Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Spānija – tā ir vīnu, sangrijas un paeljas zeme. Tā ir tikšanās ar viesmīlību un dzīvesprieku, aizkustinošām spāņu ģitāras skaņām, aizraujoši temperamentīgo flamenko, iedvesmojošām serenādēm un slaveno korridu. Spānijā meži mijas ar bezgalīgiem līdzenumiem, burvīgie kalnu rajoni ar krāšņām upju ielejām, gleznaini klinšu līči ar smilšainām, saules pielietām pludmalēm. Šīs zemes skaistums ir ietekmējis cilvēces …

Spānija – tā ir vīnu, sangrijas un paeljas zeme. Tā ir tikšanās ar viesmīlību un dzīvesprieku, aizkustinošām spāņu ģitāras skaņām, aizraujoši temperamentīgo flamenko, iedvesmojošām serenādēm un slaveno korridu. Spānijā meži mijas ar bezgalīgiem līdzenumiem, burvīgie kalnu rajoni ar krāšņām upju ielejām, gleznaini klinšu līči ar smilšainām, saules pielietām pludmalēm. Šīs zemes skaistums ir ietekmējis cilvēces ģēnijus – Pikasso un Goju, Servantesu un Hemingveju, Dalī un El Greko, cilvēkus, kuri dzīvoja, radīja, mīlēja, cīnījās ar ļaunumu un mira šai zemē. Akmens ciļņi, monumentālas sienas, mozaīku raksti un gotiskās katedrāļu smailes slēpj sevī pēdas, kuras Spānijas vēsturē atstājuši grieķi, romieši, ķelti, goti un mauri.

Spānijā ir viss – krāšņa daba, dzīvespriecīgi cilvēki, garšīgi ēdieni, lielisks vīns, interesanta mūzika, saule, jūra, muzeji un apskates vietas. Spānijā nav vienveidības, ja dosieties uz dienvidiem, uz Andalūziju, atradīsiet to, ko ir pieņemts uzskatīt par klasisko Spāniju – mauritāniešu arhitektūru, koridu, flamenko, gadatirgus, nebeidzamas fiestas, ieilgušas siestas un mazliet paslinkus vietējos ļaudis. Toties ziemeļu pusē nokļūsiet Basku zemē, kur ir kalni, pasakaini skaistas pludmales okeāna krastā un kur dzīvo neliela auguma, plecīgi un enerģiski ļaudis, kas sarunājas valodā, kuru joprojām neizdodas pievienot kādai no valodu grupām. Rietumos ieraudzīsiet mierīgo un pašapmierināto Galisiju – zaļo mežu, lauku un lauksaimnieku zemi. Savukārt, dodoties uz austrumiem, nokļūsiet Katalonijā – pašā “nespāniskākajā” Spānijā. Šeit ir visvairāk blondu un rudmatainu cilvēku, tie pēc dabas ir mierīgi un nosvērti, runā kataloniešu valodā, daudz strādā un labi atpūšas. Šeit atrodas Barselona, Pireneji, lieliskie kūrorti Kosta Brava un Kosta Dorada, bet šīs burvīgās zemes centrā ir Madride – lielpilsēta, kurā dzīve kūsā dienu un nakti. Neaizmirstiet arī par Baleāru un Kanāriju salām – arī tā ir Spānija!

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Spānija ir valsts Eiropas dienvidrietumos, Ibērijas pussalā. Tā robežojas ar Portugāli rietumos, Franciju, Andoru ziemeļaustrumos un Gibraltāru dienvidrietumos. Ziemeļos to apskalo Atlantijas okeāns (Biskajas līcis), dienvidos un austrumos – Vidusjūra. Spānijas parvaldījuma atrodas ari Baleāru salas (Ibiza, Maljorka) un Kanāriju salu arhipelāgs. Spānijas protektorāts ir pundurvalstiņa Andora.


Valsts pilns nosaukums: Spānijas Karaliste

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija

Galvaspilsēta: Madride

Iedzīvotāju skaits: 42,7 milij.

Naudas vienība: Eiro EUR, 1 eiro = 100 centi

Valsts valoda: spāņu

Laika starpība: -1 h

Tālsarunu kods: +34

Reliģija: katoļi 99%


Klimats

Lilākaja daļā Spānijas valda silts subtropisks Vidusjūras klimats, sauss un pietiekami karsts, kurš mainās atkarība no ģeogrāfiskā novietojuma un augstuma virs jūras līmeņa. Ziemas maigas, janvārī vidējā gaisa temperatūra ir no +8ºC līdz 14ºC, kalnos dažreiz nokrīt līdz -7ºC, bet ziemeļu reģionā pat zem 0° C. Vasaras karstas, jūlijā vidējā gaisa temperatūra ir no +23ºC līdz 29ºC. Kanāriju salās klimats pārsvarā tropisks, ziemā temperatūra +25ºC, vasarā +28ºC. Baleāru salās ir Vidusjūras klimats, temperatūra ziemā +12ºC, vasarā +18- 26ºC.

Apskates objekti

Madride

Madride – kontrastu pilsēta, kur senās pilsētas gars mijas ar moderno arhitektūru. Noteikti apmeklējiet Museo del Prado – vienu no slavenākajiem mākslas muzejiem Eiropā, Museo Thyssen, slaveno strūklaku La Cibeles, Cathedral De Almudena un izbaudiet arī daudzos pilsētas krodziņus un tapas bārus.

Barselona

Barselona – Katalonijas un neaizmirstamo 1992. gada Olimpisko spēļu galvaspilsēta. Iegriezieties muzejā Picasso Museum un ļaujieties izcilā arhitekta Antonio Gaudi valdzinājumam, apmeklējot Parc Güell, La Pedrera, La Sagrada Familia! Vecpilsētas centrs- Barri Gotik- viduslaiku celtņu un tempļu muzejs zem klajām debesīm. Šajā vietā atrodas arī P. Pikaso muzejs, katedrāle La Seu ir vislielākā gotikas stila celtne Spānijā. Netālu izvietotie laukumi un pilis (Bīskapa pils, Palau de Generalitat, Placa del Rei) ir īsti eiropiešu baroka šedevri. Barselonas pērle ir nepabeigtā Sagrada Familia katedrāle un pasaules slavenais Las Ramblas bulvāris.
50 km attālumā atrodas Spānijas visvecākais benediktīniešu klosteris un visu svētceļnieku iecienīta vieta – Monseratas klosteris.

Granada

Granada – gleznaina un teiksmām apvīta pilsēta Sierra Nevada kalnu pakājē. Unikāls dabas un arhitektūras piemineklis – pakalns La Alhambra, uz kura atrodas burvīgi parki, alejas un senas pilis.

Zelta pilsēta

Salamanka jeb ” Zelta pilsēta” – Eiropas Kultūras pilsēta 2002! Iesakām apmeklēt Granda Plaza Mayor, La Clerecia, Casa de las Conchas.

Almerija

Almerija – senā feniķiešu pilsēta ar mazām, baltām mājiņām, lielām izklaides iespējām un modernu apbūvi piekrastes joslā.

Marbelja

Marbelja – viens no slavenākajiem un prestižākajiem Eiropas vasaras kūrortiem, golfa spēlētāju paradīze, iepirkšanās centru un nerimstošās naktsdzīves pilsēta!

Taragona

Taragona – viena no vecākajām valsts pilsētām. Ļoti interesanta ir galvenā iela – Rambla ar modernisma, baroka un neoklasicisma stilā celtajām krāšņajām ēkām, zaļojošiem parkiem un dārziem un četru kontinentu skulptūru.

Andora

Andora – lieliskas dabas ainavas, slēpošanas kūrorti un brīvā ekonomiskā zona, kas ar neskaitāmiem veikaliem vilina visus šopinga tūrisma fanus.

Figerasa

Figerasa – Salvadora Dalī dzimtene, Teatro Museo Dali ir apmeklētākais muzejs valstī pēc Prado.
Portaventura – viens no lielākajiem izklaides parkiem Eiropā, kur lieliski var pavadīt laiku gan bērni, gan pieaugušie.