Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Oficiālais nosaukums: Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) Teritorija: 83 600 km2, lielākā daļa – smilšu tuksnesis Iedzīvotāji: 1,4 mlj, no kuriem tikai 20% pilsoņi kopš dzimšanas. Arābi ir aptuveni 300 tūkst., pārējie ieceļojuši no Pakistānas, Indijas, Irānas, Jemenas un Āfrikas valstīm. Galvaspilsēta: Abū Dabī Valoda: arābu, runā arī farsī, angļu un hindi valodās Valūta: AAE dirhams …

Oficiālais nosaukums: Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Teritorija: 83 600 km2, lielākā daļa – smilšu tuksnesis

Iedzīvotāji: 1,4 mlj, no kuriem tikai 20% pilsoņi kopš dzimšanas. Arābi ir aptuveni 300 tūkst., pārējie ieceļojuši no Pakistānas, Indijas, Irānas, Jemenas un Āfrikas valstīm.

Galvaspilsēta: Abū Dabī

Valoda: arābu, runā arī farsī, angļu un hindi valodās

Valūta: AAE dirhams

Reliģija: islāms (96% iedzīvotāju)


Apvienotie Arābu Emirāti ir valstu savienība, kas dibināta 1971. gadā un sastāv no septiņām šeiha pavalstīm. AAE ir spilgtu kontrastu zeme. Valsts lepnums ir kalni, pludmales, tuksneši, oāzes, kamieļu sacensības un beduīnu tirgi.

Klimats

AAE atrodas subtropu klimata zonā. Šim klimatam raksturīgas karstas un mitras vasaras un maigas ziemas. Vidējā gaisa temperatūra ziemā (no novembra līdz martam) dienā ir 26C, bet naktī 18C. Vasarā gaisa temperatūra paaugstinās līdz 40C, bet vasaras karstākajos mēnešos – jūlijā un augustā – pieaug līdz par 48 grādiem. Indijas okeāna ietekmē piejūras pilsētās vasaras mēdz būt ļoti mitras.. AAE ir sausa zeme, jo nokrišņi šeit ir ļoti reti. Gadā vidējais nokrišņu daudzums ir 6cm. Bieži saceļas smilšu vētras.

Ekonomika

Līdz 20.gs. sešdesmitajiem gadiem AAE pēc būtības bija trešās pasaules valsts, kuras ekonomika bija diezgan atpalikusi. Pēc tam, kad valstī tika atrasti gigantiski naftas resursi, AAE kļuva par vienu no bagātākajām un ekonomiski spēcīgākajām valstīm pasaulē.

Nacionālā virtuve

AAE virtuve ir apvienojusi sevī visas labākās arābu virtuves tradīcijas. Šeit cieņā ir ēdieni no liellopu, kazas, putnu gaļas, kā arī zivīm un jūras produktiem. Cūkgaļa šeit nav iecienīta, jo lielākā daļa AAE iedzīvotāju ir musulmaņi.
Lielākā daļā viesnīcu darbojas arābu virtuves restorāni, taču ieteicams nobaudīt arī citu valstu nacionālos ēdienus. Valstī ir milzīga specializēto restorānu izvēle: ķīniešu, taizemiešu, angļu, amerikāņu, libāniešu, meksikāņu, marokāņu un citas virtuves.

Šardža emirātā ir spēkā alkohola aizlieguma likums. Šajā pilsētā alkoholiskos dzērienus iegādāties nav iespējams, aizliegta ir to lietošana un uzglabāšana viesnīcas numurā. Citos emirātos alkoholiskos dzērienus ir iespējams iegādāties tajās viesnīcās, kurām ir alkoholisko dzērienu tirdzniecības licence, vai specializētā veikalā (valstī ir tikai daži veikali, kuros var iegādāties alkoholu). Ramadana laikā alkohola tirdzniecība ir aizliegta, kas 2008. gadā ilgst no 15. spetmebra vienu mēnesi.

Valsts specifika

AAE ir kontrastu zeme. Šeit lieliski sadzīvo pagātne un tagadne, vienā veselumā saplūst mūsdienu pasaule un tuksnešu mūžība. Tie papildina cits citu, veidojot eksotiskas un mūsdienīgas valsts tēlu. Pilsētas sevī apvieno austrumu greznību un mūsdienu civilizācijas sasniegumus, šeit saudzīgi glabā arābu kultūru un kopj tās tradīcijas. Smiltājos ir izaugušas pilsētas ar neparastu arhitektūru – tas ir brīnums, kurš tūristus no visas pasaules piesaista tikpat ļoti, cik Gizas diženās piramīdas, antīko piļu skaistums un džungļu eksotika. Pasaulē, iespējams nav otras valsts, kas atjaunojas un mainās tik ātri.

Nacionālā rakstura iezīmes

Viesmīlība un labvēlība – tās ir galvenās īpašības, ko uzreiz pamana visi, kuri iebrauc šajā valstī. Ikvienu šeit sagaida ar smaidu un neierasti laipni. Taču, būdami gana atklāti, vietējie arābi ievēro noteiktu distanci – kopjot savas tradīcijas un paražas, viņi tikai retos gadījumos atklās svešzemniekiem savas privātās dzīves nianses un atvērs tiem sava nama durvis.

Lielākai daļai arābu vislielākais svētums ir ģimene. Divas vai trīs paaudzes mīt zem viena jumta vai vismaz bieži satiekas. Viņi labprāt pavada atvaļinājumu vai dodas uz restorānu un izklaides vietām visi kopā – kā viena liela ģimene.
Sievietes šeit ir īpaši priviliģētā stāvoklī, viņām velta īpašu uzmanību. Tā tas veidojies kopš seniem laikiem, jo Persijas līča valstīs sieviešu ir ievērojami mazāk kā vīriešu. Šeit sievietes var droši staigāt pa ielām, neviens viņām nedarīs pāri, jo emirāti ir augsta līmeņa kultūras zeme.

Šeit augstu vērtē tīrību un kārtību. Uz ielas nedrīkst mest atkritumus, jo par to ir paredzētas vērā ņemamas soda naudas (līdz 850 USD).

Apskates vietas

Alaina – oāze tuksnesī

Alaina ir pilsētiņa Abū Dabī emirātā, pie pašas robežas ar Omānu. Neskaitāmo parku un aleju dēļ to dēvē par oāzi tuksnesī, par dārza pilsētu. Arābu valodā Al Ain nozīmē “avots”. Šādu nosaukumu pilsēta ieguva kad šeit atrada neskaitāmus avotus.
Palmu plantācijas un valstī visbagātākais vēstures muzejs, kas vēsta par valsts vēsturi, kā arī tūristu apmeklējumiem pieejamā, aizsaulē aizgājušā valsts prezidenta šeiha Saīda pils nevienu neatstās vienaldzīgu. Tos kuri vēlas atsvaidzināties un uzmundrināties, piesaistīs līdzās pilsētiņai esošais atveseļošanās centrs, kurā ierīkots dabiska minerālūdens baseins. Gan bērniem, gan pieaugušajiem būs interesanti apskatīt AAE lielāko zoodārzu.

Noslēpumainie tuksneši un neizdzēšamie iespaidi

Lielāko AAE teritorijas daļu aizņem tuksneši, kas pārsteidz ar savu skaistumu un daudzveidību. Tuksnesī viens no populārākajiem izklaides veidiem ir safari ar džipiem. Izbraukumi ar džipiem, ko vada profesionāli autovadītāji, dāvā tūristiem neatkārtojamus iespaidus. Amerikāņu kalniņi nespēj sacensties ar pārgalvīgo braukšanu pa smilšu kāpu stāvajām nogāzēm. Safari laikā var izmēģināt vizināšanos pa smiltīm ar pūķi (kaitingu) vai pavizināties ar kvadricikliem. Pēc brauciena pa tuksnesi vakars tiek sagaidīts beduīnu apmetnei līdzīgā kempingā. Šeit ir iespēja pavizināties ar kamieļiem, uzpīpēt šišu, sēžot uz paklāja un spilveniem, izrotāt rokas ar hennas zīmējumiem, izbaudīt vēderdeju un arī pašam uzdejot. Gardie arābu nacionālās virtuves ēdieni, arābu mūzika un zvaigžņotā debess aiznesīs ikvienu “Tūkstoš un vienas nakts” pasakās.

Romantisks ceļojums ar arābu jūras kuģiem

Emirātos ir iespēja apskatīt senas laivas – dhow. Ceļojums, ko rīko ar šādiem kuģiem, būs romantisks ceļojums tālā pagātnē. Lagūnas mierīgie ūdeņi, naksnīgās pilsētas mirdzums, nacionālie arābu ēdieni un klusa mūzika – jūras ceļojums palīdz aizmirsties un gremdēties sapņos, leģendās, mītos…

Indijas okeāna noslēpumainās dzīles

Indijas okeāna brīnišķīgā zemūdens pasaule vilināt vilina nirējus no visas pasaules. Apburošie zvejnieku ciematiņi, dārzi un smilšainās pludmales. Un tomēr visvairāk pievelk neatkārtojamās jūras dzīles. Krāšņie koraļļi pārsteidz ar formu dažādību, bet apkārt peldošās zivtiņas priecē nirēja acis košām krāsām. Zemūdens pasauli var arī iepazīt, izmantojot zemūdens peldēšanas aprīkojumu. Turklāt piekrastē piedāvā plašu ūdens sporta veidu klāstu – katamarānus, vindsērfingu, jahtas un daudz ko citu.

Ūdens atrakciju parki

AAE ir vairāki lieli ūdens atrakciju parki. Tādi ir “Wild Wadi” Dubaijā un “Dreamland” Umelkaivanā. Baseini ar gigantiskiem viļņiem, ūdenskritumiem, neskaitāmas atrakcijas – tas viss atstās neizdzēšamu iespaidu.
Šardža – arābu kultūras galvaspilsēta.Emirāta nosaukums cēlis no arābu vārda “šark” (austrumi), kas vietējā dialektā tiek izrunāts kā “šārdž”. Tas ir trešais lielākais valsts emirāts, apmēram par 8 km2 mazāks par Dubaju. Kopš neatminamiem laikiem Šardža ir bijusi viena no bagātākajām reģiona pilsētām, līdz XIX gs. sākumam tā bija nozīmīgākā osta visā Arābu līcī. Tagad tā ir moderna pilsēta ar bagātu vēstures mantojumu. Viens no aizraujošākajiem emirātā redzamajiem skatiem ir 100 m augstā strūklaka Halidas lagūnā, kura attēlo naftas straumi, kas valstij atnesusi milzu bagātību un labklājību. 1998. gadā UNESCO Šardžu ir atzinusi par pasaules kultūras galvaspilsētu. Daudzie muzeji un arābu stila arhitektūras celtnes liecina par lielo uzmanību, ko arābi pievērš savas valsts kultūrai. Šeit atrodas visā līcī slavenais vēstures muzejs un Arābu Emirātos lielākā – Feisala – mošeja. Savvaļas dabas muzejā var apskatīt jau iznīkušās un tikai nebrīvē saglabājušās dzīvnieku sugas.

Fudeirā valdzina kalni

Šis ir viens no jaunākajiem emirātiem, kas ilgu laiku bija Šardžas daļa un tikai 1953. gadā ieguva patstāvību. Fudžeiras piekrasti apskalo Indijas okeāna Omānas līcis. Šajā emirātā ir daudz vēstures pieminekļu – te varēsiet aplūkot gan AAE vissenāko mošeju Al Bidiju, kas celta vairāk nekā pirms 500 gadiem, gan viduslaiku pilis Al Heilu un Al Bitnu, kas piederējušas šeiham. Fudžeiras kūrortā jūs no smilšainām pludmalēm varēsiet jūsmot par skatiem, kas paveras uz mazliet tālāk esošajiem Hadžaras kalniem. Kalnu aizās šai pasaules daļai gluži neraksturīgi visu gadu saglabājas ūdens. Visskaistākā kalnu vieta ir Wareea ūdenskritums. Emirātā ir daudz jūras liegumu, kur koraļļu rifu džungļos dzīvo visretākās un skaistākās jūras dzīvnieku sugas.