mežonīgās, neskartās dabas izskatu.

Arapan Meru ūdenskritums

Arapan Meru ir viens no skaistākajiem Venecuēlas ūdenskritumiem. Ūdenskritums atrodas Kanaimas Nacionālā parka teritorijā tieši džungļos. Arapan Meru ir tradicionālais indiāņu nosaukums, vietējo iedzīvotāju vidū šo ūdenskritumu labāk pazīst kā Pačeko. Ūdenskrituma augstums ir 25m , bet ūdenskrituma platums stipri svārstās atkarībā no sezonas . Ūdens šeit ir neparasti tīrs un caurspīdīgs, bet ūdens strūklas stiprums neliels. Arapan Meru ieskauj milzīgas klintis un īsts tropu mežs. Ūdenskrituma apkārtne ir neparasti gleznaina, tāpec ekskursiju laika šeit ir patīkami uztaisīt pikniku, lai izbaudītu šo skatu pilnībā.

El Hacha ūdenskritums

Starp Venecuēlas daudzajiem ūdenskritumiem El Hacha rada īpašu iespaidu. Pie šī ūdenskrituma var tikt gan ar laivu, gan ejot kājām. Papildus neticamajiem dabas skatiem un paaugstinātajam trokšņa līmenim, El Hacha izceļas ar ko ļoti īpašu. Aiz ūdens kaskādes ir izveidojusies ar sūnām un ziediem apaugusi tūristu taka. Taka ir ļoti slidena tāpēc pa to ir ieteicams iet ar labiem apaviem un gida pavadībā.

Piemineklis Jaunavai Marijai Trujillo

Šī 46 m augstā betona figūra atrodas 11km no pilsētas centra. Piemineklis ir 16 m plats, tam ir 18m liels pamats un šis piemineklis sver ap 1200 tonnām. Tā ir augstākā skulptūra Amerikā, tā ir par veselu collu augstāka par slaveno Brīvības Statuju.  Tas ir arī pasaulē augstākais piemineklis Jaunavai Marijai, kurš tiek uzskatīts par vienu no pasaules brīnumiem. Piemineklis atrodas 1600 m virs jūras līmeņa un no šīs vietas paveras elpu aizraujošs panoramas skats uz visu reģionu ar tā kalnaino ainavu un tropu augiem.

Los –Rokes Nacionālais parks

Tas ir arhipelāgs, kas atrodas 166 km attālumā no Venecuēlas piekrastes. Nacionālā parka teritorija kopš 1972.gada sastāda 40 km² lielu teritoriju. Los –Rokes arhipelāga forma ir atols (koraļļu gredzens ar lagūnu vidū) , šāda forma ir diezgan reta Karību jūrā. No spēcīgajām ūdens plūsmām arhipelāgs ir pasargāts pateicoties koraļiem un seklajai lagūnai ar smilšu dibenu. Vidējais arhipelāga dziļums ir ap 10 m, maksimālais ap 50 m. Teritorijā prakstiski nav sastopami sauszemes dzīvnieki. Toties šeit ir bieži sastopami vaļi, delfīni, gliemji, sūkļi, zivis un bruņurupuči. Ir saskaitītas ap 50 putnu sugas, kuras lido pārziemot uz Los –Rokes Nacionālo parku.

Saldējuma kafejnīca –“Koromoto”

Nelielā viena stāva majiņa dzeltenā krāsā ar restotiem logiem tumši zaļā krāsā pirmajā brīdī atstāj parastas Venecuēlas provinces atskurbtuves iespaidu. Patiesībā, neviens nenojauš, ka šajā mājiņā atrodas cilvēks ar pasaules rekordu saldējuma pārdošanas daudzumā. Koromoto kafejnīcā ir lielākais saldējumu asortiments. Šī kafejnīca tika oficiāli ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā pateicoties tam, ka kafejnīca piedāvā vairāk kā 800 dažādu garšu saldējumus. Kafejnīcas īpašnieks Manuels Oliveiro pie šī aukstā deserta pievieno tādas neticamas sastāvdaļas kā sieru, ķirbi, avokādo, šampanieti, kalmārus utt.

Izklaides parks “Strūklakas”

Izklaides parks “Strūklakas” tika atvērts 1971.gada 7.augustā. Šis skaistais kultūras un atpūtas parks atrodas Seppo –el –Avila kalna pakājē. Parka platība ir 4,5 hektāri.  Šeit aug sarkanais koks, mango, eikalipti, bambusi un Ceiba. Parkā dzīvo vāveres, sliņķi, aļņi un opusumi. Šī vieta ir ideāla ģimenes atpūtai –var aizied līdz ūdenskritumam, izpeldēties vai pastaigāties pa gājēju taciņām. Bērni ar labpatiku spēlēsies sporta laukumiņā. Šeit ir arī speciāli iekārtotas vietas piknikiem un mašīnu novietošanai. Galvenais parka mērķis ir likt cilvēkiem cienīt dabu un iemācīties dzīvot harmonijā ar to.

Kachamay parks

Kachamay parks tiek slavēts ar savām gleznainajām ainavām un daudzajiem ūdenskritumiem. Viens no parka galvenajiem ir tā iemītnieki. Tiešāk –mežonīgo pērtiķu ģimenes. Īpašu interesti tūristos izsauc kapucīni –smieklīgie pērtiķīši sniedz daudz pozitīvu emociju gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Venecuēlas nacionālā virtuve

Lielu iespaidu uz Venecuēlas virtuvi ir atstājušas āfrikāņu, aziātu, eiropiešu un Amerikas kontinenta iedzīvotāju tradīcijas. Tāpat kā lielākajā daļa Latīņamerikas valstu arī Venecuēlas virtuves pamats ir kartupeļi, garšvielas, rīsi, kukurūza, pākšaugi, gaļa un daudz dažādu dārzeņu. Valsts nacionālais ēdiens ir Pabellon criollo, kuru gatavo no siera, pupiņām, ceptiem banāniem un liellopa gaļas. Tāpat visur ir sastopams karne –mechada  ēdiens, kuru gatavo no dārzeņiem, rīsiem un liellopa gaļas.

Gaļas ēdienu asortiments ir diezgan plašs. Noteikti ir vērts pamēģināt sancocho –biezu zupu no putna , kuru pasniedz ar manioku un tortiljām. Pateicoties Venecuēlas tuvumam pie Karību jūras, tāpat lielajam daudzumam  saldūdens ūdenstilpņu zivis ir aizņēmušas vienu no pamata vietām šajā valstī. Ēdienkartēs var ieraudzīt daudz un dažādus zivju ēdienus no dažādām zivīm.

Papildus zivīm var nogaršot gliemjus un citus jūras produktus. Kā desertu parasti lieto svaigu guavi vai zemenes ar saldo krējumu, kā arī augļu –dārzeņu salātus ar zaļo avokādo.

  • Mondogo –Zupa no dārzeņiem un spurekļa, marinētas un uz oglēm ceptas liellopa gaļas
  • Erbido –Zupa no zivs, putna un liellopa gaļas ar saknēm un dārzeņiem
  • Kuesilo –Pīrāgs ar augļiem
  • Paleon –Limonāde no augļu sulām un cukura
  • Batidos –Piena kokteiļi ar augļu sulām.