Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Saulaina krastmala Eiropas malā: satriecošas pludmales, pārsteidzoši ievēribas cienīgi objekti, sadzīves plašumi. Portugāle ir ļoti vilinoša, par cik viņa vēl ir samēra sveša un nezināma, Jūs tur sagaida ļoti daudz vilinošā un nezināmā: zelta pludmales, vīnogulāji un kalni, romantiskas ostas, bagāts vēstures mantojums. Savu ietekmi šeit ir atstājuši mauri. Portugāle ir samērā maza valsts un …

Saulaina krastmala Eiropas malā: satriecošas pludmales, pārsteidzoši ievēribas cienīgi objekti, sadzīves plašumi. Portugāle ir ļoti vilinoša, par cik viņa vēl ir samēra sveša un nezināma, Jūs tur sagaida ļoti daudz vilinošā un nezināmā: zelta pludmales, vīnogulāji un kalni, romantiskas ostas, bagāts vēstures mantojums. Savu ietekmi šeit ir atstājuši mauri. Portugāle ir samērā maza valsts un ar mašīnu, vilcienu un autobusu var samēra viegli un ātri pārvietoties. Tāpēc jau pirmajā reizē ir iespējams iepazīties ar dažādiem valsts nostūriem un vietām, tāpat vērojot visus labumus atceraties nobaudīt vietējās virtuves gardumus un augstvērtīgos vīnus.


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Portugāle atrodas Pireneju pussalā rietumos no Spānijas. Tās krastus apskalo Atlantijas okeāns.
Težu upe sadala valsti divās daļās – ziemeļos reljefs ir kalnains, bet dienvidos ir zemiene.
Lielu valsts daļu aizņem koki un Portugālē, tāpat kā Spānijā, tiek rīkotas vēršu cīņas – korrida. Portugāle ir slavena ar krāsaino keramiku, kā arī ar portvīnu un madeiras vīnu.
Platība: 92 389 km2
Iedzīvotāju skaits: 10 048 232
Valsts iekārta: Republika
Galvaspilsēta: Lisabona
Lielākās pilsētas: Portu, Fatima, Koimbra, Setubla
Oficiālā valoda: Portugāļu
Reliģija: Katolicisms
Klimats: Visu gadu mērens. Vasaras ir sausas un skaidras. Ziemas ir mēreni vēsas un ir lietainas.


Apskates objekti

Portugāles galvaspilsētā Lisabonā ir daudz apskates vērtu vietu – iespaidīgs Mafra konvents, kosmopolīts jūra kūrorts Cascais, Arrabida pakalni un to dabas rezervāts, senās mākslas muzejs, Chiado, arheoloģijas, etnoloģijas, kara, pilsētas, modernās mākslas u.c. muzeji, Ajuda un Fronteira pilis, katedrāle, Madre Deus, Sao Vicente de Fora, Conceicao Velha baznīcas, Estrela bazilika u.c.

Porto ir visnozīmīgākā pilsēta ziemeļos un tā ir ”aizdevusi” savu vārdu pasaulē slavenam dzērienam (portvīns), kā arī pašai Portugālei. Tūristi var pastaigāties pa pilsētas raksturīgajiem kvartāliem. Iesakām apmeklēt romānikas-gotikas stila katedrāles, Cedofeita baznīca, Clerigos cietoksnis, Sao Francisco un Carmo baznīca, muzeji – Soares dos reis, Casa de Serralves (modernā māksla), Casa-Museu de Guerra Junqueiro u.c. Noteikti nevajadzētu palaist garām slavenā portvīna degustēšanu.

Madeiras sala. Vulkāniskas izcelsmes arhipelāgs, kuru 1419. gadā atklāja Portugāļu jūrasbraucēji. Arhipelāgs sastāv no Madeiras salas (lielākā un visapdzīvotākā), Porto Santo salas un no divām neapdzīvotu salu grupām: Desertas un Selvagens (putnu rezervāts).

Alentejo kā reģions ar visaugstāko siltuma amplitūdu (to var nokristies līdz +5ºC un pacelties līdz pat +33ºC) ir tik tikko apdzīvots. Apskates vietas: Beja – sena romiešu pilsēta. Leonor muzejā var apskatīt vērtīgus arheoloģiskos izrakumus. Vēl var apskatīt Santo Antonio un Santa Maria baznīcas, Sao Francisco (pašlaik pousada), Santo Andre kapelu, Misericordia baznīcu un romiešu laika drupas Pisoes(ā). Castelo de Vide – kūrorts ar minerālavotiem, pili un ebreju kvartālu (15.gs sinagoga). Apskates vērta ir arī Sao Salvador do Mundo kapela. Elvas – cietokšņa pilsēta ar romiešu-arābu pili, Amoreiras akveduktu (15. – 17.gs ūdensvadu).

Vēl vērts apskatīt Manueline (Mātes baznīca), Nossa Senhora da Consalacao un Santa Clara baznīcas, arheoloģijas un etnogrāfijas muzeju. Estremoz – Šajā pilsētā var apskatīt citadeli (šobrīd pousada), Santa Isabel kapelu (18.gs), gotisko Dom Dinis pili, Sao Francisco baznīcu un konventu (romāņu-gotikas stilā), Paacos do Concelho (14.gs), Maltesas konventu (16.gs) un municipālo muzeju. Evora – Muzeju pilsēta. Pilsētas zīme ir romiešu templis, kas atrodas blakus katedrālei, kur tagad atrodas Svētās mākslas muzejs. Starp pilsētas daudzajām baznīcām un konventiem var apskatīt Sao Bras kapelu, Sao Francisko baznīcu, Sao Joao Baptista baznīcu, Santa Clara konventu, universitāti, Evoras muzeju un daudzas citas ne mazāk interesantas vietas. Marvao – ievērojama ar savu iespaidīgo pili (13.-14.gs) un skatiem ko tā piedāvā.

Mertola – pilsētas galvenais piesaistes objekts ir pils, ko uzcēla mauri. Mertolā ir 3 nozīmīgi muzeji. Monsaraz – skaista viduslaiku pilsēta ar pili, mūriem un nocietinājumiem. Poralegre – vērts apskatīt katedrāli, Sao Bernardo konventu, Sao Francisco klosteri (13.-18.gs) u.c. Troia – pilsētā ir pāris nozīmīgu romiešu laika drupas.

Algarve ir brīnišķīgas pludmales, silts laiks un saule spīd visu gadu, Algarve ir viena no vietām, kur pavadīt brīvdienas. Ziemā šajā reģionā ir apmēram +14ºC un vasarā to var sasniegt arī līdz +30ºC. Apskates vietas: Faro – Algarve reģiona galvaspilsēta, ar viduslaiku mūri un lielu vēsturisko pieminekļu skaitu. Vērts apskatīt katedrāli, Nossa Senhora da Assuncao konventu, Sao Francisco baznīcu (16.-18.gs), apmeklēt Infante Dom Henrique muzeju u.c. vietas. Lagos – apskates vērtas Sao Sebastiao, Santa Maria un Santo Antonio baznīcas, Pau da Bandeira cietoksni un seno, vergu tirgu.

Portimao – zvejnieku pilsēta. Jāapmeklē Mātes baznīcu (14.gs, pārcelta 18.gs), Colegio baznīcu (17.gs), rātsnamu u.c. Sagres – šī ir pilsēta, kur princis Henrijs izveidoja navigācijas skolu, kas vēlāk spēlēja lielu lomu portugāļu atklājumos. Tūristi var apskatīt Nossa Senhora da Graca kapelu, cietoksni u.c. Tavira – gleznaina pilsēta, kurā ir vērts apmeklēt Santa Maria do Castelo baznīcu (13.-18.gs), Nossa Senhora das Ondas baznīcu (17.gs), Sao Paulo un Carmo baznīcas (17.-18.gs).

Azoru salas – portugāļu jūrasbraucēji atklāja Azoru arhipelāgu 15.gs. Arhipelāgs sastāv no 9 salām, kas ir iedalītas trīs grupās: austrumu (Sao Miguel un Santa Maria salas), centrālā daļa (Terceira, Graciosa, Sao Jorge, Pico un Faial salas) un rietumu (Corvo un Flores salas). Salas: Santa Maria – piedāvā lieliskas ūdens sporta aktivitātes. Tā pat arī salā var apskatīt Praia, Santo Epirito, Sao Lourenco, Nossa Senhora dos Anjos kapelu u.c.

Sao Miguel – lielākā no visām salām. Vērts apskatīt Carlos Machado muzeju, Sao Sibastiao, Sao Pedro, Sao Jose u.c. baznīcas, Fonte Bela un Santa Ana pilis, Lago do Fogo (ezers), Vila Franco do Campo. Terceira – tūristi var apmeklēt Sao Sebastiao un Sao Joao Baptista fortus (16.-17.gs), katedrāli, Colegio dos Jesuitas, Sao Goncalo un Nossa Senhora da Conceicao baznīcas (17.gs) u.c. Graciosa – šeit var atrast senas ielas un muižnieku mājas, skaistu Mātes baznīcu (16.-18.gs), Santo Cristo baznīcu (16.gs) u.c. apskates vērtus objektus. Faial – vērts apmeklēt Svētās mākslas muzeju, Nossa Senhora das Angustias baznīcu, Nossa Senhora do Pilar kapelu, Caldeira dabas rezervātu, Capelinhos u.c.

Pico – var apmeklēt Sao Roque un Sao Pedro de Alcantara baznīcas, Lajes do Pico ar vaļu muzeju, Madalena un tās vīna muzeju un 17.gs baznīcu, Candelaria, Santa Luzia u.c. Sao Jorge – velas ar zvejnieku ostu ir salas galvenā pilsēta. Ir vērts apmeklēt Sao Jorge (17.gs) un Nossa Senhora da Conceicao baznīcas, rātsnamu un apskatīt 18.gs mūra sienas. Flores – tūristiem būtu jāapmeklē Sao Boaventura un Nossa Senhora da Conceicao (19.gs) baznīcas, etnogrāfijas muzeju u.c. Corvo – vismazākā no visām salām. Vila Nova do Corvo var ieraudzīt šauras izbruģētas ieliņas, Nossa Senhora do Milagres baznīcu. Uz salas ir Caldeirao (milzīgs vulkāna krāteris), kurā ir divi ezeri, kur ir 9 mazas salas (gluži tā pat kā arhipelāgs).

Centrālais Portugāles reģions Beiras sastāv no diviem kontrastējošiem apgabaliem. Plašām pludmalēm un zvejnieku ciematiem, kas atrodas gar piekrasti un vidieni, kur dominē kalni un augstienes. Apskates vietas: Aveiro – slavena ar tās lagūnu. Šajā pilsētā krustām šķērsām izvietojušies kanāli, kur burā koši nokrāsotās laivas. Šajā pilsētā vērts apskatīt Katedrāli (15.-18.gs), Misericordia baznīcu un Sao Bartolomau kapelu, 18.gs baznīcas – Santo Antonio un Sao Goncalo. Belmonte – Pilsēta atrodas kalna augšdaļā. Šī pilsēta ir dzimšanas vieta Pedro Alvares Cabral, viņš 1500.gadā atklāja Brazīliju. Ir vērts apskatīt pili, romānikas-gotikas stilā celtu baznīcu u.c. Castelo Branco – Apkārt 13.gs pilij atrodas viduslaiku kvartāls.

Vietas, ko var apmeklēt ir Pacos do Concelho (16.-17.gs), Graca konvents (16.-18.gs), Santo Antonio dos Capuchos konvents (16.gs), Misericordia Velha baznīca (16.-18.gs). Koimbra – Viena no Eiropas vecākajām universitāšu pilsētām. Conimbriga – pilsēta joprojām ir oriģinālu mūra sienu ieskauta, un apmeklētāji var redzēt krāsainās mozaīkas, kā arī gleznainus zīmējumus, kas ir lieliskā stāvoklī. Muzejs atrodas blakus arheoloģiskajiem izrakumiem. Figueira da Foz – vasaras kūrortpilsēta. Var apmeklēt Mātes baznīcu, Casa do Paco (17.gs), Santa Catarina cietoksni (16.gs). Monsanto – vēsturisks ciemats. Šeit var apskatīt 12.gs pili un skaistas 18.gs muižnieku mājas, 16.gs Misericordia baznīcu u.c.