Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Austrija atrodas pašā Eiropas centrā. Šī valsts ir slavena ar Vīnes valsi, opermūziku, Vīnes kafiju, Mocartu, Klimtu, filmu „Mūzikas Skaņas” un dabas dāsnumu, jo Austrijā ir gan sniegotie Alpu kalni, gan karstie termālie avoti. Ģeogrāfija Austrija ir Centrāleiropas valsts, kuras platība ir aptuveni 84 000 km2. Valsts robežojas ar Čehiju, Vāciju, Ungāriju, Itāliju, Lihtenšteinu, Slovākiju, …

Austrija atrodas pašā Eiropas centrā. Šī valsts ir slavena ar Vīnes valsi, opermūziku, Vīnes kafiju, Mocartu, Klimtu, filmu „Mūzikas Skaņas” un dabas dāsnumu, jo Austrijā ir gan sniegotie Alpu kalni, gan karstie termālie avoti.

Ģeogrāfija

Austrija ir Centrāleiropas valsts, kuras platība ir aptuveni 84 000 km2. Valsts robežojas ar Čehiju, Vāciju, Ungāriju, Itāliju, Lihtenšteinu, Slovākiju, Slovēniju un Šveici. 62% no valsts teritorijas aizņem Alpu kalni, augstākā virsotne ir Grosglokners – 3797m.

Klimats

Austrijas klimats ir mērens, pārejošs uz kontinentālu. Valstī ir siltas, saulainas vasaras un aukstas ziemas. Temperatūra janvārī svārstās no – 14°C līdz – 20 °C , jūlijā sasniedz 16 līdz 24 °C.


Vislielākā upe: Donava
Austrijas galvaspilsēta: Vīne
Lielākās pilsētas: Vīne, Grāca, Linca, Zalcburga un Insbruka
Valsts iekārta: parlamentāra federatīva republika
Iedzīvotāji: aptuveni 8.2 miljoni, no tiem 91.1% ir austrieši, 4% bijušie dienvidslāvi(horvāti, slovēņi, serbi, un bosnieši), 1.6% turki, 0.9% vācieši un 2.1% citas izcelsmes
Valoda: Oficiālā valsts valoda ir vācu valoda, bet dažos apgabalos arī horvātu, slovēņu un ungāru valodas. 88.6 % iedzīvotāju runā vāciski, 2.3% – turku , 2.2% – serbu, 1.6% – horvātu, 5.3% – citās valodās (ieskaitot slovēņu un ungāru valodas)
Reliģija: 73.3% iedzīvotāji ir katoļi, 4.7% protestanti, 4% musulmaņi, 5.5% citas reliģijas pārstāvji, 12% nepieder nevienai reliģijai
Laika starpība: +1 stunda


Apskates objekti

Galvaspilsēta Vīne

Vīne bija Habsburgu dinastijas mājvieta gadsimtiem ilgi, tāpēc tieši šeit ir Schatzkammer muzejs, kur ir iespējams apskatīt Habsburgu dinastijas dārgumus.

Visapmeklētākais tūrisma objekts Vīnē ir Schloss Schönbrunn pils, tā ir modelēta pēc Versaļas pils parauga. Pie šīs pils ir parks, botāniskais dārzs un zooloģiskais dārzs. Šis zooloģiskais dārzs ir pats vecākais pasaulē.

Muzeju kvartālā atrodas – Leopolda muzejs (Leopold Museum) un modernās mākslas muzejs – MUMOK (the Museum of Modern Art). MUMOK ir izvietota viena no lielākajām modernās mākslas kolekcijām Eiropā, savukārt Leopolda muzejā (Leopold Museum) skatāmi Egona Šīles, Gustava Klimta, Oskara Kokoškas un citu mākslinieku darbi.
Pašā Vīnes sirdī atrodas pati garākā katedrāle – Sv. Stefana katedrāle (Stephansdom).

Mūzikas cienītājiem būs interesanti apmeklēt „Mozarthouse Vienna” un „Haus der Musik”. „Haus der usik” ir iespējams iepazīties ar Vīnes filharmonijas vēsturi un eksperimentēt ar skaņu un tās pārraidi.
„Mozarthaus Vienna” piedāvā iespēju apskatīt Mocarta dzīvoklī (jāpiebilst gan, ka Mocarts diezgan bieži mēdza pārvākties).

Bergasse ielā 19 ir dzīvojis cits slavens austrietis – Zigmunds Freids. Šajā ēkā Freids ar ģimeni nodzīvoja no 1872. – 1938. gadam, līdz viņi pārcēlās uz Londonu, bēgot no nacistiem.

Grāca

Grācā atrodas Glockenspiel pulkstenis, kurš atskaņo melodiju, un no pulksteņa iznāk kustīgas figūriņas. Tas notiek katru dienu 11.00, 15.00 un 18.00.

Uhturm jeb pulksteņa tornis ir pilsētas simbols. Šis simbols atrodas kalnā, no kura ir pārredzama visa pilsēta.

Linca

Lincā atrodas Ars Electronica Center muzejs, kurš ir vadošais digitālās un mediju mākslas jomā. Pilsētā atrodas Lincas pils, kurā ir izvietoti mākslas darbi no viduslaikiem līdz mūsdienām.

Zalcburga

Tieši Zalcburgā ir dzimis slavenais komponists Mocarts. Pilsētas apmeklētājiem ir iespēja apmeklēt Mocarta dzimto māju.
Šajā pilsētā ir rotaļlietu muzejs – Spielzeugmuseum, kur var aplūkot senas rotaļlietas, to attīstību un senus mūzikas instrumentus. Zalcburgas provinces pilsētā Hallein atrodas sāls raktuves, kuras ir vienas no vecākajām raktuvēm, kas ir atvērtas publikai.
Zalcburgas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā.

Austrijas nacionālā virtuve

Ēdieni

Austriešu  virtuvei raksturīgi sātīgi ēdieni.  Austriešu lepnums ir slavenā Vīnes šnicele. Neatņemama austriešu svētku mielasta sastāvdaļa ir asinsdesas. Cieņā ir vistas gaļas, zoss gaļas vai zivju ēdieni. Zalcburgas un Tiroles apgabalos virtuves valdnieces ir klimpas ar dažādiem pildījumiem: gaļu, spinātiem vai sieru.

Austrija pārsteidz ar saldo miltu ēdienu pārpilnību: dažādu veidu ābolu pīrāgiem, vaniļas biskvītiem, kurus papildina dažādu veidu rieksti un augļi, gardi pudiņi.

Dzērieni

Austrieši dievina kafiju. Kafijas baudīšanas kultūra Austrijā ir izkopta līdz pilnībai. Vislielākajā cieņā ir kapučīno ar pienu vai saldo krējumu, kas pārkaisīts ar kakao pulveri un šokolādes skaidiņām. Austrijā lielā cieņā ir alus un vīns. Lielākā daļa vīnu ir baltvīni, kas darīti Austrijā. Ne mazāk izplatīts ir karstvīns – uzkarsēts sarkanvīns, kuram pievienotas dažādās garšvielas. Stipru alkoholisko dzērienu cienītāji var nogaršot Obstleru – dzērienu, kuru gatavo no augļiem.