Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Pasaules mazākais kontinents, aborigēnu maigums, kultūra, tradīcijas, Operas nams, Uluru sarkanā klints kā tuksneša dārgakmenis, ķenguri, koalas – kuriem garšo tikai 5 sugu eikaliptu lapas no 500,  dingo, molohs, kukabara, kakadū, vombats, emu, pīļknābis – tikai daļa no unikālās endēmo dzīvnieku pasaules, Lielais Barjerrifs, pērļu audzēšanas fermas, eikalipti un zāleskoki, banksijas un skreba dzeloņi – …

Pasaules mazākais kontinents, aborigēnu maigums, kultūra, tradīcijas, Operas nams, Uluru sarkanā klints kā tuksneša dārgakmenis, ķenguri, koalas – kuriem garšo tikai 5 sugu eikaliptu lapas no 500,  dingo, molohs, kukabara, kakadū, vombats, emu, pīļknābis – tikai daļa no unikālās endēmo dzīvnieku pasaules, Lielais Barjerrifs, pērļu audzēšanas fermas, eikalipti un zāleskoki, banksijas un skreba dzeloņi – tik trauslā augu un dzīvnieku valsts, tik vienreizīga ar savu dabas šarmu un neredzētu brīnumu pilna, tik tuksnešaina un skaista. Mistērijas gaisotni rada aborigēnu leģendas par Sapņu čūsku un pasaules radīšanu. Tā ir valsts, kurā vēlētos pabūt ikviens.

Ģeogrāfija

Austrālijas kopējā platība ir 7 617 930 km², un tā atrodas uz Indoaustrālijas tektoniskās plātnes. Pēc platības tā ir sestā lielākā valsts pasaulē, un ir vienīgā valsts pasaulē, kurai teritorija plešas pa visu kontinentu. Austrālijas krasta līnijas garums, ieskaitot visas aizjūras teritorijas, ir 34 218 km. Austrālijas krastus apskalo Indijas un Klusais okeāns. Pēc 2000. gada, kad oficiāli tika izdalīts piektais pasaules okeāns, daudzi uzskata, ka Austrālijas dienvidu krastus apskalo Dienvidu okeāns.

Vēsture

Vēl pirms 200 gadiem šo zemi apdzīvoja tikai aborigēni. Bet 1770. gadā angļu ceļotājs Džeimss Kuks ieradās Botani līcī un pasludināja to par Lielbritānijas īpašumu.18. gadsimtā britu cietumi bija pārpildīti un noziedzniekus bieži sūtīja uz aizjūras zemēm. 1788. gadā pirmie kuģi ar 757 katordzniekiem ieradās no Lielbri­tānijas un izveidoja apmetni vietā, kur tagad atrodas Sidneja. Līdz 1860. gadam Austrālijā tika ievesti vairāk nekā 160 000 katordznieku. 1901. gadā, Austrālija kļuva par neatkarīgu valsti – Austrālijas Savienību. Gadiem ilgi ieceļotāji no Britu salām un Eiropas, vēlāk arī no Āzijas, ir veidojuši šīs milzīgās zemes kultūru.

Klimats

Austrālija ietilpst subekvatoriālā, tropu un subtropu klimata joslās, Tasmānijas sala – mērenajā klimata joslā. Tasmānijas sala ir pati aukstākā vieta valstī. Pats karstākais gada laiks ir no novembra līdz janvārim, kad vidējā temperatūra svārstās no +20ºC līdz +32ºC. Valdošie vēji lielākajā kontinenta daļā ir pasāti. Z daļā – subekvatoriālajā joslā- vasarā ir ap +30°C, bet ziemā: +20°C, un te raksturīgas divas sezonas: sausā un lietus sezona, kas raksturīga vasarai. Z un A piekrastē mēdz būt regulāri nokrišņi, savukārt, valsts centrālajos rajonos lietus nelīst pat vairākus gadus pēc kārtas. Labākais laiks apmeklēšanai ir no augusta līdz decembrim.

Apskates objekti

Kanbera

Valsts galvaspilsēta ir Kanbera, pilsēta ir salīdzinoši nabadzīga ar apskates objektiem. Te apskatāma viena no unikālākajām ēkām valstī – Parlamenta pils, tā  jaunā un vecā ēka, Kara memoriāls, vēstniecību ēkas. Klaiņojot pa ielām, var izjust modernās pilsētas mutuļojošo ikdienas garu.

Sidneja

Pilsēta ir slavena ar savu Operas teātri jeb Skanošo gliemežvāku, Karalisko botānisko dārzu, Akvārijumu, Toronga zooloģisko dārzu, aziātu rajoniem „Chinatown” un „Liverpool street”, veco ēku rajonu „Roks” un „Kingkros”, Olimpisko stadionu, Harboras tiltu, Oksfordstrītu – daudzie bāri, restorāni, Opālu fabriku, Austrālijas savvaļas dzīvnieku parks, Gaidparks. Pilsētā ir ļoti daudz muzeju – Sidnejas vēstures un Austrālijas antropoloģijas muzejs, Kara memoriālā mākslas galerija, Nacionālais jūras muzejs, Jaunās Dienvidvelsas mākslas galerija, Lietišķās mākslas un zinātnes muzejs, Mūsdienu mākslas muzejs, Nikolsona senatnes muzejs. Pilsētnieku iecienīta vieta ir Bondi pludmale. Portdžeksona līcis jeb Sidnejas osta, kuras krastos izvietojusies Sidnejas pilsēta, ir lielākā dabiskā ceļā veidotā osta pasaulē. Tas  sastāv no vairāk kā 70 līcīšiem un okeāna pludmalēm,  ietverot sevī pasaulē slaveno Bondībīčas (Bondi Beach) pludmali. Lielākās Sidnejas satelītpilsētas ir Ņīkāstla un Volongonga. Operas nams jeb Operteātris (1973), kas atgādina baltās jahtu buras Sidnejas Portdžeksona līča zilajos ūdeņos, ir ļoti iespaidīgs un ietilpīgs-tajā ir vairākas zāles izrādēm, simfoniskajai un kamermūzikai. Autors ir dāņu arhitekts Jorns Utzorns, un nama celšanas vēsture ir gara un sarežģīta.

Lielais Barjerrifs

Koraļļu rifs  ir pasaules liekākā koraļļu rifa sistēma, ko var redzēt pat no kosmosa. Tas sastāv no aptuveni 3000 rifiem un 900 salām. Tajā mājo ap 1500 sugu zivis, šeit sastopami arī vaļi, delfīni, haizivis, cūkdelfīni un bruņurupuči. Lielais Barjerrifs ir iekļauts pasaules aizsargājamo kultūras un dabas pieminekļu sarakstā, un to katru gadu ierodas apskatīt tūristi no visas pasaules. Barjerrifa piekrastē aizraujošs būs viss: niršana, zemūdens peldēšana, izbrauciens ar laivu, jahtu vai kuģi vai vienkārša pastaiga.

Zilie kalni

Kalni Austrālijā arī iekļauti pasaules dabas mantojumu sarakstā. Tos apskatot nav nekādu jautājumu – kādēļ: šeit pārsteigs kanjoni, ielejas, klintis, ūdenskritumi un pat alas. Tas ir elpu aizraujošs skats, kas paveras jau pārdesmit kilometru attālumā no Sidnejas. Zilo kalnu populārākās klintis sauc par Trīs māsām – tās ir klintis, kas stāv cita citai blakus. Austrālijas aborigēnu leģenda vēsta, ka tās tik tiešām ir bijušas trīs māsas, kas pārvērstas par klintīm. Katra no klinšu māsām ir nepilnus 300 metrus augsta. Bet tā kā Trīs māsu klints atrodas uz citas klints, tad to kopējais augstums ir aptuveni 900 metru.

Deintrī lietusmežs

Varētu domāt, ka to kāds ir izveidojis, lai tūristiem būtu aizraujošāks un kontrastiem bagātāks ceļojums. Bet nē, Austrālijā, kur ir vairāki tuksneši un klinšainas piekrastes, ir arī lietusmežs.
Deintrī lietusmežs atrodas uz ziemeļaustrumiem no Kvīnslendas, piekrastē, kur izveidojies arī Lielais Barjerrifs. Šajā lietusmežā Jūs varat sajusties kā īstos džungļos: šeit dzīvo dažādu sugu somaiņi, rāpuļi, vardes, putni, dažādi kukaiņi un arī skaisti tauriņi – viss kā īstiem džungļiem pieklājas.

Tradicionālie ēdieni

Austrālijas virtuvi raksturo tās etniskais sajaukums. Tā kļūst aizvien populārāka visā pasaulē, kopā ar vietējiem vīniem plūcot laurus dažādos starptautiskos festivālos. Tā kā Austrālija diezgan ilgi bija savā ziņā izolēta no pārējās pasaules, tad tās iedzīvotāji arī pārtika no šajā kontinentā pieejamajām dabas veltēm: dažādām zivīm un jūras veltēm, ķenguru gaļas, emu un dažādiem vietējiem augiem, ogām un augļiem. Tagad Austrālijas virtuve ir globalizācijas labākais paraugs, jo šeit Jūs varat nogaršot

Austrālijas pavāru versijas par Francijas, Itālijas, Spānijas, ASV, Indijas, Japānas u. c. valstu tradicionālajiem ēdieniem. Tā arī ir viena no daudzveidīgākajām valstīm pasaulē, kas balstās uz angļu – īru virtuves tradīcijām. Liela ietekme ir arī no Āzijas virtuves. Galvenā loma ir gaļas produktiem – asiņainais steiks, jēra gaļa, cūkgaļa, trušu gaļa, ķenguru gaļa, emu gaļa, krokodila gaļa, oposuma gaļa, vietējā delikatese ir vaboles un kāpuri. Populāras ir dažādas vieglās uzkodas.