Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Bulgārija, oficiāli Bulgārijas Republika – valsts Austrumeiropā, kas atrodas Balkānos. Tā robežojas ar piecām citām valstīm: ziemeļos ar Rumāniju, rietumos ar Serbiju un Maķedoniju, dienvidos ar Grieķiju un Turciju. Austrumos to apskalo Melnā jūra. Bulgārija ir dibināta 7. gadsimtā un ir viena no vecākajām joprojām eksistējošajām valstīm Eiropā. Valsts pilns nosaukums: Bulgārijas Republika Valsts iekārta: …

Bulgārija, oficiāli Bulgārijas Republika – valsts Austrumeiropā, kas atrodas Balkānos. Tā robežojas ar piecām citām valstīm: ziemeļos ar Rumāniju, rietumos ar Serbiju un Maķedoniju, dienvidos ar Grieķiju un Turciju. Austrumos to apskalo Melnā jūra. Bulgārija ir dibināta 7. gadsimtā un ir viena no vecākajām joprojām eksistējošajām valstīm Eiropā.


Valsts pilns nosaukums: Bulgārijas Republika

Valsts iekārta: Parlamentāra republika

Galvaspilsēta: Sofija

Platība: 110910 km2

Iedzīvotāju skaits: 7,5 milij.

Naudas vienība: Bulgārijas leva BLG, 1 leva = 100 stotinkas 1 EUR = 1,95 BLG

Valsts valoda: bulgāru

Laika starpība: -1 h

Reliģija: pareizticīgie 82.6%, musulmaņi 12.2%

Ģeogrāfija: Bulgārija atrodas Eiropas Dienvidrietumos, Balkānu pussalas Ziemeļrietumu daļā. Bulgārija robežojas ar Maķedoniju, Serbiju un Montenegro rietumos, bet dienvidos – ar Grieķiju un Turciju.

Klimats: Bulgārijas klimats ir maigs, mēreni kontinentālais, uz dienvidiem pāriet Vidusjūras klimata ietekmē. Bulgārijas kūrortiem raksturīga patīkami silti laika apstākļi no pavasara līdz rudenim. Peldēšanās sezona ilgst no maija līdz oktobrim. Ūdens temperatūra Melnajā jūrā vasarā sasniedz 25°С. Vidējā gaisa temperatūra maijā ir 20°С, jūnijā un septembrī 25°С, jūlijā un augustā 26-28°С.


Bulgārijas nacionālā virtuve

Kebapčeta – grilētas maltās gaļas desiņas. Musaka – cepeškrāsnī cepta maltā gaļa ar kartupeļiem un tomātiem. Čorba-topčeta – kaut kas līdzīgs frikadeļu zupai, aitas gaļas ragū. Baņica – kārtainais pīrāgs ar biezpienu. Aukstā zupa ar gurķiem un sautēti balto pupiņu salāti.

Bulgārijas apskates objekti

Sofija

Sofija ir valsts galvaspilsēta un Balkānu sirds. Ieteicams apmeklēt Romas laiku drupas, kas ir daļa no centrālā universālveikala sienas, Sv. Georgija baznīcu, Aleksandra Ņevska katedrāli, Baši mošeju un cara pili ar skulptūru dārzu.

Varna

Varna – nekropole, vēstures muzejs, romiešu termas, kā ari Jūras dārzs ar lielu akvāriju un delfināriju. Šeit tiek rīkoti visā pasaulē pazīstami baleta festivāli, kinofestivāls “Zelta roze” un animācijas festivāls “Zelta delfīns”.

Nesebra

Nesebra – pilsēta-muzejs, trāķiesu kultūras piemineklis. Pilsēta pazīstama ar četriem dučiem tempļu un dievnamu.

Balčika

Balčika ir uz baltām kaļķakmens klintīm celta spilgti balta pilsēta ar amfiteatrālu struktūru. Kalnu aizās te strāvo minerālūdens avoti, kurus Bulgārijā uzskata par lielu vērtību. 1,5 km attālumā no pilsētas atrodas skaists botāniskais dārzs.

Kaliakras rags

Kaliakras rags ir uz 70 m augstām klintīm uzcelta viduslaiku cietokšņa drupas. Noteikti jāapmeklē arī smilšakmeņu klintis, Pirinas nacionālo parku, Asenovas pili kalna smailē, Rivas klosteri kalnos pie Plovdivas kā arī slaveno Rožu ieleju.

Sozopola

Vilinoša antīka pilsēta, kas atrodas aptuveni 34 kilometrus no pilsētas Burgas uz klinšainas pussalas, kas iestiepjas jūrā vistālākajā Bargas līča punktā. Sozopola ir viena no vēcākajām piejūras pilsētām Bulgārijā, ko 610.gadā pirms mūsu ēras uzcēluši Grieķi.

Arhitektūras ziņā piesaista arī tās antīkās baznīcas, Svēta Zosima un Svētās Juanavas svētnīcas, ka celtas renesanses laikā. Pilsētā atrodas tikai 45 arhitektūras pieminekļi. Nelielajā osta paveras pasakaini skati, it sevišķi saulrieti, kad zvejnieki ņem ārā savus tīklus.

Interesanti fakti

  • Rila krusts ir koka krusts ar 140 mikroskopiskām ainām no Bībeles, ar atainotām vairāk nekā 1500 figūriņām, lielākā no kurām ir rīsa lielumā. To ar adatu liepas kokā greba mūks Rafaels 12 gadus, kamēr viņš palika akls.
  • Jogurts Lactocbacillus Bulgaricus ir baktērija, kas Bulgārijas jogurtam piedod tā oriģinālo garšu un konsistenci, kas sastopama tikai Bulgārijas dabā.
  • Rožu eļļa – slavenā Bulgārijas rožu eļļa tiek ražota Kazanlak reģionā, un tā ir franču un citu slavenu smaržu sastāvdaļa
  • Vecākais koks ir ozols, kas aug Granit ciemā netālu no Stara Zagora . Tā vecums ir ap 1650 gadiem. Šī ozola kronis ir 1017 m2 liels. Tā stumbra apkārtmērs ir 7,45 m, augstums 23,40 m.