Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Balts kuģis slīd pa zilo ūdens virsmu fjordu ieskautā līcī, ūdenskritumu sirmo matu greznotās klinšu sienas, kaut-kur pavīd troļļa deguns un matu ērkulis, gaisā lidinās trauslās laumiņas, serpantīnveida ceļi un „kabatas” ceļmalās, vēja skarbie pieskārieni klinšu virsotnēs un pikošanās vasaras vidū, kazas siers un aitu zvanu šķinda, mākoņu pieskārieni Zemei, sūnu un ķērpju raksti uz …

Balts kuģis slīd pa zilo ūdens virsmu fjordu ieskautā līcī, ūdenskritumu sirmo matu greznotās klinšu sienas, kaut-kur pavīd troļļa deguns un matu ērkulis, gaisā lidinās trauslās laumiņas, serpantīnveida ceļi un „kabatas” ceļmalās, vēja skarbie pieskārieni klinšu virsotnēs un pikošanās vasaras vidū, kazas siers un aitu zvanu šķinda, mākoņu pieskārieni Zemei, sūnu un ķērpju raksti uz akmeņiem un Eiropas galējais ziemeļu punkts – to visu un ne tikai jums sniegs troļļu zeme Norvēģija.


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Valsts atrodas Eiropas pašos ziemeļos. Ziemeļaustrumos robežojas ar Krieviju un Somiju, austrumos ar Zviedriju. Rietumos to apskalo Norvēģu jūra, ziemeļos Ziemeļu ledus okeāns, ziemeļaustrumos Barenca jūra, dienvidos Ziemeļjūra. Gandrīz visa valsts teritorija ir kalnaina, augstākā virsotne ir Galhēpigens 2469 m v.j.l.

Platība: 323 756 km2

Iedzīvotāju skaits: 4 525 000

Valsts iekārta: Parlamentāra monarhija

Galvaspilsēta: Oslo

Lielākās pilsētas: Bergena, Tronheima, Stavangera, Lillehammere, Tromse, Narvīka, Molde, Mosa, Larvīka.

Oficiālā valoda: Norvēģu.

Reliģija: Luterāņi (89%),katoļi, musulmaņi.

Klimats: Pateicoties siltajai Golfa straumei piekrastes rajonos ir mērens jūras klimats, bet pašos ziemeļos tas ir subarktisks. Centrālajos rajonos un it īpaši kalnos valda kontinentāls klimats ar karstām vasarām un aukstām ziemām. Aiz polārā loka vasarā ir novērojamas polārās dienas, bet ziemā polārās naktis. Vidējā janvāra temperatūra dienvidos ir +3ºC, ziemeļos -12ºC, vidēja jūlija temperatūra ir no +15ºC līdz +16ºC, dažreiz līdz +25ºC pat ziemeļu rajonos. Vidējais nokrišņu daudzums austrumos 300 mm gadā, bet rietumos līdz 3000 mm gadā.


Apskates objekti

Norvēģijas lielākais dārgums ir tās brīnišķīgā un neskartā daba. Valstī ir arī citi piesaistes objekti un galvaspilsēta Oslo ir viena no bagātākajām šajā ziņā – Karaļpils, Vigelanda skulptūru parks, Akershus cietums, vecpilsēta, Rātsnams, Kārļa Džonsa un Frederika vārti, Parlamenta ēka, Nacionālā teātra ēka, Frognera parks ar skulptūrām, Gustava Vigelāna memoriālais muzejs, Edvarda Munka muzejs, Vēstures muzejs, Norvēģu Jūras muzejs, Nacionālā galerija, Seksa muzejs, Norvēģu tautas muzejs, izklaides centrs – „Tusenfrūda”, Vikingu muzejs, „Kon-Tiki” muzejs.
Netālu no galvaspilsētas atrodas Holmenkolene – slavens slēpošanas kūrorts. Drobaka – vasaras kūrorts ar Oskaraboras cietokcni, Jūras muzeju.

Rizora

Rizora – ainavisks ciematiņš Oslo tuvumā. Hamare – Dzelzceļa muzejs. Elverume – Norvēģijas mežniecības muzejs. Lillehammere ir 17. Ziemas Olimpisko spēļu galvaspilsēta, izcils ziemas sporta veidu kūrorts. Telmārka ir mūsdienu kalnu slēpošanas dzimtene. Netālu atrodas lunaparks Skjēnē, Funikulieris Rjūkanā, Atrendēle ar vecpilsētu, Ibsena muzejs Grimstādē. Mandale – Jūras muzejs. Kristiansunde – Kristiansholmas cietoksnis, zooloģiskais dārzs. Bergena ir viena no visskaistākajām vietām valstī. Apskates vērts ir Bergenshjūsas cietoksnis, Rozenkranca tornis, vecpilsēta, Fleiena kalns, Steindalfosa ūdenskritums, Vecais Zivju tirgus, Marijas baznīca, viens no Eiropā labākajiem akvārijumiem, Bergenas mākslas muzejs, Edvarda Grīga savrupmāja, Okeanārijs.

Finmarka

Finmarka ir zvejnieku un kalnraču rajons. Šajā rajonā apskates vērts ir Eiropas pats ziemeļu punkts – Nordkaps, Avre-Anarioka nac. parks. Tromse ir pazīstama ar vienu no labākajiem vides izpētes centriem, uz ziemeļiem tālāko Universitāti pasaulē, Polārmuzeju, zivju restorāniem. Tronheima – Sv. Klimenta baznīca, Arhibīskapijas pils, Mūzikas muzejs, Botāniskais dārzs, Risa abatija. Norvēģija ir bāgāta arī ar kalnu slēpošanas kūrortiem – Jailo, Hamsedāle, Beitostolena, Raudalena. Arī nacionālo parku ir ļoti daudz, viens no populārākajiem ir Jotumheimenas nac. parks – aptuveni 60 ledāji. Sognefjords – garākais un dziļākais Norvēģijā. Līsefjords – viens no skaistākajiem fjordiem. Prekestolenas klintis – 600 m augstas, no kurām paveras brīnišķīgs skats uz Līsefjordu.

Olesumne

Olesumne – pilsēta uz piecām salām Norvēģijas jūrā. Andojas sala – vaļu safari, makšķerēšana. Lofotu salu arhipelāgs – burvīga daba, makšķerēšana. Vestfjords – Ziemeļjūras visplašākais fjords. Svārtisens – otrs lielākais ledājs valstī. Līstebotnas serpentīns ar 27 līkumiem. Kjeraga laukakmens, kurš iesprūdis starp divām klintīm. Troļļu siena – Eiropā augstākā vertikālā klinšu siena. Troļļu ceļš ar 11 srpentīniem un „Troļļu baznīca” – ala kurā šalc 14 m augsts ūdenskritums. Atlantijas ceļš – 8 tilti Atlantijas okeānā savieno 16 salas. Dombosa – maza pilsētiņa ar troļļiem, suvenīru bodītēm, baznīcu. Molde – rožu dārzu pilsēta, kuru ieskauj 87 sniegotas virsotnes.