Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Taizeme ir viena no eksotiskākajām un populārākajām valstīm dienvidaustrumu Āzijā. Ceļojumi uz turieni parasti ir neaizmirstami. Neaprakstāmus iespaidus tūristiem atstāj bagātais kultūras mantojums, noslēpumainie budistu tempļi, neskartās paradīzes pludmales un akvamarīnās jūras ar koraļļu rifiem, krokodilu fermas, tropu augi, tradicionālā taizemes  masāža, debesskrāpjotas metropoles un galanti iepirkšanās centri, tropiskais klimats un gardās tajiešu virtuves burvība. …

Taizeme ir viena no eksotiskākajām un populārākajām valstīm dienvidaustrumu Āzijā. Ceļojumi uz turieni parasti ir neaizmirstami. Neaprakstāmus iespaidus tūristiem atstāj bagātais kultūras mantojums, noslēpumainie budistu tempļi, neskartās paradīzes pludmales un akvamarīnās jūras ar koraļļu rifiem, krokodilu fermas, tropu augi, tradicionālā taizemes  masāža, debesskrāpjotas metropoles un galanti iepirkšanās centri, tropiskais klimats un gardās tajiešu virtuves burvība. Brauciens uz Taizemi – tā ir unikāla iespēja iepazīties ar tās galvaspilsētu Bangkoku, un atpūsties Pattaijā, ko pamatoti sauc par austrumu piekrastes pērli. Taizeme jau pirmajās minūtēs apbur katru ceļotāju. Lielās Pils, Smaragda Budas tempļa, Zari tempļa spīdīgās smailes, kā arī eksotiskā arhitektūra un citi Bangkokas dārgumi tūristu priekšā veido reālu viduslaiku Austrumu vīziju. Gaisā virmo slaveno austrumu pasaku ″aromāts″. Taizemē dzīve ir kā sapnis – tik brīnumaini, tik skaisti, tik baisi, tik smaržojoši, tik garšīgi, tik pavedinoši, tik atbaidoši, tik satrieciešo un neticami. Ultramodernas metropoles nomalē netīrā notekgrāvī zied debešķīgi rozā lotosi, un trūcīgi laucinieki ielu malās pārdod turpat mazītiņā čuguna krāsniņā brīnumgardi ceptus banānus. Ik uz soļa valdzinoši orhideju ziedi un saldkaislas tropu puķu smaržas. Nevainojami tīras ielas un sarūsējuša skārda lokšņu grastu būceņi. Pasakaini krāšņos 32 tūkstošos budistu tempļu 200 tūkstoši safrāndzeltenos apmetņos tērptu mūku ar gludi skūtām galvām diendienā tikumīgi ievēro 227 obligātos noteikumus (četri vissvarīgākie: nemīlēties, nezagt, nenogalināt dzīvu būtni un nelielīties ar pārdabiskām spējām). Ar sevišķu lepnumu svešzemniekiem tiek rādīts 5,5 tonnas smagais tīrzelta Buda, kas atzīts par smagāko cēlmetāla reliģisko skulptūru pasaulē.


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Taizeme atrodas Āzijas dienvieaustremos Indoķīnas pussalas rietumos un Malakas pussalas ziemeļos. Austrumos valsts robežojas ar Kambodžu, ziemeļaustrumos un austrumos ar Laosu, ziemeļrietumos un rietumos ar Mjanmu, dienvidos ar Malaiziju.

Platība: 513 115 km2

Iedzīvotāju skaits: 61 798 000

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija

Galvaspilsēta: Bangkoka (8,77 milj.)

Lielākās pilsētas: Čiangmai, Hatajai, Pataja, Huahina, Ča–Ama.

Oficiālā valoda: Taju

Reliģija: Budisti (94%), musulmaņi (4%)

Klimats: Ziemeļos valda tropisks klimats, dienvidos tropisks musonu klimats. Valsts vidienē ir trīs klimata periodi – karstais (no marta līdz maija), lietus (no jūnija līdz oktobrim) un vēsais (no novembra līdz februārim). vidējā temperatūra aprīlī ir +29ºC, vidējā temperatūra decembrī ir +25ºC. Nokrišņu daudzums svārstās no 1000-2000 mm gadā (kalnos pat līdz 5000 mm). Labākais laiks apciemošanai ir no decembra līdz jūnijam, kā arī no augusta līdz septembrim, kad temperatūra svārstās no +20ºC līdz +24ºC.


Pilsētas

galvaspilsēta ir Bangkoka

Valsts galvaspilsēta ir Bangkoka, kurā sevī glabā ļoti lielus dārgumus un senas tradīcijas un tiek dēvēta par „Austrumu Venēciju”. Apskates vērta ir Grand Palace un Smaragda Budas templis, pasaulslavenie Zelta Buda un Guļošā Budas tempļi, Ķīniešu kvartāls, debesskrāpji, ielu tirdzniecība, Rožu dārzs, Bibliotēka, Mauzolejs, Čakru pils, Lan Muang šūpoles, Vatbenča templis, Vataruna templis, planetārijs, Tamasatas universitāte, Sanam Luang laukums, Čatčuakas parks, „Magic Land” parks, Lumpini parks – pats lielākais pilsētā, Ramas IX parks, „Safari World” parks – savvaļas dzīvnieki, „Marina Park” – akvaparks, Mākslas galerija, Nacionālais teātris, Zīda muzejs.

Čiangmaja

Pilsēta atrodas apmēram 700 km no Bangkokas, ir lielākā pilsēta Taizemes ziemeļu daļā un tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta. Čiangmaja, saukta arī par “Ziemeļu rozi”, atrodas brīnišķīgās Pingas upes krastā. Savu šarmu piešķir arī unikālā vietējo iedzīvotāju kultūras identitāte. Čiangmaja arī turpina uzturēt sasvu tēlu kā zīda, koka, sudraba, keramiskas un citu materiālu rokdarbu centrs. Pilsetas ainavu papildina reģiona kalnu iedzīvotāju tradicionālie ciemati. Šī tautas daļa ir pazīstama ar saviem krāsainajiem tautastērpiem un dzīvesveidu, ko tikpat kā nav skārusi modernās pasaules ietekme.

Mehongsonas

Platība ir 12681 kvadrātkilometrs, un tai raksturīga elpu aizraujoša kalnu ainava, kuru caurvij apslēptas ielejas. Province atrodas uz rietumim no Čiangmajas.  Tā ir viena no Taizemes attālākajām provinvēm un arī viena no visburvīgākajām vietām visā ziemeļu daļā. Šīs pilsētas pievilcīguma noslēpums irr Birmas stila tempļi, gleznains ezers, skatu laukums, kalna virsotnē un rosīgs rīta tirgus, kā arī iespēja to visu nesteidzīgi aplūkot. Šeit vairākas tūrisma aģentūras sniedz pārgājienu pakalpojumus. Pārgājienu laikā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot krāšņo dabu un iepazīt dažādas kalnu ciltis. Piedzīvojumu ceļojumus var ietvert pārgājienus pa džungļiem, izjādas ar ziloņiem un plostošanu pa upi.

Pataija

Kūrortpilsēta pie Siāmas līča, tikai 147 kilometrus no Bangkokas. Ir Taizemes lielākais kūrorts. Pataija piedāvā nebeidzamas iepirkšanās iespējas, ekskursijas, pasākumus un dažāda veida izklaidi. Pataija ir iemīļots galamērķis gan ģimenēm ar bērniem, biznesa tūristiem, gan jaunlaulātajiem. Pataija ir sadalīta trīs galvenajās daļās – Pataijas pludmales, Jomtien pludmales un Naklua pludmales, kas katra vilina ar īpašu šarmu un raksturu.

Huahina

Atrodas 281 km attālumā uz dienvidiem no Bangkokas. Ir slavena kā Taizemes tradicionālākais piejūras kūrorts ar daudziem jūras delikatešu restorāniem. Tas ir arī viens no aizemes populārākajiem kūrortiem, ko iecienījuši gan ārzemju viesi, gan paši taizemieši. Šeit ir brīnišķīga smilšaina pludmale, kas sākas pie akmeņainā zamesraga līdzās ostai un līgani izliecas apmēram 3 km garumā. Atšļorībā  no sen pazīstamā Pataijas kurorta, Huahina piedāvā klusu, mierīgu atpūtas noskaņu Taizemes, raksturīgaja vidē. Tāpēc Huahina ir lieliski piemērota ģimenēm, kas vēlas atpūsties no pilsētas burzmas.

Kančanaburi

Mazā pilsēta, kas atrodas 130 km uz rietumiem no bangkokas. Provinces lepnums ir daži no valstī skaistākajiem udenskritumiem un alas tās nacionālajos parkos, kā arī vēsturiskais tilts pār Kwai upi unaizraujošu aktivitāšu iespējas, piemēram, braucieni ar plostu.

Puketa

Atrodas 867 km uz dienvidiem no Bangkokas, ir Taizemes lielākā sala – apmēram 21 km gara. Puketa, kuras burvīgumu rada vienreizējā daba uz ietējo iedzīvotāju viesmīlīgums, ko papildina izcilās tūrisma iespējas, šobrīd ir viens no pasaules iecinītākajiem tropiskajiem kūrostiem. Palmu ieskautas pludmales, jūrā izkaisītas salas, izcilas naktsmītnes, izmalcinātas jūras veltes, neskaitāmas sporta un atpūtas iespējas un, protams, saule visa gada faruma – lieliska receptee patiesi neaizmirstamām brīvdienām. Puketā ir divas galvenās sezonas – lietus no maija līdz oktobrim un karstums no novembra līdz aprilim. Labākie mēneši pameklējumam ir no novembra līdz februarīm. Vidējā gaisa temperatūra ir no 22 līdz 34 grādiem.

Krabi

Atrodas 814 km uz dienvidiem no Bangkoka, ir visskaistakais apvidus Andamanu jūras krastā. Savām acīm jāredz korozijas izraibinātās klintis, no kurām dažas sasniedz gandrīz 350 metru augstumu. laika apstākļi ir līdzīgi kā Puketā – saulainas dienas sagaidāmas ari no maija līdz oktobrim ilgstošajā lietus sezonā.

Phi – phi sala

Viena no populārākajām Taizemē. Te uzņēma filmu “Pludmale” ar Leonardo di Kaprio. Šeit tiešam ir iespējams skaistākā pludmale pasaulē. Galvenās aktivitātes koncentrētas Ko Phi Phi Don salā – pludmales, tirdziņi un izklaides, bet Ko Phi Phi Leh ir neapdzīvota. Koraļu rifi ap Phi Phi salām ir viena no pasaulē labākajām niršanas un snorkelēšanas vietām.