Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Baltkrievija, oficiāli Baltkrievijas Republika, ir valsts Austrumeiropā. Galvaspilsēta: Minska Oficiālās valodas: baltkrievu, krievu. Valsts iekārta: prezidentāla republika Valsts platība: 207 600 km². Iedzīvotāju skaits: 9 648 533 Valūta: Baltkrievijas rublis (BYR) Minska Pilsēta Baltkrievijas centrālajā daļā pie Svislačas upes, Baltkrievijas galvaspilsēta, Minskas apgabala un Minskas rajona administratīvais centrs, neiekļaujoties to sastāvā. Valsts ekonomikas, kultūras un …

Baltkrievija, oficiāli Baltkrievijas Republika, ir valsts Austrumeiropā.


Galvaspilsēta: Minska
Oficiālās valodas: baltkrievu, krievu.
Valsts iekārta: prezidentāla republika
Valsts platība: 207 600 km².
Iedzīvotāju skaits: 9 648 533
Valūta: Baltkrievijas rublis (BYR)


Minska

Pilsēta Baltkrievijas centrālajā daļā pie Svislačas upes, Baltkrievijas galvaspilsēta, Minskas apgabala un Minskas rajona administratīvais centrs, neiekļaujoties to sastāvā. Valsts ekonomikas, kultūras un politiskais centrs. NVS Izpildu komitejas mītnes pilsēta.

Ģeogrāfija

Baltkrievija ir valsts Austrumeiropā. To neapskalo neviena jūra un tās reljefs ir salīdzinoši līdzens un purvains. Saskaņā ar ANO datiem, 34% valsts teritorijas klāj meži. Valstī ir daudz upju un apmēram 11 000 ezeru.

Trīs galvenās Baltkrievijas upes ir Neman, Pripete un Dņepra. Valsts augstākais punkts ir Dzarzhymskaya Hara (345m), savukārt vidējais Baltkrievijas teritorijas augstums ir 160m virs jūras līmeņa.

Klimats

Baltkrievijā ir kontinentāls klimats, līdz ar to ziemas šeit mēdz būt ļoti aukstas, savukārt vasaras – relatīvi vēsas un mitras. Katru gadu Baltkrievijā nokrīt ap 600mm nokrišņu.

Baltkrievijas lielākās pilsētas ir galvaspilsēta Minska, Bresta, Grodņa, Gomeļa, Mogiļeva un Vitebska. 1986. gada Ukrainas pilsētā notikusī Černobiļas atomelektrostacijas avārija joprojām ietekmē piekto daļu Baltkrievijas zemes.

Nacionāla virtuve

Pārsvarā tradicionālie ēdieni balstās uz kartupeļiem, sēnēm un ogām.

Baltkrievijas nacionālie ēdieni

  • Borshch – zupa uz biešu bāzes ar kartupeļiem un dārzeņiem, pasniedz karstu ar krējumu
  • Draniki – pankūkas no rīvētiem kartupeļiem, kas pildītas ar sēnēm, gaļu vai ogām
  • Filet  la – Minskas karbonāde
  • Dracheny – kartupeļi ar sēņu mērci
  • Gorshochki – kartupeļu pankūkas ar sēnēm un sautētu gaļu, pasniedz podiņā
  • Mochanka – bieza zupa ar speķi, ko pasniedz kopā ar pankūku
  • Chai – iecienītākais dzēriens – melnā tēja.

Apskates objekti

Senākie celtniecības un mākslas pieminekļi Baltkrievijas teritorijā saglabājušies no akmens laikmeta. Savijoties senkrievu un Rietumeiropas mākslas ietekmēm, XIV gadsimtā veidojās savdabīga baltkrievu arhitektūra un mākslas skola. Viduslaiku pilsētām (Polocka, Minska, Vitebska) un celtnēm (pilis Lidā, Mirā, Ņesvižā, XVI gs.baznīcas Maloje, Mažeikovā, Sinkovičos) pārsvarā ir nocietinājuma raksturs.

XVII – XVIII gadsimtā arhitektūrā attīstījās baroka tendences (jezuītu baznīca Grodņā, Sofijas katedrāle Polockā). Viduslaiku ikonām raksturīgs tēlu vienkāršums, koši krāsu salikumi un zeltīti ornamenti. XIV – XVIII gadsimtā augstu attīstības līmeni sasniedza dekoratīvā tēlniecība (altāri, baznīcas skulptūras romānikas, gotikas, vēlāk baroka stilā) un dažādas daiļamatniecības nozares (keramika, juvelierizstrādājumi, izšuvumi, tekstilizstrādājumi). Tēlotājmākslā pārsvarā bija reālisma tendences. Dekoratīvi lietišķajā mākslā līdzās tautas mākslas tradīcijām XIX gadsimta beigās sāka attīstīties mākslas rūpniecība (sevišķi stikla izstrādājumu nozare).

Festivali un šovi

Baltkrievijā ļoti populāra ir dzīvā mūzika, kuri nereti ir īsti meistardarbi. Vispopulārākais festivāls Baltkrievijā ir „Slavianski Bazaar”, kas notiek Vitebskā. Tas ir starptautisks festivāls, kurā uzstājas jaunie talanti. Patiesībā „Slavianski Bazaar” ir īsts šovs, kurš apvieno jaunos mūziķus no visas pasaules. Kino cienītājiem vislabākais būtu „Listopad” festivāls, kurš notiek augustā Minskā. Festivāla laikā skatītājiem ir iespēja iepazīties ar filmu tapšanas procesu.

Baltkrievijā ir arī lauku festivāls „Zaborie Fest”, kurš notiek Zaborie ciemā. Šajā festivālā ir iespējams uzzināt ļoti daudz par baltkrievu tradīcijām. Festivāla laikā visapkārt skan mūzika un valda jautrība, kas ik vienam spēj uzlabot garastāvokli.