Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Spoku pilis, Lohness ar tā noslēpumaino iemītnieku, karaliskā ģimene un spēcīgās dzimtu tradīcijas, sensena vēsture un mūžīgi zaļais salu kolorīts visa gada garumā,- vien koku lapotne iekrāso attiecīgo gadalaiku; zaļajos pauguros ganās aitas un kaut kur tālumā skan dūdu skaņas; pasaulslavenās universitātes un Tiso vaska muzejs, Londonas klasiska ar Tauera tiltu, Temzu, Big Benu, Panorāmas …

Spoku pilis, Lohness ar tā noslēpumaino iemītnieku, karaliskā ģimene un spēcīgās dzimtu tradīcijas, sensena vēsture un mūžīgi zaļais salu kolorīts visa gada garumā,- vien koku lapotne iekrāso attiecīgo gadalaiku; zaļajos pauguros ganās aitas un kaut kur tālumā skan dūdu skaņas; pasaulslavenās universitātes un Tiso vaska muzejs, Londonas klasiska ar Tauera tiltu, Temzu, Big Benu, Panorāmas ratu un Vestminsteres katedrāli; tējas smarža ar pienu un tās dzeršanas tradīcijas; Griničas observatorija un sajūta, ka laiku sāk skaitīt tieši šeit,- no nulles meridiāna… šeit viss izstaro karaliskumu un kārtību,- arī rūpīgi koptie parki un zālāji, dārzi un dzīvžogi,- un tas nekas, ka šeit brauc pa ielas pretējo pusi nevis pa mums pierasto labo; tas nekas, ka esi šeit pirmo reizi- Apvienotā Karaliste par visu padomājusi, un rūpējas, lai ikviens uz ielas justos gan droši, gan varētu savu ceļu atrast, gan justies kā mājās…


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Valsts atrodas Britānijas salā. Ziemeļos un rietumos valsti apskalo Atlantijas okeāns, austrumos Ziemeļjūra, bet rietumos – Īrijas jūra. Lielbritāniju no kontinenta atdala Lamanša jūras šaurums. Valsts robežojas ar Īriju un Franciju. To veido četri vēsturiskie apgabali – Anglija, Velsa, Skotija un Ziemeļīrija – atšķirīgi gan ģeogrāfisko apstākļu, gan vēsturiskās attīstības, iedzīvotāju etniskā un reliģiskā sastāva, kultūras mantojuma un tradīciju ziņā.

Valsts pilns nosaukums: Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija

Galvaspilsēta: Londona

Iedzīvotāju skaits: 59,7 milij.

Platība: 244 820 km2

Naudas vienība: Lielbritānijas sterliņu mārciņa GBP, 1 mārciņa = 100 centu; 1 LVL = 1,12 GBP

Valsts valoda: angļu

Laika starpība: –2 h

Tālsarunu kods: +44

Reliģija: anglikāņi 57%

Klimats: mērens okeāna klimats, maigs un mitrs. Klimatu būtiski ietekmē Atlantijas okenāns un siltā Golfa straume. Temperatūras svārstības ir nelielas: ziemā tā ir vidēji no +2° līdz + 6° C, bet vasarā no +15° līdz + 20° C. Raksturīgi bieži, stipri vēji, miglas un liels apmākušos dienu skaits


Apskates objekti

Londona jau vairākus gadsimtus ir viens no svarīgākajiem pasaules tirdzniecības, finanšu, politikas, tūrisma un kultūras centriem. Sajust valsts sirdi pa īstam var apmeklējot Parlamenta ēku, Big Benu, Vestminsteres abatiju, Bekingemas pili, Trafalgaras laukumu, Tauera tiltu- Viktorijas laika gotikas šedevru, Vest endas rajonu ar daudzajiem veikaliņiem, Admirāļa Nelsona pieminekli, Sv. Džeimsa pili, Sv. Pāvila katedrāli (otra lielākā pasaulē), izbraucot ar Panorāmas ratu – 120 m augsto „Londonas aci” (London eye), un redzēt patieso Londonu no putna lidojuma augstumiem. Pilsētā atrodas vairāk nekā 30 muzeji, no kuriem populārākie ir Britu muzejs, Šerloka Holmsa muzejs, Viktorijas un Alberta muzejs, Londonas vēstures muzejs, Dabas vēstures muzejs, Impērijas karu muzejs, Transporta muzejs, Kurto galerija. Londona ir bagāta arī ar parkiem, no kuriem populārākie ir Ridžentis parks, Haidparks, Sentdžeimsa parks. Bekingemas pils ir oficiālā Londonas rezidence karaliskajai ģimenei. Publiski tā apskatāma augustā un septembrī, kad karaliene atrodas ārzemju vizītēs. Oksford streeta ir slavenā iela ar suvenīru veikaliņiem. Vindzoras pils ir galvenā karaļnama residence, kur atklājas klasiskas ainavas ar zaļajiem pakalniem, parku, cietokšņa sienas, valsts pieņemšanu zāli, Sv. Georga kapelu, kas ir Britu karaļu kapenes, tepat arī Prinča Alberta kapella.

Bāta ir slavena kūrortpilsēta, un pazīstama ar romiešu pirtīm. Linkolna sevī glabā senāko cietoksni Anglijā. Jorka jeb Jorkšīras pilsēta runā viduslaiku valodā, pauž tā laika šarmu un atmosfēru. To raksturo piļu drupas un klosteri, ziedoši dārzi, nacionāli parki un pludmales Brīnišķīgā viduslaiku pilsēta iedvesmo un liek justies kā laika mašīnā. Čestera atrodas netālu no Velsas robežas un nes sevī ap divi tūkstoš gadus senu vēsturi. Pilsētu dibinājuši romiešu leģioni. No tiem laikiem saglabājies vēl senais romiešu aizsargmūris, un te atrodas arī iespaidīga katedrāle.

Braitona ir lielākais un iecienītākais pludmales kūrorts Anglijā. Tā īpatnība ir garās un smilšainās pludmales, zaļie parki un veselīgais klimats. Stradforda pie Eivonas ir Viljama Šekspīra dzimtā pilsēta. Te atrodas slavenā Sv. Trīsvienības baznīca, kurā rakstnieks apbedīts. Kembridža un Oksforda ir vispopulārākās studentu pilsētās ne tikai valstī, bet arī visā pasaulē.

Stounhedža ir seno ķeltu apmetnes vieta. Monolītiskie akmens bluķi ir senas observatorijas paliekas. Nortumberlenda ir viena no valsts mežonīgākajām vietām, jo te koncentrējušās daudzas pilis un smagu kauju lauki – tādi tipiski Robina Huda filmās redzēti skati un noskaņas. Apkārtnes populārākie objekti ir Adriana siena un Nortumberlendas Nacionālais parks.

Lankašīras grāfistē atrodas ezeru rajons. Šīs zemes nostūris lepojas ar stāvām klintīm, maziem ezeriņiem un viduslaiku ciematiņiem. Lohnesa ezers ir plaši zināms apskates objekts, jo ažiotāžu izraisījusi noslēpumainā dinozauru laika iemītniece Nesija, kas pa īstam nemaz nav redzēta, bet ir teikas, leģendas, zemūdens pētījumi un zinātnieku spriedumi…

Skotija un viskijs? Savienojami jēdzieni! Jo gandrīz uz katras viskija pudeles etiķetes ir Skotijas vārds. Pasaulē Skotija pazīstama ar viskija ražotnēm, īpatnējiem tautastērpiem-skotu svārciņiem vīriešiem un dūdu skaņām. Glazgova ir Skotijas lielākā pilsēta. Pilsēta lepojas ar Sv. Mungo baznīcu, Botānisko dārzu, Zooloģisko dārzu, Hanteriānas muzeju, „Burella kolekcija”, Mākslas galeriju, Kelvingrovas muzeju, Mūsdienu mākslas galeriju. Stirlinga ir patiesi skaista universitātes pilsēta. Tuvumā atrodas ūdenskritumu pasaule – Brekon Bikonas Nacionālais parks un Houptaunas pils, kas ir Skotijas arhitektūras paraugs ar brīnišķīgu parku.

Kārdifā var apskatīt skaisto Kaslkoksas pili, Jāņa Kristītāja baznīcu, Landafas baznīcu. Sentdeivisas baznīcā atrodas Velsas aizstāvja Svētā Deivida pīšļi. Savukārt Velsa lepojas ar daudzajām skaistajām pilīm – Harleksas pils, Konvijas pils, Boumarisas pils, Kerharfornas pils. Bet Hertfordšīra ir Karaliskās rožu biedrības dārzu pilsēta. Rožu šķirnes te ir vairāk kā 7000 veidi. Pati pilsētas ir zaļumos ievīta ar maziem, ziedu pilniem podiņiem, kas rada īsteni romantisku noskaņu. Glen Finglas dārzos var ienirt zilo hiacinšu pasaulē.