Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Malaizija – viena no attīstītākajām Dienvidaustrumāzijas reģiona valstīm. Tā ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu, ārkārtīgi krāšņu dabu un paradīze atpūtniekiem un gardēžiem. Lielāko daļu teritorijas klāj mūžzaļie tropu meži (palmas, kokveida papardes, mūžzaļie ozoli, rododendri, lauri), augstie mežu masīvi mainās ar pļavām, jūras piekraste un salas vilina ar dzidro ūdeni un plašajām pludmalēm. Tāpēc …

Malaizija – viena no attīstītākajām Dienvidaustrumāzijas reģiona valstīm. Tā ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu, ārkārtīgi krāšņu dabu un paradīze atpūtniekiem un gardēžiem. Lielāko daļu teritorijas klāj mūžzaļie tropu meži (palmas, kokveida papardes, mūžzaļie ozoli, rododendri, lauri), augstie mežu masīvi mainās ar pļavām, jūras piekraste un salas vilina ar dzidro ūdeni un plašajām pludmalēm. Tāpēc aicinām Jūs iepazīties ar šīs valsts interesanto vēsturi, skaisto dabu un brīnišķīgajām pludmalēm.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts atrodas Malajas pussalā dienvidaustrum-Āzijā. Tai pieder arī Sabahas un Saravakas reģioni Borneo salā Malaizijas austrumdaļā. Lielāko daļu teritorijas klāj tropiskie meži, un pussalā tās garumā stiepjas kalnu masīvs. Tropu mežos iegūst daudz un dažādus vērtīgus kokmateriālus – sandalkoku, tīkkoku, melnkoku u.c. Tā ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu, ārkārtīgi bagātu dabu, atpūtnieku, gardēžu paradīze. Valsts, kur katrs reģions ir tik atšķirīgs, tās nacionālais sastāvs ir ļoti daudzveidīgs. Malaizija piedāvā aplūkot tās unikālo dabu, kā arī saulainas pludmales, kūrortus un parkus, vēsturiskas takas un pieminekļus.


Platība: 330 tūkst.km2

Iedzīvotāju skaits: 23 mlj.

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija

Galvaspilsēta: Kuala Lumpura (3.7 mlj. – kopā ar piepilsētām) Lielākās pilsētas: Kelanga, Johor Bahru.

Oficiālā valoda: malajiešu. Lietotas arī ķīniešu, tamilu, angļu. Reliģija: islāms (52%), budisms (17%), hinduisms (8%).

Klimats: Silts un mitrs tropu klimats visu gadu. No novembra līdz janvārim ir musonu lietus sezona, kad ceļošana ir apgrūtināta. Gada vidējā temperatūra 26ºC, kas tāda saglabājas arī visu gadu. Gaisa mitrums praktiski visu laiku turas starp 90-100%. Valdošie vēji ir musoni, kas sev līdzi nes lietusgāzes. Galvenās dabas katastrofas ir plūdi, zemes nogruvumi, mežu ugunsgrēki.


Apskates objekti

Malaizija ir valsts ar ievērojamu vēsturi, brīnišķīgām pludmalēm, interesantu dabu un citiem objektiem.

Kuala Lumpura jeb ‘dubļainā satece’ atrodas divu upju – Klangas un Gombakas sateces vietā. Tā ir moderna metropole ar debesskrāpjiem, tai skaitā Petronas dvīņu torņi.

Interesantākās vietas ir Dataran-Merdeka – vēsturiska vieta, kur 1957. gadā tika parakstīts neatkarības akts. Tajā vietā ir taga, 100 metrus augsts karoga masts, kas ir viens no garākajiem pasaulē. Tā ir gotiska stila celtne, radīta 1910. gadā.

Vēl pilsētā ir nacionālais vēstures muzejs, kurā interesantākie eksponāti ir 520 miljonu gadu vecs smilšakmens gabals, 40’000 gadus vecs homo sapiens galvaskauss. No arhitektoniskā viedokļa interesantas ir Bangunan Sultan Abdul Samad ēka, kas britu impērijas laikā bija pārvaldes administratīvā ēka, dzelzceļa stacijas ēka. Vēl ir Nacionālais muzejs, Nacionālā mošeja, Petronas torņi, pilsētas parki, tirgus placis. Īpašu uzmanību piesaista Petaling iela ar saviem veikaliem, un aktīvo naktsdzīvi.

Penanga ir senākā britu apmetnes vieta Malaizijā, tiek dēvēta arī par “Austrumu pērli”. Ikvienam Penangas viesim ir jāapmeklē slavenais Čūskas templis. Citas atrakcijas ietver Khoo Kongsi dinastijas pils ar tās seno arhitektūru, kas pauž impērijas varenību. Vēl ir vēsturiskais forts, un Wat Chayamangkalaram templis ar 32 metrus augstu Budas statuju.

Johor Bahru atrodas Malaizijas pussalas dienvidos un faktiski ar autoceļiem un dzelzceļu ir saistīta ar Singapūru. Līdz ar to ir iecienīts singapūriešu ceļojumu galamērķis. Pilsētā ir daudz iepirkšanās centri un naktsklubi un citas izklaides vietas. Šeit ir jāierodas, lai baudītu dzīvi, un tērētu, nedomājot par kredītkartes limitu. Pilsētā ir jāredz Valsts pārvaldes ēka, mošeja, Lielā pils, kas ir arī muzejs.

1993. gadā tika atklāta Dataran Bandaraya kas ir milzīgs izklaides un publisko apsākumu komplekss. Papildus ir apskatāmas Mākslas galerija, un karaliskais mauzolejs, kur atdusas pēdējais Johoras monarhs.