Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Šrilanka – viena no vecākajām valstīm, kas visai pasaulei bija pazīstama ar nosaukumu Ceilona. Salas lepnums – plašās tējas plantācijas un bezgalīgie rīsu lauki. Vietējo iedzīvotāju senās tradīcijas un tajā pašā laikā ticības brīvība, daudzās svētās relikvijas un tempļi (galvenokārt budistu) piesaista šeit daudz svētceļnieku. Tūristi brauc uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, …

Šrilanka – viena no vecākajām valstīm, kas visai pasaulei bija pazīstama ar nosaukumu Ceilona. Salas lepnums – plašās tējas plantācijas un bezgalīgie rīsu lauki. Vietējo iedzīvotāju senās tradīcijas un tajā pašā laikā ticības brīvība, daudzās svētās relikvijas un tempļi (galvenokārt budistu) piesaista šeit daudz svētceļnieku. Tūristi brauc uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, baudīt dabu un izpeldēties Indijas okeāna siltajos ūdeņos.


Stāvoklis: Šrilanka atrodas Āzijas dienvidos, uz salas Indijas okeānā, uz dienvidiem no Indijas

Reliģija: 69% Buddhist, 15% Hindu, 8% Muslim, 8% Christian

Naudas vienība: Šrilankas rūpija

Platība: 66 000 km2

Iedzīvotāju skaits: 19,9 milj.

Galvaspilsēta: Kolombo

Lielākās pilsētas: Negombo, Kotte, Batticaloa, Hambantota

Oficiālā valoda: singāļu; tamilu. Angļu valodu pārzin aptuveni 15% iedzīvotāju.

Klimats: Šrilankas Z-daļa atrodas subekvatoriālajā, bet D-daļa ekvatoriālajā klimata joslā. Tā ir tipiska tropu valsts ar noteiktu lietus un sauso periodu. Musonu ietekmē no maija līdz augustam lietus sezona ir valsts dienvidos, rietumos un centrālajā daļā, savukārt no oktobra līdz janvārim lietus sezona ir valsts ziemeļu un austrumu daļā.
Vidējā gaisa temperatūra jūlijā ir + 35°C, bet janvārī + 22°C. Piekrastes rajonos vienmēr ir siltāks nekā centrālajā daļā un kalnu rajonos.

Laika starpība: + 6 stundas

Transports: Vienīgais veids kā nokļūt Šrilankā ir – ar aviotransportu. Ceļošanai pa valsti jāizmanto vilcieni vai autobusi, var pārvietoties arī ar motocikliem vai īrētām automašīnām.


Nacionālā virtuve

Neiztrūkstošas sastāvdaļas Šrilankas nacionālajā virtuvē ir rīsi un karijs. Vienkāršākais šrilankiešu ēdiens ir vārīti rīsi ar dārzeņiem un kariju. Šo ēdienu mēdz dažādot, variējot ar produktiem, kurus pievieno šim pamatsastāvam – visbiežāk vistas gaļu vai zivis, retāk liellopu vai jēra gaļu. Citi nacionālie ēdieni – mullung – speciālu zaļumu sautējums ar daudz garšvielām. Sambol – rīvētu kokosriekstu, čilli un garšvielu kokteilis. Hoppers – plānas pankūkas ar kraukšķīgām maliņām un mīkstu vidu, parasti tiek pasniegtas ar kokosriekstu sīrupu. Saviesīgos pasākumos neiztrūkstošs ir nacionālais deserts Kiribath – rīsu pīrāgs ar kokosriekstu pienu. Wattalappam – malajiešu tradicionālais deserts, kaut kas līdzīgs olu pudiņam. Brokastīs Šrilankā bieži pasniedz curd – jogurtu, kas pagatavots no bifeļmātes piena. Protams, kā jau tropu zemē uzturā daudz tiek patērēti augļi – mango, papaijas, banāni, u.c.

Apskates objekti

Kolombo – Šrilankas galvaspilsētā ir vērts doties uz Nacionālo muzeju, kurā apskatāma plaša antīku priekšmetu – Šrilankas vēstures liecību kolekcija. Šrilankā ir pasakaini skaistas pludmales, un jebkurā gadalaikā iespējams atrast pludmali, kurā ūdens ir silts, kā arī ideāli piemērotas vietas niršanai, jo ūdens ir dzidrs.

Iesakām apskatīt cilvēku atstātās kultūrvēsturiskās liecības. Valstī satiekas visas lielākās pasaules reliģijas. Ļoti pārsteidzoša vieta ir Ādama smaile. Kalna virsotnē atrodas iedobums, kurš atgādina pēdas nospiedumu. Šis kalns ir svēts visām reliģijām. Hinduisti kalnu sauc par Sivan Adi Padham – uz kalna pēdu atstāja Šiva, dejojot savu pasaules radīšanas deju. Pēc Budistu teiktā Buda tur atstāja savu pēdu trešajā salas apciemojuma reizē. Pēc Kristiešu leģendas tā ir svētā Tomasa atstātā pēda, kurš pirmais atveda uz salu kristietību. Visbeidzot arābi stāsta, ka nospiedumu atstāja Ādams, stāvēdams tūkstoš gadus uz vienas kājas, nožēlodams grēkus.

Salā ir septiņas UNESCO paspārnē paņemtas vietas. Dažas no tām: Polonnaruwa – Šrilankas viduslaiku galvaspilsēta, tā ir labi saglabājusies akmens celtņu un tempļu pilsēta. Kandy – pilsēta atrodas starp kalniem valsts centrā – singāļu kultūras un garīgā galvaspilsēta, kas piesaista ar savu patīkamo klimatu. Tur atrodas budistu svētums – Budas Zobu templis. Populāra ar saviem amatniecība izstrādājumiem. Sinharaja – Šrilankas pirmatnējo džungļu paliekas. Cauri tūkstošgadu mežam ir izveidotas gājēju taciņas. Gluži kā citos pasaules mūžamežos, flora šeit ir izkārtojusies vairākos stāvos.