Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Čehija ir romantiska valsts ar izsmalcinātiem arhitektūras pieminekļiem un neticami skaistām ainavām. Šeit gadsimtu garumā savijas daudzu eiropiešu tautu vēstures. Čehijā Jūs atradīsiet visus arhitektūras stilus, kuri tiek uzrādīti dažādās vēsturiskās pilsētās, baznīcu arhitektūras pieminekļos, tautas arhitektūrā, muzejos, galerijās, kā arī unikālos tehniskos pieminekļos. Vēl Čehija ir populāra ar veselības centriem. Labi klimata apstākļi, mūsdienīgas …

Čehija ir romantiska valsts ar izsmalcinātiem arhitektūras pieminekļiem un neticami skaistām ainavām. Šeit gadsimtu garumā savijas daudzu eiropiešu tautu vēstures. Čehijā Jūs atradīsiet visus arhitektūras stilus, kuri tiek uzrādīti dažādās vēsturiskās pilsētās, baznīcu arhitektūras pieminekļos, tautas arhitektūrā, muzejos, galerijās, kā arī unikālos tehniskos pieminekļos. Vēl Čehija ir populāra ar veselības centriem. Labi klimata apstākļi, mūsdienīgas ārstnieciskas un rehabilitācijas metodes nodrošināja Čehijas kūrortiem vietu starp pasaules veselības kūrortiem.

Čehijas daba un ģeogrāfija

Čehija ir valsts Centrāleiropā, kura aizņem tādus vēsturiskus reģionus, kā Bohēmija un Morāvija, kā arī Selēzijas daļu. Čehijas Ziemeļu kaimiņš ir Polija, Austrumu – Slovākija, Dienvidu – Austrija, Ziemeļu un Rietumu – Vācija. Pa šaurām upes ielejām no austrumiem, ziemeļiem, dienvidiem un rietumiem šeit kopš senseniem laikiem gāja tirgus ceļi, kas krustojās valsts iekšienē.

Čehijas daba ir ļoti daudzveidīga. Valsts aizņem lielāko Čehu kristāliskā masīva daļu. Valsts no visam pusēm tiek apjozta ar kalnu ķēdēm (Sudeti, Rudas kalni, Čehu mežs un Šumava), kas reti ir augstākas par 1000m, lielāka daļa kuru ir piemēroti kalnu slēpošanai. Visaugstākā virsotne ir Sņežka kalns (1602 m), kura atrodas Sudetos. Viszemākā vieta (117m zem jūras līmeņa) – Elbas tecējuma vieta (Laba), kura atrodas netālu no robežas ar Vāciju. Galvenās Čehu upes – Vltava, Morāva, Elba (Laba), Odera.


Valsts iekārta: Parlamentāra republika
Galvaspilsēta: Prāga
Iedzīvotāju skaits: 10 milij.
Naudas vienība: Čehijas krona CZK, 1 krona = 100 helleri 1 LVL = 34,7 CZK
Valsts valoda: čehu
Laika starpība: –1 h
Tālsarunu kods: +420 Reliģija: Ateisti 39.8%, katoļi 39.2%, protestanti 4.6%, pareizticīgie 3%, citi 13.4%
Klimats: mēreni kontinentāls klimats ar siltām vasarāma un vēsām un mitrām ziemām. Vidējā jūlija temperatūra ir +20°C, bet vidējā janvāra temperatūra ir no 0°C līdz +5°C.


Čehijas apskates objekti

Prāga

Valsts galvaspilsēta ir Prāga, kuru pazīst visā pasaulē. Pilsēta ievērojama ar Sv. Vita katedrāli, Kārļa tiltu ar 30 skulptūrām, Rātsnamu, vecpilsētu, muzikālajām strūklakām, Vaska figūru muzeju.

Apskates vērts ir arī Vaclava laukums, Kārļa universitāte, Šveika krodziņš, Zelta ieliņa, Loretta – čehu svētais dārgums, Čehu literatūras muzejs, Kara vēstures muzejs, Šternbergas pils, Matiaša vārti, Sv. Georgija statuja, Sv. Georgija bazilika, Karaļu pils, Karaļdārzs, Karalienes Annas vasaras pils, Lauvas pils, Višegradas cietoksnis, Sv. Martina rotonda, Sv. Pētera un Sv. Pāvela baznīcas, zooloģiskais dārzs.

Pilsētā ir daudz muzeju – Nacionālais muzejs, Čehu mūzikas muzejs, Mocarta muzejs, Prāgas pilsētas muzejs, Prāgas pilsētas galerija, Čehu stikla muzejs, Viduslaiku vēstures muzejs un daudzi citi muzeji.

Karlšteina, Libereca un Česki Krumlova

Karlšteina ir pazīstama ar pasakaino pili kalna galā, kurā glabājas karaliskie dārgumi. Karlovi Vari ir viens no populārākajiem valsts kūrortiem – termālie un minerālūdens baseini, funikulieris. Sihrovas pils – romantiskā vēsturisma stilā celta, Franču dinastijas bijušais īpašums.

Libereca ir pazīstama ar savu ūdens atrakciju parku „Babilona”.

Česki Krumlova ir viduslaiku karaļpils, kas atrodas uz Vltavas upes, vāl apskates vērts ir vienīgais pasaulē baroka stila pils teātris, Sv. Vita baznīca, Latrava laukums. Žlebas pils ir līdzīga Luāras pilīm, ar bagātīgu interjeru un mākslas kolekcijām.

Čehijas virtuve

Čehu virtuve ir veidota no vietējiem ēšanas ieradumiem. Tā atšķiras ar saviem sātīgajiem ēdieniem un sulīgi – saldajiem desertiem. Čehu virtuvei raksturīgākie ēdieni ir – cepts cūkas stilbs, Knedliki un zupas. Par īstu delikatesi tiek uzskatīta cepta zoss ar sarkanajiem kāpostiem. Čehijā lielā cieņā ir mērces. Tās šeit tiek gatavotas visdažādākajos veidos un no daudzām sastāvdaļām – gurķu mērces, tomātu mērces, mārrutku mērces u.c.

Guláš – tiek uzskatīts par ungāru nacionālo ēdienu, tomēr lieliski pagatavots un populārs arī Čehijā.
Smažený sýr – panēta, cepta siera šķēle, kas pasniegta kopā ar kartupeļiem un tartara mērci.
Kolač – īpaša čehu kūka. Katram tās pagatavotājam ir sevišķa recepte, sastāvdaļas un mazs „firmas” noslēpums.
Ovocné knedlíky – saldie cepelīni vai pelmeņi. Pildīti ar ogām vai augļiem: zemenēm, plūmēm, persikiem, kazenēm u. c.