Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Maldīvu salas kā košas pērles no satrūkušas kreļļu virtenes izkaisītas pār ekvatoru pašā Indijas okeāna vidū, uzburdamas tropu paradīzes ainavu. Pludmales smiltis te ir putojošu viļņu galotņu baltumā, okeāns – tirkīza nokrāsā, bungalow mājiņas sēž uz resniem lagūnā iedzītiem pāļiem, bet zivtiņas, kas šaudās starp koraļļu izaugumiem – pārsteidz visās varavīksnes krāsās. Slavenais itālis Marko Polo Maldīvu salas nodēvēja par Indijas ziedu, bet izcilais 14. gs. berberu ceļotājs Ibn Batūta par vienu no pasaules brīnumiem. Tiešām, daba devusi Maldīvu salām lielisku iespēju kļūt par brīnišķīgu pludmales un jūras tūrisma centru, un valsts to arī izmantojusi – tūrisms ir salu zemes vadošā ekonomikas nozare ar augstas kvalitātes latiņu.

Ģeogrāfija

Maldīvu salas atrodas ekvatora joslā, 600 km uz dienvidrietumiem no Indijas dienvidu gala. Ir ļoti grūti precīzi noteikt, cik īsti salu un rifu ir arhipelāgā: daudzas no tām ir tik mazas, ka pie augsta ūdens līmeņa vienkārši pazūd zem ūdens. Visas kopumā tās ir apvienotas 26 atolos, kas grēdās paceļas no Indijas okeāna un stiepjas 850 kilometrus no ziemeļiem uz dienvidiem un 130 kilometrus no austrumiem uz rietumiem. Uz salām nav saldūdens avotu, upju un ezeru, vairumā gadījumu tās ir pilnīgi līdzenas ar nabadzīgu augu valsti. 202 salas ir neapdzīvotas.

Vēsture

Tūrs Heierdāls uzskatīja, ka mūsdienu maldiviešu senčus, kā saules pielūdzējus – tirgotājus un jūrasbraucējus, zinājuši gan senie mezopotāmieši, gan romieši. Arābu tirgotāji Maldīvu salas sauca par “naudas salām” un izveda no tām lielos daudzumos kauri gliemežvākus, kas agrāk bija maksāšanas līdzeklis starptautiskajā tirdzniecībā. 1153. gadā iedzīvotāji tika pievērsti islāmam, vēlāk pārdzīvoja portugāļu, holandiešu un angļu valdīšanas periodus. No 1965. gada Maldīvija ir neatkarīga republika.

Klimats

Maldīvu salās valda divi musoni: sausais ziemeļaustrumu – no decembra līdz martam un slapjais dienvidrietumu – no maija līdz novembrim. Starplaikiem aprīlī un novembrī ir raksturīgs īpašs mierīgums un unikāli dzidrs okeāna ūdens. Gaisa temperatūra ir stabila – 31 – 32 grādi pēc Celsija dienā un 25 – 26 grādi – naktī; ūdens temperatūra augu gadu ir ne zemāka par 27 grādiem. Visur ir jūtama okeāna vēsma un tas ievērojami atvieglina dzīvi. Paredzēt lietu ir absolūti neiespējami: tas negaidīti var nolīt gan sausās sezonas laikā, gan, no otras puses, var būt ideāli skaidrs laiks arī musonu periodā.

Male

Male ilgstoši ir bijusi lielākā apdzīvotā vietā Maldīvijā, tādēļ 1965. gadā, kad Maldīvija ieguva neatkarību no Apvienotās Karalistes, tā tika izvēlētā par valsts galvaspilsētu. 1988. gada novembrī iebrucēji no Šrilankas centās iebrukt pilsētā un gāzt Maldīvijas valdību. Kad Malē ieradās papildspēki no Indijas, iebrucēji bija spiesti paņemt ķīlniekus un mukt no salas ar zagtām laivām. Tomēr Indijas flotei izdevās viņus sagūstīt.

Prezidenta pils (Theemuge)

Šī patiesi skaitās par vienu no galvenajām ievērojamām Maldīvu galvaspilsētas vietām un iekļauts jebkurās ekskursiju programmās par pilsētu. Ēku arhitektūrā un apdarē ēkas savieno lokālas tradīcijas un laikmetības iezīmju varenumu. Pils atrodas Orchid Magu ielā, uz rietumiem no galvenā tirdzniecības rajona. Pašlaik pils tiek pārveidota ofisiem.

Nacionālais muzejs

Muzejs aizņem nelielu trīsstāvu ēku – viss, kas palika no sultānu bijušās pils. Kolekcija ietver sevī priekšmetus, kas piederēja kādreiz valdošajai dinastijai: apģērbi, trauki, ieroči, tronis. Daži no izstādītajiem audumiem ir vienkārši lieliski, īpaši brokāts; trauku vidū pārsteidz lakotie izstrādājumi, bet ieroču starpā ir arī sudrabotās rungas, ar kurām kādreiz piekāva neuzticīgas sievas. Īpaši interesanta ir dioslamu laiku objektu kolekcija Maldīvu salās, ko savāca Heierdals Turs – piemēram, Buddas akmens galva. Tāpat var apskatīties Islāma centru, Zivju tirgus, Meduzijarai Kapenes un daudz ko citu.

„Ithaa” zemūdens restorāns

Atrodas Rangali salā. Tas ir kā milzīgs stikla akvārijs zem kristāldzidrās jūras ūdeņiem. Ieturot maltīti šeit, virs un ap Jums peldēs dažādas tropu zivis. Neaizmirstams piedzīvojums!

Tradicionālie ēdieni

Vietējās virtuves ēdienos parasti ietilpst rīsi un zivis, kas pagatavotas pievienojot kokosriekstu pienu. Pikantākai garšai – laims, čili, sīpolaugi u.tml. Un vēl klāt vietējā maize – roshi. Ēdienreizi var noslēgt ar garšīgajiem vietējiem dzērieniem suji vai raa. Sevišķi iecīnīta ir ar čīli pastu sacepta zivs, apceptās zivju ruletītes, maigais zivju pīrāgs. No vietējiem saldumiem noteikti pagaršojiet „bondi” – baltās kokosnūjiņas.