Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Mazītiņo Himalaju valsti tik bieži un daudz ir slavinājuši, ka liekas nav palikusi neizmantota neviena pārākā pakāpe, lai aprakstītu tās atšķirīgo skaistumu – pagodas un tempļus, kalnu sniegotās cepures un noslēpumainos stāstus par Jetiju.

Nepāla – valdzinošu kontrastu zeme, tautu sajaukums, mūžīgo sniegu un kvēlojošas saules apvienojums, lieliska arhitektūra, māksla un kultūra. Šī ir arī vienīgā vieta uz zemes, kur piedzīvojumu meklētājiem ir tik liela iespēju izvēle, jo visvarenākie un interesantākie maršruti Himalajos atrodas tieši Nepālā. Šeit grandiozi iespaidi ir garantēti tiem ,kas izvēlas raftingu pa kalnu upju, kas tek no aiz mākoņiem esošajām virsotnēm, balto ūdeni. Safari uz ziloņu mugurām laikā, kas notiek pa džungļiem valsts dienvidos, Jūs vārda vistiešākajā nozīmē varat ar deguniem saskrieties ar degunradzi, krokodilu, leopardu un pat ar tīģeri!

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts teritorija aizņem nedaudz vairāk kā 147 tūkstošus km² , tā robežojas ar Tibetas autonomo apgabalu (ĶTR), ar Indijas štatiem – Sikima, Rietumbengālija, Bihara un Utara Pradeša. Tā ir izstieptas formas, 885 km garumā no austrumiem uz rietumiem un platumā – 145/241 km no dienvidiem uz ziemeļiem. Šīs teritorijas ietvaros ir novērojama apbrīnojama topogrāfiskā un klimatiskā daudzveidība.

  • Augstkalnu Himalaji atrodas augstumā no 4,877 m līdz 8,848 m mūžīgo sniegu zonā. Šeit atrodas 8 no 14 uz Zemes esošajām astoņtūkstoš metrus augstajām virsotnēm: (1) Everests (Sagarmatha) – 8,848 m, (2) Kančendžunga (Kanchenjunga) – 8,586 m, (3) Lhotse (Lhotse) – 8,416 m, (4) Makalu (Makalu) – 8,403 m, (5) Čo Oiu (Cho Oyu) – 8,201 m, (6) Daulagiri (Dhaulagiri) 8,167 m, (7) Manaslu (Manaslu) – 8,163 m, (8) Annapurna (Annapurna) – 8,091 m
  • Kalnu rajons, aizņem 64% no valsts teritorijas, 55% Nepālas iedzīvotāju dzīvo šeit. Uz kalnu nogāzēm terašu veidā atrodas izveidotie lauki, kas paspilgtina dabas skatu skaistumu. Pazīstamākās ielejas Katmandu un Pokara atrodas attiecīgi 1,350 m un 850 m augstumā.
  • Terai rajons – šaura zemiene, kas atrodas valsts pašos dienvidos aptuveni 300 m augstumā, to sedz biezi meži un tā atšķiras ar visauglīgāko zemi.

Klimats

Augstumu atšķirībām ir ļoti nozīmīga loma Nepālas reģionu klimatiskajos apstākļos. Dienvidu rajonā Terai galējos dienvidos ir karsts un mitrs tropiskais klimats, bet pārējā teritorijā – subtropiskais. Himalaju reģionā ir alpu klimats, bet ar daudz aukstāku ziemu.

Nepālā gadalaiki saskan ar Eiropu. Vidējā temperatūra janvārī Katmandu ir 2,7 C naktī un 17,5 C dienā, no maija līdz oktobrim naktīs ir no 13 līdz 19,5 C, dienās temperatūra ir pat augstāka par 29 C. Visbiežāk lietus līst maijā, jūnijā, augustā un septembrī. Tādēļ, apmeklējot šo valsti, praktiski visu gadu ir nepieciešams viegls apģērbs atrodoties zemienēs, bet siltu apģērbu atrodoties augstkalnu rajonos.

Iedzīvotāji

Nepālā dzīvo aptuveni 20 miljoni cilvēku, kuri pārstāv dažādas etniskās grupas un ir cēlušies no indoāriešiem, tibetiešiem, mongoļiem un tibetas birmiešiem. Galvenās reliģijas – hinduisms un budisms, bez tam ir neliels skaits musulmaņu, kristiešu un džainu. Nepālas kultūras unikāla iezīme ir nepārspējamās pagodas. Jebkurš templis, stūpa vai svētnīca ir izrotāti ar grezniem kokgriezumiem, lieliskām metāla un akmens skulptūrām un keramiku.

Oficiālā valoda ir nepāliešu, rakstu valoda devanagari, angļu valoda ir izplatīta tūrisma centros.
Valūta. Nepālas rūpija, tās kurss ir 70 rūpijas par 1 USD.

Potes

Dodoties dažos ceļojuma maršrutos Jums var būt nepieciešams potēties pret holēru, stingumkrampjiem, meningītu, tīfu un hepatītu. DZERIET TIKAI OFICIĀLI FASĒTU DZERAMO ŪDENI.

Vīza

Nepieciešama tūrisma vīza, ko noformē Nepālas vēstniecībā Londonā vai Maskavā. Dažos gadījumos vīzu var dabūt Katmandu lidostā.

Apskates objekti

Katmandu pilsēta un ieleja

Katmandu ir Nepālas galvaspilsēta, to mēdz saukt arī par KANTIPURU. Pilsēta savu nosaukumu ir ieguvusi no slavenās pagodas, kas ir uzcelta it kā no viena koka stumbra un atrodas pie senākas karaļu pils Hanuman Dhoka Palace. Pa labi atrodas Kumari Bahal, Dzīvās Dievietes Māja, kas ir grezna 18. gadsimta vidus ēka, kurā atrodas meitenes, kura ir izvēlēta par reinkarnējušos Dievieti – Jaunavu, rezidence.

Swayambhunath

Viena no pasaulē slavenākajām budistu stūpām. Tās smaile ir apgleznota ar vienmēr modrajām Budas acīm, kas raugās uz dažādām pasaules pusēm. Stūpa atrodas 3 kilometru attālumā no pilsētas, 77 metru augstumā virs ielejas līmeņa.

Pashupatinath

Dieva Šivas svētais templis ar divstāvīgu apzeltītu jumtu, tas stāv svētās upes Bagmati krastā 5 kilometrus uz austrumiem no pilsētas. Maha Shivaratri svētkos, kas ir dievības dzimšanas diena un ko svin februārī – martā, šurp dodas lieli svētceļnieku pūļi.

Boudhanath

Vienreizēja sena budistu stūpa, viena no lielākajām pasaulē, kas ir izgreznota ar visu redzošajām Budas acīm. Tā uzcelta uz astoņu šķautņu postamenta. Šo vienreizējo celtni ieskauj 108 Budas atveidojumi un 147 nišas, kurās atrodas lūgšanu rituļi. Tā atrodas 8 kilometrus uz austrumiem no pilsētas.

Dakshinkali

Hinduistu dievietes Kali templis, ko hinduisma atbalstītāji apmeklē ne tikai lūgšanām, bet arī lai ziedotu asiņainajai dievietei. Atrodas biezā mežā 16 kilometrus no Katmandu.

Kirtipur

Neliela vēsturiska pilsētiņa, kas atrodas pakalna virsotnē 8 kilometrus uz dienvidrietumiem no Katmandu. tajā ir daudz ievērojamu vietu : senas svētnīcas un tempļi, vecas dzīvojamās mājas un iedzīvotāji, kuri ikdienā valkā tradicionālo apģērbu. Neskatoties uz to, ka pilsētiņā atrodas universitāte, daudzi tās iedzīvotāji dzīvo pēc senajiem likumiem un tradīcijām.

Changu Narayan

Pagodas stilā celts templis atrodas Katmandu ielejas galā, 16 kilometru attālumā no pilsētas un ir viens no interesantākajiem 5. gadsimta pieminekļiem. Changu Narayan atrodas plašas sētas vidū, kas izrotāta ar ļoti vērtīgām akmens skulptūrām.

Nagarkot

Populārs tūrisma kūrorts Nepālā, atrodas 32 kilometrus uz rietumiem no galvaspilsētas. Lieliski skati uz Nepālas Himalaju slavenajām virsotnēm – Everestu, Manaslu, Ganeš Himal, Langtang u. c.

Dhulinghel

Kūrorta vieta, kas atrodas autotrases Arniko 30. kilometrā uz austrumiem no Katmandu. Tā ir pazīstama ar saviem neatkārtojamajiem skatiem uz sniegotajām virsotnēm un panorāmām, kas ieskauj pilsētu.

Patan

Katmandu dvīnis, tā ir izvietota piecu kilometru attālumā upes Bagmati pretējā krastā. Pilsētā ir ļoti daudz hinduistu tempļu un budistu pieminekļu ar bronzas vārtiem, lieliskām skulptūrām un tos sargājošām dievībām. Ļoti izplatīta ir tradicionālo kultūras priekšmetu pagrīdes izgatavošana.

Phulchoki

Visaugstākā vieta ielejā (2,762 m). Šis trīsgalvainais pakalns atrodas 30 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Katmandu. Lieliska vieta, kur uzsākt pārgājienus kalnos. Pakalna virsotnē atrodas budistu templis.

Godavari botāniskais dārzs Phulchoki pakājē, neticami gleznaina vieta.

Bhaktapur (Bhadgaon)

Viduslaiku pilsēta, kuras nosaukumu var tulkot kā “uzticīgo pilsēta”. Iedzīvotāju tradicionālā nodarbošanās ir podniecība un aušana.

Aiz Katmandu ielejas robežām

Pokhara ieleja – izeja uz Annapurnu – viens no Nepālas iespaidīgākajiem un gleznainākajiem skatiem. Ielejas nemainīgo skaistumu vēl pastiprina ezeru valdzinājums, ko ieskauj Annapurnas kalnu grēdas smailes. Šo lielisko vietu ar Katmandu saista 200 kilometrus gara šoseja Prithvi. Pa ceļam Jūs priecēs aizraujoši skati uz ielejām un aizām, ceļš ved uz karalistes tropisko nostūri pašos dienvidos. Iesakām Jums noteikti apmeklēt Pokara ieleju!

Chitwan

Šīs vietas galvenais apskates objekts ir Royal Chiwan National Park, kas atrodas 120 kilometrus uz dienvidrietumiem no Katmandu. Šis ir viens no lielākajiem meža masīviem valstī, kurā mīt daudz savvaļas iemītnieku – reti vienradži degunradži, brieži, lāči, leopardi, mežacūkas, saldūdens delfīni, krokodili, kā arī karaliskie Bengālijas tīģeri un vairāk kā 350 veidi putnu. Šeit Jums piedāvās gan pastaigas ziloņu mugurās, gan pārgājienus pa džungļiem, gan braucienus ar kanoe.

Tansen

Vispopulārākais rietumu Nepālas vasaras kūrorts, kas atrodas 1,500 metru augstumā uz Shreenagar Danda kalna nogāzes. Lielisks skats paveras uz valsts ievērojamāko apskates objektu – Himalajiem.

Lumbini – Budas

Miera, iecietības un labestības apustuļa dzimšanas vieta, atrodas Terai provincē, 250 kilometru attālumā no Katmandu. Pilsētā ir saglabājušā vecā klostera drupas, Ašoki Kolonas, Budas mātes Devi Maii atveidojums.

Gorkha

Pilsētiņas lepnums, kas atrodas 1,135 metru augstumā un 131 kilometru uz rietumiem no Katmandu, ir varenais Gorkha

Durbar

Komplekss, kurā ietilpst forts, pils un templis, tā skats vērsts uz to ieskaujošo ieleju un Manaslu kalnu grēdu.