Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

GALVASPILSĒTA: Džakarta ĢEOGRĀFIJA: Indonēzija atrodas dienvidaustrumu Āzijā. Tas ir arhipelāgs starp Indijas un Kluso okeānu, kas sastāv vairāk nekā no 17,000 salām (6,000 apdzīvotas). TERITORIJA – pārsvarā piekrastes zemienes, lielāku salu vidienē ir kalni. Vārds Indonēzija ir cēlies no vārdiem “indos nesos”, kas nozīmē salas blakus Indijai. Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē. IEDZĪVOTĀJI – 206264000 PLATĪBA (kv. …

GALVASPILSĒTA: Džakarta

ĢEOGRĀFIJA: Indonēzija atrodas dienvidaustrumu Āzijā. Tas ir arhipelāgs starp Indijas un Kluso okeānu, kas sastāv vairāk nekā no 17,000 salām (6,000 apdzīvotas).

TERITORIJA – pārsvarā piekrastes zemienes, lielāku salu vidienē ir kalni. Vārds Indonēzija ir cēlies no vārdiem “indos nesos”, kas nozīmē salas blakus Indijai. Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē.

IEDZĪVOTĀJI – 206264000

PLATĪBA (kv. km) -1904443

VALŪTA – 1 Indonēzijas rūpija (IDR)=100 seni

VALODA – indonēziešu, javiešu, malajiešu, papuasu

RELIĢIJA –  musulmaņi 87%, protestanti 5%, katoļi 3%, hinduisti 2%, budisti 1%

KLIMATS: Indonēzijā ir ekvatoriāli-tropiskais klimats. Klimatiskie apstākļi dažādās salās atšķiras, bet kopumā var izdalīt divas sezonas: lietus sezona – no novembra līdz februārim un sausā sezona – no marta līdz oktobrim. Mitrums ir diezgan liels , vidēji no 75 līdz 95%, bet to var panest apbrīnojami viegli.


Transports

Indonēzijas galvenie ceļi ir diezgan labā stāvoklī. Var ceļot ar autobusiem, kas iedalās trīs veidos – ekonomiskajos, ekspresis autobusos un luksus autobusos ar gaisa kondicionētāju. Indonēzijas vilcieni ir lēti un lēni vai arī ērti un dārgi. Ir ieteicams vilciena biļeti nopirkt jau dienu iepriekš. Mašīnas, motociklus un divriteņus var noīrēt lielākajās pilsētās un tūristu centros. Starp dažām salām iet prāmji. Vietējais transports – bemo (pikaps ar sēdekļu rindu katrā pusē), opelet (minibusi), bajaj (auto rikša), becak (divriteņa rikšas), dokar (zirga vilkti rati), daudzi no šiem transporta līdzekļiem ir ļoti lēti. Daudzās pilsētās ir taksometri, bet jau iepriekš ir jāvienojas par cenu.

Apskates objekti

Javas sala

Salā atrodas valsts galvaspilsēta Džakarta. Apskates vērti objekti ir Parlamenta ēka (var apmeklēt ar speciālu atļauju), bruņoto spēku muzejs, zooloģiskais dārzs. Pilsētu var apskatīt no Valsts pieminekļa augšas, kura pakājē izvietojies vēstures muzejs un meditācijas telpas. Indonēzijas valsts daudzveidību var redzēt Indonēzijas miniatūru parkā. Džakartas centrā apskatāma baroka stila portugāļu baznīca. Neatkārtojamu iespaidu atstāj orhideju dārzi.

Javas salā atrodas visslavenākās senās celtnes. Grandiozo Budas templi Borobudūru Džakjakartā uzskata par dienvidu puslodes lielāko senāko celtni un vienu no pasaules brīnumiem. Templis celts uz kalna, kas noklāts ar akmeņiem, un atgādina 32 m augstu piramīdu. Uz virsotni ved galerijas 5 km garumā. Šajā ceļā apskatāmi 1560 bareljefi, kas attēlo visu Budas dzīvi, neskaitāmi ornamenti un 500 Budas tēli. Borobodūru uzskata par akmenī kaltu enciklopēdiju, kas parāda cilvēku dzīvi Javā VIII un IX gs.

Bromo-Tengera-Semeru nacionālais parks

Aizsargā vienreizēju dabas ainavu ap Tengera kalderu, kas radās pirms miljoniem gadu Austrumjavas vulkāniskajā masīvā, sabrūkot milzīgā Tengera vulkāna virsotnei. Dienvidu daļā pret debesīm slejas ne tikai 50 – 500 m augstās kaldera sienas, bet arī masīvais Semeru vulkāns (3676 m virs jūras līmeņa). Par vulkāna aktivitāti liecina biezais dūmu mākonis, kas ik pēc 8 minūtēm izlaužas no krātera. Nogāzes klāj meži, bet pašā virsotnē neaug nekas, te ir tikai akmeņu un pelnu valstība. Tūristiem vulkāna tuvumā jāuzmanās no gāzēm un karstās lavas. Kalderas centrā atrodas Bromo un Botoka vulkāni. Botoka vulkāns ir aprimis. No Bromo debesīs paceļas vulkānisko gāzu mākoņi, izplatot spēcīgu sēra dvaku. Broma ir hinduistu svētais kalns. Katru oktobri šeit ierodas svētceļnieki.

Penanjakana kalna virsotne

No Penanjakana kalna virsotnes paveras skaistākais skats uz vulkānisko ainavu, tuksnesīgo smilšu jūru un zaļajām vulkānu nogāzēm. Iespējams apskatīt krāterezerus (Pani, Regulo, Kumbolo), tropisko lietusmežu pie Darungana ezera. Mahameru kalnā drīkst uzkāpt tikai ar parka administrācijas speciālu atļauju. Šajā parkā nav sevišķi daudz dzīvnieku, mīt meža cūkas, dzeloņcūkas, leopardi.

Bali sala

Sala, kas tiek saukta par „dievu salu”, ir ideāli piemērota atpūtas vieta jebkuram tūristam un atpūtniekam. Salas iedzīvotāji ļoti rūpējas par to, lai salas viesi varētu saņemt visu, ko vēlas. Balieši uzskata par pašsaprotamām lietas, par kurām citās valstīs prasa papildus samaksu. Tur ir greznas un komfortabli iekārtotas viesnīcas, brīnišķīgas pludmales, restorāni un izklaides vietas. Gan aktīvas, gan mierīgas atpūtas piekritējiem tiek piedāvātas daudzveidīgas atpūtas iespējas. Salā atrodas tādi pazīstami kūrorti kā Sanura, Kuta (jauniešu iecienīta atpūtas vieta ar sērfošanai piemērotiem apstākļiem), Tjubana, Ubuda (tur atrodas arī slavenākā baliešu mākslinieka Neka muzejs), Nusa Dua u.c. Bali salā var izbaudīt masāžu, eksotiskus ēdienus. Bali salā gandrīz katrs iedzīvotājs ir vai nu dejotājs, muzikants, vai nu daiļamatnieks. Mājas un tempļus rotā akmeņkaļu un kokgriezēju darinājumi. Kokgriezumu darbnīcās top ne tikai mēbeles un statuetes, bet pat gleznas. Pasaules muzeji augstu vērtē Bali salas meistaru darbus

Pie klintī izcirstā Uluvatau tempļa tiek rīkotas baliešu nacionālo deju un mūzikas izrādes. Templī tūristus neielaiž, bet iespējams apmeklēt 2 meditācijas alas (vienā tek svētais ūdens, otrā dzīvo svētā čūska). Interesants šķiet Thanan Lot templis, kur savus dievus pielūdz gan hinduisti, gan budisti.

Bali zooloģiskajā dārzā pie ieejas var iegādāties ēdamlietas un apskates laikā pabarot stirnas, ķengurus un pat gorillas. Īpašs piedzīvojums ir viesošanās Pērtiķu mežā, kur dzīvo nepieradināti savvaļas dzīvnieki. Pie ieejas mežā par nelielu ziedojumu ir iespējams paturēt rokās un pabarot milzu sikspārņus. Pavadoņa pavadībā var doties izbraucienā ar ziloņiem.

Bali salas galvaspilsētā Denpasarā var aplūkot vairākus tempļus. Netālu esošais Celukas ciemats pazīstams ar sudraba un zelta rotaslietu izgatavošanu.

Komodo nacionālais parks

Komodo nacionālais parks izvietojies uz Komodo, Rindžas, Padaras salām. Tas ir patvērums galvenokārt milzu ķirzakām – varāniem. Šie oras kā tos dēvē vietējie iedzīvotāji lielākoties ir maitēdāji un pūstošu gaļu saož jau 10 km attālumā, taču viņi arī mēdz doties medībās. Tūristiem tiek piedāvātas ekskursijas gida pavadībā, kas piesardzīgi ved tūristus garām pirmatnīgajām plēsoņām. Pašlaik Komodo salā mīt apmēram 2900 šo milzu ķirzaku, Rindžas salā- 900. Mīt arī citi dzīvnieki (apvienojas divu kontinentu Austrālijas un Eirāzijas dzīvnieku valstis): krēpju brieži, meža cūkas, civetas, makaki. Iespējama nakšņošana bungalo tipa mājiņās vai parka reindžeru apmetnēs. Nirējiem šejienes koraļļu rifos, mangrovju un ūdenszāļu biezokņos paveras krāšņa un krāsaina dzīvo radību valstība. Kalonga salās mitinās vairāku tūkstošu lielas sikspārņu kolonijas.