Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Kipra ir leģendu zeme, kuras 10 000 gadu vēsture ir pieredzējusi dažādas civilizācijas. Kipra apvieno Eiropas moderno kultūru ar senatnes valdzinājumu. Atklājiet salas tīrās pludmales, priežu mežiem noaugušos kalnus, olīvkoku dārzus, citronu audzes, antīkās drupas un pieminekļus. Tā ir vieta, kur saules siltums un cilvēku viesmīlība liks aizmirst par visām rūpēm. Kipra jau izsenis tiek …

Kipra ir leģendu zeme, kuras 10 000 gadu vēsture ir pieredzējusi dažādas civilizācijas. Kipra apvieno Eiropas moderno kultūru ar senatnes valdzinājumu. Atklājiet salas tīrās pludmales, priežu mežiem noaugušos kalnus, olīvkoku dārzus, citronu audzes, antīkās drupas un pieminekļus.

Tā ir vieta, kur saules siltums un cilvēku viesmīlība liks aizmirst par visām rūpēm. Kipra jau izsenis tiek uzskatīta par Afrodītes, mīlas un skaistuma dievietes dzimteni, jo saskaņā ar leģendu viņa ir dzimusi tieši šajā salā. Šaubu nav, jo šī neticami skaistā sala tūristus vilina ar savām smilšainajām pludmalēm, robotajām klintīm un priežu mežiem, bet tās tūkstošiem gadu senā vēsture apvieno gan Austrumu, gan Rietumu kultūras tradīcijas.

Kipra ilgus gadus bijusi krustcelēs starp Eiropu, Āziju un Āfriku, un tur vēl līdz šodienai ir jūtamas aizgājušo civilizāciju pēdas – romiešu teātri un mājas, bizantiešu baznīcas un klosteri, krusta karotāju pilis, kā arī liecības par aizvēsturisko cilvēku sadzīvi.


Valsts pilns nosaukums: Kipras Republika

Valsts iekārta: Prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Nikosija

Iedzīvotāju skaits: 0,8 milij.

Platība: 5895 km2

Lielākās pilsētas: Nikosija, Limasola, Larnaka

Naudas vienība: Eiro

Valsts valoda: grieķu, turku

Laika starpība: nav laika starpības

Reliģija: grieķu pareizticīgie 80% un katoļi


Pārvietošanās pa Kipru

Pats lētākais transporta veids – tie ir autobusi. Tie savieno gan jebkura kūrorta centru ar tūrisma rajoniem, kā arī visas lielākās Kipras pilsētas savā starpā. Bez parastajiem taksometriem starp pilsētām sakarus uztur arī „ Servis – taxi ” – taksometru dienesti, kuru taksometru var pasūtīt tieši no viesnīcas.

Derīgi padomi

  • Dārgās viesnīcās, nakts klubos un restorānos labāk ierasties vakartērpos.
  • Apmeklējot klosterus, baznīcas un tempļus, sievietēm labāk būt apģērbtām svārkos, nevis biksēs, kā arī jābūt ar aizsegtiem pleciem, vīriešiem vienmēr jānēsā garās bikses.
  • Ir aizliegts fotografēt kara objektus.
  • Ir aizliegta arheoloģisko vērtību izcelšana no jūras dibena, kā arī to izvešana no Kipras teritorijas bez īpašo valsts dienestu atļaujām.
  • Kipras viesiem ir jāciena vietējās reliģiskās tradīcijas.

Kipras apskates objekti

Galvaspilsēta Nikosija

Valsts galvaspilsēta Nikosija ir viena no pasaules senākajām pilsētām un ir ievērojama ar vecpilsētu, pilsētas mūriem, bastioniem un masīvajiem vārtiem, Hrisaliniotissa – vecākā baznīca valstī, „Laiki Getonja” – vecais kvartāls, d’Avila bastions, „Ledra” – gājēju iela, Nikosijas municipālais muzejs, Kipras juveliermākslas muzejs, Tripiotis baznīca, Feneromeni baznīca, Arhibīskapa pils, Sv. Jāņa katedrāle, Bizantijas muzejs, Mākslas galerija, Hadžigeorgianisa Kornesiosa māja, Nacionālās pretošanās muzejs, Municipālais parks, Kipras muzejs, Amohostosa vārti, Brīvības statuja, Augustīniešu baznīca, Kipras pasta un filatēlijas muzejs.

Limasola

Limasola ir otra lielākā pilsēta pazīstama ar savām pludmalēm cietoksni, Turku pirtīm, pilsētas parku, Vīna svētkiem, KEO vīnu fabriku, pilsētā ir daudzi muzeji – Tautas mākslas muzejs, Mākslas galerija, Limasolas rajona arheoloģijas muzejs, ārpus pilsētas atrodas Kipras lielākais akvaparks, zooloģiskais dārzs. Koluossi pils netālu no Limasolas.

Arhitektūras pieminekļi, pludmales un daba

Amatusa – antīka vieta, viena no senākajām valstī, atrodas jūras krastā un dēvēta par Kipras Rivjēru.

Kuriona – kādreiz bija viena no salas lielākajām pilsētvalstīm – vēl saglabājušās romiešu pirtis, Apolona templis, antīkais teātris.

Trodosa kalnu grēda ir vulkāniski kalni ar ielejām, baznīcām, klosteriem, brīnišķīgu dabu.

Plano Platres ciems – Kino klosteris, visslavenākais valstī, Stavrovumi klosteris – vientuļa kalna galā.

Pafosa ir tūristu iecienīta kūrortpilsēta, apskates vērti ir Ostas cietoksnis, pilsētas nocietinājumi, Dionīsa, Ajona un Teseja tempļu drupas.

Akamasas pussala ir pats neskartākais valsts nostūris ar līčainiem krastiem, pludmalēm, retiem augiem un dzīvniekiem.

Larnaka – nozīmīgs tirdzniecības centrs un kūrorts

Larnaka ir nozīmīgs tirdzniecības centrs un kūrorts, ar lieliskām pludmalēm, jahtklubiem. Apskates vērtas ir Sv.Lazarja baznīca, Larnakas cietoksnis, Džami Kebira mošeja, Arheoloģijas muzejs, Akvedukts netālu no Larnakas, sāls ezers pie pilsētas lidostas un Hala Sultana Tekne mošeja sāls ezera krastā.

Klimats Kiprā

Kiprā ir izteikts subtropisks Vidusjūras klimats, silts un vienmērīgs visa gada garumā. Sausu, karstu vasaru un mēreni mitru, siltu ziemu.

Lietus mēdz būt periodā no novembra līdz martam. Vidējā jūlija temperatūra ir no +25°C līdz +35°C, bet vidējā janvāra temperatūra ir no +17°C līdz +19°C. Kalnos ziemā temperatūra noslīd nedaudz zem nulles un uzsnieg sniegs.