Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Ķīna – te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ķīnā ir viss – pasaules augstākie kalni Tibetā, zemienes un līdzenumi, pludmales un kūrorti, slavenais Šaoliņas klosteris, Ciņhai provinces žeņšeņa fermas, neskaitāmie arheoloģiskie izrakumi Gobi tuksnesī un Takla – Makan, alpīnistu bāzes pie austrumu Himalaju un Karakoruma nogāzēm, un, protams, brīnišķīgi …

Ķīna – te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ķīnā ir viss – pasaules augstākie kalni Tibetā, zemienes un līdzenumi, pludmales un kūrorti, slavenais Šaoliņas klosteris, Ciņhai provinces žeņšeņa fermas, neskaitāmie arheoloģiskie izrakumi Gobi tuksnesī un Takla – Makan, alpīnistu bāzes pie austrumu Himalaju un Karakoruma nogāzēm, un, protams, brīnišķīgi daudzveidīgu stilu arhitektūras pieminekļi. Ķīnā ir daudz dārzu-parku kompleksu, kas atrodas bijušajās imperatoru pilīs, kā arī privātajos dārzos visdažādākajās ģeogrāfiskajās ainavās. Neatkārtojami ir mākslīgi izveidotie kalni, ūdenskrātuves ar saliņām, fantastiski akmens krāvumi, lapenītes, grezni tilti, ūdenskrātuves ar dekoratīvajām zivtiņām u.tt. Ķīnā ir saglabājušies neskaitāmi imperatoru apbedījumi, tai skaitā kapličas, tempļi, būves piemiņas stēlām, darba un rituāla celtnes. Viena no pazīstamākajām ir Minu dinastijas apbedījums, kuru sauc par „Trīspadsmit kapavietām”.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts atrodas Centrālajā un Austrumāzijā. Ziemeļos robežojas ar Mongoliju un Krieviju, ziemeļaustrumos ar Koreju, austrumos to apskalo Austrumķīnas jūra, dienvidaustrumos to apskalo Dienvidķīnas jūra, dienvidos robežojas ar Vjetnamu, Laosu, Mjanmu, Indiju, Butānu un Nepālu, rietumos ar Pakistānu, Afganistānu un Tadžikistānu, ziemeļrietumos ar Kirgistānu un Kazahstānu. Valsts reljefs ir dažāds, dienvidrietumos atrodas Tibetas plakankalne un Himalaju kalni, ziemeļrietumos un centrālajā daļā plešas tuksneši, bet austrumos atrodas Lielais Ķīnas līdzenums.


Platība: 9 572 900 km2

Iedzīvotāju skaits: 1 265 830 000

Valsts iekārta: Sociālistiska republika

Galvaspilsēta: Pekina (8,55 milj.)

Oficiālā valoda: ķīniešu

Reliģija: Budisti, daoisti, musulmaņi.

Naudas vienība: Juaņs, 1 juaņs = 100 czjao, 1 juaņs = 0,07 LVL.

Laika starpība: +8 h


Muita

Valstī atļauts ievest ārvalstu valūtu, vietējo ne vairāk par 6000 juaņām. Atļauts izvest ievesto ārvalstu valūtu, vietējo ne vairāk par 6000 juaņām. Valstī aizliegts ievest ieročus, pornogrāfiju, narkotikas, indes. Brīvi atļauts ievest personīgās lietošanas preces, fotoaparātu, videokameras, kuras pirms ievešanas jādeklarē un izvedot deklarācija jāuzrāda atkārtoti. No valsts aizliegts izvest vēsturiskus dokumentus un vērtīgus priekšmetus bez Ķīnas kultūras ministrijas atļaujas.

Nacionālā virtuve

Virtuve ir ļoti atšķirīga. Daudz laika tiek veltīts produktu apstrādei. Ķīnieši cenšas neizmantot jēlu pārtiku, bet pielietot kādu pagatavošanas vedu. Šaņduņas virtuve piedāvā pārsvarā zupas un jūras produktu ēdieni. Sičuanas virtuve piedāvā asus un eksotiskus ēdienus. Iecienītākais ēdiens ir rīsi ar visdažādākajām piedevām. Ļoti daudz uzturā tiek lietoti dārzeņi un jūras produkti. Tradicionālais ķīniešu dzēriens ir zaļā tēja. No alkoholiskajiem dzērieniem populārākais ir degvīns, kurš šeit garšo nedaudz savādāk, iecienīts ir arī alus, kurš ir samērā lēts.

Apskates objekti

Valsts galvaspilsēta ir Pekina, lai arī tā nav vecākā pilsēta, bet viena no interesantākajām noteikti. Noteikti vajadzētu apskatīt „Aizliegto pilsētu” Gugunu – pats lielākais pasaulē saglabājušais imperatora pils komplekss, kuru apjož mūris. Daudzās no ēkām šodien atrodas muzeji, kuros var apskatīt imperatora dārgumus, keramikas un bronzas darinājumus. Apskates vērts ir arī Tjanaņmeņas laukums – viens no lielākajiem laukumiem pasaulē, daoistu templis Baijuņguaņ, Mao Dzeduna mauzolejs, Ķīnas revolūcijas muzejs, Lugoucjao – viens no vecākajiem tiltiem Ķīnā, Nacionālā galerija, Cjaņ Taņas parks ar 13 Minu dinastijas imperatoru kapenēm, Ķīnas vēstures muzejs, „Pasaules parks” ar pasaules slavenāko būvju kopijām, Pekinas dabaszinātnes muzejs, Ķīnas revolūcijas kara muzejs, Ķīnas lietišķās mākslas muzejs, Janhuaņas mākslas muzejs, Galvaspilsētas muzejs, Cjanmeņas un Tjanaņmeņas vārti, Beihajas parks, Tjaņtaņa debesu templis.

Interesants ir arī Junheguna – Mūžīgā miera templis, netālu atrodas Ihejuaņa – vasaras pils-rezidence. Tuančena – „Deviņu drakonu siena”. Siaņa ir senā Ķīnas galvaspilsēta, lielākais ziemeļrietumu Ķīnas centrs. No Siaņas sākās senais Zīda ceļš. Svešzemju tirgotāji šeit dzīvoja gadiem ilgi un pat cēla savai reliģijai atbilstošus dievnamus. Pilsētā saglabājies liels musulmaņu rajons ar mošejām, raksturīgo sadzīvi un tradīcijām. Pilsētā var apskatīt Imperatora Cinšihuana kapenes un slavenā Terakota armiju, bet netālajā Džoukoudjaņā atrodas unikāla vieta, kur arheoloģiskajos izrakumos konstatētas senā cilvēka paliekas. Beidaihe – kūrortpilsētiņa Dzeltenās jūras piekrastē. Uz dienvidiem no pilsētiņas atrodas slavenā „Zelta pludmale”, ar milzīgām smilšu kāpām.

Netālu atrodas vēl vairāki pazīstami kūrorti – Kinhuangdao un Hebei. Sučžou – parku-dārzu ansambļi, kuri saglabājušies no dinastiju pirmsākumiem. Taišaņ kalns, kurā atrodas Konfucija templis, viena no populārākajām svētnīcām. Piņjao – Čžeņgos svētnīca, pilsētas mūris, Činsjuiguaņ svētnīca. Lidzjana ir neliela pilsētiņa, kura iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Pilsētas lielākais lepnums ir Sifan laukums-iela, kura noklāta ar akmens plāksnēm. Guandžou – valsts lielākais zoodārzs, Guandžou muzejs, Guantasas un Huaisengas mošejas, Sešu Vīģu svētnīca. Čuncina – viena no vecākajām pilsētām, kalniem ieskauta. Honkonga – darījumu un biznesa centrs. Pilsētā var apskatīt neskaitāmos debesskrāpjus, Viktorijas parku, „Peldošo tirgus rajonu”, Men Mo templi, „Jūrnieku paradīzi”, Centrāltirgu, Sv. Džona anglikāņu baznīcu, zoodārzu, botānisko dārzu, „Ripalz Bay” un „Deep water bay” pludmales, Kosmonautikas muzeju, Vēstures muzeju, slaveno viesnīcu „Peninsula”, Putnu dārzu.

Šanhaja ir valsts lielākā pilsēta, dēvēta arī par „Austrumu Parīzi”. Tā ir pazīstama kā tūrisma centrs ar daudziem lieliskiem hoteļiem, restorāniem un izklaides centriem. Pilsētas eksotiskākās daļas vecpilsētas centrs ir Čenhuanmjao – Pilsētas sargātāja templis. Apskates vērts ir Reņmiņ laukums, kurā atrodas Šanhajas muzejs, Šanhajas izstāžu centrs, Mākslas un vēstures muzejs, Dabas zinātnes muzejs, Mandarīna Ju dārzs, Nefrīta Budas templis, Lunhuasi klosteris. Tibeta – tūkstošu klosteru un senās kultūras zeme. Lasa ir Tibetas sirds ar desmitiem budistu klosteriem un tempļiem, slavenākais no kuriem ir Jokhaņas klosteris un Patalas pils – Dalailamas rezidence. Viens no Ķinas iespaidīgākajiem apskates objektiem ir Lielais Ķīnas mūris, kurš caurvij valsti vairāku tūkstošu kilometru garumā. Hainaņas sala – lielākā valstī. Sala ir viens no labākajiem kūrortrajoniem Austrumāzijā. Te atrodas fantastiskie Guantaņas un Sinlunas termālie avoti un ūdenskritumu parki, senais Ma Aņ vulkāns, lielākais Āzijas okenārijs „Middle Kingdom”. Salas labākais kūrorts ir Saņja – samērā dārgs, bet iecienīts tūristu vidū.