Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Nīderlande ir jūrniecības un tirdzniecības zeme …Pasaules siera zeme, kas joprojām veidojas uz jūrai atkarotajām teritorijām- māršām, kuru drošību no applūšanas rada polderu sistēma…zeme, kur holandieši savai zemei pieskaras ar lielu puķu un dārzeņu mīlestību, rībina ar klompiem jeb koka tupelēm… Romantikas piesātināta zeme- puķu krāsas sajaucas ar vējdzirnavu spārniem kā greznā krāsu paletē…Kaukenhofas ziedu …

Nīderlande ir jūrniecības un tirdzniecības zeme …Pasaules siera zeme, kas joprojām veidojas uz jūrai atkarotajām teritorijām- māršām, kuru drošību no applūšanas rada polderu sistēma…zeme, kur holandieši savai zemei pieskaras ar lielu puķu un dārzeņu mīlestību, rībina ar klompiem jeb koka tupelēm… Romantikas piesātināta zeme- puķu krāsas sajaucas ar vējdzirnavu spārniem kā greznā krāsu paletē…Kaukenhofas ziedu parāde ik pavasari… māršas un kanālu labirinti …Pavasaros valsti apvij tulpju šarms- krāsas un formu daudzveidība, mākslinieciski pārdomāti stādījumi pamatoti devuši sinonīmu- „tulpju zeme” …Eiropas lielākā osta- Roterdama… kuģotāju un lauksaimniecības lielvalsts, inovāciju un veiksmīgas attīstības zeme…


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Valsts atrodas Eiropas ziemeļrietumos, austrumos robežojas ar Vāciju, dienvidos ar Beļģiju, ziemeļos apskalo Ziemeļjūra. Nīderlande ir līdzenumu zeme, vairāk kā 40% teritorijas atrodas zem jūras līmeņa. Piejūras rajonos lielākā daļa zemju ir mākslīgi nosusinātas. Valsts augstākā virsotne ir Vālserbergs 321m v.j.l., bet zemākā vieta atrodas 6,7m zem jūras līmeņa.

Platība: 41 865 km2

Iedzīvotāju skaits: 16 122 600

Valsts iekārta: Parlamentāra monarhija.

Galvaspilsēta: Amsterdama

Lielākās pilsētas: Roterdama (1,39 milj.), Hāga, Eindhovena, Utrehta, Māstrihta, Groningena, Zvolle, Hārlema.

Laika starpība: -1h.

Oficiālā valoda: holandiešu

Reliģija: Katoļi (38%), protestanti (30%), musulmaņi (3%).

Klimats: Piejūras klimats, ļoti mitrs. Vidējā janvāra temperatūra ir no +1ºC līdz +3ºC, vidējā jūlija temperatūra ir no +16ºC līdz +17ºC. Vidējais nokrišņu daudzums ir 650 – 800 mm gadā, kurš ir diezgan vienmērīgs visos gadalaikos. Neskatoties uz pietiekami silto klimatu, biežie ziemeļu vēji krasi pazemina temperatūru pat viskarstākajās dienās.
Dodoties uz Nīderlandi, nepieciešams apģērbs pret vēju un lietu, vasarās aizsardzībai pret saules stariem – krēms un saules brilles. Paturiet prātā, ka vējš šeit sastopams vienmēr! Tāpēc tik daudz vējdzirnavu…


Apskates objekti

Holande ceļotāju uzmanību piesaista ar savu viduslaiku arhitektūru, senajām baznīcām, dambjiem un ziedu plantācijām.

Valsts galvaspilsēta Amsterdama ir pazīstama visā pasaulē ar saviem daudzajiem kanāliem, Sarkano lukturu rajonu, šaurajām vecpilsētas ieliņām, muzejiem un riteņbraucējiem. Vēl pilsētā var apskatīt Doma laukumu, Karaļpili, Ziedu tirgu, Dimantu apstrādes fabriku, „Rozā kvartālu”, Damraka laukumu, daudzās baznīcas – „Udekerk”, „Vesterkerk”, „Sudenkerk”, „Norderkerk”, „Amstelkerk”, Portugāļu sinagoga, Jūrnieku nams, Centrālās stacijas ēku, Brīvības pieminekli, Van Goga muzejs, Marihuānas muzejs, Seksa un erotikas muzejs, Rijksmuzejs, Heineken alus muzejs, Spīdzināšanas muzejs, Maddam Tisso vaska figūru muzejs, Holandes vēstures muzejs, Amsterdamas vēstures muzejs, Annas Frankas muzejs, Tropikas muzejs, Eiropas vēstures muzejs, Tetovējumu muzejs.

Netālu no Amsterdamas atrodas Hārlema – bijušā Holandes grāfu rezidence. Pilsēta ir bagāta ar dažādiem apskates objektiem – Grote Markt laukums, vecpilsēta, Sintbao baznīca, Rātsnams, Grotes baznīca, pils, Halsa muzejs, Bīskapu muzejs, Industriālās mākslas muzejs.

Hāga ir Holandes administratīvais un politiskais centrs ar daudziem piesaistes objektiem – Binenhofas pils komplekss, „Madurudama” muzejs zem klajas debess – „Nīderlande miniatūrā”, ANO starptautiskā tiesas ēka, vecpilsēta, Vilhelma I piemineklis, Tribunāla ēka, Gevagenporta – viduslaiku cietums, kurā atrodas Inkvizīcijas muzejs, pilsētas Pasāža, Karaliskā mākslas galerija, vecais Rātsnams, Grotes baznīca, Karalienes pils, Valonijas baznīca, Spinozas muzejs, vecā Katoļu baznīca, Vilhelma V gleznu galerija, Starptautiskās preses muzejs, Pasta muzejs, Kostīmu muzejs, Jūras muzejs.

Roterdama ir viena no modernākajām valsts pilsētām un lielākā osta Eiropā. Apskates vērts ir pirmais Eiropas debesskrāpis – Het Vite Heis, Prinča Hendrika jūras muzejs, pils, Vēstures muzejs, Boimana van Bēningena muzejs, Sv. Lorenta baznīca, Rātsnams, Pētera I piemineklis, Botāniskais dārzs, Mākslas Akadēmija, Konservatorija, Entomoloģijas muzejs un zooloģiskais dārzs.

Zandame atrodas netālu no Amsterdamas un pilsētā var apskatīt Pētera I māju, Arhitektūras muzeju. Alkmāra ir pazīstama ar viduslaiku siera tirgiem, viduslaiku ieliņām, kanāliem, Rātsnamu, Sv. Laurentija baznīcu, Siera muzeju, Nacionālo alus muzeju, Pilsētas vēstures un mākslas muzeju, Nīderlandes krāšņu muzeju.

Utrehta ir sena Universitāšu pilsēta ar kanāliem un romantiskiem tiltiņiem un kurā var apskatīt skaisto vecpilsētu, Doma baznīcu – pašu vecāko gotisko baznīcu valstī, Rātsnamu, Universitāti, Mākslas muzeju, Monētu muzeju, Dzelzceļa muzeju, Centrālo muzeju, Kristietības muzeju.

Māstrihta ir viena no valsts vecākajām pilsētām. Viens no pilsētas galvenajiem piesaistes objektiem ir aizsargsienu un bastionu paliekas, vecpilsēta, Rātsnams, Pilsētas vārti, Sintservasas baznīca, Bīskapu muzejs, Mākslas un senatnes muzejs.

Tilburga ir pazīstama ar safari un izklaides parku „Efteling”.

Groningena ir pazīstama ar Sv. Martina baznīca, torni, romiešu apmetnes paliekām, Jūras muzeju, Tabakas muzeju.

Delfa – senā pilsēta, daudz muzeju.

Keukenhofa dārzs – pasaulē lielākais sīpolpuķu dārzs, veikaliņi, tirdziņi. Aprīlī un maijā Keukenhofā uzzied tulpes, narcises un hiacintes no 7 miljoniem sīpolu. Kas tur bijuši stāsta, ka nekā skaistāka pasaulē nav. Lai aplūkotu visu, ar vienu dienu ir par maz. Vietējie norāda, ka parkā minimums jāpavada vismaz piecas stundas. Tas ir optimālais laiks, lai izstaigātu vienu 15 kilometrus garo taku un iegrieztos daudzajos paviljonos. Dārza pērle esot karalienes Beatrises oranžērija ar brīnišķīgajām orhidejām.

Ševeningena – lielisks Ziemeļjūras kūrorts ar lieliskām atpūtas iespējām.

Zemnieku saimniecība „Clara Maria” – slaveno Holandes sieru gatavošanas vieta, degustācijas.

Alsmera – lielākā ziedu un stādu izsole un Dārzu centrs pasaulē.

Volendama – sens zvejnieku ciems.

Markenas sala – bijušais zvejnieku ciemats Ziemeļjūrā, muzejs.