Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Japāna – viena no visnoslēpumainākajām valstīm. Pilnībā izprast japāņu mentalitāti ir tikpat neiespējami kā iemācīties visus japāņu hieroglifus. Ceļojums uz Japānu – tas ir sava veida japāņu nācijas iekšējā skaistuma izzināšana. Samuraju kodekss un geišu skola, sumo un melodiskās haikas, kabuki un origami – vienīgi japāņiem raksturīgas lietas. Japāņu virtuve, pateicoties ne tikai savai oriģinalitātei, …

Japāna – viena no visnoslēpumainākajām valstīm. Pilnībā izprast japāņu mentalitāti ir tikpat neiespējami kā iemācīties visus japāņu hieroglifus. Ceļojums uz Japānu – tas ir sava veida japāņu nācijas iekšējā skaistuma izzināšana. Samuraju kodekss un geišu skola, sumo un melodiskās haikas, kabuki un origami – vienīgi japāņiem raksturīgas lietas. Japāņu virtuve, pateicoties ne tikai savai oriģinalitātei, bet arī vissvaigāko produktu izmantošanai, ir kļuvusi par vienu no visiecienītākajām pasaulē. Japānas dabas ainavas iespaido: vai tās būtu ziedošās sakuras vai purpursarkanās kļavas, majestātiskais Fudzi kalns vai gleznainie akmensdārzi.

Japāņi pārsteidz viesus ar savu laipnību, izpalīdzīgumu un precizitāti, kas izpaužas pat visniecīgākajās sadzīves lietās, un, protams, ar savu veselību un ilgdzīvošanu. Savukārt Japānas daba fascinē ar savu krāšņumu un mainību. Taifūni, cunami, zemestrīces, aktīvi vulkāni ir pierasta lieta Japānā, taču pat šādos visai ekstremālos apstākļos japāņi nezaudē savaldību un ir mierīgi.

Japāna – uzlecošās saules zeme un tehnoloģiju zeme – ar sarkano apli baltajā karogā. Jamato jeb „kalnainā vieta”, tā japāņi reiz sauca savu zemi. Šeit visam ir sava nozīme – gan samurajiem, ņindzjām un geišām, gan tradicionālajiem Japānas sporta veidiem – aikido, džudo, sumo, karatē, kendo, kā arī ikebanai un tējas ceremonijai. Japāna ir valsts, kuras savdabību var sajust, tikai esot tur… Starp tūkstošgadīgo tradīciju dzīvīgumu un straujo sadzīves modernizāciju, formāli atsvešinātajām manierēm un ceremonialitāti, starp klusiem japāņu dārziem un trokšņainām lielpilsētu ielām, tempļiem, svētnīcām un iepirkšanās centriem, katram pašam ir jāatrod savs stāsts par Japānu.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Japāna ir salu valsts Austrumāzijā, kas atrodas uz Japānas salu arhipelāga, Klusajā okeānā netālu no Krievijas, Ķīnas un Korejas. No Āzijas Japānu atdala Ohotskas jūra ziemeļos, Japāņu jūra rietumos un Austrumķīnas jūra dienvidos. Japānas četras lielākās salas ir Hokaido, Honsju, Sikoku un Kjusju salas.

Valsts iekārta: Parlamentāra konstitucionāla monarhija
Iedzīvotāju skaits: 127 433 494
Platība: 377 873 km2
Galvaspilsēta: Tokija
Lielākās pilsētas: Nagasaki, Kioto, Daisetsuzan National Park
Naudas vienība: Japānas jēna JPY, 1 LVL = ~200 JPY
Valsts valoda: japāņu
Laika starpība: +7 h
Reliģija: sintoisms un budisms


Klimats

Salās klimats ir mitrāks un siltāks nekā tajos pašos platuma grādos kontinentā. Japānā ir 4 gadalaiki. Pavasarī no marta līdz maijam ir silts klimats, ar skaidrām debesīm un fantastiskajiem ķiršu ziediem. Rudenī no septembra līdz novembrim ir silts laiks, un šajā laikā ārpus pilsētām daba ir fantastiskās krāsās, un tas ir laiks, lai visērtāk ceļotu. Vasaras mēnešos no jūnija līdz augustam ir mitrs un karsts. Lietus sezona sākas jūlija vidū. Ziema no decembra līdz februārim var būt ļoti auksta, bet kopumā maiga, ar saulainām dienām bagāta. Jūlijā un augustā Japānas dienvidu daļa plosās ap 15 taifūnu, kuri nodara lielākus postījumus nekā zemestrīces. Janvāra vidējā temperatūra Z daļā ir – 6 °C, bet D daļas salās no 0 °C līdz + 8 °C. Jūlija vidējā gaisa temperatūra Z daļā ir +16 °C, D daļā +26 °C.

Apskates objekti

Tokija

Ginza – tirdzniecības laukums, kas sastāv no daudzām mājīgām galerijām, kā arī kafejnīcām un citām izklaides vietām, Ueno-Koen – paks ar labākajiem Japāņu muzejiem un galerijām, Tokyo National Museum – glabā sevī lielāko Japāņu mākslas kolekciju. Fuji augstākais kalns Japānā – oficiālā kāpšanas sezona ir jūlijā un augustā, bet kāpt kalnā var arī jebkurā laikā, taču ziemas vidū, tas vairāk ir paredzēts pieredzējušiem kalnā kāpējiem, Fuji Five Lakes – kalnu ezeri izvietoti kalna Z pusē. Nereti Fuji kalns ir miglā tīts un pēdējā laikā tā ir visai bieži, tāpēc, ja izdodas kalnu redzēt visā krāšņumā, to var uzskatīt par veiksmi.

Daisetsuzan National Park

Japānas lielākais parks – 2309 m2 platībā – Hokaido salas centrālajā daļā. Hokaido salas iespaidīgā ainava un skaistā daba, ko var apskatīt neskaitāmos dabas parkos, piesaista daudz tūristu. Vasarā laikapstākļi ir mēreni, bet ziemā ir ļoti auksts, taču šī sala ir laba slēpošanas vieta un, piemēram, Sapporo pilsētiņā notiek arī sniega festivāls.

Šikoku sala

Nav tik populāra apmeklētāju vieta, taču tā ir slavena ar savu svētceļojumu uz astoņdesmit astoņiem svētajiem budistu tempļiem, arī Kotohira-gu svētnīca ir apskates vērta.

Kjusju sala

Mēdz būt daudz nokrišņu, taču tas nemazina salas apmeklētību. Populārākā salas apskates vieta ir eksotiskā Nagasaki pilsēta. Var apskatīt vulkānus, piemēram, Sakuras vai Aso. Interesants ir arī Okeāna parks, kas ir lielākais iekštelpu ūdens atrakciju parks pasaulē.

Čugoku reģions

Tajā atrodas amerikāņu bombardētā Hirosima un Mijahimas, kur atrodas milzīgie, slavenie, sarkanie okeānā uzceltie torī vārti, kas ir viens no atpazīstamākajiem Japānas simboliem.

Kinki reģions

Populāra apskates vieta ir Kioto, vecā Japānas galvaspilsēta, kurā ir daudz tempļu un svētnīcu. Kioto ir īstā vieta, lai iepazītu japāņu tradicionālo kultūru. Tohoku reģions ir slavens ar Nebutas festivālu jeb Uguns festivālu, kas ir arī viens no slavenākajiem Japānas festivāliem, kad tūkstošiem cilvēku iziet pilsētas ielās un tiek vilkti uguns plosti. Tas ir tiešām iespaidīgs skats. Noteikti jāredz arī

Nagojas pils

Viena no vecākajām Japānā. Pilij apkārt ir milzīgs ķiršu dārzs, kas ķiršu ziedēšanas sezonā naktīs tiek izgaismots. Gan naktī, gan dienā šis ziedošais dārzs ir pasakaini skaists. Arī Banšuako noteikti ieteiktu apmeklēt, jo tur apskatāma vieno no trim autentiskajām japāņu pilīm, kas palikusi pēc Otrā Pasaules kara.