Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Mūžam pievilcīgā Itālija – klasiska, visā pasaulē neparasti populāra tūrisma zeme. Viņus atvilina neskaitāmie ievērojamie vēstures un kultūras pieminekļi, patīkamais klimats, daudzveidīgās ainavas, skaistās pludmales, dzidrais jūras ūdens, prestīžie kūrorti, lieliskā virtuve, kā arī pašu itāļu dzīvesprieks un viesmīlība. Te valda draudzīga un līksma gaisotne, kas tā vien aicina izbaudīt visu, ko vien dzīve var …

Mūžam pievilcīgā Itālija – klasiska, visā pasaulē neparasti populāra tūrisma zeme. Viņus atvilina neskaitāmie ievērojamie vēstures un kultūras pieminekļi, patīkamais klimats, daudzveidīgās ainavas, skaistās pludmales, dzidrais jūras ūdens, prestīžie kūrorti, lieliskā virtuve, kā arī pašu itāļu dzīvesprieks un viesmīlība. Te valda draudzīga un līksma gaisotne, kas tā vien aicina izbaudīt visu, ko vien dzīve var piedāvāt.


Platība: 301 323 km²

Iedzīvotāju skaits: 57 777 000

Valsts iekārta: Parlamentāra republika

Galvaspilsēta: Roma (2,64 milj.)

Lielākās pilsētas: Milāna (4,29 milj.), Neapole (3,63 milj.), Turīna (1,48 milj.), Florence, Boloņa, Dženova, Palermo, Katānija.

Oficiālā valoda: Itāļu

Naudas vienība: Eiro, 1Eiro = 100 centi, 1 Eiro = 0,66 LVL

Laika starpība: -1 h


Italijas nacionālā virtuve

Itālija vizītkarte ir visdažādākās „pastas” – makaronu izstrādājumi, no tiem populārākie ir spageti. Piedāvātas tiek ļoti dažādas putras – „Fetučīni”, „ Taljoni”, „Trenette”, „Picokeri”. Dienvidos vairāk iecienīti ir jūras produkti – cepta zobenzivs, krevetes un mīdijas. Lielā cieņā ir dārzeņu salāti ar olīvu eļļu un siera gabaliņiem.

No desertiem piedāvāti tiek ļoti garšīgi saldējumi, siera tortes, visdažādākos šokolādes veidus. Ļoti iecienīts dzēriens ir kafija, kā arī vīns, kurš tiek likts uz galda katrā ēdienreizē. Vieni no pazīstamākajiem ir „Kjanti”, vermuts „martini”, aperitīvs „Kampari”. Lieliski ir arī liķieri – „Amareto” un „Sambuka”, populārs ir arī vietējais degvīns „grappa”.

Apskates objekti Itālijā

Itālijā koncentrētas ap 60% Eiropas kultūras vērtību. Praktiski katra pilsēta Itālijā ir kā vēstures muzejs.

Valsts nav bagāta ar Nacionālajiem parkiem, bet tie ir ļoti skaisti un labi kopti. Visvecākais ir Grand Paradiso nac. parks – brīnišķīga daba, kalnu kazas, lapsas, ērgļi un daudzi citi dzīvnieki. Vislielākais ir Stelvio nac. parks – netālu no Šveices robežas uz ir bagāts ar dzīvnieku un augu daudzveidību.

Kūrorti

Itālija ir pazīstama arī ar pludmalēm un kūrortiem. Vispopulārākie kūrorti Ligūrijā ir Vernaca, Riomadžor, Monteroso el Mare, Apūlijā populārākie ir Otranto un Tremiti.

Ļoti populāras tūristu vidū ir Sicīlijas sala , kuru atpazīst ar lielāko Eiropas vulkānu Etnu un tās galvaspilsētu Palermo, kā arī Sardīnijas sala – viena no Vidusjūras tīrākajām salām.

Valsts ir populāra arī ar kalnu kūrortiem, un to ir ļoti daudz – Kortina d’ Ampeco ir viens no populārākajiem ar daudzām viesnīcām, restorāniem, bāriem un kafejnīcām.

Kurmajor atrodas Montblāna pakājē un arī ir ļoti iecienīts slēpotāju vidū. Tre Valli rajonā atrodas šādi kūrorti – Moena, Passo san Peligrino, Alpa di Luzija. Araba ir ļoti ekstrēms kūrorts ar grūtām trasēm. Val Gardena ir pasakaina ieleja Sasolungo kalna pakājē, kura iekļauj sevī trīs kūrortpilsētas – Ortizeja, Santa Kristiana, Selva Gardena.

Roma

Roma ir viena no Itālijas un arī visas pasaules visievērojamākajām vietām. Tās robežās atrodas pilsētvalsts Vatikāna, kā arī nenovērtējami pieminekļi un arhitektūras ansambļi – Romas un Imperatora forumi, Via Appia, Emīlijas bazilika, Kurija, Vestas svētnīca, Romula svētnīca, Kastora un Poluksa svētnīca, Maksencija bazilika, Tita arka, Palatīns, Palaso del Flavi, stadions – hipodroms, pilsētas simbols – Kolizejs, senais hipodroms Cirko Massimo, Panteons, Navona laukums – Romas visskaistākais laukums ar trijām strūklakām – Spānijas laukums, Kapitolija pakalns, Trevī, jezuītu baznīca Sant Ignacio, Sv. Laurencija un Santa Marija Madžore baznīcas.

Milāna

Milāna ir viena no pussalas visvecākajām pilsētām. Milānas sirds – Pjaca Doma laukums ar Viktora Emanuēla II statuju, Ziemeļu pili ar Triumfa arku un gotiskā stila Milānas katedrāli, kura ir lielākā gotiskā stila baznīca pasaulē. Apskates vērta ir Sforcu pils, laukums ar La Skala operteātri, Doma katedrāles muzejs, Valsts modernās mākslas muzejs, Santambrodžio baznīca, Sv. Maurīcija baznīca, Sanlorenco Madžore baznīca ar Sanakulino kapelu, Sv. Lorenco baznīca, Santa Eustordžio baznīca ar Portnari kapelu.

Tā var lepoties ar unikāliem mākslas darbiem, kuri glabājas tās muzejos – Brēra pinakotāka, Kastelo muzejs, Ambroziāna pinakotāka, Nacionālais zinātnes un tehnikas muzejs, Arheoloģiskais muzejs, Poldi Pecoli muzejs, Modernās mākslas galerija. Milānā atrodas arī izklaides parks „Minitalia”, daudz skaistu ezeru un formulas 1 trase Monca. Veronā atrodas otra pēc Kolizeja lielākā Senās Romas arēna Pjaca Bra, Sandjego baznīca, Erbe un Sinjoras laukums, Akmens tilts un Vecā pils.

Florence

Florence pēc pieminekļu daudzuma neatpaliek no Romas. Pie slavenākajiem Florences pieminekļiem pieder Vekio pils, Sinjoras laukums, Uffici galerija, Bardžello pils, Palaco Pitti, Florences rātsnams, Vekio tiltiņš, Santa Kroče baznīca, Maria del Fiore katedrāle, Santa Croces baznīca, Džotto zvanu tornis, Sinjoras tornis, Sandžovanni baptistērijs.

Florencē ir arī muzeji – Uffici galerija, San Marko muzejs, smalkās mākslas akadēmijas galerija, piti galerija karaļu apartamentos, palatinskā galerija, mūsdienu mākslas galerija, serebra muzejs, kariešu muzejs, nacionālais muzejs bardžello, arhealoģiskais muzejs krocetta pilī ar savāktiem antīgiem mākslas darbiem, medicas muzejs Medica-Rikarda pilī.

Venēcija

Venēcija uzcelta uz 122 salām, kuras savienotas ar 400 tiltiem. Tā ir īsta pilsēta piemineklis, kur var katra māja pretendēt uz nosaukumu vēstures piemineklis. Viena no slavenākajām vietām ir – lielais kanāls, kurš iet caur visu pilsētu sasniedzot apmēram 4 km garumu. Un platumu līdz 70m.

Lielais kanāls, kas ved uz Venēcijas galveno laukumu – San Marko laukumu ar XI g.s. baznīcu un pazīstamo Dodžu pili. Pa visu pilsētu izmētāti kolosāli valsts pieminekļi – pazīstamais ‘’Zelta tilts’’ (‘’Rialto’’), ‘’Ieelpas tilts’’ un ‘’Menjala tilts’’, Sv. Marka katedrāle, Murāno stikla pūtēju sala.

Paduja

Paduja ir viena no skaistākajiem Eiropas pilsētām, pazīstama ar Valē laukumu, Sv. Antonio baznīcu, Del Bo pili, vecpilsētu. Piza ir pazīstama visā pasaulē ar Pizas torni. Pilsētā var apskatīt – Brīnumu laukumu, vecpilsētu, arhitektūru, Baptistēriju un Doma baznīcu.

Neapole

Neapole ir trešā lielākā pilsēta valstī, tās vizītkarte ir Vezuva vulkāns, kā arī apskates vērta ir Karaļpils, Sv. Januārija kapela, galerija Kampodimonte, San Karlo teātris, Nacionālais arheoloģiskais muzejs.

Italijas klimats

Mērens un subtropisks Vidusjūras klimats. Itālijas ziemeļos un Padānas zemienē klimats ir pārejošs no subtropiska un mērenu, vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +22?C līdz +24?C, ziemas ir aukstas un tumšas, vidējā janvāra temperatūra ir ap 0 C.

Dienvidos ir Vidusjūras klimats, vasaras ir karstas un sausas, vidējā jūlija temperatūra ir +26?C, ziemas ir siltas un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8?C līdz +10?C, sniegs uzsnieg reti (izņemot kalnu rajonus, kur virs 1500 m sniegs turas 200 dienas gadā).

Itālijas ģeogrāfiskais stāvoklis

Itālija atrodas Eiropas dienvidos Apenīnu pussalā. Ziemeļos robežojas ar Šveici un Austriju, ziemeļrietumos ar Franciju, austrumos ar Slovēniju. Valsti apskalo piecas jūras – rietumos Ligūrijas un Tirēnu jūra, austrumos Adrijas jūra, dienvidos Jonijas un Vidusjūra.
Itālijai pieder Sicīlijas, Sardīnijas un Elbas salas.

Visas pussalas garumā stiepjas Apenīnu kalni un ziemeļos Alpu nogāzes. Sicīlijas salā atrodas pats lielākais darbojošais vulkāns Eiropā – Etna 3340 m v.j.l. Valsts augstākā virsotne ir Monblāns 4807 m v.j.l., kas ir arī Eiropas augstākā virsotne.