Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Honkonga atrodas Ķīnas dienvidu daļā, Dunczjanas upes grīvā. Iedzīvotāju blīvums šeit ir nesalīdzināmi augstāks kā citās pilsētās: vairāk kā 6 miljoni iedzīvotāji apdzīvo 300 km² lielu platību. Mūsdienās dzīves līmenis Honkongā ir viens no augstākajiem Āzijā, bet vēl pirms dažiem gadsimtiem tā bija neliels zvejnieku ciemats. Šobrīd Honkonga ir pilsētvalsts, kurā runā daudzās valodās, piekopj …

Honkonga atrodas Ķīnas dienvidu daļā, Dunczjanas upes grīvā. Iedzīvotāju blīvums šeit ir nesalīdzināmi augstāks kā citās pilsētās: vairāk kā 6 miljoni iedzīvotāji apdzīvo 300 km² lielu platību. Mūsdienās dzīves līmenis Honkongā ir viens no augstākajiem Āzijā, bet vēl pirms dažiem gadsimtiem tā bija neliels zvejnieku ciemats. Šobrīd Honkonga ir pilsētvalsts, kurā runā daudzās valodās, piekopj dažādas reliģijas, tomēr visa pamatā ir tradicionālā Ķīnas kultūra.


Administratīvais centrs: Viktorija
Valsts platība: 1104 km²
Iedzīvotāju skaits: 6 940 432 (2006)
Oficiālā valoda: ķīniešu (kantoniešu), angļu
Naudas vienība: Honkongas dolārs (HKD)
Augstākā virsotne: Taimošans (958 m v.j.l.)


KLIMATS

Honkongā valda subtropu klimats. Karsta un mitra vasara sākas maija beigās, beidzas septembrī. Vispiemērotākais laiks ceļojumam – rudens, kas šeit ilgst no septembra beigām līdz decembra sākumam. Aukstākie mēneši gadā ir janvāris un februāris, kad temperatūra noslīd līdz +15 grādiem.

VIRTUVE

Honkonga slavena ne tikai ar pasaulē labāko ķīniešu virtuvi ar ēdieniem no visiem Ķīnas reģioniem, bet arī ar citu Āzijas un Eiropas valstu un tautu virtuvēm. Restorānos, kuros gatavo Dienvidaustrumāzijas tautu ēdienus, var novērtēt Malaizijas, Indonēzijas un Taizemes ēdienus. Līdzās tiem, Hongongā ir daudz restorānu, kuri specializējas uz citu pasaules valstu virtuvi, kā arī visuresošās “Fast food” ieskrietuves.

Apskates objekti

Daoistu templis Vong Tai Cin

Ja vēlaties pabūt nost no tradicionālajiem tūristu maršrutiem, tuvāk iepazīt valsts kultūru, vēsturi un mūsdienu sadzīvi, salīdzināt seno ar jauno, dodieties iepazīt noslēpumaino Vang Tai Sin klostera dzīvi. Šeit varēsiet vērot daoistu piekritēju noslēpumus un tradīcijas.

Kouluja

Apmeklēsiet parku, kas atrodas vietā, kur agrāk atradās bēdīgi slavenā “Pilsēta aiz mūra” – pierobežas noziedznieku un laupītāju patvēruma vieta, kurā kāju neuzdrošinājās spert ne vietējie, ne ārzemju varasvīri. Parkā skatīsiet ekspozīciju, kas veltīta šīs vietas vēsturei. Apmeklēsiet vēstures muzeju, kurā uzzināsiet par Honkongas izaugsmi no neliela zvejnieku ciema par ievērojamu kultūras un darījumu centru. Ekspozīcijā skatāmas vēsturiskas fotogrāfijas, dokumenti, darbarīki, fermeru sadzīves priekšmeti, maketi u.c. Stāstu par Honkongu atdzīvina audio un video ieraksti.

Katru dienu neskaitāmi tirgotāji izliek savas preces Putnu tirgū, lai putnu mīļotājiem pārdotu brīnumskaistus putnus, bambusa krātiņus un citas preces. Iesakām pastaigu tirgū, kā arī tradicionālajā ķīniešu dārzā.

Budistu klosteris Po Lin Lantau salā

No brīža, kad pārkāpjat prāmja (kurš kursē uz Lantau salu gar Ziemeļu kanālu, Zaļo un citām salām) slieksni, iesakām baudīt atpūtu no pilsētas trokšņa un steigas. Salā varēsiet braukt uz Šek Pik ezera Čong Ša pludmali pie klusā zvejniekciema Tai O, pēc tam apmeklēt Po Lin klosteri. Šajā klosterī augstu kalnos atrodas viena no lielākajām zem atklātām debesīm novietotajām Budas statujām. Pirms atgriešanās uz prāmja baudīsiet veģetāras ķīniešu pusdienas (6 ēdieni!).

Okeāna parks

Okeāna parks – lielākais okeanārijs pasaulē (70 ha). Tā būvei izmantoti 80 mlj USD. Loulend Sait – gleznainākais parks un izglītības centrs. Šeit vērojamas daudzveidīgas ūdens un kultūras šovu programmas, starptautiskas augu izstādes, spēļu laukumi, ūdens dārzs, pirmatnīga fauna, neskaitāmi eksotiski putni un dzīvnieki no visas pasaules. Šeit kursē vagoniņi, kuri nogādās Jūs galvenajā okeanārijā Hedlend Sait. Apmeklēsiet Okeāna Teātri ar 4000 vietām. Noskatīties var gan plēsoņvaļu, gan delfīnu priekšnesumus. Blakus teātrim noteikti jāapskata alu, kurā ar speciālu ierīču palīdzību tiek veidota jūras lauvām, roņiem, delfīniem, pingvīniem un jūras putniem piemērota dzīves vide. Šeit skatāms koraļļu atols ar vairāk kā 30 000 zivtiņām visās varavīksnes krāsās (6 m dziļumā).

Senā Ķīna

Netālu no Okeāna parka varēsiet veikt ceļojumu 5000 gadu senā pagātnē. Ilgo gadsimtu laikā nomainījās 13 Ķīnas valdnieku dinastijas. Dievnami un kapenes, muižas un pilis, sen aizmirstu amatu demonstrācija mijas acu priekšā līdzīgi kā viena dinastija nomainīja otru… Šeit ir plaša izstāžu zāle, suvenīru veikaliņš, tibetiešu restorāns, kurā ēdienus gatavo pēc dažādu Ķīnas provinču receptēm.