Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Singapūras Republika ir izvietota 137 km uz ziemeļiem no ekvatora, un sastāv no galvenās salas un no 58 mazām saliņām. Izvietota Malakka pussalas dienvidu puses ragā. Platība: 692,7 km2 Galvaspilsēta: Singapūra Iedzīvotāji: 4 553 009 (2007.gada jūlijs) Iedzīvotāju blīvums: 6572,8 cilv./km2 Valsts valoda: malajiešu, ķīniešu, tamilu, angļu Etniskais sastāvs: ķīnieši 76,8%, malajieši 13,9%, indiāņi 7,9%, …

Singapūras Republika ir izvietota 137 km uz ziemeļiem no ekvatora, un sastāv no galvenās salas un no 58 mazām saliņām. Izvietota Malakka pussalas dienvidu puses ragā.


Platība: 692,7 km2

Galvaspilsēta: Singapūra

Iedzīvotāji: 4 553 009 (2007.gada jūlijs)

Iedzīvotāju blīvums: 6572,8 cilv./km2

Valsts valoda: malajiešu, ķīniešu, tamilu, angļu

Etniskais sastāvs: ķīnieši 76,8%, malajieši 13,9%, indiāņi 7,9%, citi 1,4% (2000)
Reliģijas: budisti 42,5%, musulmaņi 14,9%, daoisti  8,5%, hinduisti 4%, katoļi 4,8%, citi kristieši 9,8%, citi 0,7%, ateisti 14,8% (2000)

Naudas vienība: Singapūras dolārs (SGD)

Klimats: Vidējā gada temperatūra Singapūrā +26,6, taču bieži vien dienas karstumā temperatūra paceļas līdz +31 grādam pēc Celsija, naktī nolaižoties līdz +23. Gaisa mitrums svārstās no 64 līdz 96%


Ekonomika

Valsts ir ļoti pārtikusi. Singapūra ir 3. vietā vadošo finanšu centru pasaulē pēc Londonas un Ņujorkas (salīdzinājumam, Maskava aizņem 60. vietu). Par labklājības līmeni saka mūža ilgums – singapūrieši dzīvo vidēji 14 gadus ilgāk nekā krievi, proti, 80 gadus, kas ir 5. vieta pasaulē.

Singapūras Rekordu grāmata

  • Singapūra – visvairāk urbanizētā sala uz planētas.
  • Augstākā viesnīca Āzija – 73-stāvu “Westin-Stamford”, kas atrodas Raffles City, Singapūrā. Tās augstums ir 226,1 m.
  • Muzikālā strūklaka Sentosa ir lielākais šāda veida struklaka visā pasaulē.
  • Singapūrā atrodas augstākais panorāmas rats – Singapūras Flyer (165 m).
  • Sala tiek uzskatīts par vienu no visvairāk apmeklētajām vietām pasaulē.

Singapūra ir ne tikai viena no mazākajām pasaules valstīm, bet vienlaikus arī viena tīrākajām un labāk organizētajām pilsētām uz zemesvirsas. Neoficiāli tā tiek dēvēta par Āzijas gastronomijas galvaspilsētu un šo titulu godam attaisno pat visprasīgāko gardēžu aprindās.

Nozīmīgākie apskates objekti

Singapūras upe

Tā stiepjas tikai 4.1 km no ietekas pie Andersona tilta (Anderson Bridge) līdz Kim Seng tiltam otrā galā. Singapūras upe tek zem 12 tiltiem un tās krastos atrodas daudz vēsturiskas celtnes.
Chinatown.Chinatown sirdi veido krāsainu, šauru ieliņu buķete, kur atrodas brīnišķīgi seno veikaliņu arhitektūras paraugi, kas atgādinās par “seno” Singapūru.

Singapūras zoodārzs

Viens no pasaulē pazīstamajiem zooparkiem, pateicoties krāšņajai teritorijai – gleznainā tropu mežā, kura teritorija ir aptuveni 90 ha un tā daudzkrāsainību vairo šeit mītošie, vairāk nekā 2000 dzīvnieki. Zoodārzs lepojās ar pašu lielāko orangutantu koloniju, milzīgiem pērtiķiem no Borneo un Sumatras.

Singapūras Botāniskais dārzs

147-gadus vecajā dārzā atrodas ļoti iespaidīga tropisko augu kolekcija, ar vairāk nekā 10 000 augu veidiem.

Bukit Timah dabas rezervāts

Viens no diviem pasaules dabas rezervātiem, kas atrodas pilsētas robežās, Bukit Timah dabas rezervātā atrodas vairāk koku sugu nekā visā Ziemeļamerikā.

Budas zoba relikvijas templis un muzejs

Budas zoba relikvijas templis un muzejs ir kultūras piemineklis, kas atrodas pašā Chinatown sirdī.

Singapūras nacionālais muzejs

119-gadus vecais muzejs iepazīstina ar Singapūras vēsturi, izmantojot inovatīvus un interaktīvus ekspozīcijas materiālus.

Raffles viesnīca

Raffles viesnīca ir grandioza Viktorijas laika ēka, kas atrodas koloniālajā rajonā.

Jurongas putnu parks

Jurongas putnu parks tiek uzskatīts par lielāko putnu parku Dienvidaustrumāzijā.

Karlsberg tornis

No Āzijas augstākā skatu torņa izbaudiet skaisto ainavu pāri Singapūrai, Sentosas salai un Dienvidu salām.

Mazā Indija (Little India)

Pirmie Indijas iedzīvotāji ieradās kopā ar Seru Stamfordu Raffles 19. gadsimta sākumā, atvedot sev līdzi krāsainos zīdus, aromātiskas garšvielas, vīrakus un citus Indijas kultūras simbolus.

Orchard Road

Orchard Road ir slavenākā Singapūras iepirkšanās avēnija.

Noderīga informācija

Dzeramais ūdens

Krāna ūdens Singapūrā droši ir izmantojams dzeršanai. Ja vēlaties izmantot ūdeni, kas pildīts pudelēs, tas ir pieejams vietējos veikalos.

Preču un pakalpojumu nodoklis (Goods & Services Tax – GST)

Visi pirkumi Singapūrā tiek aplikti ar 7% GST. Kā valsts apmeklētājiem Jums ir iespēja pieprasīt GST atmaksu par saviem pirkumiem, kad dosieties mājās. GST atmaksa nepienākas izbraucot pa zemi vai kruīzā.

Vietējā etiķete, kas jāievēro apmeklētājiem

Ģerbšanās: apmeklējot tempļus un mošejas jāģerbjas pienācīgi.

Apavu novilkšana: ieejot tempļos un mošejās, kā arī vietējās mājās jānovelk apavi.

Roku izmantošana ēdot un padodot ēdienu: ēdot indiešu vai malaiziešu ēdienu izmanto labo roku.

Ķīniešu maltīte: aizliegts ēdienā iespraust ēdamos kociņus. Ja Jums pasniedz divas karotes, atcerieties, ka ķīniešu porcelāna karote ir domāta ēšanai, kamēr otru – parasti sudraba ar garāku rokturi izmanto ēdiena pasniegšanai.

Smēķēšana

Smēķēšana ir aizliegta sabiedriskajā transportā, muzejos, bibliotēkās, liftos, teātros, kinoteātros, restorānos un citās ēdināšanas ēkās, frizētavās, universālveikalos un valsts iestādēs. Visā pilsētā smēķēšanai ir īpašas vietas.