Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Valsts ar labvēlīgu ģeogrāfisko stāvokli, bagātīgiem dabas resursiem un daudzajiem unikālajiem vēstures un kultūras pieminekļiem. Brīnišķīga vieta atpūtai pludmalē un ziemas sporta veidu cienītājiem, ar balneoloģisko ārstēšanu un izzinošu tūrismu. Tie ir cēlie galmi un baznīcas, Transilvānijas pilis un Bukovinas klosteri, viduslaiku pilsētas un kūrorti, 13 nacionālie parki un 600 rezervāti, Melnās jūras piekraste un …

Valsts ar labvēlīgu ģeogrāfisko stāvokli, bagātīgiem dabas resursiem un daudzajiem unikālajiem vēstures un kultūras pieminekļiem. Brīnišķīga vieta atpūtai pludmalē un ziemas sporta veidu cienītājiem, ar balneoloģisko ārstēšanu un izzinošu tūrismu. Tie ir cēlie galmi un baznīcas, Transilvānijas pilis un Bukovinas klosteri, viduslaiku pilsētas un kūrorti, 13 nacionālie parki un 600 rezervāti, Melnās jūras piekraste un Karpatu kalnu virsotnes, Dunajas deltas vīna dārzi un skujkoku meži ar tīru un ozonu piesātinātu gaisu, minerālie un termālie avoti, sāls šahtas un ārstnieciskie dubļi.
Šausminošās leģendas par Drakulu pamatā ir fakti par XV gadsimtā dzīvojušo rumāņu grāfu Vladu Drakulu, kura dēls kara laikā savus sagūstītos ienaidniekus mēdza uzsēdināt uz mieta.

Ģeogrāfija

Atrodas Centrāleiropas dienvidaustrumos. Tā atrodas Balkānu pussalas ziemeļos, Donavas upes lejtecē. Daļu no Rumānijas apjož Karpatu kalni. Dienvidaustrumos to apskalo Melnā jūras.

Vēsture

Eiropā vecākās cilvēku apmetnes ir atrastas tieši Rumānijā. Tiek lēsts, ka tās ir aptuveni 42 000 gadus vecas. Šis laiks tiek minēts arī, kā cilvēku ierašanās periods Eiropā.
Pirmās rakstiskās liecības par cilvēku apmešanos mūsdienu Rumānijas teritorijā ir atrodamas Hērodota ceturtajā Historiai grāmatā. Tā ir uzrakstīta aptuveni 440. gadā p.m.ē. Hērodots ir aprakstījis, kā gētus sakāva Persijas imperators Darijs I, cīnoties ar skitiem.

Romieši gētus sauca par dākiem. Dākijā, kur mūsdienās atrodas Rumānija, Moldova un Bulgārijas ziemeļu daļa, dzīvoja arī trāķieši. 87. gadā dāki uzbruka Romas provincei, kura robežojās ar Donavu. Romas imperators tobrīd bija Domiciāns. No 101. līdz 106. gadam Romas impērija Trajāna valdīšanas laikā divas reizes sakāva dākus. Romas impērija pakļāva Dākiju un izveidoja provinci – Romas Dākiju.

Klimats

Rumānijā valda klimats, kas ir vidējs starp mēreno un kontinentālo un tam ir raksturīgi visi četri gadalaiki. Vidējā gaisa temperatūra gadā valstī ir 10 grādi pēc Celsija. Vidējais gada nokrišņu daudzums ir 500mm, no kuriem lielākā daļa sniega veidā krīt augstajos rietumu kalnos, ļaujot Rumānijai lepoties ar visai attīstītu slēpošanas industriju.

Bukareste

Bukareste ir pilsēta Rumānijas dienvidos pie Dimbovicas upes, valsts galvaspilsēta un galvenais politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. Tajā dzīvo vairāk nekā 2,1 miljoni iedzīvotāji, un tā ir otra lielākā pilsēta (aiz Atēnām) Balkānos.Pirmoreiz rakstos pieminēta 1456. gadā Vlada III Drakulas laikā, un drīz tā kļūst par Valahijas prinču vasaras rezidenci. 1476. gadā pilsētu izlaupa Moldāvijas princis Stefans Lielais, bet 1595. gadā – turki.

Parlamenta Pils

Republikas pils ir daudzfunkcionāla ēka Bukarestē, Rumānijā, platības ziņā lielākā ēka Eiropā. Pašlaik tā ir Rumānijas parlamenta mājvieta.

Ēka tika projektēta un tās būvniecība uzsākta Nikolajes Čaušesku valdīšanas laikā. Tolaik tika iecerēts, ka ēka apvienotu Čaušesku personīgo rezidenci, kā arī valsts politiskās un administratīvās pārvaldes nozīmīgākās institūcijas.
Pils atrodas pašā Bukarestes centrā un, lai atbrīvotu vietu Centrul Civic rajona, kura nozīmīgākais projekts bija Republikas pils, celtniecībai, 1980. gadā tika nojaukts pilsētas vēsturiskais centrs, tajā skaitā, 19 pareizticīgo baznīcas, sešas sinagogas, trīs protestantu baznīcas un 30 000 mājvietas.

Brīdī, kad 1989. gadā krita Čaušesku režīms, pils būvniecība bija pabeigta, taču turpinājās tās iekšdarbi. Krītot režīmam, šie darbi pārtrūka un daļa iekšdarbu tā arī nekad netika veikti – par to liecina daudzās tukšās pils telpas.

Transilvānija

Tik daudz pasaules līmeņa kultūras pieminekļu kā Transilvānijā ir reti kur citur pasaulē. Sākot jau ar Maramurešas jeb Koka ielejas koka baznīcām, kuras vēl arvien tiek celtas, neizmantojot nekādus metāla savienojumus.
Rumānijā šobrīd ļoti aktīvi ceļ un būvē dažādus klosterus, baznīcas, vērojama tāda kā reliģiskā atdzimšana. Rumānijā visvairāk ir pareizticīgo, taču Transilvānijā izplatīts arī luterānisms un katolicisms. 16. gadsimta sākumā karaļi pasludināja pilnīgu reliģisko brīvību, līdz ar to Rumānijas teritorijā nekad nav bijuši reliģiski konflikti.

Sinaja

Sinaja ir maza vasarnīcu pilsētiņa kalnainā, ar mežiem apaugušā apvidū pie Brašovas—Bukarestes lielceļa. Tālus ceļus mērojušos pasaules apceļotājus klusā Sinaja vispirms pievilina ar karaļa Kārļa I (1866 — 1914) vasaras rezidenci Pelešas pilī, kas būvēta no 1875. līdz 1883. gadam un pārbūvēta no 1893. līdz 1914. gadam. Karaļpils ir skaists arhitektūras mākslas darbs, ieturēts vācu jaunrenesanses stilā un lieliski pieskaņots apkārtnes reljefam. Pils labā spārna telpās iekārtots Nacionālais rumāņu mākslas muzejs.

Muzejā ir bagātīga veco laiku ieroču kolekcija ar baisāko eksponātu — uz kamīna dzegas uzstutētu bendes zobenu. Logus rotā Šveices un Minhenes vitrāžas, vesela telpa atvēlēta viduslaiku bruņutērpiem, apskatāmas itāliešu mēbeles un vāzes, seni gobelēni. Ar Eiropas labāko kokgriezēju meistardarbiem bagātīgi ir dekorēti Kārļa I apartamenti: darba kabinets, bibliotēka, apspriežu zāle, pieņemamā istaba, mūzikas zāle, gleznu zāle, kolonnu zāle, ēdamistaba un neliels teātris ar skatītāju zāli.

Tradicionālie ēdieni

Uz restēm ceptas kotletes, kāposta lapās ietīta gaļa, sautēta cūkgaļa ar ķiplokiem un sīpoliem un mīklas virtuļi ar krējumu un sieru.