Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Viena no interesantākām valstīm Indoķīnā — Kambodžas Karaliste — ar katru gadu arvien vairāk pievelk īstu ceļojumu cienītājus, kas ir pilni ar jauniem iespaidiem un īpašiem piedzīvojumiem. Kādreiz slēgtā valsts šodien atver savus noslēpumus. Āzijas cienītājus te gaida neparastie budisma pieminekļi, tropu meži, savannas ar retiem augiem, ka arī vecas zemnieku koka mājas,  kas pārdzīvoja …

Viena no interesantākām valstīm Indoķīnā — Kambodžas Karaliste — ar katru gadu arvien vairāk pievelk īstu ceļojumu cienītājus, kas ir pilni ar jauniem iespaidiem un īpašiem piedzīvojumiem. Kādreiz slēgtā valsts šodien atver savus noslēpumus. Āzijas cienītājus te gaida neparastie budisma pieminekļi, tropu meži, savannas ar retiem augiem, ka arī vecas zemnieku koka mājas,  kas pārdzīvoja genocīdu.  Kambodža – senas civilizācijas valsts, kas aug no zaļiem džungļiem un klusi lūkojas uz mūsdienām ar akmens Budas acīm.

Ģeogrāfija

Kambodža aizņem 181 035 kvadrātkilometrus lielu platību Indoķīnas pussalas dienvidrietumu daļā. Apmēram 20 procentus valsts teritorijas tiek izmantoti lauksaimniecībai. Valsts pilnībā atrodas tropu joslā, tās tālākie dienvidu rajoni atrodas pavisam netālu ekvatora. Kambodža robežojas ar Taizemi un Laosas Tautas Demokrātisko Republiku rietumos un ziemeļos, kā arī ar Vjetnamas Sociālistisko Republiku austrumos un dienvidaustrumos. Dienvidaustrumos valsts robežojas arī ar Taizemes līci. Administratīvi valsts iedalās divdesmit provincēs. Provinces iedalās 172 rajonos, kas tālāk iedalās 1547 komūnās. Valsts krasta līnija ir 435 kilometri, turklāt tās teritorijā ir lieli mangrovju purvu plašumi.

Vēsture

Senā Kambodžas valsts pastāvēja līdz 612 gadam. Tā aizņēma ievērojami vairāk teritorijas nekā pašreizējā kambodža. Tā karoja ar Siāmu un Daivetu (Vjetnamu). 1880.gadā nonāca Francijas valsts varā. No 1942.g. līdz 1945.g. Kambodžu okupēja Japāņi. 1953.g. Kambodža ieguva neatkarību. No 1960.g. līdz 1975.g. valstī bija pilsoņu karš, kurā aktīvi piedalījās Ziemeļvjetnama, Dienvidvjetnama un ASV.  1970.g. notika militārais apvērsums, kura rezultātā pie varas nāca Lon Nol ģenerālis. 1979.g. Vjetnamiešu karaspēks gāza „Sarkano khmera” režīmu. Valsts tika pārdevēta par Kampučijas Tautas Republiku. 2004.g. 7. oktobrī karalis Norodom Sianuk atteicās no savas varas, 2004.g. 14. oktobrī iecelts jauns karalis- Norodom Siamoni. 2007.g. visi „Sarkanā khmera” līderi, kas tobrīd atradās brīvībā, tika arestēti.

Klimats

Valsts klimatu var raksturot kā tropisku. Tā kā valsts klimatu ļoti ietekmē musoni, tad tas ir karsts un mitrs. Vidējā gada temperatūra ir +27°C. Ir divas izteiktas sezonas – lietus sezona un sausā sezona., turklāt sausā sezona iedalās vēl divās – vēsajā un karstajā.

Pnompeņa

Āzijas pērle. Tā savulaik tika dēvēta Pnompeņa. Nu jau kādu laiciņu karu un iekšējo nemieru nomocītā Kambodžas galvaspilsēta zaudējusi savu reģiona attīstītākās pilsētas statusu. Taču joprojām tā ir unikāla daudzu citu Āzijas valstu vidū. Galvenokārt savas fantastiskās arhitektūras dēļ, kurā vienkopus sakausēts tradicionālais khmeru un franču koloniālisma laika gars. Platie bulvāri, nevainojamie parki – ko tādu šai pusē tik viegli vis neatradīsiet. Kambodža varbūt nav pati bagātākā Āzijas reģiona valsts, taču pavisam noteikti viena no tām, kas uzņēmusi straujākos apgriezienus attīstībā. Līdzi mainās arī galvaspilsēta. Un ne jau pa gadiem, bet mēnešiem. Vietā, kur vēl gadus desmit atpakaļ lauka vidū vientuļš slējās Genocīda muzejs, nu sānu pie sāna stāv tūristu autobusi. Tāpēc droši zini – kad aizbrauksi tur nākamreiz, tā jau būs cita Pnompeņa.

Sek Sak dabas kūrorts

Šis dabas kūrorts bija slavens jau pirms pilsoņu kara laikiem. Tas stiepjas gar upi 500 metru garumā, piedāvājot apskatīt skaistus un neparastus augus un kokus. Apmeklējot šo lielisko dabas kūrortu, noteikti jāapskata arī objekti tā apkārtnē, piemēram, Po Pus Pič Čen Da Dong un Sa Ang, kas ir aizvēsturiskas vietas tikai 5 kilometrus no Sek Sak. Sek Sak atrodas Totanak Mondul rajonā, 50 kilometrus no Batambanga  provinces galvaspilsētas.

Kampongas province

Province ģeogrāfiski iedalās divās daļās : Austrumu, kas ir bagāta ar mežiem un dabas resursiem un ir piemērota lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un lopkopībai; un Rietumu daļā, kas ir līdzens apgabals un lieliski piemērots rīsa audzēšanai un zvejniecībai. Provincei ir liels tūrisma potenciāls, jo tajā atrodas daudz eksotisku ezeru, upju, mežu, kalnu un vairāk nekā 200 senu tempļu.

Kirirom Nacionālais kūrorts

Tas ir izviedots 700 metrus augstā, lielā kalnā. Parks ir pazīstams ar saviem priežu mežiem, kurās iztek vairākas upes, kas apūdeņo Kampongas Speu pilsētas apkārtni. Kirirom tūristiem piedāvā lieliskas dabas atrakcijas, kuru vidū sevišķi izceļas skaistie ūdenskritumi. Parkā mājo arī daudzas apdraudēto dzīvnieku sugas , piemēram, gibons, saules lācis un tīģeris. Pa parku var doties izbraukumā ar ratiem, tāpat var doties pārgājienos pa kalnu takām.

Kmabodžas Nacionālais muzejs

Nacionālajā muzejā atrodas lieliska Khmeru skulptūru kolekcija, kurā atrodas skulprūras pat no 4. gadsimta. Muzejs , ko no sarkaniem ķieģeļiem 1917. gadā uzcēla franči, ir būvēts interesantajā stilā, kas ietver daudz Khmeru tautas arhitektūras iezīmes.

Pnompeņas karaliskā pils

Nelielā attālumā no Lielā ezera upes atrodas Karaliskā pils, kas būvēta senās Bantejas kev citadeles vietā. Pils ietver vairākas ēkas – Troņa istabu jeb Prasat Tevea Viničhaj , ko izmanto karaļu kronēšanā, oficiālām pieņemšanām un tradicionālām ceremonijām, Čan Čaja paviljonu, kur notiek dažādi deju priekšnesumi, karaļa Khemarina rezidenci, Napoleona paviljonu un Sudraba Pagodas.

Tradicionālie ēdieni

Kambodžas virtuve ir līdzīga kaimiņvalstu Laosas un Taizemes virtuvēm, nedaudz arī Vjetnamiešu virtuvei, tomēr ir arī ēdieni, kas raksturīgi tikai Kambodžai. Vispārīgi runājot, Kambodžas virtuve ir ļoti līdzīga taizemiešu, tikai šeit mazāk tiek lietotas dažādas garšvielas. Ēdieni ar kariju, gatavoti dārzeņi, rīsi, makaroni un zupas ir Khmer virtuves pamats. Iecienīts ēdiens Kambodžā ir zivis. Visā reģionā Kambodža ir slavena ar savu Prahok – stipru, raudzētu zivju pastēti, ko izmanto dažādos tradicionālos ēdienos. Kas attiecas uz ūdeni, tad noteikti nedrīkst dzert krāna ūdeni.