Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Ģeogrāfija: Vjetnama atrodas Āzijas dienvidu daļā. Ziemeļos robežojas ar Ķīnu, rietumos ar Laosu un Kambodžu. No dienvidiem Vjetnamu apskalo Taizemes līcis, no austrumiem – Torkinas līcis un Dienvidķīnas jūra.

Platība: 325360 km2

Iedzīvotāji: 79 939 014

Galvaspilsēta: Hanoja

Lielākās pilsētas: Ho Chi Minh City, Dalata, Nha Trang, Hué

Valsts iekārta: Republika

Oficiālā valoda: vjetnamiešu

Izplatītākās valodas: krievu, angļu, franču, ķīniešu

Reliģija: Budisms

Valūta: Dongi (VND)

Laika starpība: 4 stundas

Spriegums tīklā: 220V, bet var būt arī 110V


Klimats

Vjetnama ir gara valsts, laikapstākļi ziemeļos un dienvidos var būt atšķirīgi. Ja ziemeļu daļā ir auksts un vējains laiks, tad Vjetnamas dienvidos, iespējams, ir karsts un spīd saule. Valsts dienvidu daļā ir divas sezonas: no maija līdz novembrim ir sausā sezona, bet no decembra līdz aprīlim mitrā sezona. Valsts ziemeļu daļā ir aukstas ziemas un karstas vasaras.

Transports

Mazāki un lielāki autobusi ar kondicionieri kursē no Hanojas uz Hošiminu un visām citām pilsētām. Starp lielākajām Vjetnamas pilsētam ir dzelzceļa satiksme. Automašīnas īre ir iespējama tikai ar autovadītāju. Vietējā inspekcija neatzīst citu valstu autovadītāju apliecības. Pats eksotiskākais transporta veids Vjetnamā ir velorikša, kuru ieteicams izmantot seno kvartālu apskatei.

Nacionālā virtuve

Galvenais, kas raksturo vjetnamiešu virtuvi, ir rīsi. Rīsus Vjetnamā izmanto gan pamtēdienā, gan saldajos ēdienos. Kā arī augļi, zivis, gaļa, garšvielas un mērces. Katrā ēstuvē var pasūtīt zupu ar zušiem un nūdelēm. Ca phe phin – garšīga vjetnamiešu kafija, kura ir ļoti stipra un ļoti salda.

Vēsture

Saskaņā ar arheoloģiskajiem atradumiem pie Do kalna, zinātnieki uzskata, ka pirmie cilvēki šeit dzīvojuši jau pirms 300 000 gadu. Oficiali Vjetnamas vēsture ir apmēram 4000 gadus sena, jo tieši tad savu valsti šeit dibināja Hung karaļu dinastija.

Runājot par Vjetnamas vēsturi, noteikti jāuzsver francūžu lielā loma tajā. 1858.gadā franču armija pārņēma savā kontrolē Danang pilsētu Vjetnamas dienvidu daļā. Laikam ritot, francūži aizvien vairāk iekaroja Vjetnamas teritoriju. Francijas dominēšanai gals pienāca 1954.gadā, kad, noslēdzoties Indoķīnas karam, Vjetnama atguva neatkarību.

Mūsdienās, izdzirdot vārdu “Vjetnama”, daudziem prātā uzreiz nāk doma par amerikāņu iebrukumu šajā valstī. Karš bija ilgstošs un prasīja daudz upuru, tomēr tas noslēdzās jau pirms vairākiem desmitiem gadu.

Cilvēki ir sākuši skatīties uz savu valsti no citas perspektīvas, tāpēc rietumu tūristi un ceļotāji šajā valstī ir gaidīti viesi par spīti tam, ka ilgus gadus šajā valstī iebraukšana tika stingri reglamentēta un tūristam pilnīgi neiespējama.

Apskates objekti

My Lai memoriāls

Muzejs, kas ietver ekspozīcijas, kas veltītas noziegumiem, kurus kara laikā valstī pastrādājuši amerikāņi. Slavenās My Lai masu slepkavības fotogrāfijas, cilvēku embriji, ģenētiski deformēti mazuļi un nevainīgi cilvēki slepkavošanas procesā – tas viss apskatāms šajā unikālajā muzejā.

Atkalapvienošanās pils

Ietver daudzas fantastiski dekorētas istabas, piemēram, pieņemšanas istabu, darbistabas, akreditācijas ceremoniju istabu un banketu zāli. Pils lepojas ar pagrabu, kas ietilpst apakšzemes tuneļu sistēmā. Ēku, kas dēvēta arī par Neatkarības pili, nodēvēja par Atkalapvienošanās pili, lai simbolizētu garu un stipru gribu, kas palīdzēja vjetnamiešiem atgūt neatkarību un atkal apvienot valsti.

Ben Than tirgus

Agrākos laikus bijis galvenais dzelzceļa termināls, bet tagad ir lielākais tirgus laukums visā pilsētā. Tajā nopērkamas visdažādākās preces, sākot no importētas elektrotehnikas un beidzot ar pārtikas precēm.

Cao Dai templis

Noteikti jāredz unikālās reliģijas svinīgās ceremonijas, kas norisinās dienas vidū, kurās piedalās priesteri un to sekotāji, tērpušies sarkanos, zilos, dzeltenos un baltos apģērbos.

Mekongas upes delta

Viena no pasaulē lielākajām deltām, kuru veido daudzas varenās Mekongas upes attekas.

Dalata

Kalnu kūrorts Centrālajā augstienē piedāvā fantastiskus dabas skatus, kā arī franču kolonizācijas laika vēstures liecības. Etnisko Minoritāšu muzejs noteikti jāaplūko tiem, kas interesējas par tautastērpiem, gongiem, dažādiem rotājumiem un citām relikvijām, ko savākuši vietējie Lam Dong provinces iedzīvotāji. Tāpat interesants apskates objekts šeit ir veca, pamesta atomelektrostacija.

Marmora kalni

Patiesībā – piecas kaļķakmens virsotnes, kas atrodas apmēram 8 kilometrus no pilsētas. Kalnus lieliski var apskatīt, staigājot pa labi izveidotām takām, kas ved tieši uz virsotnēm.

Cuc Phuong Nacionālais rezervāts

Viens no pēdējiem pirmatnīgo tropu mežu rezervātiem pasaulē. Tajā sastopamas 64 dzīvnieku un tūkstošiem augu sugu, no kurām daudzas atrodas uz izzušanas robežas un citur pasaulē nav sastopamas.